آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

آموزش مکانیک خودرو

آموزش مکانیک خودرو (آموزش صفر تا صد مکانیکی بانوان و آقایان ویژه بازار کار (تعمیر موتور و گیربکس ماشین)) در آموزشگاه فن و کار، یک پکیج آموزشی کامل و جامع می باشد که به صورت حضوری و آنلاین در دو سطح مکانیک خودرو درجه ۱ و مکانیک خودرو درجه ۲ به شکل کاملا تخصصی و عملی برای کسانی برگزار می گردد که به کارهای فنی علاقه داشته و قصد دارند حرفه ای همواره پرتقاضا و پردرآمد را یاد گرفته و در هر شهر و یا استانی از کشور ایران، تعمیرگاه تخصصی اتومبیل خود را راه اندازی کرده و درآمدهای فوق العاده بالایی به دست آورند.

آموزشگاه فن و کار یک محیط اموزشی بسیار ایده آل و استاندارد برای یادگیری این رشته بوده و بدون شک یکی از بهترین آموزشگاههای مکانیک خودرو در تهران می باشد که صفر تا صد تعمیرات ماشین را در قالب سرفصل های به روز و بهینه شده در اختیار کارآموزان قرار می دهد و آن ها را از هر جنبه ای مهیای ورود به صنعت خودرو سازی و خدمات تعمیر و نگه داری اتومبیل می نماید.

به علاوه؛ موسسه فن و کار، تمامی شرکت کنندگان کلاس آموزش مکانیک ماشین را برای شرکت در آزمون های کتبی و عملی به سازمان فنی و حرفه ای کشور معرفی می کند تا کارآموزان بتوانند بعد از قبول شدن در این آزمون ها؛ مدرک بین المللی مکانیک خودرو دریافت کرده و از این مدرک برای استخدام شدن در تعمیرگاه های مجاز و نمایندگی های خودرو سازی و همچنین تاسیس مغازه مکانیکی ماشین یا تعمیرگاه خودرو در هر شهر یا استانی از کشور، به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

اساتید دوره آموزش تعمیرات و مکانیکی ماشین همگی جزو فعالان و مدرسان برتر صنعت خودرو و دارای تجربه کاری بالا بوده و رزومه کاری آن ها بسیار قوی و قابل استناد می باشد. این اساتید، کلاسِ خود را در کارگاه های فوق العاده مجهز و پیشرفته آموزشگاه فن و کار برگزار می کنند و تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز یادگیری رشته مکانیک ماشین را به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند.

به علاوه؛ کارگاه های تخصصی مکانیک خودرو همگی دارای ماشین های واقعی بوده تا کارآموزان فرصت کافی برای کار بر روی خودروهای متنوع داخلی را داشته باشند و بتوانند با راهنمایی اساتید دوره، تمام عیب های مربوط به انواع موتور (شامل موتورهای ملی، TU5 و EF7 و …) و گیربکس (جعبه دنده) و سایر اجزای مکانیکی ماشین (از جمله انژکتور، مدارهای سوخت رسانی، سیستم ترمز، کلاچ، مکانیزم گاز سوز CNG و …) را در خودروهای پژو، پراید، تیبا، ساینا و سمند (دوره مکانیک خودرو درجه 2) و خودروهای تندر نود یا ال نود و پژو 206 و پژو 207 و  … (مکانیک خودرو درجه ۱) با روش های تست و آزمایش مناسب یافته و با به کارگیری تجهیزات و تکنیک های تعمیرات ماشین استاندارد و اصولی، این عیوب و مشکلات را به شیوه ای ماهرانه و استادانه برطرف نمایند.

در پایان لازم است بگوییم؛ سرفصل های کامل دوره صفر تا صد مکانیکی خودرو درجه ۱ و درجه ۲ را در ادامه همین صفحه برای شما فهرست کرده ایم که با بررسی آن ها می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص آن چه در دوره خواهید آموخت؛ به دست آورید و با آگاهی و آمادگی بیشتری در کلاس ها حضور پیدا کنید.

