آموزشگاه فن و کار

آموزش صافکاری خودرو

آموزشگاه صافکاری pdr و سنتی فن و کار بیش از یک دهه در زمینه آموزش ترمیم بدنه خودرو تخصص داشته و توانسته است کارگاههای مجهز آموزش صافکاری خودرو با تکنیک های پیشرفته در صنعت تعمیر خودرو را راه اندازی کند.

اگر می خواهید صافکاری پی دی آر و صافکاری سنتی را بیاموزید و در صنعت خودروسازی حرفه ای وارد شوید، فن کار با استفاده از آخرین فناوری ابزار و تکنیک های پیشرفته صنعت صافکاری، روش های اصولی و استاندارد برای ترمیم و بازسازی بدنه خودروهای مختلف ایرانی و خارجی را با جزئیات کامل آموزش می دهد.

در دوره آموزش صافکاری خودرو فنی حرفه ای آموزشگاه فن و کار مسیر تبدیل شدن به یک صافکار موفق هموار شده و مهارت‌هایی را که برای ایجاد، راه‌اندازی و رشد کسب و کار موفق در شغل صافکاری PDR و سنتی نیاز دارید، به شما آموزش داده می شود و با پشتیبانی نامحدود در هر مرحله از مسیر موفقیت شما را راهنمایی می کنیم.

برای یادگیری صافکاری نیازی به تهیه ابزار نیست. فن وکار تمام ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما خواهد گذاشت. در طول دوره، تک تک هنرجویان فرصت کافی برای تکرار و تمرین و تسلط به مهارت های مورد نیاز این رشته را در اختیار داشته و مستقیماً روی وسایل نقلیه موجود در کارگاه آموزشی فن و کار تمرین می کنند.

پس از دریافت مدرک فنی حرفه ای صافکاری در پایان دوره می توانید در موقعیت های شغلی این صنعت مشغول به فعالیت (یا حتی کارآفرینی) شوند.

فیلم معرفی دوره آموزش صافکاری pdr و سنتی فن وکار

نام دوره: آموزش صافکاری خودرو pdr و سنتی
مدت دوره: 60 ساعت عملی
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
پیش نیاز: پیش نیاز شرکت در دوره آموزش pdr ، یادگیری صافکاری سنتی می باشد. صافکاری سنتی پیش نیاز ندارد.
شرایط سنی: برای یادگیری صافکاری خودرو حداقل سن لازم 14 سال است.
اعتبار مدرک دوره: مدرک فنی حرفه ای صافکاری خودرو با اعتبار بین المللی
مدت زمان آموزش صافکاری سنتی: 40 ساعت
مدت زمان آموزش صافکاری pdr: 20 ساعت

هزینه آموزش صافکاری pdr و صافکاری معمولی

هزینه آموزش صافکاری سنتی
6500000 (تومان)
هزیه آموزش خصوصی صافکاری سنتی
10000000 (تومان)
هزینه آموزش آنلاین صافکاری سنتی
3250000 (تومان)
هزینه آموزش صافکاری pdr
12000000 (تومان)
هزینه آموزش خصوصی صافکاری pdr با 30% تخفیف
18000000 (تومان)
هزینه آموزش آنلاین صافکاری pdr
6000000 (تومان)
برنامه کلاسی دوره صافکاری ماشین
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
سنتی - 12 خرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13 الی 16
سنتی - 21 خرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 13
سنتی - 9 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 13
سنتی - 9 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13 الی 18
پی دی آر - 21 خرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 الی 18
پی دی آر - 9 تیر ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 الی 18

