آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

شغل نصاب پکیج – درآمد نصاب پکیج – آینده شغلی و سرمایه مورد نیاز

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
درآمد نصاب پکیج - آینده شغلی و سرمایه مورد نیاز

پکیج ها سیستم هایی هستند که جایگزین انواع آبگرمکن های زمینی و دیواری شده اند. این سیستم ها علاوه بر تأمین آب گرم مورد نیاز خانواده ها گرمای مورد نیاز آن ها در فصول سرد سال را نیز تأمین می کنند. استفاده گسترده از پکیج های دیواری باعث شده است تا مشاغل فنی جدیدی ایجاد شوند. باید افراد علاقه مند اصول نصب و تعمیرات پکیج ها را یاد بگیرند و نیازهای مردم و جامعه را برطرف نمایند. پکیج سیستمی است که با آب، برق و گاز کار می کند به همین دلیل ساختار پیچیده ای دارد و برای نصب آن لازم است که حتماً از یک نصاب متخصص و حرفه ای استفاده شود تا بعدها پکیج دائماً دچار مشکلات مختلف نشود یا برایتان خطری نداشته باشد. امروزه نصب پکیج های دیواری در ایران به یکی از مشاغل فنی پردرآمد و پرطرفدار تبدیل شده است. در ادامه در رابطه با بازار کار و درآمد این شغل بیشتر توضیح می دهیم.

افرادی که در زمینه نصب پکیج های دیواری فعالیت می کنند وظایف دیگری نظیر تعمیرات، تعویض قطعات و سرویس پکیج ها را نیز بر عهده دارند. برای تعمیر و نصب پکیج دقت و تخصص زیادی نیاز است به همین دلیل هرگونه سهل انگاری یا تعمیر غیر حرفه ای می تواند صدمات مالی و جانی جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

تعمیرکاران و نصابان حرفه ای علاوه بر رعایت نکات ایمنی و استانداردهای لازم از ابزارهای خاصی هم استفاده می کنند که افراد عادی در اختیار ندارند. برای این که بتوانید یک نصاب حرفه ای شوید و در این زمینه کار کنید باید دوره های تخصصی که توسط آموزشگاه های معتبر برگزار می شوند را بگذرانید و مهارت های لازم را به دست آورید. این بدان معناست که هر کسی که روزی به عنوان تعمیرکار آبگرمکن فعالیت می کرده نمی توند بدون یاد گرفتن مباحث مربوط به نصب و تعمیرات پکیج دست به انجام این کارها بزند.

شغل نصاب پکیج

بازار کار شغل نصب پکیج در ایران

امروزه با گسترش یافتن میزان کاربران انواع پکیج های دیواری بازار کار نصاب پکیج و تعمیرکاران پکیج نیز رونق بیشتری پیدا کرده است. از طرف دیگر در ایران بیشتر شهرها در حال توسعه هستند و ساختمان سازی در نقاط مختلف شهرها رواج دارد. تمام این خانه ها و ساختمان های نوساز به نصب پکیج نیاز دارند. علاوه بر این پکیج های تمام ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی هر چند وقت یک بار به سرویس شدن و بررسی کامل احتیاج دارند. نصاب های پکیج در کنار کار نصب باید به تعمیر و سرویس پکیج ها نیز بپردازند به همین دلیل این شغل همواره مشتریان خاص خود را دارد و به سختی اشباع می شود.

نصاب و تعمیرکار پکیج در تمام ایام سال بازار کار خوبی دارد زیرا پکیج در حالت تابستانی هم آب گرم لازم را مهیا می کند اما در بعضی از ایام سال مانند زمانی که به فصول سرد سال نزدیک می شویم بازار نصب و تعمیرات پکیج های دیواری رونق بیشتری می یابد. شما می توانید به صورت مستقل و آزاد کار کنید و سفارشات مشتریان را بپذیرید.

همین برای کسانی که به کار کردن برای دیگری تمایل ندارند یک مزیت مهم به حساب می آید. به عنوان یک نصاب یا تعمیرکار متخصص می توانید برای شرکت ها و نمایندگی های تعمیراتی نیز فعالیت کنید و این بدان معناست که برای شما به عنوان یک نصاب حرفه ای همواره متقاضی وجود دارد.

 

درآمد نصاب پکیج چقدر است؟

 

عوامل مختلفی روی درآمد یک نصاب پکیج تأثیر می گذارد. طبیعتاً افرادی که دارای مهارت و اعتبار بیشتری هستند درآمد بیشتری خواهند داشت. برای همین لازم است که شما همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارید و با سازوکار پکیج های دیواری جدیدی که به بازار می آیند مسلط شوید تا در تمام زمان ها بتوانید پاسخگوی نیازهای مشتریان باشید و درآمد خود را از دست ندهید. برای به دست آوردن درآمد بیشتر و جلب رضایت مشتریان به کمی صبر و زمان احتیاج دارید.

برای این که درآمد خود را افزایش دهید می توانید در بخش خدمات رسانی سایت هایی نظیر دیوار یا آچاره آگهی ایجاد کنید و با ارائه خدمات خاص یا تخفیف نظر مشتریان را به خود جلب کنید. با چاپ کارت و پخش تراکت در نقاط مختلف شهر هم می توانید برای خودتان تبلیغات کنید. خوش قولی و تشخیص سریع مشکل سیستم یکی دیگر از عواملی است که باعث شهرت و افزایش درآمد شما می شود زیرا پکیج یکی از دستگاه های مهم موجود در خانه است و مردم بدون وجود پکیج یا در صورت خرابی آن نمی توانند آب گرم و سیستم گرمایشی در اختیار داشته باشند، از این رو تمایل دارند شما به عنوان یک نصاب و تعمیرکار هرچه سریعتر سیستم را برایشان نصب کنید یا مشکل سیستم گرمایشی آن ها را برطرف کنید.