 

ویدئو معرفی دوره آموزش مکانیکی آموزشگاه فن و کار

نام دوره: آموزش مکانیکی خودرو
مدت دوره: 95 ساعت
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
جنسیت: کلاس مکانیکی بانوان و آقایان
مدت زمان یادگیری مکانیکی درجه 2: 45 ساعت
مدت زمان یادگیری مکانیکی درجه 2: 50 ساعت
اعتبار مدرک دوره: مدرک فنی و حرفه ای مکانیکی با اعتبار بین المللی

هزینه دوره آموزش مکانیک خودرو

شهریه دوره آموزش مکانیک خودرو درجه 2
4,700,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی آموزش مکانیک خودرو درجه 2
8,000,000 (تومان)
شهریه دوره آموزش آنلاین مکانیک خودرو درجه 2
4,100,000 (تومان)
شهریه دوره آموزش مکانیک حودرو درجه 1
6,100,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی آموزش مکانیک خودرو درجه 1
10,000,000 (تومان)
شهریه دوره آموزش آنلاین مکانیک خودرو درجه 1
5,300,000 (تومان)
تقویم کلاسی
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
مکانیک درجه 2 - 28 بهمن ماه شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 الی 17
مکانیک درجه 2 - 12 اسفند ماه شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 الی 18
مکانیک درجه 2 - 18 فروردین ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20
مکانیک درجه 1 - 5 اسفند ماه شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 الی 18
مکانیک درجه 1 - 19 اسفند ماه شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 الی 18
توانمندی‌هایی که در دوره آموزش مکانیک خودرو بدست می‌آورید

در این دوره، توانایی شناسایی و استفاده از ابزارها و لوازم اندازه‌گیری مرتبط با تعمیر خودرو را به طور کامل یاد می‌گیرید.

مهارت باز و بست موتور خودرو را به صورت صحیح یاد می گیرید، جزئیات قطعات آن را شناخته و در نهایت موتور را باز و سپس مجدداً ترکیب می‌کنید و اصول درست مونتاژ قطعات را فرا می‌گیرید.

مهارت کاملی در سیستم تعلیق جلو و عقب خودرو را پیدا می‌کنید و در پایان دوره قادر خواهید بود این سیستم را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

به طور جامع با اجزای سیستم جلوبندی خودرو آشنا می‌شوید و وظایف هر قطعه را به طور کامل درک خواهید کرد.

مهارت کاملی در سیستم سوخت‌رسان خودرو را پیدا می‌کنید و می‌توانید انواع سیستم‌های انژکتور و کاربراتور را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

در این دوره، تعمیرات گیربکس و قطعات مرتبط با آن را یاد می‌گیرید و می‌توانید این سیستم‌ها را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

تسلط کامل بر سیستم سوخت‌رسان و تعمیر آن (مکانیک خودرو درجه ۱) را به دست می‌آورید. انواع سیستم‌های سوخت‌رسان کاربراتور، انژکتور و CLC را به طور جامع فرا می‌گیرید و قادر خواهید بود آن‌ها را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

تسلط کامل بر تعمیرات سیستم‌های ترمز ABS، EBD، ESP (درجه ۱) را پیدا می‌کنید. انواع این سیستم‌ها را می‌شناسید و مهارت عیب‌یابی و تعمیر آن‌ها را به دست می‌آورید.

سیستم مالتی‌پلکس خودرو را به طور کامل می‌شناسید و می‌توانید این سیستم را عیب‌یابی و تعمیر کنید. همچنین، روش عیب‌یابی با استفاده از دستگاه مالتی‌پلکس را نیز یاد می‌گیرید.

شما به طور کامل عملکرد موتورهای دوگانه سوز و سی ان جی یاد خواهید گرفت و قادر خواهید بود به راحتی سیستم گاز خودرو را عیب یابی و تعمیر کنید.

قادر خواهید بود بازو بست موتور را به طور کامل روی خودرو اجرا ‌کنید و نحوه صحیح باز و بست قطعات را یاد خواهید گرفت.

تمامی قطعات موتور خودرو را شناخته و با وظایف هر کدام آشنا خواهید شد. همچنین با تمامی سنسورها و مدارات الکتریکی مرتبط با موتور آشنا شده و توانایی عیب یابی موتور خودرو را بدست خواهید آورد.

سیستم‌های مختلف ترمز، از جمله ترمز کاسه‌ای و ترمز ABS را خواهید شناخت. در این دوره، نحوه تعمیر اجزای مختلف این سیستم، از جمله بوستر، پمپ ترمز، تعویض لنت و کاسه‌ها، دیسک و … را یاد می‌گیرید.

اجزای سیلندر خودرو را به طور کامل شناخته و یاد می‌گیرید چگونه آن‌ها را تعمیر کنید، از جمله توانایی‌های این بخش عبارتند از تسلط بر عیب یابی سرسیلندر، فیلرگیری و شیم‌گیری، تنظیم سوپاپ و تایم، تعویض واشر و سرسیلندر، تعویض رینگ و پیستون.

تمامی قطعات مربوط به سیستم سوخت‌رسانی خودرو را شناخته و یاد می‌گیرید در صورت بروز مشکل این سیستم را عیب یابی و تعمیر کنید.

نحوه باز و بست جعبه فرمان و اجزای مرتبط آن را  یا خواهید گرفت و قادر خواهید بود این سیستم‌ها را عیب یابی و تعمیر کنید.

شما با انواع گیربکس‌ها به صورت عملی کار کرده  و یاد می‌گیرید گیربکس‌های معمولی، اتوماتیک و الکتریکی را عیب یابی و تعمیر کنید.

مهارت تعمیرات ایسیو ماشین (درجه 1) را به طور کامل فرا خواهید گرفت. شما در این دوره، از اصول الکترونیک تا استفاده از دستگاه تستر و دیاگ ایسیو خودرو را آموزش می‌بینید و پس از پایان دوره، قادر خواهید بود تا ایسیو خودرو را عیب‌یابی و تعمیر کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش مکانیک خودرو

سرفصل های مکانیک خودرو درجه 1

 • ایمنی و بهداشت کاربردی در کارگاه
 • کار با تجهیزات و ابزارآلات تخصصی مکانیکی و تعمیر خودرو
 • اصولی بازو بست موتور و پیاده و سوار کردن آن
 • کامل عیب یابی و برطرف کردن عیوب موتور خودرو
 • عیب یابی و تعمیر سیستم سوخت رسان انژکتور
 • عیب یابی و تعمیرات قطعات الکترونیکی و سنسورها
 • انواع سیستم فرمان و کنترل خودرو
 • انواع موتورهای چهار زمانه و دو زمانه و قطعات تشکیل دهنده هر کدام
 • تعویض صفحه کلاچ و بهبود عملکرد کلاچ
 • تعمیرات موتور روی شاسی
 • تنظیم موتور و راه اندازی بهینه و صحیح خودرو
 • سرسیلندر و تجهیزات جانبی از جمله سوپاپ، واشر انگشتی و…
 • فیلر گیری و شیم گیری موتور خودرو
 • سیستم سیلندر، رینگ و پیستون و تعمیر آنها
 • شناخت و بررسی قطعات داخلی موتور و مکانیزم عمل هر قطعه
 • یاتاقان، میل لنگ، شاتون، اویل پمپ سیستم روغن و…
 • سیستم ترمز ماشین و نحوه کارکرد آن
 • شرح کامل نحوه باز و بست جعبه دنده و عیب یابی و تعمیرات آن
 • انواع ترمز کاسه ای و ABC و نحوه تعویض لنت آنها
 •  سیستم تعلیق جلو و عقب خودرو
 • نحوه باز و بست، عیب یابی و تعمیرات موتور و گیربکس خودرو پراید
 • نحوه باز و بست، عیب یابی و تعمیرات موتور و گیربکس پژو 1800
 • سیستم گاز سوز CNG خودرو
 • و…

سرفصل های مکانیک خودرو درجه 2

 • سیستم های موتور چهارزمانه 8 و 16 سوپاپ
 • عیب یابی و تعمیرات موتور و گیربکس tu5
 • عیب یابی و تعمیرات موتور و گیربکس EF7
 • عیب یابی و تعمیرات موتور و گیربکس L90
 • مدارات سوخت رسان
 • شرح کامل سیستم محرک و انتقال نیرو در موتور خودرو
 • عیب یابی و تعمیر سیستم خنک کاری موتورهای ذکر شده
 • سیستم ترمز ABS
 • شرح کامل جعبه فرمان هیدرولیک و نحوه عیب یابی و تعمیر جعبه فرمان
 • تعمیر گیربکس اتوماتیک AL4 (آ ال فور) پژو 206
 • شرح کامل و آموزش تخصصی تعمیرات سیستم تعلیق خودرو
 • سنسورها و عملگرها
 • نحوه کار با دستگاه دیاگ
 • نحوه کار با تجهیزات حرفه ای در مکانیکی و تعمیرات خودرو
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود
ارائه گواهینامه معتبر
ارائه آموزش برای بازار کار
دسترسی سریع
آموزش کاربردی و علمی
اساتید با تجربه

گالری کارگاه آموزش مکانیک خودرو

ویدیو نظر کار آموزان آموزش مکانیک خودرو

سوالات متداول آموزش مکانیک خودرو

برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم وارد دوره مکانیک درجه 1 شوید، حضور در دوره مکانیک خودرو درجه 2 الزامی است. در مورد کاراموزانی که قبلا در مکانیک درجه دو مهارت کسب کرده اند، پس از مصاحبه و تایید استاد دوره، در صورت تایید استاد امکان شرکت در دوره درجه یک فراهم است.