سرفصل های دوره آموزش صافکاری

سرفصل های دوره صافکاری سنتی

 •  آموزش فلز کاری عمومی
 • آموزش جوشکاری CO2 یا میگ
 • آموزش اصول ایمنی در جوشکاری
 • آموزش اصول برشکاری و خنک کاری در آن
 • آموزش سوهان کاری و شناخت انواع سوهان
 • آموزش سوراخ کاری و طرز کار با ابزار آن
 • آشنایی با انواع پیچ و مهره اینچی و انواع خار
 • کاربا ابزار کولیس، متر،نقاله، گونیا و آشنایی با واحد های اندازه گیری
 • آشنایی با اصول شاسی کشی خودرو
 • آموزش اصول اندازه گیری ابعاد، زوایا و نحوه علامت گزاری
 • آموزش ابزار چکش کاری، سنبه نشان، کات کبود، گیره و …
 • آموزش انواع ابزار های بازو بست خودرو و انواع آچار
 • آشنایی با انواع ابزار جوشکاری مانند ترانس ها، انبرها و الکترودهای مختلف
 • آموزش باز و بست قطعات موتور و اجزای محفظه موتور
 • آموزش باز و بست قطعات جانبی خودرو جهت صافکاری
 • آموزش اصول باز و بست تجهیزات کابین خودرو
 • آموزش باز و بست شیشه های عقب، جلو و کناری خودرو

سرفصل های دوره صافکاری pdr

 • آموزش فلز کاری مربوط به صافکاری پی دی آر
 • آموزش مراحل اولیه تا تخصصی صافکاری پی دی آر
 • اموزش ابزار شناسی در صافکاری pdr
 • آموزش کار با میله های pdr درصافکاری بی رنگ
 • آموزش شناخت انواع میله های pdr
 • آموزش اصول صافکاری درب ها
 • اشنایی و آموزش اصول صافکاری اسکلت خودر در صافکار pdr
 • آموزش اصول گرما دهی در صافکاری pdr
 • اموزش تنظیم نور برای صافکاری پی دی آر
 • آموزش کنترل کیفیت در صافکاری pdr
 • آموزش اصول محاسباتی و انتخاب ابزار صحیح pdr
 • آموزش قیمت دهی اجرت های pdr
 • اموزش عملی بر روی خودرو های واقعی
 • اموزش اصول صافکاری سقف با pdr
 • اموزش تگرگ کش(دستگاه)و چسپ زنده و حرارتی
 • کار با جعبه ی داغ و اشنایی با ان
 • اشنایی و روش درجه بندی با جعبه داغ
 • اشنایی و اموزش با میله های کربنی و یادگیری روش بادگیری سردت دادن و جلوگیر از آسیب رنگ
 • آموزش نقطه زنی درصافکاری پی دی آر
 • روش یادگیری با دستگاه نقطه زن
 • اموزش وتشر سرخود دستگاه نقطه زن و روش کار سیم های زیگزاگی
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری تصاویر کارگاه عملی آموزش صفر تا صد صافکاری خودرو

دوره های مرتبط با صافکاری خودرو

در این دوره کدام روشهای صافکاری خودرو آموزش داده می شود؟

آموزش صافکاری سنتی

آموزش کامل و جامع فلزکاری؛ اندازه گیری آسیب ها و فرورفتگی ها و زوایا؛ روش کار با ابزارهای صافکاری مانند دستگاه جوش و مکش، سنباده، مشتی، شاسی کش و سایر لوازم؛ آموزش تکنیک های سوهان کاری، سوراخ کاری، جوشکاری، لحیم کاری، باز و بست قطعات مختلف خودرو؛ آموزش صافکاری تخصصی و حرفه ای بر روی قسمت های متعدد ماشین مانند صندوق عقب، کاپوت، درب ها، سقف، گلگیر و سایر قسمت ها و چگونگی محاسبه قیمت و هزینه خدمات انجام شده و …

آموزش صافکاری pdr و بدون رنگ

آموزش عملی و تخصصی فلزکاری؛ نحوه کار با ابزارها و تجهیزات تخصصی مانند انبر تگرگ کش، ابزار ضربه زن، انبر قری کش، پنل نور، تسمه کششی، جک هیدرولیکی و سایر وسایل؛ آموزش تکنیک های نقطه زنی، گرما دهی، درجه بندی و انجام محاسبات مختلف؛ آموزش صافکاری بدون رنگ و PDR بر روی قطعاتی مانند درب، سقف، گلگیر جلو، کاپوت و سایر بخش ها؛ آموزش کنترل کیفیت و تعریف تعرفه قیمت برای خدمات؛ آموزش چگونگی تشخیص این موضوع که صافکاری به روش پی دی ار بر روی چه بخش هایی از خودرو و در چه مدل ماشین هایی امکان پذیر است و …

تفاوت صافکاری سنتی و پی دی ار چیست؟

صافکاری پی دی ار و سنتی از نظر نحوه انجام کار، دقت کیفیت، زمان انجام کار، هزینه تمام شده و تاثیر در افت قیمت خودرو متفاوت هستند.

