آموزشگاه فن و کار

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

امروزه با توجه به قیمت بالای خودرو های عرضه شده در بازار، کارشناسی رنگ خودرو جایگاهی ویژه در تعیین قیمت خودرو های معامله شده می تواند داشته باشد. این حرفه بدلیل تقاضای بالا و فرهنگ خرید و فروش در کشور ما به رشته ای پولساز بدل شده که برای راه اندازی آن تخصص بالا یا پیشنیاز تحصیلی و شغلی وجود ندارد.

علاقه مندان به این شغل می توانند با شرکت در دوره آموزشی کارشناسی رنگ خودرو در آموزشگاه فن و کار تمامی اصول و قلق های کاری کارشناسی خودرو را تحت نظر متخصصین ما آموزش دیده و پس از پایان دوره با در دست داشتن مدرک معتبر فنی حرفه ای جواز کسب خود را دریافت کنند و با سرمایه ای مناسب و اندک وارد این شغل شوند. در صورتی که در شهرهای نسبتا پر جمعیت زندگی می کنید و تعداد کارشناس های رنگ خودرو در آن شهر کم است مشتریان زیادی را می توانید به خود جذب کرده و درآمد مناسبی را کسب کنید.

در دوره کارشناسی رنگ خودرو به شما آموزش های کاربردی مانند شناخت رنگ های مختلف، شناخت بدنه، شناخت آستری، نحوه تشخیص رنگ های کوره ای، نحوه تشخیص قطعات تعویضی بدنه حتی از نوع اصلی ، تشخیص لیسه ، تشخیص ایربراش ، تشخیص رنگ شدگی و کنترل فیزیکی رنگ خودرو ، تشخیص تعویض شاسی یا نقاط حساس بدنه ، تشخیص تعویض کامل بدنه ، تشخیص مشکلات شاسی و سایر موارد مهم آموزش داده خواهد شد و پس از دوره می توانید از پشتیبانی اساتید آموزشگاه فن و کار نیز بهرمند شوید.

شما با شرکت در این دوره به صفر تا صد کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو مسلط شده و خواهید توانست انواع رنگ های خودرو (مانند رنگ متالیک، مات و کدر، صدفی، براق، روغنی، فوری و …) را شناخته و به خوبی انواع رنگ های کوره ای و سابقه انجام شدنِ فرآیندهای ترمیم و احیای رنگ مانند لیسه گیری، دیتیلینگ، سرامیک، ایر براش، رنگ شدگی جزئی یا کلی، قلم گیری، بتونه کاری، آبرنگ و … را بر روی انواع ماشین های ایرانی و خارجی تشخیص بدهید.

همچنین بعد از این دوره می توانید به طور کامل به بررسی فنی خودرو و کنترل فیزیکی آن پرداخته و مواردی مانند تعویض قطعات بدنه (حتی از نوع اصلی) و جایگزین شدن شاسی و سایر نقاط حساس بدنه ماشین، تعویض کامل بدنه خودرو، مشکلات مربوط به شاسی ها و سایر بخش های مهم، دو تکه و چپی بودن بدنه خودرو و بسیاری موارد دیگر را به خوبی تشخیص داده و اتومبیل های گوناگون را به دقت کارشناسی و آزمایش نموده و صحت و سلامتِ وضعیت بدنه آن ها را تایید و یا رد نمایید.

فیلم معرفی دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو فن و کار

نام دوره: اموزش کارشناسی رنگ خودرو
مدت دوره: مدت زمان یادگیری کارشناسی خودرو 40 ساعت می باشد
سطح دوره: آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو از مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: کلاس کارشناسی رنگ خودرو به دو صورت حضوری و فیلم های آنلاین ضبط شده می باشد.
اعتبار مدرک دوره: پس از اتمام دوره به کارآموزانی که آزمون نهایی را با موفقیت گذرانده باشند مدرک فنی حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو با اعتبار بین المللی اعطا می شود.

