آموزشگاه فن و کار

آموزش کابینت سازی

آموزش کابینت سازی MDF از دوره های محبوب و همواره پر تقاضا در آموزشگاه فن و کار می باشد که در هر ترم، دانشجویان زیادی را از سراسر کشور به خود جذب می کند. اگر شما هم به کارهای فنی و حوزه نجاری علاقه مند هستید؛ شرکت در کلاس ساخت و مونتاژ کابینت می تواند یک تجربه آموزشی فوق العاده آموزنده و کاربردی برای شما باشد که طی آن، از اصول ابتدایی گرفته تا به روز ترین تکنیک های برش، ساخت، مونتاژ، نصب و عیب یابی انواع کابینت های ام دی اف را یاد گرفته و ظرف مدت چند هفته (مدت دوره ۳۰ ساعت و زمان هر جلسه معمولا ۳ ساعت می باشد) وارد بازار کار پر سود و پرطرفدار این رشته شده و فعالیت حرفه ای و درآمدزایی را به طور رسمی آغاز نمایید.

دوره آموزش کابینت سازی ام دی اف تهران دارای سرفصل هایی بسیار کامل و جامع بوده و طی آن، صفر تا صد این رشته (شامل آموزش نصب، مونتاژ و رفع عیوب رایج کابینت، انجام محاسبات مربوط به کابینت و کشو و درب آن و اندازه گیری ارتفاع و مکان نصب، نقشه کشی قفسه های ام دی اف، طراحی بهینهِ اندازه و جایگاه قرارگیری کابینت در آشپزخانه ها و سایر قسمت ها (مثلا بالای میز کار در شرکت و اداره ها و …) با توجه به وسایل حاضر در محیط اطراف کابینت ها، شناخت انواع MDF های پرکاربرد موجود در بازار ایران و رنگ مناسب آن ها، روش کار با تجهیزات و وسایل ساخت و نصب کابینت و …) از مبتدی تا پیشرفته به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

لازم به توضیح است که کلاس تخصصی کابینت سازی MDF در آموزشگاه فن و کار مجهز به جدیدترین و به روز ترین تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز شغل کابینت سازی بوده و تعداد هنرجویان و جلسات دوره و همچنین زمان هر جلسه به گونه ای در نظر گرفته شده اند که همه شرکت کنندگان می توانند در نهایت آسودگی خاطر و ضمن رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت، با راهنمایی اساتید دوره با تک تک ابزارهای اندازه گیری، برش و مونتاژ کابینت های ام دی اف کار کرده و با انجام تمرین ها و پروژه های عملی متنوع؛ به صفر تا صد کابینت سازی مسلط شوند.

دانستن این نکته برای علاقه مندان و شرکت کنندگان دوره ضروری است که کلاس کابینت سازی آموزشگاه فن و کار تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود و تمامی سرفصل ها و موارد آموزش داده شده در دوره بر اساس استانداردهای معین شده از سوی این سازمان عالی رتبه، توسط اساتید کاربلد و با تجربه تدوین گردیده اند و به طور مرتب بازبینی و آپدیت می شوند. به همین جهت است که تمامی شرکت کنندگان دوره با هر شرایط سنی، تجربه کاری و سابقه تحصیلی؛ توانایی و مهارت کافی برای قبولی در آزمون های کتبی و عملی این رشته و دریافت مدرک فنی و حرفه ای بین المللی کابینت سازی را به دست می آورند.

ذکر این موضوع نیز حائز اهمیت است که دوره کابینت سازی فنی و حرفه ای تهران به خصوص برای افرادی مناسب و آموزنده به شمار می آید که ذاتا (و یا به واسطه تمرین و تکرار) دقیق و جزئی نگر هستند و می توانند با خلاقیت و ابتکارِ خود؛ در فضاهای کوچک خانه و محیط های اداری و تجاری، شیک ترین و بهینه ترین کابینت های ام دی اف را طراحی کرده و بسازند و سپس به شیوه ای ماهرانه آن ها را در جای مناسب نصب نمایند.