تفاوت اول صافکاری pdr و سنتی در نحوه انجام کار است؛ در یک مثال تکنسین های صافکاری سنتی مجبور هستند به دلیل ضربه های ابزارهایی مانند مشتی و قالب تنه ، رو دری ماشین را باز کرده ، موم های قسمت درب ها را بتراشند و با شکافتن دوبل ها بتوانند مشتی را زیر درب گذاشته و با قالب تنه ضربه بزنند که در این حالت ضربات قالب تنه باعث می شود رنگ له شده و موج ایجاد شود.

ولی در سیستم صافکاری پی دی با وارد کردن میله ها و ابزارهای از طریق شکاف هایی که روی درب ها بصورت فابریک وجود دارند بدون تراش موم و شکاف دوبل ، با این ابزارهای مخصوص نقطه مورد نظر را صاف و تمیز می کنند. در این حالت موم و دوبل دست نخورده و بصورت فابریک سرجای خودش قرار می گیرد.

از نظر دقت کیفیت، در تصادف های کوچک، متوسط و متوسط رو به بالا قطعا صافکاری پی دی آر نتیجه بهتری به نمایش می گذارد و به دلیل اینکه از بیشتر و پیشرفته تری مانند میله های اهرمی، میله های دم ماهی و چرخشی ، هولدر و فیکسر، دستگاه هاتباکس، ساکشن ها ف چسب های مختلف و… استفاده می شود دقت بیشتری وجود دارد و به نوعی این نوع صافکاری خودرو ماساژ درمانی ورق بدنه ماشین نامیده می شود.

در برخی سطوح تصادفی شدید و سنگین انجام صافکاری پی دی ار و بی رنگ امکان پذیر نیست و یا با صرف هزینه بالا و زمان زیاد شدنی است. البته به جنس ماشین و ورق ماشین نیز بستگی دارد و تشخیص آن به عهده صافکار است.

از نظر هزینه تمام شده قطعا هزینه صافکاری پی دی آر ماشین بیشتر است مگر اینکه در صافکاری سنتی نیاز به بتونه کاری و رنگ کاری وجود داشته باشد که در این حالت هزینه صافکاری سنتی بیشتر از پی دی آر خواهد بود و شرایطی به وجود می آید که انجام pdr مقرون به صرفه تر خواهد بود.

از لحاظ افت قیمت خودرو، نتایج صافکاری سنتی برای کارشناس بیشتر قابل درک و مشاهده است. اگرچه در صافکاری pdr نیز کارشناس ماهر کامالا متوجه می شود که روی بدنه ماشین پی در آر انجام شده است. ولی از لحاظ دید مشتری، صافکاری سنتی حتی توسط یک فرد عادی نیز قابل رویت است و در برخی موارد موج های ایجاد شده روی بدنه خودرو به وضوع دیده می شوند. اما در صافکاری بدون رنگ نتیجه کار تمیزتر است و معمولا ماشین با افت قیمت کمتری مواجه می شود و بر خلاف تبلیغات مثبتی که برای نوع پی دی آر می شود، کاملا صفر نیست و در هر صورت ورق ماشین خاصیت اصلی و اولیه خود را از دست می دهد.

در مجموع در تصادفات سبک و متوسط و کمی شدید قطعا صافکاری بدون رنگ یا پی دی ار ارزنده تر است و در تصادفات فوق سنگین پی دی آر بسیار زمان بر و هزینه بر است مگر اینکه برند ماشین فوق العاده لوکس داشته باشید انجام کار پی دی آر ارزش داشته باشد.

بهتر است کدام نوع صافکاری خودرو را یاد بگیرید؟

با وجودِ پیشرفتِ علم و تکنولوژی و اختراع انواع ابزار آلات پیشرفته، هنوز هم هر دو روش صافکاری سنتی و صافکاری پی دی آر و بدون رنگ مورد نیاز جامعه هستند و مشتریان به طور گسترده هر روز از این خدمات استفاده می کنند؛ زیرا این دو روش ترمیم و بازسازی بدنه مکمل یکدیگر هستند و هیچ کدام جایگزینی برای دیگری نمی باشد. و داشتن مهارت صافکاری سنتی پیش نیاز یادگیری صافکاری pdr است.

به طور دقیق تر می توان گفت، در مواردی که خودرو دچار ضرب دیدگی جدی و یا تصادف شدید شده و به رنگ و بدنه آن آسیب های قابل توجهی وارد شده باشد، باید حتما از روش صافکاری سنتی برای ترمیم و اصلاح بدنه استفاده شود و در مرحله بعد، خودرو نیاز به نقاشی و رنگ آمیزی پیدا می کند. اما در مواردی که آسیب های وارد شده به خودرو جزئی، متوسط و کمی بیشتر باشد (خط و خش های نیمه عمیق، ضربه های متوسط، فرورفتگی های کم و …) و رنگ خودرو دچار صدمه و ریزش نشده باشد؛ معمولا از تکنیک صافکاری پی دی ار استفاده می شود که بدون بر هم زدن و تخریبِ رنگ ماشین؛ به ترمیم و بازسازی بدنه می پردازد و به همین دلیل بعد از اتمام این روش صافکاری، نیازی به نقاشی و رنگ کردن بدنه خودرو نیست.

این موضوع را تضمین می کنیم که با شرکت در دوره صافکاری پی در ار و سنتی تهران شما به صفر تا صد این رشته مسلط شده و مطابق سرفصل هایی کاملا به روز و هم راستا با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای کشور آموزش خواهید دید.

ویدئو نظر کارآموزان دوره صافکاری فن و کار

سوالات متداول آموزش صافکاری خودرو

برای تعیین درآمد به فاکتورهای زیادی می بایست توجه داشت از جمله آنها میزان سرمایه اولیه، محل راه اندازی کسب و کار و غیره اما به طور متوسط درآمدی معادل 5 تا 8 برابر حقوق وزارت کاری را می توان برای این رشته در نظر گرفت.

بله. با توجه به اینکه آموزش ها به صورت عملی هستند با کمی تلاش و دقت در زمان شرکت در دوره و گذراندن یک دوره کوتاه کارورزی در حدود 4 الی 6 ماه می توانید بصورت مستقل وارد بازار کار شوید.

این دو دوره مکمل یکدیگر هستند و برای افزایش درآمد و افزایش ورودی کار بهتر است رشته نقاشی خودرو را نیز دنبال کنید.

بله. پایه و اساس آموزش در رشته های فنی آموزش صحیح و عملی می باشد. در این دوره مباحث آموزشی فلزکاری، صاف کاری و جوشکاری را کاملا عملی آموزش می بینید

این دوره از شاخه های رشته اتومکانیک می باشد و کارآموزان پس از اتمام دوره می توانند مدرک فنی و حرفه ای صافکاری درجه 2 و صافکاری بی رنگ را دریافت کنند.

با توجه به زیاد شدن تعداد خودروها در دو دهه اخیر در سطح کشور و نیاز به سرویس های صافکاری در هر شهر و استان مشخص است که این رشته یکی از داغ ترین بازارهای کاری را داراست.

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
روش های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

دوره صافکاری خودرو فنی حرفه ای

مدت زمان یادگیری صافکاری خودرو چقدر است؟

بسته به این که کدام مسیر یادگیری صافکاری را انتخاب کنید، مدت زمان یادگیری می تواند متفاوت باشد.