هزینه آموزش کارشناسی رنگ خودرو

شهریه دوره کارشناسی رنگ خودرو با 30% تخفیف
6300000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی کارشناسی رنگ خودرو
9000000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین کارشناسی رنگ خودرو
3150000 (تومان)
برنامه کلاسی آموزش تشخیص رنگ خودرو
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
9 تیر ماه شنبه تا سه شنبه ساعت 9 الی 12
14 تیر ماه پنجشنبه ها ساعت 9 الی 16
توانمندی ها و مهارت هایی که در دوره کارشناسی رنگ خودرو بدست می آورید

برای اینکه یک بازرس و کارشناس رنگ خودرو حرفه ای شوید لازم است ابتدا در مهارت های نقاشی و صافکاری خودرو حرفه ای شوید. در این دوره توانایی کاملی در نحوه ساخت انواع بتونه و نیز عایق کاری و دردزگیری بدنه خودرو ها بدست می آورید.

در این دوره توانایی کاملی در تشخیص عیوب رنگ خودرو از کیفیت موارد رنگ ، معایب حین رنگ شدن ماشین و .. بدست خواهید آورید.

در پایان این دوره توامایی کاملی ر استفاده و کار با دستگاههای تست و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو ، ضخامت سنج ها، فام سنج ها و دیگر تجهیزات لازم برای عیب یابی و کیفیت سنجی رنگ بده بدست می آورید.

در این دروه یاد خواهید گرفت چگونه یک چک لیست استاندارد و اصولی از مشاهدات خود در حین بازررسی رنگ بدنه خودرو و نیز معایب خودرو بصورت دستی و کامپیوتری تهیه کنید.

تسلط کاملی به نکات ایمنی و بهداشتی و توجهات زيست محیطي مرتبط با این حرفه بدست می آورید و استاندارهای لازم این شغل را به خوبی یاد خواهید گرفت. همچنین توانایی کاملی در نحوه استفاده صحیح از وسایل ایمنی پیدا می کنید. در این دوره  پانسمان کردن را به صورت آزمایشی آموزش می بینید و با کاربرد وسایل اطفاء حریق آشنا می شوید.

ضمن شناخت تمامی قطعات و اجزای خودرو ، توانایی کاملی در بررسی و تشخیص رنگ شدگی اجزای مختلف انواع خودرو ها بدست می آورید.

 

در پایان این دوره قادر خواهید بود با استفاده از ابزار ها و تجهیزات تخصصی انواع رنگ خودرو و لایه های میانی و نهایی بدنه خوردو را تشخیص دهید و توانایی کاملی در تشخیص مواد تشکل دهنده رنگ های خودرویی بدست می آورید.

ضمن شناخت کاربرد ابزارهای عمومی و خصصی در نقاشی و اتومکانیک مانند ماشین پولیش کاری ، تجهیزات کنترل کیفیت رنگ سنجي ، انواع حلال رنگ و… ، توانایی کاملی در استفاده از این ابزارهای برای بازرسی تشخیص رنگ خودرو بدست می اورید.

