آموزشگاه فن و کار

در دنیای پر شتاب و صنعتیِ امروز، جایی که تکنولوژی حرف اول را می زند، گاه به دنبال اصالت و آرامش می گردیم و در جستجوی راهی برای آزاد ساختنِ خود از بندِ فشارهای ناشی از زندگی در جامعه مدرن هستیم. صنایع دستی، با برخورداری از قدمتی دیرینه و ظرافتی بی نظیر، دریچه ای به سوی فرهنگ و هنرِ غنیِ گذشته می گشاید و فرصتی عالی برای دستیابی به آرامش فکری و همچنین خلق آثار بدیع و منحصر به فرد فراهم می کند.

دپارتمان صنایع دستی موسسه فن و کار، با هدفِ برآورده ساختنِ این نیازِ بنیادینِ جامعه (رسیدن به آرامش و اصالت) و با هدفِ ترویج و حفظِ هنرهای اصیل ایرانی، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی متنوع در رشته های مختلف مربوط به این حوزه نموده است. در ادامه؛ رشته ها و شرایطِ آموزشی این دپارتمان را به طور دقیق تر بررسی خواهیم کرد تا شما کاربران گرامی بتوانید با بینشی تازه دوره مورد علاقه خود را برگزینید.

این دپارتمان با ارائه دوره های آموزشی جامع و تخصصی در رشته های گوناگون مخصوص به صنایع دستی، بستری مناسب برایِ رشد و پیشرفتِ علاقه مندان و دوستدارانِ این هنر پر ثمر و نفیس فراهم می آورد. از چرم دوزی با تمام ریزه کاری هایش گرفته تا رشته هایی نظیر فرش بافی و قالی بافیِ پر نقش و نگار، گلیم بافیِ رنگارنگ، جاجیم بافیِ با اصالت، میل بافیِ هنرمندانه، حصیر بافیِ با دوام، قلاب بافیِ ظریف، ترمه بافیِ فاخر، سوزن دوزیِ خلاقانه و سفالگریِ زیبا و چشم نواز، هنرجویان این دپارتمان با دنیایی از هنر و خلاقیت روبرو خواهند شد.

تنوعِ بالای کلاس ها و به نوعی مکمل بودن آن ها برای یکدیگر؛ هنرجویان را ترغیب می کند که با توجه به علایق و نیازها و اهداف شغلی خود؛ در یک یا چند دوره شرکت نمایند و بیشترین بهره را از امکانات آموزشیِ عالیِ مهیا شده در این دپارتمان ببرند. لازم به ذکر است که تمامی دوره های ارائه شده در دپارتمان صنایع دستی با مجوز رسمی و نظارت مستقیمِ سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار گشته و به همین دلیل؛ دانش آموختگان فرصت شرکت در آزمون های کتبی و عملی و دریافت مدرک بین المللی (به شرط قبولی در آزمون ها) از طرف این سازمان را خواهند داشت.

در دوره های آموزشی این دپارتمان، اساتیدِ فوق العاده مجرب و متخصص با بهره گیری از جدیدترین متدهای آموزشی، دانش و مهارت های لازم را به هنرجویانِ خود در هر سن و سالی که باشند انتقال می دهند. از آموزشِ گام به گامِ مبانی و اصول اولیه هر رشته تا ارائه ریزه کاری ها، ظرافت ها و فوت و فن های حرفه ای، هنرجویان سفرِ آموزشی پر باری را در دنیایِ رنگارنگِ صنایع دستی تجربه خواهند کرد.

هدفِ اصلیِ دپارتمانِ صنایع دستی فن و کار، فقط آموزش مهارت های فنی و عملیِ رشته های محبوب این حوزه نیست، بلکه این دپارتمان به دنبالِ فراهم آوردنِ بستری مناسب برای شکوفاییِ خلاقیت و نوآوریِ هنرجویان می باشد. به عبارتِ دقیق تر می توانیم بگوییم؛ در این دپارتمان، تک تکِ هنرجویان (با هر سابقه شغلی و تحصیلی) ترغیب می شوند تا با بهره گیری از ایده های نو و ابتکارات ذهنی خود، محصولات خاص و منحصر به فرد تولید کرده و هر چه بیشتر به غنای هنرهای سنتی ایرانی بیافزایند.

گفتنی است که دپارتمان صنایع دستی، برنامه های آموزشی بسیار متنوعی را برای هنرجویان خود در نظر گرفته است. برگزاری کلاس ها به شکلِ پروژه محور و در قالبِ ورکشاپ های آموزشی تخصصی، حضور در سمینارها و نشست های علمی با دعوت از فعالان و اساتید برجسته و صاحب نام این حوزه، بازدید از نمایشگاه ها و کارگاه های تولیدیِ صنایع دستی، کمک رساندن به شرکت کنندگان برای راه اندازی کسب و کار شخصی خود و کارآفرینی در این حوزه و همچنین ایجاد فرصت های تبادل نظر و به اشتراک گذاریِ تجربیات بین هنرجویان، از جمله مهم ترینِ این برنامه ها است.

در پایان لازم است متذکر شویم؛ این دپارتمان با برگزاریِ طیفِ گسترده ای از دوره های آموزشی متنوع و با کیفیت، فضایی مناسب برای علاقه مندان این هنر اصیل فراهم می آورد تا ضمن یادگیریِ مهارت های لازم، خلاقیت خود را شکوفا سازند و بدین ترتیب گامی مهم و موثر در جهتِ حفظ و احیای این میراث فرهنگی ارزشمند بردارند و بستری را فراهم آورند که نسل آینده نیز بتوانند از ثمراتِ بی شمارِ صنایع دستی و هنرهای فاخرِ ایرانی بهره مند شوند.

با پیوستن به جمعِ کثیرِ دانشجویانِ این دپارتمان، سفری آموزنده و پر ماجرا در دنیای رنگارنگ صنایع دستی را آغاز کنید و اصالت، ظرافت و خلاقیت را در آفرینش های خود به نمایش بگذارید. برای ثبت نام در دوره های صنایع دستی دلخواه خود می توانید از طریق تصاویر موجود در لیست بالا (روی کلاس مورد نظر خود کلیک کنید) و یا تماس تلفنی و مراجعه حضوری به آموزشگاه اقدام نمایید.

phone icon 021-91009433 / 09058520960