شما برای آموزش صافکاری سه راه پیش رو دارید. از طریق شاگردی در مغازه و تعمیرگاههای صافکاری که رسیدن به یک سطح قابل قبول در شغل صافکاری با این روش بین 5 سال تا 8 سال زمان بر است. و از جمله معایب این روش این است که علاوه بر زمان بر بودن، معمولا همه دانش استاد کار منتقل نمی شود و یا ممکن است اطلاعات استاد کار در این حوزه به روز نباشید.

از طریق خودآموزی نیز می توانید صافکاری خودرو را یاد بگیرید. در این روش از آنجاییکه آموزش مبتنی بر تئوری است تقریبا می توان گفت تا پایان عمر به یک صافکار ماهر تبدیل نحواهید شد. چون شغل صافکاری مهارتی نیست که بدون دست به کار شده بتوانید یاد بگیرید.

و روش سوم شرکت در دوره های آموزشی عملی است. در این روش می توانید اصول و تخصص صافکاری خودرو را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید. مدت زمان یادگیری صافکاری سنتی 40 ساعت و صافکاری بدون رنگ 20 ساعت است. پس از پایان دوره صافکاری لازم است به مدت 4 الی 7 ماه به صورت کارورزی در کنار یک فرد باتجربه مشغول به کار شوید و مهارت های آموخته خود را درون سازی کنید. به این ترتیب با شرکت در دوره های آموزشی به شرط آنکه در انتخاب آموزشگاه صافکاری دقت لازم را داشته باشیدف می توانید در کمتر از یکسال به یک صافکار ماهر با درآمد بالا تبدیل شوید.

با شرکت در دوره آموزش صافکاری خودرو فن و کار چه مهارت هایی را بدست می آورید؟

مهارت کامل در باز و بست تجهیزات بدنه خودرو

در دوره صافکاری باز و بست لوازم جانبی روی بدنه خودرو نظیر قفل‌ها، دستگیره‌ها، زوارها، چراغ‌ها و … را بصورت عملی آموزش می بینید.

مهارت کامل در باز و بست تجهیزات داخل صندوق موتور

توانایی باز و بست تجهیزات داخلی کاپوت موتور خودرو را نیز آموزش داده می‌شود؛ از جمله سیستم‌های مربوط به موتور، فرمان، چرخ‌ها و جلوبندی و … به منظور صافکاری آموزش می بینید

توانایی کامل در رگلاژ و صداگیری درب های خودرو

اصول صحیح رگلاژ درب‌های جلو و عقب خودرو و همچنین رگلاژ درب صندوق جلو و عقب را آموزش می بینید و بصورت کامل یاد می گیرید با استفاده از رگلاژ صحیح مشکل صدای ناشی از عدم رگلاژ را رفع کنید.

مهارت و تسلط کامل در صافکاری بدون رنگ

با شرکت در دوره آموزش pdr فن و کار توانایی صافکاری بدون رنگ و اصول صافکاری بی‌رنگ خودرو بصورت کامل آموزش داده می‌شود، از جمله اصول حرارت‌دهی، حفظ رنگ و برطرف کردن موج‌ها و نقص‌های دیگر در زمینه صافکاری بی‌رنگ خودرو.

تسلط کامل بر فلزکاری و کار با ابزار فلز کاری

در دوره صافکاری فن و کار نحوه کار با ابزار فلزکاری که پایه صافکاری می باشد را آموزش می بینید. همچنین اشناخت کاملی از ابزارهای تخصصی فلزکاری مانند ابزار برش ، خم ، ابزار فرم دادن و جوش دادن فلز های مختلف بدست خواهید آورید.

مهارت کامل در باز و بست تجهیزات الکتریکی و کابیت خودرو

در دوره آموزش صافکاری فن و کار شامل آموزش باز و بست تجهیزات داخلی کابین خودرو همچون صندلی‌ها، داشبورد، رودریها و … است. همچنین توانایی کاملی در مونتاژ و دمونتاژ تجهیزات الکتریکی خودرو از روی بدنه بدست خواهید آورد.