پس از پایان دوره، شما میتوانید با استفاده از شماره تماس استاد و آموزشگاه، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و مشکلاتتان را تلفنی برطرف کنید. علاوه بر این، گروه‌های ویژه‌ای در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند که در آنجا میتوانید سوالات و مشکلات خود را با اساتید و دیگر اعضا مطرح کنید.

در دوره مکانیک خودرو، شما آموزش تعمیرات موتور و گیربکس خودروهای پراید، پژو، سمند، 206، پارس، موتور ملی EF7 و چند مورد دیگر را بسته به سرفصل‌های درجه 2 و درجه 1 دریافت خواهید کرد.

دوره آموزش مکانیک خودرو شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه توضیح داده شده است: تعمیر و تعویض موتور: در این قسمت، مهارتهای مربوط به تعمیر و تعویض موتور خودرو آموزش داده می‌شود. سرویس حرفه‌ای خودرو: در این بخش، روش‌ها و فنون سرویس حرفه‌ای خودرو به دانشجویان آموزش داده می‌شود. سیستم انتقال قدرت خودرو: در این بخش، مباحث مربوط به سیستم انتقال قدرت خودرو و نحوه عملکرد آن آموزش داده می‌شود. سرویس و تعمیر سیستم فرمان خودرو: در این قسمت، نحوه سرویس و تعمیر سیستم فرمان خودرو به دانشجویان آموزش داده می‌شود. سیستم ترمز خودرو: در این بخش، مفاهیم مربوط به سیستم ترمز خودرو و روش‌های تعمیر آن آموزش داده می‌شود. سیستم‌ها و فناوری الکترونیکی خودرو: در این بخش، به مباحث مربوط به سیستم‌ها و فناوری الکترونیکی مورد استفاده در خودروها پرداخته می‌شود. مباحث مربوط به تنظیم انرژی و عملکرد خودرو و روش‌های ترمیم آلاینده‌ها و همچنین روش‌ها و فنون تعمیر و سرویس سیستم های هیبریدی آموزش داده می شود.

درباره تفاوت بین دوره مکانیک خودرو درجه 2 و درجه 1، باید گفت که: دوره مکانیک خودرو درجه 2 شامل یک آموزش کامل در زمینه مکانیک خودروهای روز بنزینی است. اما برای تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک و یکسری از مباحث تخصصی دیگر، شرکت در دوره مکانیک خودرو درجه 1 به دانشجویان توصیه می‌شود.

بله، این دوره به صورت کاملاً عملی برگزار می‌شود. هدف اصلی از برگزاری دوره مکانیک خودرو در آموزشگاه فن و کار، آموزش دادن مهارت‌های لازم به دانشجویان برای عیب‌یابی، تعمیر و تعویض قطعات خودروها به صورت عملی است.

ثبت نام فوری
روش‌های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

مخاطبان دوره مکانیک خودرو فنی و حرفه ای

آموزشگاه فن و کار با برگزاری تخصصی و پروژه محورِ دوره های مکانیک خودرو درجه ۱ به مدت ۵۰ ساعت و مکانیک خودرو درجه ۲ به مدت ۴۵ ساعت؛ امکان یادگیری صفر تا صد این رشته را به شیوه ای موثر و نوین برای همه علاقه مندان صنعت خودرو فراهم کرده است.

بدون شک، دوره فنی و حرفه ای مکانیک ماشین در تهران برای طیف گسترده ای از مردم جامعه مفید و کاربردی است. اما به طور دقیق تر و جزئی تر می توانیم بگوییم؛ این دوره مناسب شما است ...

