آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

آموزش کارشناسی رنگ خودرو

امروزه با توجه به قیمت بالای خودرو های عرضه شده در بازار، کارشناسی رنگ خودرو جایگاهی ویژه در تعیین قیمت خودرو های معامله شده می تواند داشته باشد. این حرفه بدلیل تقاضای بالا و فرهنگ خرید و فروش در کشور ما به رشته ای پولساز بدل شده که برای راه اندازی آن تخصص بالا یا پیشنیاز تحصیلی و شغلی وجود ندارد.

علاقه مندان به این شغل می توانند با شرکت در دوره آموزشی کارشناسی رنگ خودرو در آموزشگاه فن و کار تمامی اصول و قلق های کاری کارشناسی خودرو را تحت نظر متخصصین ما آموزش دیده و پس از پایان دوره با در دست داشتن مدرک معتبر فنی حرفه ای جواز کسب خود را دریافت کنند و با سرمایه ای مناسب و اندک وارد این شغل شوند. در صورتی که در شهرهای نسبتا پر جمعیت زندگی می کنید و تعداد کارشناس های رنگ خودرو در آن شهر کم است مشتریان زیادی را می توانید به خود جذب کرده و درآمد مناسبی را کسب کنید.

در دوره کارشناسی رنگ خودرو به شما آموزش های کاربردی مانند شناخت رنگ های مختلف، شناخت بدنه، شناخت آستری، نحوه تشخیص رنگ های کوره ای، نحوه تشخیص قطعات تعویضی بدنه حتی از نوع اصلی ، تشخیص لیسه ، تشخیص ایربراش ، تشخیص رنگ شدگی و کنترل فیزیکی رنگ خودرو ، تشخیص تعویض شاسی یا نقاط حساس بدنه ، تشخیص تعویض کامل بدنه ، تشخیص مشکلات شاسی و سایر موارد مهم آموزش داده خواهد شد و پس از دوره می توانید از پشتیبانی اساتید آموزشگاه فن و کار نیز بهرمند شوید.

معرفی دروه آموزش کارشناسی رنگ خودرو

نام دوره: اموزش کارشناسی رنگ خودرو
مدت دوره: 40 ساعت
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
پیش نیاز: دوره نقاشی خودرو
جنسیت: مهم نیست
شرایط سنی: ندارد
مدرک تحصیلی: مهم نیست

هزینه دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو

شهریه دوره کارشناسی رنگ خودرو با 30% تخفیف
6,300,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی کارشناسی رنگ خودرو
9,000,000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین کارشناسی رنگ خودرو
5,000,000 (تومان)
توانمندی‌هایی که در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو بدست می‌آورید

تسلط کاملی به نکات ایمنی و بهداشتی و توجهات زيست محیطي مرتبط با این حرفه بدست می آورید و استاندارهای لازم این شغل را به خوبی یاد خواهید گرفت. همچنین توانایی کاملی در نحوه استفاده صحیح از وسایل ایمنی پیدا می کنید. در این دوره  پانسمان کردن را به صورت آزمایشی آموزش می بینید و با کاربرد وسایل اطفاء حریق آشنا می شوید.

ضمن شناخت تمامی قطعات و اجزای خودرو ، توانایی کاملی در بررسی و تشخیص رنگ شدگی اجزای مختلف انواع خودرو ها بدست می آورید.

 

در پایان این دوره قادر خواهید بود با استفاده از ابزار ها و تجهیزات تخصصی انواع رنگ خودرو و لایه های میانی و نهایی بدنه خوردو را تشخیص دهید و توانایی کاملی در تشخیص مواد تشکل دهنده رنگ های خودرویی بدست می آورید.

ضمن شناخت کاربرد ابزارهای عمومی و خصصی در نقاشی و اتومکانیک مانند ماشین پولیش کاری ، تجهیزات کنترل کیفیت رنگ سنجي ، انواع حلال رنگ و… ، توانایی کاملی در استفاده از این ابزارهای برای بازرسی تشخیص رنگ خودرو بدست می اورید.