سرفصل های دوره کارشناسی رنگ خودرو

 • شناخت و آموزش اجزا و قطعات خودرو
 • شناخت و بررسی انواع مختلف رنگ بدنه خودرو
 • شناخت و بررسی انواع رنگ آستری خودرو
 • آموزش ابزارشناسی و تجهیزات رن خودرو
 • آموزش ابزار های کارشناسی رنگ خودرو
 • شناخت و بررسی جایگاه و اتاق بازرسی رنگ
 • آموزش تشخیص عیوب بدنه و شاسی خودرو
 • آموزش تشخیص عیوب پاشش رنگ خودرو
 • نحوه کار با دستگاه ضخامت سنج  مغناطیسی و دیجیتال
 • شناخت و آموزش گام رنگها
 • نحوه نکته برداری و درج مشخصات و عیوب رنگ بدنه
 • نحوه صدور کارتکس
 • بررسی قوانین رنگ در کارخانه و تعمیرگاه
 • مفاهیم پوشش کلر
 • بررسی انواع بتونه
 • مفاهیم دون رنگ (آج رنگ)
 • آموزش طیف و خواب رنگ
 • بازرسی سیلر کاری (موم کاری)
 • بازرسی جاماندگی آسیب های صافکاری
 • آموزش موج و بوره در رنگ و بتونه
 •  بازرسی و تشخیص وجود حباب و آشغال رنگ و مواد معلق در هوا در رنگ
 • نحوه کالیبره کردن دستگاه ضخامت سنج
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گارلی تصاویر آموزش عملی کارشناسی خودرو فن و کار

دوره های مرتبط با کارشناسی خودرو

ویدیوی نظرات کارآموزان آموزش کارشناسی رنگ خودرو

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

روش های ثبت نام در دوره

1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

دوره کارشناسی رنگ خودرو فنی حرفه ای

آموزش کارشناسی رنگ خودرو (آموزش صفر تا صد کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ ماشین و وجود نقص در بدنه اتومبیل با مدرک بین المللی) دوره ای فوق العاده محبوب و پر تقاضا در حوزه اتو مکانیک و صنعت خودرو می باشد که افراد زیادی از گذشته تا به امروز به دنبال یادگیری آن بوده و هستند. آموزشگاه فن و کار با بهره گیری از کارگاه های مجهز و پیشرفته و برخورداری از کادر آموزشی و مدرسان کارآزموده و با تجربه، اقدام به برگزاری این دوره به صورت کاملا عملی و تخصصی نموده است.

نکته مهم در خصوص این رشته و حوزه شغلی؛ برخورداری از تخصص و دانش کافی به منظور کارشناسی رنگ اتومبیل به شکل صحیح و بدون خطا و اشتباه می باشد. زیرا در صورت بروز اشتباه در این کار، هر دو طرف فروشنده و خریدار متحمل ضررهای مالی و مادی فراوان شده و حتی فرد کارشناس باید بابت این تشخیص اشتباه، به طرفین خسارت پرداخت کند.

با توجه به حساسیتِ فوق العاده این شغل و تخصص بالای مورد نیاز آن، آموزشگاه فن و کار در حین برگزاری دوره کارشناسی خودرو مقدماتی تا پیشرفته؛ مباحث را به صورت کاملا تخصصی و عملیاتی آموزش می دهد و کارآموزان موظف هستند در حین دوره با انجام تمرین های عملی و پروژه های اجرایی متنوع با راهنمایی اساتید خبره و کاربلد، به طور کامل به صفر تا صد این رشته مسلط شده تا بعدها بعد از ورود به بازار کار و آغاز فعالیت حرفه ای خود، قادر باشند وظایف خود را به دقت و در نهایتِ کیفیت و صحت انجام داده و در فرآیند تشخیص و کارشناسی رنگ بدنه ماشین های مختلف دچار خطا و اشتباه نشوند.

لازم است توضیح دهیم، این دوره به طور مستقیم با تایید و نظارت سازمان فنی و حرفه ای کشور در موسسه فن و کار برگزار می شود و شما کارآموزان گرامی می توانید بعد از شرکت در تمامی جلسات و تسلط به مباحث تدریس شده در دوره، با معرفی و راهنمایی آموزشگاه در آزمون های مربوطه شرکت کرده و پس از کسب نمره قبولی، مدرک بین المللی کارشناسی رنگ خودرو از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

این مدرک دارای قابلیت ترجمه بوده و تائید کننده شایستگی ها و صلاحیت و تخصص شما به عنوان یک کارشناس رنگ اتومبیل حرفه ای و کاربلد می باشد؛ لذا می توانید از این گواهی نامه برای شروع کار و استخدام، راه اندازی کسب و کار شخصی در حوزه خدمات کارشناسی و ترمیم و احیای رنگ خودرو، دریافت وام خود اشتغالی و کارآفرینی، مهاجرت و کار در فضای بین المللی و سایر کشورها و بسیاری موارد دیگر بهره بگیرید.