 • اگر دوست دارید توانایی و مهارت لازم برای تعمیر و رفع عیوب خودروی شخصی خود و اتومبیل های خانواده و دوستان و آشنایان را به دست آورید.
 • چنانچه به کارهای فنی و مهارتی علاقه دارید و می خواهید حرفه ای فوق العاده پر رونق و سودآور و همواره مورد نیاز در جامعه یاد بگیرید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.
 • در صورتی که تجربه و دانش نصفه و نیمه و ناقصی در حوزه تعمیرات ماشین دارید و می خواهید مکانیک خودرو مقدماتی تا پیشرفته را نزد اساتید حاذق و کاربلد آموخته و به راحتی وارد بازار کار و صنعت خودرو سازی و تعمیرات و نگه داری اتومبیل شوید.
 • اگر شغل شما مربوط به خدمات تعمیر و نگهداری و سرویس دهی وسایل نقلیه می باشد و می خواهید جدیدترین راهکارها و ترفندهای مکانیکی ماشین و تعمیرات موتور و گیربکس و سایر قطعات خودرو را یاد گرفته و با ارتقای مهارت های خود، فرصت های شغلی بهتر و درآمدزایی بسیار بیشتری داشته باشید.
 • چنانچه به دنبال راه اندازی تعمیرگاه اتومبیل یا مغازه مکانیکی ماشین هستید و می خواهید مهارت های مورد نیاز برای تاسیس کسب و کار شخصی در حوزه تعمیرات خودرو را در خود پرورش دهید و مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور (که برای اخذ مجوزها و پروانه کسب و گرفتن وام خود اشتغالی بسیار موثر است) را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.
 • در صورتی که به طور جدی قصد دارید برای مهاجرت به کشورهای توسعه یافته و مدرن دنیا که در صنعت خودرو سازی و تعمیرات و نگهداری و بازسازی ماشین به پیشرفت های عظیم و قابل توجهی دست یافته اند (مانند کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و اسپانیا و کشورهای آمریکای شمالی و همچین کشورهای آسیاییِ چین و کره و ژاپن) اقدام کنید و تمایل دارید با دریافت مدرک فنی و حرفه ای بین المللی مکانیک خودرو در یک اموزشگاه معتبر و خوش نام، پروسه مهاجرت خود را سرعت ببخشید و شانس خود برای دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر) و مهاجرت کاری یا تحصیلی از طریق این رشته و گواهی نامه بین المللی آن چندین برابر کنید.
 • اگر عاشق ماشین و سیستم های مکانیکی و داخلی آن هستید و دوست دارید ساز و کار خودرو و چگونگی عملکرد قطعات ریز و درشت آن را به صورت حرفه ای و تخصصی یاد بگیرید و اطلاعات خود را در حوزه وسایل نقلیه داخلی به روز کرده و افزایش دهید.
 • چنانچه به شغل تدریس و مربی گری و در کنار آن، حوزه تعمیرات و نگهداری ماشین علاقه مند هستید و می خواهید آینده شغلی خود را به سمتِ استاد شدن و آموزش مکانیک خودرو اختصاص داده و با استخدام شدن در آموزشگاه های معتبر و یا تهیه پکیج های اموزشی آنلاین، به شیوه ای موثر و نتیجه بخش این رشته محبوب و پر تقاضا را به عده کثیری از علاقه مندان و دانشجویان مستعد و با استعداد اموزش دهید.

( یادآوری: مدرک فنی و حرفه ای مکانیک خودرو که به طور رسمی از سوی سازمان های مربوطه صادر شده باشد؛ می تواند زمینه سازِ ورود شما به عرصه تدریس و استخدام شدن در موقعیت های شغلی استادی در اموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سراسر کشور شود و شما را در رسیدن به جایگاه شغلی مورد نظرتان یاری دهد. )

در پایان گفتنِ این نکته حائز اهمیت است که اگر ویژگی های شخصیتی و اهداف کاری شما برای آینده با مطالبی که در این بخش ذکر کردیم؛ هماهنگی دارد، مطمئن باشید شرکت در دوره مکانیک خودرو آموزشگاه فن و کار یکی از بهترین تصمیم هایی است که می توانید در جهت توسعه شغلی خود و رسیدن به جایگاه های اجتماعی والا و درآمد بیشتر، اتخاذ کنید.

مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهریه دوره آموزش مکانیک خودرو درجه 2 4،700،000 تومان
شهریه دوره آموزش مکانیک خودرو درجه 1 6،100،000 تومان
دسترسی سریع! شهریه‌ها سرفصل‌ها ثبت نام