آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

آموزش کلید سازی و قفل سازی

آموزش کلید سازی و قفل سازی رشته ای با بازار کار عالی و پر رونق در حوزه صنایع فلزی و مشاغل خدماتی می باشد که فرصت درآمدزایی در هر کجای کشور با حداقل هزینه اولیه را به سهولت برای علاقه مندان این حرفه فراهم می آورد.

موسسه فن و کار، ضمن مجهز کردن کلاس ها و کارگاه های کلید سازی و قفل سازی خود به جدیدترین تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز یادگیری این رشته کاربردی، امکان شرکت در دوره را به صورت خصوصی و عمومی برای کارآموزان استان تهران و ساکن شهرستان ها فراهم نموده است. چرا که شرکت کنندگان کلاس کلیدسازی و قفل سازی تهران که محل سکونت آن ها در شهر دیگری باشد، می توانند در حین دوره در خوابگاه های معرفی شده از سوی آموزشگاه سکونت داشته باشند.

دوره کلید سازی و قفل سازی در آموزشگاه فن و کار به مدت بیش از هفتاد ساعت و در دو سطح درجه 1 و درجه 2 برگزار می گردد و طی آن، صفر تا صد این رشته (از شناخت انواع کلید و قفل و ابزارهای ساخت آن ها گرفته تا روش ساخت و تولید انواع کلیدهای معمولی و قدیمی، مدرن و کامپیوتری، دارای شیار، کلید گاو صندوق، سوئیچ موتور و ماشین های داخلی و خارجی در انواع ریموتی و کد دار و همچنین ساخت و نصب و تعمیر انواع قفل های رایج در بازار ایران مانند قفل درب های مجهز و ضد سرقت، قفل های برقی و الکتریکی، رمز دار، قفل درب های قدیمی و چوبی و …) در قالب سرفصل های استاندارد و به روز و بهینه به کارآموزان آموزش داده می شود.

لازم است توضیح دهیم که بخش اعظم دوره کلید و قفل سازی به آموزش ها و تمرین های عملی اختصاص داده شده است که طی آن، شرکت کنندگان یاد می گیرند چگونه به شکل صحیح و اصولی، با تمام ابزارهای کلیدسازی و قفل سازی (شامل لوازم و دستگاه های اندازه گیری میلی متری و اینچی؛ دستگاه قدرتمند و چند منظوره کلید تراش؛ انواع و اقسام سوهان ها؛ ریموت های هوشمند و الکترونیکیِ مخصوص جک ها و کرکره های برقی؛ آرام بندهای نصب شده روی درها؛ ابزارهایی مانند سمبه، مته، سندان، گیره، مته کمانک، اسکنه، قلاویز، توپه، حدیده و …) کار کرده و به چه نحوی، از این تجهیزات و ابزار آلات مفید و کاربردی برای ساخت و نصب و تعمیر انواع و اقسام کلیدها و قفل های سنتی و مدرن بهره بگیرند.

این اطمینان را به شما می دهیم که پس از گذراندن دوره های کلیدسازی و قفل سازی درجه 1 و درجه 2 در آموزشگاه فن و کار ، توانایی های فنی و تخصصی شما در زمینه این رشته به حدی خواهد رسید که به راحتی می توانید در آزمون های کتبی و عملی برگزار شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور شرکت کرده و قبول شوید و سپس مدرک بین المللی کلید سازی و قفل سازی را در کوتاه ترین زمان ممکن از آن خود کنید. این مدرک در جای جایِ کشور ایران و بسیاری نقاط جهان شناخته شده و معتبر به شمار می آید و شما می توانید از آن برای تاسیس کارگاه یا مغازه ساخت و نصب و تعمیر انواع کلید و قفل های داخلی و وارداتی بهره بگیرید.

اگر قصد شما برای شرکت در کلاس کلید و قفل سازی فنی و حرفه ای تهران جدی است؛ اکیدا توصیه می کنیم ابتدا با مطالعه سرفصل ها و برنامه درسی دوره و اطلاعات تکمیلی که در همین صفحه درج شده است؛ اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این رشته و توانمندی های مورد نیاز آن افزایش داده و سپس نسبت به ثبت نام در کلاس اقدام نمایید.

معرفی دوره آموزش کلید سازی و قفل سازی آموزشگاه فن و کار

نام دوره: آموزش کلید سازی و قفل سازی
مدت دوره: درجه یک: 15 ساعت - درجه دو: 15 ساعت
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
پیش نیاز: ندارد
دسته بندی: دوره های مهارتی
اعتبار مدرک دوره: مدرک فنی حرفه ای کلید سازی قابل ترجمه با اعتبار بین المللی

هزینه دوره آموزش کلید سازی و قفل سازی

شهریه دوره کلید سازی درجه دو با 30% تخفیف
6,500,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی کلید سازی درجه دو
10,000,000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین کلید سازی درجه دو
5,500,000 (تومان)
شهریه دوره کلید سازی درجه یک با 30% تخفیف
8,500,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی کلید سازی درجه یک
12,000,000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین کلید سازی درجه یک
7,500,000 (تومان)
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
درجه 2 - 8 اردیبهشت ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 14 الی 17
درجه 2 - 16 اردیبهشت ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 14
درجه 2 - 16 اردیبهشت ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت17 الی 20
درجه 2 - 20 اردیبهشت ماه پنجشنبه ها ساعت 9 الی 14
درجه 1 - 22 اردیبهشت ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 14

سرفصل‌های دوره آموزش کلید سازی و قفل سازی

سرفصل های دوره آموزش کلید سازی درجه دو

 •  شناخت انواع کلید های موجود در بازار
 •  شناخت ابزار کلید سازی
 •  اصول اندازه گیری با دستگاه های اینچی و میلیمتری
 •  اصول اندازه گیری کلید ها و انتخاب کلید برای ساخت
 •  نحوه ساخت کلید های معمولی
 •  شناخت ساخت کلید های کامیوتری
 •  نحوه ساخت کلید های قدیمی
 •  نحوه ساخت کلید موتورسیکلت و خودرو
 •  نحوه ساخت کلید های ناودانی
 •  نحوه ساخت کلیدهای شیار دار
 •  نحوه ساخت کلید با استفاده از دستگاه کلید تراش
 •  آشنایی با سوهان کاری صحیح کلیدها
 • ست کردن ریموت کنترل جک پارکینگی و کرکره برقی
 •  تعریف کردن ریموت بلوتوثی
 •  شناخت ریموت های Lerning
 •  شناخت ریموت های DIP Switch
 •  نحوه ساخت کلید های گاو صندوق
 • و…

سرفصل های دوره آموزش کلید سازی درجه یک

 • نصب و تعمیرات قفل درب های چوبی
 • نحوه نصب و تعمیر قفل درب حیاط برق و معمولی
 • نحوه تعمیر قفل های گاو صندوق
 • نحوه نصب و تعمیر قفل درب های ضد سرقت
 • نحوه نصب و تعمیر قفل درب ماشین
 • ساخت کلید سوئیچ دار و ریموت دار
 • نصب قفل برقی
 • ساخت سوئیچ کلید شیار دار
 • ساخت کلید انواع اتوموبیل صادراتی
 • ساخت کلید انواع موتورسیکلت
 • ساخت انواع سوئیچ کلید موتورسیکلت های صادراتی
 • نصب و تعمیر قفل رمزدار
 • ساخت کلید برای انواع اتوموبیل های معمولی و کامپیوتری
 • ساخت ریموت سوئیچ ماشین
 • و …
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود
ارائه گواهینامه معتبر
ارائه آموزش برای بازار کار
دسترسی سریع
آموزش کاربردی و علمی
اساتید با تجربه

گالری کارگاه آموزش کلید سازی و قفل سازی

ویدیو نظر کار آموزان آموزش کلید سازی و قفل سازی

ثبت نام فوری
روش‌های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

سوالات متداول دوره آموزش کلید سازی و قفل سازی

 1. این دوره در چه سطوحی برگزار می شود؟

در حال حاضر، این دوره در دو سطح درجه یک و درجه دو برگزار می شود که به گونه ای مکمل و تکمیل کننده هم هستند. یعنی برای کسبِ تسلطِ کافی به مهارت های مورد نیاز این شغل و ورود موفقیت آمیز به بازار کار و درآمدزایی خوب، توصیه می شود در هر دو کلاس شرکت کنید.

 1. دوره کلید سازی درجه 1 و 2 چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دوره درجه 2 دارای سطح مقدماتی بوده و برای افراد مبتدی که هیچ تجربه ای در حوزه کلید سازی و قفل سازی ندارند مناسب است. در این دوره، مفاهیم پایه و مبتدی رشته (مانند شناخت انواع قفل ها و کلیدهای موجود در بازار و ویژگی های فنی هر کدام از آن ها، ابزارهای مورد استفاده در کلید سازی و نحوه ساخت کلیدهای ساده) آموزش داده می شود. دوره درجه دو دارای سطح پیشرفته تری بوده و برای افراد با تجربه ای که دوره کلید سازی درجه 2 را گذرانده اند و یا در زمینه کلید سازی و قفل سازی سابقه کار دارند، مناسب است. در این دوره، مفاهیم حرفه ای تر و پیچیده تر (مانند رمزگذاری قفل ها، تعمیر قفل های خراب، ساخت کلیدهای ریموت دار و ضد سرقت و ...) آموزش داده می شود.