هر یک از خدماتی که توسط نصاب و تعمیرکار پکیج ارائه می شود دارای تعرفه تعیین شده است و نصاب نمی تواند به صورت خارج از عرف مبلغی را دریافت کند. با توجه به دستمزدی که از جانب اتحادیه برای خدمات مختلف نصاب های پکیج تعیین شده است یک نصاب و تعمیرکار می تواند در ماه به صورت میانگین بین 10 تا 20 میلیون تومان درآمد داشته باشد.

 

یک نصاب حرفه ای باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

یک نصاب حرفه ای باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

نصاب پکیج برای این که وارد بازار کار شود باید مهارت ها و کارهایی را که برای شغل او لازم است بیاموزد. مهارت داشتن در کارهایی نظیر لوله کشی آب سرد و گرم و گاز، برق کاری، فلز کاری، جوشکاری، رسوب گیری و سرویس پکیج دیوری، انجام محاسبات مربوط به دودکش، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات پکیج، هواگیری پکیج و شوفاژها و تنظیم و کنترل دما و فشار پکیج برای یک نصاب پکیج ضروری است. یک نصاب ماهر باید بتواند پکیج را به بهترین شکل ممکن نصب کند و بهترین مکان را برای نصب آن انتخاب کند. ورود به این حوزه کاری نیاز به سن یا تحصیلات خاصی ندارد و هر فردی که به کارهای فنی علاقه مند است می تواند با ثبت نام در یک آموزشگاه معتبر و گذراندن دوره های تخصصی اصول نصب و تعمیر پکیج ها را یاد بگیرد و وارد بازار کار شود. از کسی که دوره های تخصصی نصب و تعمیرات پکیج را گذرانده است انتظار می رود بتواند به راحتی تمام قطعات پکیج را عیب یابی و تعویض کند و بر رسوب زدایی و سرویس پکیج های دیواری تسلط کامل داشته باشد.

 

آینده شغلی و سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

با توجه به این که در شهرهای ایران ساختمان سازی همچنان رواج دارد و شهرها در حال توسعه هستند نصب پکیج و ارائه خدمات مربوط به آن در آینده نیز پررونق خواهد بود. امروزه هنوز هم خانه هایی وجود دارند که از انواع آبگرمکن برای تأمین آب گرم و از بخاری برای تأمین گرمای مورد نیاز استفاده می کنند اما رفته رفته در همین خانه ها هم از پکیج استفاده می شود و زمانی که آبگرمکن ها فرسوده شوند پکیج ها جایگزینشان می شوند. به این ترتیب در آینده همچنان نیاز به نصاب و تعمیرکار ماهر وجود دارد زیرا مردم عادی قادر به نصب یا تعمیر پکیج خانه خود نیستند.

یک نصاب حرفه ای باید چه مهارت هایی داشته باشد

برای این که نصاب ها در آینده هم بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند باید با سیستم هر پکیج جدیدی که وارد بازار می شود آشنا شوند در غیر این صورت با پیشرفته تر شدن ساختار پکیج ها و روی کار آمدن پکیج های جدیدتر باید کار خود را کنار بگذارند.

اگر بخواهیم در مورد هزینه هایی صحبت کنیم که باید در مسیر تبدیل شدن به یک نصاب و تعمیرکار پکیج بپردازید می توانیم ابتدا به هزینه ثبت نام در دوره های تخصصی آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج اشاره کنیم. یک نصاب باید بتواند با دستگاه ها و ابزارهای مخصوص کار کند. شما برای این که ابزارهای مورد نیازتان را تهیه کنید نیز به اندکی سرمایه احتیاج دارید. برخی از این ابزارها عبارتند از دریل، انبر قفلی، انواع آچار، متر، فازمتر، انواع پیچ گوشتی، مولتی متر، سیم چین، چکش و غیره.

نصب و تعمیر پکیج به علت این که جزو مشاغل خدماتی است به سرمایه زیادی احتیاج ندارد. اگر می خواهید به صورت مستقل فعالیت کنید باید برای خود یک مغازه اجاره کنید. هزینه رهن و اجاره مغازه به شهر و محله ای که مغازه در آن جا واقع شده است بستگی دارد. اگر برای باز کردن مغازه پول زیادی در دست ندارید می توانید در یک محله معمولی مغازه اجاره کنید و با انجام تبلیغات توجه مشتریان را به خدماتی که ارائه می دهید جلب کنید. در آینده که درآمد خوبی کسب کردید و به موفقیت بیشتر رسیدید می توانید مغازه خود را به محلی شلوغ و پرتردد انتقال بدهید.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های تاسیسات مانند: آموزش تعمیرات کولر گازی ، آموزش تعمیرات موتورخانه ، آموزش لوله کشی ساختمان و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
تفاوت پکیج تک مبدل و دو مبدل
تفاوت پکیج تک مبدل و دو مبدل
رفع انواع ارورهای پکیج
آموزش رفع انواع ارورهای پکیج
تعمیر فلومتر، فلورگلاتور و فلوسوئیچ در پکیج
فلورگلاتور و فلوسوئیچ پکیج و نحوه کارکرد هرکدام
دلایل گرم نشدن آب پکیج
دلایل گرم نشدن آب پکیج
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر