آموزشگاه فن و کار

آموزش لوله کشی ساختمان

صنعت ساختمان پیشرفت نموده و امروزه نیاز داریم این صنعت را مطابق با پیشرفت ها و استانداردهای روز دنیا انجام دهیم. مطابق با این رشد، لوله کشی ساختمان بصورت فوق العاده تخصصی صورت می گیرد و از حالت قدیمی و سنتی خارج شده است. و یکی از پردرآمدترین رشته های فنی هست که حتی اگر قصد مهاجرت هم داشته باشید در کشورهای دیگر هم می توانید درآمد خوبی از این شغل داشته باشید.

همچنین با توجه به اینکه هر ساختمان یا بنایی نیاز به زیرساخت های تاسیسات دارد از مزیت های خوب این شغل می توان به امکان عقد قرارداد برای پروژه های بزرگ با حاشیه سود بالا اشاره کرد.

در دوره آموزش لوله کشی ساختمان در آموزشگاه فن و کار کارآموزان لوله کشی آب و فاضلاب ، لوله کشی سیستم گرمایشی و اجرای گرمایش از کف ، نصب شیرآلات ، روشویی، نصب رادیاتورها ، نصب اقلام مصرفی، محاسبات لوله کشی و سایر موارد مرتبط را به صورت علمی و عملی آموزش می بینند.

با شرکت در این دوره انواع لوله ها و اتصالات آنها را می شناسید و روش های لوله کشی با لوله های سفید یا پلی‌پروپیلن ، لوله های 5 لایه بصورت پرسی یا کوبلی ، سه لایه، لوله های تک لایه،  لوله های پی وی سی یا Polyvinylchloride ، لوله کشی نوع پوش فیت، نحوه انجام انوع لوله کشی های کلکتوری ، لوله کشی های فاضلاب چسبی قدیمی را یاد می گیرید.

همچنین در طی این دوره کار با ابزار تخصصی لوله کشی و نحوه نقشه خوانی و اجرای سیستم های مختلف  را فرا خواهید گرفت. همه مراحل آموزش بصورت عملی در کارگاه مجهز توسط اساتید باتجربه به کارآموزان رائه شده و با انجام کارهای عملی در کارگاه به میزان کافی مهارت لازم برای شروع این شغل را بدست خواهید آورد.

در دوره آموزش جامع لوله کشی به شما یاد می دهیم در صنعت ساختمان به روز باشید و رشته لوله کشی را بر اساس استانداردهای بین المللی یاد بگیرید.

فیلم معرفی دوره آموزش لوله کشی ساختمان فن و کار

نام دوره: آموزش لوله کشی ساختمان
مدت دوره: مدت زمان یادگیری لوله کشی 30 ساعت است.
سطح دوره: در این دوره مهارت های مقدماتی تا حرفه ای و پیشرفته لوله کشی ساختمان را یاد می گیرید.
نحوه برگزاری: دوره اموزش صفر تا صد لوله کشی هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین برگزار می شود.
پیش نیاز: دوره لوله کشی فنی حرفه ای پیش نیاز ندارد.
شرایط سنی: برای شرکت در دوره آموزش لوله کشی حداقل باید 14 سال داشه باشید.
دسته بندی: دپارتمان تاسیسات
اعتبار مدرک دوره: مدرک فنی و حرفه ای لوله کشی ساختمان (آب و فاضلاب)

هزینه آموزش و یادگیری لوله کشی

شهریه دوره لوله کشی با 30% تخفیف
8200000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی لوله کشی
13000000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین لوله کشی
4100000 (تومان)
برنامه کلاسی آموزش لوله کشی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
2 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 14
23 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 14
توانمندی ها و مهارت هایی که در دوره یادگیری لوله کشی ساختمان بدست می آورید

به شناخت انواع لوله‌ها و اتصالات مربوط به لوله کشی ساختمان مسلط خواهید شد. شما با انواع مختلف لوله‌های آب و فاضلاب مورد استفاده در ساختمان آشنا شده و توانایی مشخص کردن ویژگی‌های آنها را کسب خواهید کرد.

به صورت کامل لوله کشی فاضلاب را با استفاده از اتصالات مختلف آموزش می‌بینید و می‌آموزید تاسیسات مختلف مانند سیفون، کف شور و غیره را نصب و اجرا کنید.

در این دوره آموزشی، شما با اصول مقدماتی نقشه‌کشی آشنا شده و نقشه‌های لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را به صورت کامل می‌توانید بخوانید و به‌طور اصولی آنها را اجرا کنید

در این دوره توانایی و مهارت کاملی در نحوه کار با بازرهای تخصصی لوله کشی بدست خواهید اورد. همچنین اصلی ترین پایه لوله کشی که فلز کاری می باشد را بصورت حرفه ای آموزش خواهید دید.

در این دوره توانایی لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان با استفاده از انواع لوله‌های کاربردی را بدست خواهید آورد. و یاد خواهید گرفت چگونه با استفاده از لوله‌های گالوانیزه، پلیمری و چند لایه، لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان را براساس نقشه‌های اصولی آن انجام و اجرا کنید.

در این دوره به صورت کامل نصب شیرآلات، آبگرمکن و سایر تجهیزات مربوط به لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را فرا خواهید گرفت.

سرفصل های دوره لوله کشی فنی حرفه ای

 • فلز کاری مربوط به لوله کشی ساختمان
 • نحوه کار با انواع تجهیزات لوله کشی و فلز کاری
 • سیستم های متریک و کار با ابزار لوله کشی
 • شناخت انواع لوله های مورد استفاده در ساختمان
 • اتصالات نیمه موقت و موقت لوله کشی
 • اصول پرچکاری با دستگاه پرچ کن
 • انواع اتصالات و پیچ و مهره ها
 • نحوه ترسیم نقشه و کروکی در لوله کشی ساختمان
 • آموزش نقشه خوانی لوله کشی ساختمان
 • اصول کنده کاری کف و دیوارها
 • برش و برقو کردن لوله های مختلف
 • نحوه حدید کاری لوله های فولادی
 • نحوه جوشکاری برق و گاز مقدماتی
 • یادگیری کامل اتصالات لوله های مختلف و کاربرد آنها
 • اتصال لوله های فولادی به پلیمری
 • آموزش لوله کشی با لوله های چندلایه و تلفیقی
 • آموزش لوله کشی با لوله های کلکتوری
 • آموزش گرمایش از کف
 • آموزش لوله کشی با لوله های پولیکا، چسبی
 • آموزش لوله کشی با لوله های پوشفیت
 • نحوه نصب شیرآلات
 • عایق بندی حرارتی و رطوبتی لوله ها
 • انواع عایق و ابزار مختلف برای جلوگیری از پوسیدگی در لوله ها
 • آموزش لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان با روشهای مختلف لوله کشی
 • اصول لوله کشی آب سرد و گرم و شناخت مسیرهای رفت و برگشت
 • لوله کشی فاضلاب سطحی خانگی و صنعتی
 • اموزش تاسیسات فاضلاب (سیفون، دریچه بازدید، کف شور، کف خواب)
 • نحوه نقشه کشی و نقشه خوانی لوله های فاضلاب
 • شناخت و بررسی انواع شیب در لوله کشی فاضلاب
 • شناخت و بررسی اصول تهویه سیستم فاضلاب
 • لوله کشی تهویه و آب باران در ساختمان
 • نصب شیر آلات و لوازم بهداشتی
 • نصب و راه اندازی انواع مختلف آبگرمکن
 • نحوه تست و عیب یابی نشتی در لوله کشی ساختمان
 • اموزش انواع روشهای لوله کشی و نصب اتصالات در کارگاه مجهز بصورت عملی
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری تصاویر کارگاه آموزش عملی لوله کشی فن و کار

سایر رشته های دپارتمان تاسیسات فن و کار

ویدئو نظر شرکت کنندگان در دوره صفر تا صد لوله کشی فن و کار

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

روش های ثبت نام در دوره

1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

درباره کلاس آموزش لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان از جمله مهارت‌های فنی است که بشر از سالیان دور نسبت به آن آگاهی داشته است. همراه با روند تغییرات دنیا، علم لوله‌کشی نیز تغییر کرده و کار به‌صورت تخصصی انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای نصب لوله‌کشی توسط فرد آگاه و باتجربه، راه‌اندازی سیستم لوله‌کشی ایمن، کارآمد است که موجب افزایش بهداشت و کاهش شیوع بیماری می‌شود.

لوله کشی ساختمان به سه بخش لوله کشی آب گرم، سرد و فاضلاب دسته‌بندی می‌شود. برای‌آنکه لوله‌کش بتواند سیستم لوله‌کشی را به‌صورت استاندارد اجرا کند، لازم است تا با اصول پیاده‌سازی آن آشنا باشد. برای رشد و پرورش یک لوله‌کش متخصص آگاه با میزان مهارت بالا لازم است تا در دوره لوله کشی ساختمان شرکت کرده و تجربه کافی را کسب کند.

هرچند لوله کشی ساختمان در دنیای امروز باتوجه‌به پیشرفت‌های علمی صورت‌گرفته، با استفاده از لوله‌های دارای جنس مرغوب انجام می‌شود که در برابر فشار وارد شده از جانب مصالح ساختمانی دچار پوسیدگی، خمش، له‌شدگی و شکستن دارای مقاومت قابل‌توجهی هستند؛ اما بااین‌حال انجام غیراصولی لوله کشی می‌تواند خسارات و اتفاقات ناگواری را به همراه داشته باشد.

از طرفی باتوجه‌به اینکه لوله کشی ساختمان معمولاً به‌صورت توکار انجام می‌شود، بروز اتفاقاتی مانند ترکیدن لوله و رفع آن از سخت‌ترین و تخصصی‌ترین موارد تأسیساتی ساختمان به‌حساب می‌آید که برای برطرف‌کردن آن لازم است فرد متخصص، مهارت موردنیاز را در دوره‌های یادگیری لوله‌کشی ساختمان کسب کرده باشد.

دوره آموزش لوله کشی ساختمان از صفر تا صد است که فراگیر با سرفصل‌های مختلف آموزشی، ضمن آشنایی با استانداردهای لوله‌کشی توانایی پیاده‌سازی نقشه‌های مهندسی را نیز یاد گرفته و می‌تواند در پایان دوره با دریافت مدرک لوله‌کشی فنی حرفه‌ای وارد بازار کار شود. فرد در دوره لوله کشی ساختمان با مباحثی مانند آشنایی با ابزار و تجهیزات مختلف لوله‌کشی، طراحی لوله کشی ساختمان، نحوه راه‌اندازی لوله کشی گرم، سرد و فاضلاب، آموزش لوله کشی فاضلاب و… آشنا می‌شود.

روشها و مدت زمان یادگیری لوله کشی ساختمان

شغل لوله کشی ساختمان از جمله مشاغل پر درآمد و همیشگی بازار است. باتوجه‌به روند رو به افزایشی ساخت سازه‌های مختلف، بازار لوله‌کشی همیشه داغ خواهد بود. از جمله راه‌هایی که می‌توانید برای تبدیل‌شدن به یک لوله‌کش ماهر، استفاده کنید، عبارت‌اند از:

 1. کسب تجربه به شیوه سنتی

اگر به دنبال این هستید که لوله‌کشی را به‌عنوان شغل و حرفه خود انتخاب کنید، می‌توانید پیش یک لوله‌کش به‌صورت سنتی و از طریق شاگردی‌کردن، این کار را آموزش ببینید. یکی از معایب اصلی این راهکار، طولانی‌بودن زمان آن و عدم آشنایی با مباحث آموزشی به‌صورت دقیق و به‌روز است. هرچند بسیاری از تکنیک‌ها را می‌توانید به‌صورت تجربی و در محیط واقعی مشاهده کرده و یاد بگیرید اما نمی‌توان گفت که یک استادکار یک معلم خوب نیز است.