توانایی کامل در انواع روشهای جوشکاری صافکاری

با شرکت در دوره آموزش صافکاری خودرو شناخت کاملی از  انواع جوش‌های الکتریکی، جوشکاری CO2 یا میگ بدست می آورید و توانایی جوشکاری تجهیزات خودرو را با استفاده از این نوع جوش‌ها آموزش می بینید.

توانایی کامل در صافکاری ، اصول آماده سازی و آستر سازی

توانایی کاملی در صافکاری بدنه خودرو ، آستر سازی و نحوه اصولی ساخت آستری اصولی و بتونه کاری بدست خواهید آورد.

تسلط کامل بر صافکاری PDR

تسلط و مهارت کاملی در صافکاری به روش PDR را بدست خواهید آورد و روش صافکاری پی دی ار را بصورت تخصصی و حرفه ای اموزش می بینید.

چگونه می توان شغل صافکاری خودرو را راه اندازی کرد؟

طبیعتا حجم خودرو در داخل شهرها ایجاد شغل می کند و به همین دلیل رشته صافکاری یا در واقع نجات خودرو بازار خوبی در کشور ما دارد و متقاضی خدمات صافکاری رو به افزایش است. برای راه اندازی شغل صافکاری خودرو:

 • یک مغازه خوب صافکاری در یک مکان مناسب داشته باشید که می تواند اجاره یا رهن باشد. و یا بصورت درصدی و شراکتی در مغازه های صافکاری دیگر مشغول شوید.
 • مهارت صافکاری خودرو را کسب کنید.
 • لوازم و ابزار استاندارد داشته باشید.
 • تبلیغات و تعامل خوب با مشتری

مهارتهای لازم برای راه اندازی مغازه صافکاری

برای راه اندازی مغازه صافکاری خودرو علاوه بر ابزار باید هنر دست نیز داشته باشید. اول از همه شما باید این شغل صافکاری خودرو را یاد بگیرید، با بدنه خودرو از مونتاژ کاری تا صافکاری آشنا باشید و بتوانید ترمیم بدنه خودرو انجام دهید؛ ابزارهای لازم را تهیه کنید؛ یک مکان اجازه کنید و شروع بهه کار کنید.

ابزار صافکاری طبیعتا از بازار قابل تهیه است و صفر تا صد هنر صافکاری خودرو را نیز با شرکت در دوره های آموزشگاه صافکاری pdr و سنتی فن و کار بدست می آورید و به راحتی می توانید این شغل را راه اندازی کنید و به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

در فن و کار اگرچه ابزار نمی فروشیم اما برای خرید ابزار توسط اساتید دوره به خوبی راهنمایی می شوید. و مشاوره رایگان در یافت می کنید که چه ابازری را از کدام منطقه یا فروشگاه تهیه کنید که هم مقرون به صرفه و هم کیفیت بالایی داشته باشد.

در کنار مهارت کار، مهارت نرم ارتباط با مشتری و گرفتن کار نیز حایز اهمیت است. هنگام تحویل گرفتن خودرو دقت کافی داشته باشید. و در نهایت یک کار بی نقص و به موقع به مشتری تحویل دهید. اگر به مهارت لازم نرسیده باشید نمی توانید در شغل صافکاری خودرو به موفقیت بالا برسید. اگرچه ابزار و مغازه خوب داشته باشید در صورت نداشتن مهارت لازم مجبور هستید ازنیروهای متخصص دیگر کمک بگیرید.

در آموزشگاه صافکاری فن و کار با پشتیبانی نامحدود از صفر تا صد کمک می شود مغازه خودتان را راه اندازی کنید، مدرک فنی حرفه ای و جواز کسب اخذ کنید و حتی اگر در حین کار با مشکل مواجه شدید ، باز هم می توانید روی کمک اساتید فن و کار حساب کنید. اکثر هنرجویان دوره صافکاری pdr و سنتی در این مجموعه بصورت مستقل کسب و کار خودشان را راه اندازی کرده اند و در مورادی که لازم است ارتباط و مشورت می گیرند.