برای اینکه یک بازرس و کارشناس رنگ خودرو حرفه ای شوید لازم است ابتدا در مهارت های نقاشی و صافکاری خودرو حرفه ای شوید. در این دوره توانایی کاملی در نحوه ساخت انواع بتونه و نیز عایق کاری و دردزگیری بدنه خودرو ها بدست می آورید.

در این دوره توانایی کاملی در تشخیص عیوب رنگ خودرو از کیفیت موارد رنگ ، معایب حین رنگ شدن ماشین و .. بدست خواهید آورید.

در پایان این دوره توامایی کاملی ر استفاده و کار با دستگاههای تست و تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو ، ضخامت سنج ها، فام سنج ها و دیگر تجهیزات لازم برای عیب یابی و کیفیت سنجی رنگ بده بدست می آورید.

در این دروه یاد خواهید گرفت چگونه یک چک لیست استاندارد و اصولی از مشاهدات خود در حین بازررسی رنگ بدنه خودرو و نیز معایب خودرو بصورت دستی و کامپیوتری تهیه کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو

آموزش استفاده از نکته های ایمنی و بهداشت :

 • بکارگیری وسایل ایمنی مانند ماسک، دستکش، عینک، کفش
 • نحوه استفاده از بانداژ و پانسمان مصدوم آزمایشی
 • بکارگیری ابزار اطفاء حریق
 • و…

آموزش نحوه بررسی قطعات مختلف خودرو :

 • روش های بازبینی خودروهای مختلف و رنگ بدنه آن ها
 • بازبینی قطعات خودرو های مختلف
 • و…

آموزش نحوه شناسایی رنگ خودرو و لایه های متفاوت بدنه خودرو :

 • روش های تشخیص نوع رنگ و لایه های میانی در بدنه خودرو
 • روش های تشخیص نوع رنگ و لایه های نهایی در بدنه خودرو
 • و…

آموزش استفاده از وسایل عمومی و اختصاصی در فرآیند نقاشی و مکانیکی خودرو :

 • شناسایی انتخاب صحیح وسایل مورد نظر
 • استفاده از ابزارهای عمومی در اتومکانیک و نقاشی خودرو
 • و…

یادگیری نحوه ساختن بتونه، عمل عایق کاری و درزگیری برای استفاده در بدنه خودرو :

 • کاربرد انواع بتونه و استفاده از آن ها به منظور تعمیر بدنه خودرو
 • عیب یابی و نحوه رفع عیوب
 • انجام عملیات عایق کاری و درزگیری در بدنه خودرو
 • کارکرد موم پاش ها و پیستوله موم پاش در انواع مختلف
 • و…

آموزش روش شناخت خطای پاشش رنگ :

 • یادگیری نحوه ی پیدا کردن انواع عیوب در رنگ خودرو
 • مدیریت و عمل کنترل در تست عیب ها
 • و…

آموزش استفاده ازانواع دستگاه های شناسایی عیب رنگ و کنترل رنگ خودرو به صورت کمی و کیفی :

 • استفاده از لوازم بازرسی و نحوه ی کنترل کیفیت داشتن رنگ خودرو
 • شیوه سنجش ضخامت و رنگ
 • شیوه های فام سنجی، براق بودن و چسبندگی
 • ذخیره کردن داده های خروجی از دستگاه و بررسی و تحلیل اطلاعات
 • و…

یادگیری نحوه یادداشت برداری و ثبت ویژگی ها و معایب رنگ در خودرو های کارتکس :

 • تنظیمات فهرست، نکته برداری، ثبت و ذخیره ی آن ها
 •  شیوه  ثبت ویژگی ها و معایب پیدا شده و صدور کارتکس
 • و…

و…

مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود
ارائه گواهینامه معتبر
ارائه آموزش برای بازار کار
دسترسی سریع
آموزش کاربردی و علمی
اساتید با تجربه