به علاوه؛ جالب است بدانید بر اساس آمارها و شواهد، بازار کار شغل برش و مونتاژ و نصب و تعمیرات کابینت ام دی اف هم در داخل کشور ایران و هم در سایر کشورهای توسعه یافته دنیا بسیار داغ و پر رونق می باشد و شما عزیزان می توانید با دریافت مدرک بین المللی کابینت سازی در کنار یادگیری استانداردهای جهانی ساخت کابینت در این دوره، به راحتی وارد بازار کار داخلی یا بین المللی شده و به درآمدهای بسیار عالی دست یابید.

در پایان توصیه می کنیم پیش از ثبت نام در دوره، سرفصل ها و اطلاعات تکمیلی کلاس کابینت سازی فنی و حرفه ای که در همین صفحه برای شما درج کرده ایم را به دقت مطالعه فرمایید و با آگاهی و آمادگی کامل در کلاس ها حضور پیدا کنید.

فیلم معرفی دوره آموزش کابینت سازی

نام دوره: آموزش کابینت سازی MDF
مدت دوره: مدت زمان یادگیری و آموزش کابینت سازی ام دی اف 30 ساعت عملی می باشد.
سطح دوره: این دوره ساخت کابینت را از مبتدی تا پیشرفته آموزش می دهد.
نحوه برگزاری: دوره کابینت سازی علاوه بر اینکه بصورت حضوری برگزار می شود، می توانیداین دوره را بصورت فیلم های آموزشی نیز دریافت کنید.
پیش نیاز: شرکت در دوره کابینت سازی ام دی اف به پیش نیازی احتیاج ندارد.
دسته بندی: دوره های مهارتی
مدرک دوره: در پایان دوره می توانید مدرک فنی حرفه ای کابینت سازی با اعتبار بین المللی دریافت کنید.

هزینه آموزش کابینت سازی MDF

شهریه دوره آموزش کابینت سازی
8500000 (تومان)
شهریه دوره آموزش خصوصی کابینت سازی
12000000 (تومان)
شهریه دوره آموزش آنلاین کابینت سازی
7500000 (تومان)
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
21 خرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 15 الی 18
31 خرداد ماه پنجشنبه ها ساعت 9 الی 14
2 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 15
2 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 12
16 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 12
16 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 الی 15
توانمندی ها و مهارت هایی که با شرکت در دوره آموزش کابینت سازی بدست می آورید

شناخت کاملی از ابزارهای تخصصی مورد نیاز برای انجام برش و مونتاژ کابینت بدست خواهید آورد. در این دوره، با ابزارهای برش، مونتاژ و نصب کابینت به صورت عملی کار خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که چگونه کابینت‌های MDF را با استفاده از این ابزارها مونتاژ کنید.

در این دوره، تسلط کاملی بر نصب یراق‌آلات و تجهیزات جانبی کابینت MDF بدست خواهید آورد. با نصب انواع نبشی، لولا، دستگیره، جک، ریل کشو و سایر ملزومات برای مونتاژ روی کابینت‌ها به صورت عملی کار خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که چگونه از این نوع یراق‌آلات به درستی استفاده نمایید.

در پایان این دوره، شما قادر خواهید بود کابینت MDF را به صورت عملی مونتاژ و نصب کنید. تمامی مراحل ساخت و مونتاژ کابینت بعد از طراحی به صورت عملی آموزش داده خواهد شد و کارآموزان مراحل نصب و مونتاژ را تحت نظارت استاد در کارگاه انجام خواهید داد.

در این دوره به طور کامل انواع ورق‌های MDF موجود در بازار عمل را خواهید شناخت. و یاد می گیرید چگونه با شناخت صحیح و درک کامل از جنس و ساختار این ورق‌ها، در پروژه‌های کابینت‌سازی خود از آنها استفاده کنند.

در پایان این دوره، تسلط کاملی بر اندازه‌گیری، طراحی و رسم فنی پروژه‌های کابینت MDF خواهید داشت. با اصول اندازه‌گیری و طراحی نقشه برای محیط‌های مختلف آشپزخانه آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که با استفاده از ترسیم نقشه و اندازه‌گیری صحیح، ورق‌های MDF را برای برش کاری آماده کنید.