 1. پیش نیازها و مدارک تحصیلی لازم برای شرکت در این دوره چیست؟

برای شرکت در دوره کلید سازی درجه 2 لازم نیست که از قبل دانشِ تخصصی و یا تجربه کار در این حوزه را داشته باشید؛ اما داشتن حداقل مدرک تحصیلی سیکل و سواد خواندن و نوشتن و سن 14 سال ضروری است. البته، داشتن مهارت های فنی پایه و آشنایی با ابزارآلات تخصصی این رشته بدون شک در یادگیری سریع تر شما موثر خواهد بود. به علاوه؛ برای ثبت نام در دوره قفل سازی درجه یک باید حتما گواهی نامه پایان دوره درجه دو را قبلا گرفته باشید.

 1. مهم ترین مهارت هایی که در این دوره آموزش داده می شود چه هستند؟

به طور کلی، هدف از برگزاری این دوره در موسسه فن و کار؛ آموزشِ مهارت و دانش مورد نیاز برای طراحی، ساخت، کپی برداری، تکثیر، نصب، عیب یابی، برنامه ریزی، کد دهی و تعمیر انواع ریموت ها، سوئیچ ها، قفل ها و کلیدهای معمولی و برقی (دیجیتال) برای درب اماکن مسکونی، اداری و صنعتی و همچنین برای وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت و خودرو به شرکت کنندگان و علاقه مندان رشته های فنی و پردرآمد می باشد.

 1. دوره کلیدسازی و قفل سازی به چه صورت برگزار می شود؟

این دوره در دو سطح درجه یک و درجه دو برگزار می شود و دربرگیرنده مباحث تئوری و عملی مربوط به این حرفه می باشد. به طور خلاصه می توانیم بگوییم؛ در بخش تئوری مباحثی نظیر شناخت انواع قفل و کلید، اصول و مکانیزم کارکرد قفل ها و کلیدها، ساختار و اجزای قفل و کلید، مطالب مربوط به رمزنگاری و کدگذاری و همچنین مبانی امنیت و ایمنی در قفل سازی آموزش داده می شوند. در بخش عملی؛ تمرکز بر روی پرورشِ مهارت های عملی کارآموزان است؛ یعنی آن ها با ابزار و تجهیزات مختلف کلیدسازی و قفل سازی کار کرده و نحوه ساخت انواع کلید و قفل، نصب و راه اندازی قفل های برقی و دیجیتال و همچنین اصول عیب یابی و رفع مشکلات قفل ها و کلیدها را به صورت عملیاتی و تخصصی فرا می گیرند.

 1. مدت زمان یادگیری کلید سازی در موسسه فن و کار چقدر است؟

آموزشگاه فن و کار برای این دوره مدت زمانی در حدود 80 ساعت را در نظر گرفته است که 30 ساعت آن به دوره کلید سازی درجه دو و 45 ساعت آن به دوره کلیدسازی درجه 1 (با سرفصل های بیشتر و مباحث آموزشی پیشرفته تر) اختصاص داده شده است. شما کارآموزان محترم می توانید با هماهنگی موسسه به صورت خصوصی و فشرده (در زمان مورد نظر خود) در کلاس شرکت نمایید یا به صورت عمومی، در طیِ هفته و یا آخر هفته ها (در ساعت های تعیین شده از سوی آموزشگاه) در دوره حضور یابید.

 1. هزینه آموزش کلید سازی چقدر است و شرایط پرداخت به چه صورت است؟

شما کارآموزان گرامی، در سال 1403 برای شرکت در کلاس درجه دو باید شهریه ای معادل سه میلیون و نهصد هزار تومان و به منظور حضور در دوره درجه یک، مبلغ پنج میلیون و دویست هزار تومان را بپردازید. برای اطلاع از شرایط پرداخت به صورت نقدی و یا اقساطی می توانید با کادر اداری و مشاورانِ ثبت نامِ آموزشگاه در تماس باشید.

 1. بازار کار و آینده شغل کلید و قفل سازی چگونه است؟

این شغل بازار کار مطلوبی در ایران و سایر کشورهای دنیا دارد زیرا نیاز به امنیت و آرامش خاطر در محل سکونت و کار؛ از گذشته تا به امروز از مهم ترین نیازهای انسان ها بوده و در نتیجه، خدمات ساخت و تکثیر و نصب و تعمیر انواع قفل ها و کلیدهای استاندارد و قابل اطمینان، همواره برای هر جامعه ای ضروری و حیاتی و غیر قابل حذف است. به علاوه؛ با توجه به رشدِ روز افزون تکنولوژی، بدون شک در آینده از فناوری های بسیار پیشرفته تری برای طراحی و تولید کلیدها و قفل ها استفاده می شود و به همین دلیل؛ نیاز به افراد متخصص در این حوزه و میزان درآمدزایی و امکانِ ترقیِ کلید سازان نیز بیشتر می شود.