 1. شرکت در دوره های فنی حرفه ای لوله کشی ساختمان

امروزه مراکز مهارتی متعددی زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای به‌صورت دولتی یا خصوصی در زمینه آموزش و یادگیری رشته‌های عملی و تأسیساتی فعالیت دارند. شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش لوله کشی ساختمان این مراکز ضمن یادگیری لوله‌کشی ساختمان به‌صورت حرفه‌ای زیر نظر اساتید مجرب و باتجربه بالا، تمامی سرفصل‌های آموزشی موردنیاز برای تبدیل‌شدن به یک لوله‌کش ماهر را فراگرفته و در نهایت با دریافت مدرک لوله کشی ساختمان معتبر وارد بازار کار شوید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره فنی حرفه‌ای لوله کشی، کسب مهارت و توانایی اصولی در زمینه لوله کشی ساختمان است که از موارد قابل‌توجه در ساخت سازه‌های ایمن و مستحکم به‌حساب می‌آید.

یادگیری لوله کشی آب ساختمان

لوله‌کشی آب سردوگرم از اصلی‌ترین بخش‌های سیستم لوله کشی ساختمان به‌حساب می‌آید که در صورت عدم اجرا و پیاده‌سازی به‌صورت اصولی و استاندارد می‌تواند ساکنین را با مشکلات متعددی روبرو کند. دو فاکتور نوع سازه (تجاری یا مسکونی) و تعداد طبقات در نوع لوله کشی آب به‌کاررفته در ساختمان تأثیر مستقیم دارند. از مهم‌ترین اهداف یک لوله‌کش ماهر، اجرای عملیات آبرسانی تمیز و بهداشتی و حفظ میزان فشار آب در سرتاسر قسمت‌های لوله است.

اجرای لوله کشی آب ساختمان نیاز به صبر و دقت بالا دارد. یکی از دلایل آن نیز سخت بودن اعمال تغییرات پس از اتمام کار است که باید توسط یک متخصص حرفه‌ای در زمینه لوله‌کش انجام شود. ازآنجایی‌که لوله‌کشی آب می‌تواند به دو صورت روکار و توکار انجام شود، لازم است تا فرد لوله‌کش درباره تعداد انشعاب‌ها، نحوه قطع و وصل کردن لوله‌های آب سردوگرم مصرفی، ایجاد اتصالات موردنیاز و… آگاهی و دانش کافی داشته باشد که این کار باتوجه‌به طراحی و نقشه پیاده‌سازی لوله کشی اجرا خواهد شد.

ازاین‌رو برای رشد و پرورش یک نیروی متخصص در زمینه لوله‌کشی لازم است تا فرد در دوره‌های یادگیری لوله کشی ساختمان مراکز فنی حرفه‌ای شرکت کرده و با کسب موفقیت در دوره آموزش لوله‌کشی ضمن فراگرفتن مباحث و سرفصل‌های آموزش لوله کشی آب ساختمان بتواند به‌راحتی این کار را بدون نقص انجام دهد.

در دوره آموزش لوله کشی آب، فراگیر یاد می‌گیرد که عملیات را طبق مراحل زیر به‌صورت اصولی اجرا کند:

 1. طراحی لوله کشی ساختمان به‌منظور برآورد تعداد لوله‌های موردنیاز، مدت‌زمان انجام کار و…
 2. انتخاب لوله مناسب بر اساس جنس و قطر آن باتوجه‌به فاکتورهای متعددی از جمله فشار آب، مقدار حجم آب مصرفی
 3. پیاده‌سازی سیستم لوله کشی ساختمان با درنظرگرفتن شروع عملیات از طبقات پایین‌تر در سازه‌های مرتفع یا دارای طبقات متعدد
 4. تست وضعیت لوله‌کشی با واردکردن آب به داخل لوله‌ها پس از انجام کامل اتصالات لوله‌ها باهدف بررسی نشتی یا وجود هوا در لوله