در این دوره به شناخت انواع مدل‌های جدید کابینت MDF نیز تسلط پیدا خواهید کرد. مدل‌های کاربردی‌ترین کابینت‌ها به شما معرفی خواهند شد تا بتوانید طرح‌های روز بازار را شناسایی کنید و در پروژه‌های خود از آنها استفاده نمایید.

سرفصل های دوره آموزش کابینت سازی

 • شناخت انواع mdf های موجود در بازار
 • شناخت رنگ بندی و نوع پوشش صفحات mdf
 • ابزار شناسی تخصصی جهت کابینت سازی
 • شناخت انواع صفحات کورین
 • شناخت ابعاد اساندارد کارگاه و میزکار جهت مونتاژ
 • فراگیری بکارگیری رسم فنی عمومی و تخصصی کابینت
 • فراگیری بکارگیری مواد مصرفی اصلی و جانبی در کابینت سازی
 • نحوه جیک و فیکسر در مراحل ساخت و تولید
 • شناخت بکاریگیری تیغه های مخصوص برش کاری، پرداخت و ابزار زنی
 • شناخت مونتاژ کابینت mdf به صورت پروژه ای در کارگاه
 • انواع پیچ های مناسب برای اتصال ورق ها و ابزار خزینه
 • نحوه چسباندن pvc دستی
 • شناخت برشکاری کناره ها و فرم دهی به کابینت
 • آموزش نصب و ریگلاژ درب های کابینت
 •  نحوه نصب دستگیره و جک بر روی کابینت mdf
 • شناخت اندازه گیری محیط آشپزخانه جهت طراحی کابینت
 • نحوه طراحی و نقشه کشی کابینت ام دی اف
 • شناخت محاسبات برش ورق های mdf و کورین جهت ساخت کابینت
 • نحوه کار با دستگاه میخ کوب، منگنه کوب و پمپ باد
 • استحکامات، عایق بندی و آب بندی کابینت ام دی اف
 • یادگیری نصب ریل، نبشی، لولای درب و …
 •  شناخت مدل های روز کابینت mdf جهت معرفی به مشتریان
 • ساخت جزیره، میز غذا، کتیبه و سایر مدل ها در کابینت ام دی اف
 • آموزش اصولی طریقه اندازه گیری درهای ممبران و پلی اورتان (کلاسیک و نئو کلاسیک برای اولین بار در ایران)
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری تصاویر کارگاه عملی آموزش کابینت سازی ام دی اف

ویدئو نظر کراآموزان شرکت کننده در کلاس عملی کابینت سازی

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

روش های ثبت نام در دوره

1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

سوالات متداول دوره آموزش کابینت سازی ام دی اف

 1. در دوره کابینت سازی ام دی اف چه مهارت هایی را یاد می گیریم؟

در این دوره، به صورت عملی و پروژه محور با اصول طراحی، اندازه گیری، برش، مونتاژ و نصب کابینت های ام دی اف آشنا شده و با انجام تمرین های هدفمند و متنوع، به طور کامل به مهارت های ذکر شده مسلط خواهید شد. برخی دیگر از مهم ترین تخصص هایی که در این دوره یاد می گیرید، عبارت اند از: نقشه کشی صنعتی و فنی، کار با ابزارآلات کابینت سازی، فرم دهی ورق های ام دی اف، روش کار با انواع یراق آلات، اصول چیدمان کابینت و دکوراسیون داخلی و …

 1. این دوره برای چه کسانی مفید و کاربردی است؟

به طور کلی می توانیم بگوییم برای ثبت نام و شرکت در این دوره محدودیتی از نظر شغلی و تحصیلی وجود ندارد؛ اما کلاس کابینت سازی به ویژه برای افرادی که به نجاری و کار با چوب علاقه دارند، افراد جویای کار که به دنبال یادگیری مهارتی همواره پر تقاضا و مورد نیاز جامعه هستند، افراد فعال در صنعت چوب که به دنبال ارتقا و بهبود مهارت های خود هستند، متخصصان و علاقه مندان حوزه دکوراسیون داخلی و … بسیار مناسب و ایده آل است.