مدارک و مجوزهای لازم برای راه اندازی مغازه صافکاری چه چیزهای هستند؟

داشتن مدرک فنی حرفه ای صافکاری و جواز کسب از اتحادیه ملزومات راه اندازی مغازه صافکاری هستند. و البته اخذ جواز کسب از اتحادیه نیز مستلزم داشتن مدرک فنی حرفه ای است. در دوره آموزش صافکاری pdr و سنتی آموزشگاه فن و کار به کارآموزان کمک می شود با موفقیت مدرک فنی حرفه ای صافکاری خودرو و جواز کسب دریافت کنند و بتوانند بصورت قانونی به کار مشغول شوند و کسب درآمد کنند.

میزان درآمد مغازه صافکاری چقدر است

میزان درآمد صافکاری خودرو به مهارت و محیطی کار بستگی دارد. صافکار هایی که به مهارت بالایی دست یافته اند و وقت خود را صرف ماشینهای برند می کنند درامد فوق العاده ای دارند و درآمد یک ماه کارمند معمولی را در چند روز می توانند کسب کنند.

گفتنی است، این روزها با توجه به افزایش روز افزون تعداد ماشین ها و همچنین همواره پر رونق بودن بازار خرید و فروش خودرو، رشته صافکاری pdr یا بدون رنگ بسیار محبوب و پر تقاضا شده است زیرا در این روش، رنگ ماشین دچار آسیب نشده و حتی در کارشناسی رنگ خودرو؛ بدون رنگ و سالم بودن بدنه مورد تایید واقع می شود. به علاوه؛ این روش نیاز به صرف زمان و هزینه کمتری دارد و طی آن، ماشین دچار دو رنگ شدگی نمی شود. فراموش نشود برای یادگیری صافکاریبدون رنگ، حتما باید قبلا مهارت صافکاری سنتی را آموزش دیده باشید.

هزینه و سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه صافکاری

هزینه و سرمایه شغل صافکاری خودرو بستگی به نوع و سطحی دارد که در نظر دارید مغازه و تعمیرگاه خودتان را راه اندازی کنید.

اگر می خواهید با کمترین هزینه شروع کنید. می توانید ابتدای کار بصورت شراکتی در مغازه ها و تعمیرگاههایی که احتیاج به نیروی کار ماهر دارند مشغول کار شوید. در اینصورت تنها هزینه تهیه ابزار مورد نیاز است.

همچنین می توانید با تهیه یک سری ابزارهای معمولی که صافکارهای سنتی استفاده می کنند، یک مغازه صافکاری کوچک با هزینه کم راه اندازی کنید.

و اگر بخواهید بصورت حرفه ای کار کنید و منبع بالایی از شغل صافکاری خودرو داشته باشید، باید صافکاری pdr را آموزش ببینید. تهیه ابزارهای پی دی آر هزینه بالاتری نیاز دارند و در مقابل درآمد صافکاری پی دی آر به اندازه ای خوب است که در طول یکسال برگشت سرمایه دارید.

مزایا و معایب شغل صافکاری خودرو

بزرگترین مزیت شغل صافکاری خودرو خصوصا صافکاری pdr درآمد بالای آن است. عیب این شغل نیز سرو صدای محیط در این شغل است که با رعایت اصول ایمنی، لباس کار مناسب، استفاده از عینک و هدفون، وعایق بندی محیط اطراف می توانید از ایجاد سروصدا برای تا حد قابل توجهی جلوگیری کنید.

در پایان لازم است توضیح دهیم؛ لیست کامل سرفصل ها و فرم ثبت نام آنلاین در همین صفحه درج شده است. به علاوه؛ شما عزیزان می توانید با بررسی فیلم معرفی دوره و عکس های درج شده در گالری تصاویرِ کلاس صافکاری سنتی و صافکاری پی دی آر تخصصی، در مورد چگونگی برگزاری دوره و محیط آموزشگاه صافکاری pdr و سنتی فن و کار اطلاعات مفید و سودمندی به دست آورید.

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات
phone icon 021-91009433 / 09058520960