توصیه می کنیم اگر قصد شما برای شرکت در کلاس کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو جدی است و مصمم به یادگیری این حرفه کاربری و پردرآمد هستید؛ پیش از ثبت نام، سرفصل های کامل دوره و اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه برگزاری کلاس و مزایای این آموزشگاه را که در ادامه همین صفحه درج شده اند؛ به دقت مطالعه فرمایید.

بررسی بازار کار کارشناسی رنگ خودرو

جالب است بدانید این رشته بازار کار بسیار خوبی داشته و شرکت در دوره آموزش کارشناسی خودرو تهران می تواند تضمین کننده آینده شغلی شما باشد و درآمدزایی فوق العاده خوبی را برای تان به ارمغان بیاورد. علتِ پر رونق بودن این رشته را می توان این طور توضیح داد: روزانه افراد بی شماری به دنبال تعویض ماشین خود بوده و بازار خرید و فروش اتومبیل در شهرهای مختلف بسیار داغ است و تمام کسانی که به دنبال خرید خودروهای جدید هستند؛ می خواهند از صحت و سلامت بدنه و کیفیت و اصالت رنگ ماشین اطمینان حاصل کنند و به همین جهت، وجودِ نیروها و کارشناسان زبده که توانایی تشخیص صحیح رنگ بدنه خودرو را داشته باشند، در ایران و هر جامعه مدرن و توسعه یافته ای ضروری است.

علاوه بر این در سال‌های اخیر تعداد خودروهای موجود در بازار ایران به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این امر باعث خرید و فروش بیشتری در این حوزه شده است لذا خریداران و فروشندگان نیازمند کارشناسان حرفه‌ای هستند تا بتوانند در یک بستر مناسب خرید و فروش خود را انجام دهند. یکی از بخش‌های مهم برای بررسی وضعیت سلامت خودروها، بدنه است.

متقاضیان با شرکت در آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند به آسانی، از رنگ شدگی مجدد بدنه خودرو مطلع شوند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از پلتفرم‌های درخواست آنلاین کارشناس خودرو، کسانی که دارای مهارت تشخیص رنگ شدگی خودرو باشند می‌توانند به راحتی در این حوزه به کسب درآمد بپردازند. شرکت کنندگان در دوره آموزش تشخیص رنگ خودرو آموزشگاه فن و کار می‌توانند با دانش کاملا فنی وارد بازار کار این حوزه شوند.

تواناهایی قابل کسب بعد از گذراندن دوره

کلاس آموزشی کارشناسی رنگ خودرو به شکل حضوری در تهران برگزار می‌شود لذا متقاضیان با بررسی شرایط خود می‌توانند در این دوره شرکت کنند. تمام سرفصل‌های دوره به شکل عملی در بازار کار قابل اجرا است. متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند مهارت‌های زیر را یاد بگیرند:

 • بررسی سلامت شاسی و ستون‌های خودرو

یکی از بخش‌های مهمی که در تشخیص رنگ شدگی خودرو اهمیت دارد، توجه به ستون‌های خودرو است. در صورت رنگ شدگی این بخش‌ها قیمت خودرو دستخوش تغییرات می‌شود. کارآموزان در این دوره می‌توانند به شکل تئوری و عملی این موارد را آموزش ببیند.

 • بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

ممکن است رنگ شدگی خودرو با مهارت بالایی انجام شده باشد، لذا افراد با یادگیری دقیق آموزش‌های ارائه شده در این دوره می‌توانند به آسانی این موارد را تشخیص دهند. تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو با استفاده از دستگاه‌های تست رنگ دیجیتال انجام می‌شود. همچنین به صورت چشمی نیز متقاضیان می‌توانند بعد از گذراندن دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو این موارد را تشخیص دهند.