یادگیری لوله‌کشی فاضلاب

ازآنجایی‌که راه‌اندازی و ایجاد سیستم لوله کشی فاضلاب در ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لازم است تا آموزش لوله کشی فاضلاب در دوره یادگیری لوله کشی ساختمان به‌صورت مفید اجرا شود. لوله‌های مورداستفاده در لوله‌کشی فاضلاب سازه‌ها از نوع پولیکا، چسب و پوش فیت به دلیل استحکام و مقاومت بالای آن‌ها است. نصب راحت و کیفیت بالا و هم چنین امکان باز کردن سیفون با کمترین میزان هزینه در هنگام گرفتگی با به‌کاربردن این لوله‌ها موجب شده تا مشتریان بیشتری داشته باشند.

لوله‌کشی غیراستاندارد فاضلاب موجب انتشار آلودگی در ساختمان شده و ساکنین را با مشکلات بهداشتی و سلامتی مواجه می‌کند. یکی از اصول مهم در راه‌اندازی فاضلاب سازه توجه به سایزبندی و شیب لوله‌های استفاده شده است که از سرفصل‌های آموزشی دوره لوله کشی به شمار می‌رود. علاوه بر این فراگیر در این دوره با مباحثی پیرامون شناخت انواع لوله‌کشی‌های فاضلاب و روش‌های مختلف اجرای آن آشنا می‌شود.

باتوجه‌به اینکه لوله‌کشی، بازار کار عالی و همیشگی دارد، تعداد بسیاری از افراد به‌ویژه جوانانی که می‌خواهند کسب‌وکاری پر سود برای خود داشته باشند، به دنبال کسب مهارت و توانایی در زمینه لوله کشی ساختمان هستند. در صورتی که قصد دارید به‌عنوان یک متخصص لوله کشی به‌صورت حرفه‌ای فعالیت کنید می‌توانید در دوره آموزش لوله کشی ساختمان آموزشگاه فن و کار شرکت کرده و با کسب مدرک معتبر باارزش بین‌المللی در این زمینه فعالیت خود را در بازار شروع کرده و به درآمد قابل‌توجهی دست پیدا کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی آموزشگاه معتبر، انجام فعالیت‌های آموزشی زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای و ارائه مدرک لوله کشی فنی حرفه‌ای به مهارت‌آموزان خود است. آموزشگاه فن و کار با برگزاری کلاس‌های تئوری و عملی خود در کارگاه‌های مجهز تمامی آموزش‌ها را زیر نظر اساتید مجرب در اختیار فراگیران قرار می‌دهد.

لوله کشی ساختمان از جمله مشاغل پر درآمد تأسیساتی و فنی است که یک فرد می‌تواند برای ورود به بازار کار آن را انتخاب کند. افراد علاقه‌مند به کارهای مهارتی و ساختمانی با شرکت در دوره آموزش لوله کشی ساختمان ضمن کسب توانایی‌های متعدد در زمینه لوله‌کشی با سرفصل‌های گوناگونی از جمله شناخت ابزار و تجهیزات لوله کشی ساختمان، شناخت انواع لوله‌ها و نوع کاربرد آن‌ها، آموزش لوله کشی آب سردوگرم، آموزش لوله‌ کشی فاضلاب، سیستم‌های تهویه و… آشنا می‌شوند.

فراگیران در نهایت با دریافت مدرک معتبر فنی حرفه‌ای لوله کشی ساختمان می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و در زمینه‌های مختلف مانند راه‌اندازی لوله‌کشی ساختمان، عیب‌یابی و رفع مشکلات مرتبط با سیستم لوله‌ کشی مانند گرفتگی یا ترکیدن لوله‌ها، کسب‌وکار خود را شروع کرده و به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960