 1. پیش نیازها و مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در این دوره چیست؟

این دوره هیچ پیش نیازی از نظر شغل، سن، جنسیت، مدرک تحصیلی و … ندارد؛ اما بدون شک آشنایی اولیه با اصول ساخت کابینت و ابزارآلات مربوط به این رشته می تواند مفید باشد و در یادگیری بهتر به شما کمک کند. به علاوه؛ داشتن مدرک تحصیلی سیکل و سواد خواندن و نوشتن برای شرکت در این دوره کافی است.

 1. مدت زمان دوره چقدر است؟ آیا امکان شرکت در دوره به صورت فشرده هم وجود دارد؟

مدت زمان دوره تخصصی کابینت سازی ام دی اف در آموزشگاه فن و کار، 30 ساعت در نظر گرفته شده است. شما می توانید در طول هفته و یا آخر هفته ها در کلاس شرکت کنید و یا با هماهنگی آموزشگاه و استاد مربوطه به صورت خصوصی و فشرده در این دوره شرکت کنید.

 1. هزینه آموزش کابینت سازی ام دی اف چقدر است؟ شرایط پرداخت به چه صورت است؟

هزینه این دوره در حال حاضر (سال 1402) مبلغ 4.300.000 تومان برای دوره های عمومی و مبلغ 7.400.000 تومان برای دوره های خصوصی در نظر گرفته شده است که نسبت به سایر آموزشگاه ها کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد. به علاوه؛ شما می توانید به دو شکل یکجا و اقساطی شهریه دوره را پرداخت نمایید. اطلاعات بیشتر در این مورد را می توانید از طریق تماس و یا مراجعه حضوری به آموزشگاه به دست آورید.

 1. اساتید دوره ساخت کابینت چه رزومه کاری دارند؟

اساتید این دوره همگی دارای سابقه کار عملی بالا در حوزه ساخت و نصب کابینت بوده و تجربه تدریس دوره های نجاری و ساخت کابینت به علاقه مندان بسیاری را دارند. از نظر مهارت های فنی نیز این اساتید گران قدر به طور کامل به تکنیک های درودگری و طراحی، اندازه گیری، برش، اتصال و نصب کابینت های ام دی اف و روش کار با ابزار و تجهیزات تخصصی (مانند اره، دریل، فرز، سمباده و غیره) و شناخت مواد و مصالح تخصصی (چوب، ام دی اف، هایگلاس و غیره)، نحوه کار با نرم افزارهای طراحی کابینت و … مسلط هستند. به علاوه؛ این اساتید با تعهد، نظم و انضباط و مسئولیت پذیری بالای خود در کنار ویژگی هایی مانند مهارت های ارتباطی قوی، صبر و حوصله، دقت و خلاقیت، فن بیان شیوا و جذاب و … به سادگی قادر هستند مفاهیم تئوری و عملی این رشته را به زبانی گویا و قابل فهم برای کارآموزان توضیح دهند.

 1. آموزشگاه فن و کار چه دوره های دیگری در حوزه صنایع چوب دارد؟

به جز دوره کابینت سازی، موسسه فن و کار دوره نجاری را نیز برای علاقه مندان صنعت چوب برگزار می کند که شرکت در آن می تواند به شما کارآموزان محترم کمک کند مهارت های تخصصی خود را گسترش داده و با انجام پروژه های بیشتر و متنوع تر، درآمد و سودآوری خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهید.

 1. آیا آموزشگاه فن و کار دوره کابینت سازی ام دی اف را به صورت آنلاین هم برگزار می کند؟

بله. موسسه فن و کار هم اکنون در حال ضبط دوره های آنلاین ساخت کابینت می باشد و در آینده ای نزدیک شما علاقه مندان محترم می توانید به صورت مجازی و غیر حضوری نیز در این دوره شرکت نمایید؛ اما در حال حاضر این دوره فقط به صورت حضوری برگزار می شود.