 • بررسی تعویض شدگی بخش‌های مختلف خودرو

کارشناسان رنگ خودرو می‌توانند با بررسی دقیق بدنه خودرو، نسبت به تعویض شدگی بخش‌های مختلف مطلع شوند. به دلیل این که رنگ قطعات فابریک و استوک نسبت به مدل‌های تعویض شده متفاوت است، لذا متقاضیان با گذراندن این دوره می‌توانند این موضوع را تشخیص دهند.

مزایای شرکت در دوره آموزشی کارشناسی رنگ خودرو

آموزشگاه فن و کار با داشتن اساتید مجرب و حرفه‌ای سعی کرده‌ است تا دوره‌های آموزشی مختلف را به شکل بهینه برگزار کند. متقاضیان با شرکت در دوره شناخت رنگ خودرو می‌توانند از مزیت‌های زیر بهره‌مند شوند:

 • ورود به بازار کار صنعت خودرو

با توجه به افزایش قیمت خودروهای مختلف، معامله خودروهای کارکرده افزایش یافته است. از این رو بازار صنعت خودرو نیاز به کارشناسان حرفه‌ای در زمینه شناخت بدنه و رنگ خودرو دارد. متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی بدنه خودرو می‌توانند با کسب مهارت‌های لازم، وارد بازار کار شود.

 • دریافت مدارک معتبر دوره‌های آموزشی

در طول دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو، کارآموزان صفر تا صد مطالب تخصصی شناخت رنگ بدنه خودرو را یاد می‌گیرند که پس از موفقیت آنها در آزمون برگزار شده، مدارک معتبر را دریافت می‌کنند. این مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای قرار دارد. مدارک رسمی و بین‌المللی ارائه شده به کارآموزان مزیت‌های زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

 • جذب بهتر و سریع‌تر به بازار کار داخل و خارج
 • امکان جذب آسان در مؤسسات و شرکت‌های امروزی
 • امکان تدریس در آموزشگاه‌های مختلف
 • دریافت وام مشاغل و استفاده از بیمه تامین اجتماعی
 • دریافت پروانه کسب برای ایجاد کسب و کار شخصی
 • آموزش‌های تخصصی تئوری و عملی

کارآموزان با شرکت در این دوره مبحث آموزشی را با اجرا روی خودروهای واقعی موجود در کارگاه اختصاصی آموزشگاه فن و کار یاد می گیریند. استفاده از شیوه‌های عملی باعث می‌شود تا یادگیری متقاضیان تسهیل شود. در صورت عدم یادگیری مباحث، امکان تجدید دوره به صورت رایگان برای افراد وجود خواهد داشت.

 • پشتیبانی نامحدود

متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند از پشتیبانی نامحدود در دوره برخوردار شوند. این امر باعث می‌شود تا کارآموزان بدون دغدغه نسبت به ورود به بازار کار اقدام کنند.

سوالات متداول دوره کارشناسی رنگ خودرو

 • آیا جهت شرکت در این دوره نیاز به پیش‌نیاز است

متقاضیان بدون داشتن پیش نیاز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

 • بازار کار تشخیص رنگ خودرو چگونه است

امروزه با افزایش خرید و فروش خودروهای کارکرده، نیاز به کارشناس تشخیص رنگ خودرو افزایش یافته است لذا متقاضیان بعد از گذراندن این دوره می‌توانند به راحتی وارد بازار کار این رشته شوند.

 • مزیت‌های این دوره نسبت به سایر آموزشگاه‌ها چیست

وجود سرفصل‌های کامل، ارائه نکات طلایی در مورد بخش‌های مهم تشخیص رنگ شدگی خودرو، ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای، پشتیبانی نامحدود از دوره و…

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960