 1. درآمد کلید سازان به طور معمول در ایران و خارج چقدر است؟

میزان درآمد شغل کلید سازی مثل هر حرفه فنی دیگری به میزان تجربه، تخصص، مهارت، نوع خدمات ارائه شده و محل کار افراد بستگی دارد. اگر دوست دارید در ایران فعالیت خود را شروع کنید می توانید؛ حداقل درآمد بیست الی پنجاه میلیون تومان در ماه را برای خود در نظر بگیرید. در صورتی که قصد کار در خارج از کشور را داشته باشید؛ درآمد شما در این شغل به طور میانگین بین دو هزار الی پنج هزار دلار در ماه تخمین زده می شود. به علاوه؛ لازم است توضیح دهیم، اگر قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی را دارید؛ یادگیری این رشته در موسسه فن و کار برای شما بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا در پایان دوره می توانید مدرک بین المللی کلید سازی و قفل سازی از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید و این مدرک را برای تسهیلِ روندِ مهاجرت و اخذ ویزا برای خود به کار بگیرید.

 1. وسایل و ابزارهای مورد نیاز برای شروع کار کلید سازی و قفل سازی کدام اند؟

برخی از مهم ترین لوازم و تجهیزاتی که برای آغاز فعالیت در این شغل به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد شامل ابزارهای دستی (مانند سوهان، چکش، پیچ گوشتی، انبر، قفل بر و ...) و ابزارهای برقی مثل دستگاه کلید تراش، دریل، فرز و ...) و تجهیزات جانبی از جمله گیره، میز کار، قفسه ابزار، و ... می شود. گفتن این نکته ضروری است که اساتید موسسه فن و کار در حین دوره؛ در مورد این که چه وسایل و لوازمی باید تهیه کنید و همچنین برندها و فروشگاه های معتبر و قابل اعتمادِ عرضه کننده این کالاها؛ توضیحات و راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند کرد.

 1. آیا برای فعالیت در حرفه کلید سازی حتما باید سرمایه اولیه داشت؟

بستگی دارد که بخواهید به چه شکلی وارد بازار کار شوید. برای کار کردن در مغازه کلید سازی و یا استخدام شدن در شرکت های خدماتی شاید نیازی به صرف هزینه اولیه نداشته باشید زیرا تمامی وسایل و ابزارها و فضای مورد نیاز برای ساخت و تکثیر و نصب و تعمیر انواع کلید و قفل از طرف کارفرما در اختیار شما قرار می گیرد. اما اگر قصد دارید به صورت مستقل (آزاد کار یا فریلنسر) فعالیت کنید و یا کسب و کار شخصی خودتان را راه اندازی نمایید؛ برای تهیه ابزارها و تجهیزات مورد نیاز و اجاره کردن محلِ کارِ خود به سرمایه ای در حدود پنجاه الی دویست میلیون تومان نیاز دارید. خبر خوب این است که با دریافت مدرک فنی و حرفه ای کلیدسازی بعد از پایان یافتن دوره، می توانید از سوی ارگان های دولتی و خصوصی، وام خود اشتغالی بگیرید و به این روش سرمایه اولیه مورد نیاز کار خود را تامین نمایید.

 1. مجوزهای لازم برای شروع کار در شغل ساخت کلید و قفل چه هستند؟

برای این که در مغازه و یا شرکت های ارائه دهنده خدمات ساخت و نصب کلید و قفل شروع به کار کنید؛ شاید فقط داشتن مهارت ها و تخصص های این شغل کافی باشد؛ اما برای راه اندازی کسب و کار شخصی خود باید مجوزهای لازم و پروانه کسب دریافت نمایید. مدرک ارائه شده در پایان این دوره (مدرک فنی و حرفه ای با اعتبار بین المللی) گواهی نامه ای معتبر و مفید برای کسانی است که دوست دارند بیزینس خودشان را تاسیس نمایند. به علاوه؛ موسسه فن و کار برای این گروه از فارغ التحصیلان، کلاس های تخصصی کسب و کار را به صورت اختصاصی برگزار می نماید که در طی آن، قوانین حقوقی و مالی و مالیاتیِ مربوط به شرکت ها و سازمان ها به شکل استاندارد و اصولی به کارآموزان آموزش داده می شود تا آن ها از هر نظر آمادگی کارآفرینی و اشتغال زایی در ایران و یا هر کجای دنیا را داشته باشند.

تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهریه دوره کلید سازی درجه یک 6،500،000 تومان
شهریه دوره کلید سازی درجه دو 8،500،000 تومان
دسترسی سریع! شهریه‌ها سرفصل‌ها ثبت نام