 1. یادگیری شغل کابینت سازی ام دی اف چه مزیت هایی دارد؟

در حال حاضر این حرفه در ایران و سایر نقاط جهان جزو مشاغل فنی پردرآمد با تقاضای بالا محسوب می شود. به علاوه؛ با یادگیری و تسلط بر مهارت های مورد نیاز ساخت کابینت شما قادر خواهید بود به صورت مستقل کار کنید و یا حتی با راه اندازی کارگاه و شرکت کابینت سازی شخصی تان، کارآفرینی و اشتغال زایی نموده و با خلاقیت و نوآوری منحصر به فرد خود، کابینت هایی مدرن و شیک برای مشتریان تان طراحی کرده و بسازید.

 1. بازار کار شغل کابینت سازی ام دی اف چگونه است؟

خوشبختانه در سال های اخیر در تهران و سایر شهرهای ایران و جهان، صنعت ساختمان رشد روز افزونی داشته است. به همین دلیل، نیاز به کابینت های ام دی اف در دکوراسیون داخلی و متخصصان این حوزه نیز افزایش یافته است. پس با اطمینان می توانیم بگوییم بازار کار این شغل بسیار خوب و پر رونق است و حضور در این صنعت، آینده شغلی خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

 1. آیا با یادگیری مهارت کابینت سازی می توانم مهاجرت کاری یا تحصیلی کنم؟

بله. در حال حاضر تقاضای بالایی برای کابینت سازان ماهر در بسیاری از کشورهای مدرن و توسعه یافته وجود دارد. اما برای مهاجرت کردن به روش تحصیلی، شغلی و یا کارآفرینی (سرمایه گذاری) باید در مورد شرایط مهاجرت و زندگی، سطح مهارت و مدرک زبان و سابقه کار مورد نیاز کشور یا کشورهای مورد نظر خود به خوبی تحقیق کرده و پس از مشورت کردن با افراد خبره در این حوزه، اقدامات لازم را انجام دهید.

 1. درآمد یک کابینت ساز ام دی اف در ایران و سایر کشورهای معمولا چقدر است؟

میزان درآمد یک کابینت ساز به میزان تجربه، مهارت و تخصص، کیفیت کار، محل فعالیت و نوع پروژه هایی که انجام می دهد و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. به طور میانگین، یک کابینت ساز ماهر می تواند درآمدی بین 30 تا 100 میلیون تومان در ماه یا حتی بیشتر داشته باشد. در دیگر کشورها نیز به طور میانگین درآمدی در حدود 50 الی 80 هزار دلار در سال تخمین زده شده است.

 1. بعد از پایان یافتن دوره در چه سازمان ها و شرکت هایی می توانیم مشغول به کار شویم؟

این دوره به طور کامل برای بازار کار طراحی شده است و شما در حین دوره با تمرین و تکرار به طور کامل به مهارت های مورد نیاز برای شروع فعالیت و استخدام شدن در کارگاه های کابینت سازی، شرکت های ساختمانی و دکوراسیون داخلی و یا کار به صورت مستقل (و کارآفرینی در صورت تمایل) را به دست می آورید و می توانید بدون هیچ مشکلی وارد بازار کار شده و شروع به درآمدزایی کنید.

 1. چه مهارت هایی برای موفقیت در شغل کابینت سازی ام دی اف لازم است؟

علاوه بر مهارت های فنی (مانند تسلط به طراحی، اندازه گیری، برش، مونتاژ و نصب کابینت ها)، فردی می تواند در این شغل موفق شود که مهارت های خود را به طور مداوم ارتقا دهد، با خلاقیت و ابتکار عمل کار کند، با مشتریان خود به طور حرفه ای برخورد نماید، از ابزارآلات و تجهیزات مناسب استفاده کند و در همه حال، به نکات ایمنی توجه نماید. به علاوه؛ ویژگی های اخلاقی مانند نوآوری، دقت، ظرافت، نظم و انضباط و روابط عمومی قوی نیز می تواند به موفقیت هر چه بیشتر شما در این حوزه کمک کند.