گالری کارگاه آموزش کارشناسی رنگ خودرو

ثبت نام فوری
روش‌های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

درباره دوره آموزش تشخیص رنگ خودرو

کارشناسی خودرو به دو دسته اصلی کارشناسی فنی و رنگ تقسیم بندی می‌شود. در کارشناسی فنی خودرو موارد مختلفی همچون مشخصات فنی موتور خودرو، شناخت انواع شاسی خودرو، بررسی ایرادهای فنی موتور و گیربکس و... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اما در بحث آموزش کارشناسی رنگ خودرو، متقاضیان به شکل تخصصی در زمینه بررسی عوامل مخرب رنگ خودرو و شناخت ابزارهای بازرسی رنگ، اطلاعات تخصصی دریافت می‌کنند. شناخت تفاوت‌های هر یک از موارد گفته شده باعث می‌شود تا متقاضیان بتوانند نسبت به انتخاب دوره‌های آموزشی به بهترین شکل عمل کنند.

با توجه به گسترش خودروهای مختلف در بازار ایران، خرید و فروش در این حوزه به شکل قابل توجهی افزایش یافته است، لذا افراد با انتخاب بهترین آموزشگاه کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند به شکل ایده‌آل، موضوعات مرتبط با رنگ و بدنه خودرو را یاد بگیرند.

بررسی بازار کار کارشناسی رنگ خودرو

همان‌طور که بیان شد در سال‌های اخیر تعداد خودروهای موجود در بازار ایران به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این امر باعث خرید و فروش بیشتری در این حوزه شده است لذا خریداران و فروشندگان نیازمند کارشناسان حرفه‌ای هستند تا بتوانند در یک بستر مناسب خرید و فروش خود را انجام دهند. یکی از بخش‌های مهم برای بررسی وضعیت سلامت خودروها، بدنه است.

متقاضیان با شرکت در آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند به آسانی، از رنگ شدگی مجدد بدنه خودرو مطلع شوند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از پلتفرم‌های درخواست آنلاین کارشناس خودرو، کسانی که دارای مهارت تشخیص رنگ شدگی خودرو باشند می‌توانند به راحتی در این حوزه به کسب درآمد بپردازند. شرکت کنندگان در دوره آموزش تشخیص رنگ خودرو آموزشگاه فن و کار می‌توانند با دانش کاملا فنی وارد بازار کار این حوزه شوند.

تواناهایی قابل کسب بعد از گذراندن دوره

کلاس آموزشی کارشناسی رنگ خودرو به شکل حضوری در تهران برگزار می‌شود لذا متقاضیان با بررسی شرایط خود می‌توانند در این دوره شرکت کنند. تمام سرفصل‌های دوره به شکل عملی در بازار کار قابل اجرا است. متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند مهارت‌های زیر را یاد بگیرند:

·      بررسی سلامت شاسی و ستون‌های خودرو

یکی از بخش‌های مهمی که در تشخیص رنگ شدگی خودرو اهمیت دارد، توجه به ستون‌های خودرو است. در صورت رنگ شدگی این بخش‌ها قیمت خودرو دستخوش تغییرات می‌شود. کارآموزان در این دوره می‌توانند به شکل تئوری و عملی این موارد را آموزش ببیند.

·      بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

ممکن است رنگ شدگی خودرو با مهارت بالایی انجام شده باشد، لذا افراد با یادگیری دقیق آموزش‌های ارائه شده در این دوره می‌توانند به آسانی این موارد را تشخیص دهند. تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو با استفاده از دستگاه‌های تست رنگ دیجیتال انجام می‌شود. همچنین به صورت چشمی نیز متقاضیان می‌توانند بعد از گذراندن دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو این موارد را تشخیص دهند.

·      بررسی تعویض شدگی بخش‌های مختلف خودرو

کارشناسان رنگ خودرو می‌توانند با بررسی دقیق بدنه خودرو، نسبت به تعویض شدگی بخش‌های مختلف مطلع شوند. به دلیل این که رنگ قطعات فابریک و استوک نسبت به مدل‌های تعویض شده متفاوت است، لذا متقاضیان با گذراندن این دوره می‌توانند این موضوع را تشخیص دهند.

مزایای شرکت در دوره آموزشی کارشناسی رنگ خودرو

آموزشگاه فن و کار با داشتن اساتید مجرب و حرفه‌ای سعی کرده‌ است تا دوره‌های آموزشی مختلف را به شکل بهینه برگزار کند. متقاضیان با شرکت در دوره شناخت رنگ خودرو می‌توانند از مزیت‌های زیر بهره‌مند شوند:

·      ورود به بازار کار صنعت خودرو

با توجه به افزایش قیمت خودروهای مختلف، معامله خودروهای کارکرده افزایش یافته است. از این رو بازار صنعت خودرو نیاز به کارشناسان حرفه‌ای در زمینه شناخت بدنه و رنگ خودرو دارد. متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی بدنه خودرو می‌توانند با کسب مهارت‌های لازم، وارد بازار کار شود.

·      دریافت مدارک معتبر دوره‌های آموزشی

در طول دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو، کارآموزان صفر تا صد مطالب تخصصی شناخت رنگ بدنه خودرو را یاد می‌گیرند که پس از موفقیت آنها در آزمون برگزار شده، مدارک معتبر را دریافت می‌کنند. این مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای قرار دارد. مدارک رسمی و بین‌المللی ارائه شده به کارآموزان مزیت‌های زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

 • جذب بهتر و سریع‌تر به بازار کار داخل و خارج
 • امکان جذب آسان در مؤسسات و شرکت‌های امروزی
 • امکان تدریس در آموزشگاه‌های مختلف
 • دریافت وام مشاغل و استفاده از بیمه تامین اجتماعی
 • دریافت پروانه کسب برای ایجاد کسب و کار شخصی

·      آموزش‌های تخصصی تئوری و عملی

کارآموزان با شرکت در این دوره مبحث آموزشی را با اجرا روی خودروهای واقعی موجود در کارگاه اختصاصی آموزشگاه فن و کار یاد می گیریند. استفاده از شیوه‌های عملی باعث می‌شود تا یادگیری متقاضیان تسهیل شود. در صورت عدم یادگیری مباحث، امکان تجدید دوره به صورت رایگان برای افراد وجود خواهد داشت.

·      پشتیبانی نامحدود

متقاضیان با شرکت در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو می‌توانند از پشتیبانی نامحدود در دوره برخوردار شوند. این امر باعث می‌شود تا کارآموزان بدون دغدغه نسبت به ورود به بازار کار اقدام کنند.

سوالات متداول دوره کارشناسی رنگ خودرو

·      آیا جهت شرکت در این دوره نیاز به پیش‌نیاز است

متقاضیان بدون داشتن پیش نیاز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

·      بازار کار تشخیص رنگ خودرو چگونه است

امروزه با افزایش خرید و فروش خودروهای کارکرده، نیاز به کارشناس تشخیص رنگ خودرو افزایش یافته است لذا متقاضیان بعد از گذراندن این دوره می‌توانند به راحتی وارد بازار کار این رشته شوند.

·      مزیت‌های این دوره نسبت به سایر آموزشگاه‌ها چیست

وجود سرفصل‌های کامل، ارائه نکات طلایی در مورد بخش‌های مهم تشخیص رنگ شدگی خودرو، ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای، پشتیبانی نامحدود از دوره و...

مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهریه دوره کارشناسی رنگ خودرو 6،300،000 تومان
شهریه دوره آنلاین کارشناسی رنگ خودرو 5،000،000 تومان
دسترسی سریع! شهریه‌ها سرفصل‌ها ثبت نام