 1. آیا برای کار در شغل کابینت سازی ام دی اف نیاز به مدرک دارم؟

داشتن مدرک تخصصی این رشته برای فعالیت در شغل ساخت کابینت الزامی نیست، اما می تواند در پیدا کردن شغل و ارتقای سطح مهارت شما مفید باشد. در حال حاضر، معتبرترین مدرکی که در داخل ایران می توانید در این رشته دریافت کنید؛ مدرک فنی و حرفه ای کابینت سازی است که در خارج از کشور نیز به رسمیت شناخته می شود و دارای ارزش بین المللی می باشد. کارآموزان فن و کار می توانند بعد از پایان یافتن کلاس خود با قبولی در آزمون های مربوطه، این مدرک معتبر (با قابلیت ترجمه رسمی) را دریافت نمایند.

 1. چه ابزارآلاتی برای شروع کار در حوزه کابینت سازی ام دی اف لازم است؟

ابزارآلات و تجهیزات متنوعی برای شروع کار در این حوزه مورد نیاز هستند که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از: اره دستی، اره فارسی بر، متر، خط کش، گونیا، چکش، مداد، انبردست، سنباده دستی، ماله، پیچ گوشتی، دریل، اره عمود بر، دستگاه فرز، پمپ باد، پرس وکیوم و سایر ابزارآلات کابینت سازی و ماشین آلات صنعتی مربوطه. لازم است توضیح دهیم، اساتید موسسه فن و کار به طور کامل شما را در زمینه خرید وسایل و ابزارهای مورد نیاز و مکان های بورسِ تجهیزات کابینت سازی مطمئن و قابل اعتماد راهنمایی خواهند کرد.

 1. آیا کار در حوزه کابینت سازی ام دی اف سخت و خطرناک است؟

به طور خلاصه باید بگوییم که خیر. اما پاسخ طولانی تر و بهتر این است که: این شغل نیز مانند هر شغل دیگری سختی ها و چالش های خاص خودش را دارد. به علاوه؛ استفاده مداوم از ابزارآلات و ماشین آلات کابینت سازی و صنعتی می تواند خطرناک باشد. اما با رعایت نکته های ایمنی و استفاده از وسایل امنیتی مناسب که در این دوره به طور کامل در مورد آن ها توضیح داده خواهد شد؛ شما می توانید به خوبی با چالش ها و خطرات احتمالی این شغل روبرو شوید و تا حد امکان از وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی جلوگیری کنید.

 1. آیا بانوان نیز می توانند در شغل کابینت سازی ام دی اف موفق عمل کنند؟

بله. این مهارت محدودیت جنسیتی ندارد و خانم ها نیز می توانند با گذراندن این دوره تخصصی و کسب مهارت های لازم؛ مقدماتِ کار و حضور خود در بازار و صنعت را فراهم کرده و با تلاش و پشتکار به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست یابند.

 1. آینده شغل کابینت سازی ام دی اف چگونه است؟

با توجه به وجودِ تقاضای دائمی و روز افزون به کابینت های ام دی اف در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی در تهران و سایر شهرهای ایران و جهان، با اطمینان می توانیم بگوییم که بازار کار این شغل در آینده نیز بسیار پر رونق و پر درآمد خواهد بود. به همین دلیل شما کاربران گرامی می توانید بدون نگرانی در مورد آینده، نسبت به یادگیری این رشته محبوب و پر درآمد اقدام کنید.

 1. برای شروع کار کابینت سازی ام دی اف به چه سرمایه ای نیاز است؟

سرمایه مورد نیاز برای شروع کار کابینت سازی ام دی اف به فاکتورهای زیادی بستگی دارد از جمله محل کار، مشتریان بالقوه، نوع پروژه هایی که می خواهید انجام دهید و تجهیزاتی که باید برای اجرای این پروژه ها تهیه کنید. اما به طور تقریبی، می توانیم بگوییم برای شروع کار به سرمایه ای در حدود 50 الی 200 میلیون تومان نیاز دارید. برای تامین این میزان سرمایه شما می توانید با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای رسمی خود (که بعد از پایان یافتن دوره و قبولی در آزمون های مربوطه دریافت خواهید کرد) وام خود اشتغالی و کارآفرینی از سوی سازمان های دولتی و خصوصی دریافت نمایید.

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات
phone icon 021-91009433 / 09058520960