آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

اخذ مدرک بین الملی فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
اخذ مدرک بین الملی فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج

با گسترش صنعت ساختمان و نیاز ساختمان های اداری و مسکونی به سیستم گرمایشی برای تامین اب گرم مصرفی و اب گرم شوفاژ، باعث شده تقاضا برای نصب و راه اندازی آن افزایش چشمگیری پیدا کند. از این رو این سیستم جایگزین سایر تجهیزات گرمایشی شده و کمتر ساختمان نو سازی را می توان یافت که مجهز به یکی از انواع پکیج ها نباشد.از این رو نیاز به نصاب و تعمیرکار پکیج افزایش پیدا کرده است و این امر موجب شده بازار کار این حرفه داغ شود و به شغلی پر درامد تبدیل شود. به همین دلیل افراد زیادی هستند که تمایل دارند به مدرک نصب و تعمیرات پکیج را بگیرید و وارد بازار کار شوند.

اخذ مدرک بین الملی فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج

پکیج چیست؟

پکیج دستگاه نسبتا کوچکی است که امروزه به جای موتور خانه ها آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ  را به طور هم زمان تامین می کند. پکیچ ها بر خلاف موتور خانه ها فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب کرد. پکیج ها مصرف سوخت کمتری  نسبت به موتور خانه مرکزی دارند. همچنین  لوله کشی های گسترده موتورخانه ای را ندارند و برای هر واحد به صورت مستقل نصب می شود.

چگونه مدرک فنی و حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج را دریافت کنیم؟

فنی حرفه ای یکی از سازمان هایی است که پس از گذراندن دوره های اموزشی و کسب نمره قبولی در آزمون کتبی و عملی ، گواهینامه مهارت برای مهارت آموزان صادر می کند. این گواهینامه در سطح کشور و در سطح بین المللی معتبر بوده و به متقاضیان کمک می کند راحت تر شغل مناسب خود را پیدا کنند. از این رو دریافت این مدرک بر اینده شغلی شما تاثیر بسزایی دارد.

ابتدا پس از ثبت نام دوره هایی را برای متقاضیان برگزار می کنند و صفر تا صد نصب و تعمیرات انواع پکیج ها را اموزش می دهند. پس از پایان دوره، آزمون هایی  طی دو مرحله تئوری و عملی برگزار می کنند. مرحله اول آزمون کتبی است که پس از کسب نمره قبولی، فرد وارد ازمون عملی می شود و باید مهارتی که یاد گرفته را به سمع و نظر ازمون گیرنده برساند .

متقاضیان آزمون های فنی و حرفه ای باید حداقل نمره تئوری 50 و عملی 70 از 100 را کسب کرده باشند تا کارت یا گواهینامه مهارت برای آن ها صادر شود. اگر مهارت اموز نمره پایین تری کسب کند یعنی میانگین نمراتش پایین تر از 70 باشد مردود تلقی شده و باید مجدد در آزمون شرکت کند. این دوره برای نصب و تعمیرات پکیج شامل ۸۲ ساعت آموزش تئوری و ۱۸۶ ساعت آموزش عملی است.

انواع مدارک فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج

انواع مدارک فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج

گواهینامه های صادر شده از طرف سازمان فنی و حرفه به سه دسته مدارک رسمی ، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی تقسیم بندی می شوند. اعتبار هرکدام از ان ها و امتیازاتی که با استفاده از این مدارک در اختیار افراد قرار داده می شود متفاوت است.

مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای دارای کد ملی است که مهارت اموز باید در ازمون های تئوری و عملی که به صورت هم زمان برگزار می شود شرکت کند و نمره قبولی کسب کند. معمولا زمان برگزاری این آزمون ها از قبل اطلاع رسانی می شود و به دلیل برگزاری هم زمان ازمون ها، اخذ این مدرک زمان زیادتری طول می کشد. مدرک رسمی قابل ترجمه است و به دلیل داشتن کد بین المللی در سایر کشورهای عضو سازمان جهانی کار هم اعتبار دارد. با استفاده از این مدرک می توانید از تسهیلات بانکی استفاده کنید.

مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای پس از اتمام دوره و برگزاری ازمون توسط همان آموزشگاه خصوصی تحت نظر سازمان فنی حرفه ای صادر می شود. این مدرک چون به طور مستقیم توسط خود سازمان فنی حرفه ای صادر نشده است اعتبار بین المللی ندارد و قابل ترجمه نیست. روی این مدرک علاوه بر مهر سازمان فنی حرفه ای، مهر آموزشگاه هم ثبت می شود. زمان صدور این مدرک برخلاف مدرک رسمی کوتاه تر است.

مدارک گذر مهارتی فنی و حرفه ای پس از برگزاری دوره آموزشی چند ساعته در قالب یک سمینار به صورت رایگان برای مهارت اموزان صادر می شود و هیچ ارزش و اعتباری ندارد.

مهارت اموزان پس از کسب گواهینامه پایان دوره فنی حرفه ای نصب و تعمیرات پکیج می توانند از اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان پروانه کسب دریافت کنند همچنین از شرکت های مجازی مانند بوتان، ایران رادیاتور و …. نمایندگی خدمات دریافت کنند.

 

شرایط لازم جهت شرکت در دوره های فنی حرفه ای

برای شرکت در دوره های آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج باید دارای حداقل 15 سال  و حداکثر55 سال سن باشید و براساس قانون افراد زیر سن 15 سال باید حتما رضایت نامه ولی و یا قیم قانونی خود را داشته باشند. همچنین دارا بودن حداقل تحصیلات پایان دوره راهنمایی و سلامت کامل جسمی و روانی از دیگر شروط لازم برای ثبت نام در این دوره ها است.

 

بازار کار نصب و تعمیرات پکیج

بازار کار نصب و تعمیرات پکیج

شغل و مدرک نصب و تعمیرات پکیج در سال های اخیر رونق زیادی پیدا کرده و با استقبال مردم رو به رو شده است. از ان جایی که احتمال خرابی برای تمامی لوازم وجود دارد لازم است برای تعمیر آنها افرادی در جامعه وجود داشته باشند. نصب و تعمیرات پکیج کار حساسی است چرا که اب، برق و گاز با هم درگیر هستند و هر گونه سهل انگاری خسارات مالی و جانی به همراه دارد.

کسب مهارت های لازم برای ورود به بازار کار همان طور که توضیح دادیم از طریق سازمان های فنی حرفه ای میسر شده است. علاوه بر ان برخی افراد ترجیح می دهند دوره های اموزشی را تحت نظر یک نصاب ماهر بگذرانند و اصطلاحا شاگردی کنند.

یادگیری و ورود به بازار کار با این روش زمان بیشتری طول می کشد اما در نهایت باز هم باید در ازمون های ادواری سازمان فنی حرفه ای شرکت کنند و گواهینامه مهارت کسب کنند در غیر این صورت اجازه فعالیت در این حوزه ندارند. افراد متخصص این رشته هم می توانند به صورت ازاد کار کنند و هم جذب شرکت های تعمیراتی و یا نمایندگی های تعمیراتی برندهای مختلف شوند.

 

درامد نصب و تعمیرات پکیج

همان طور که می دانید میزان درآمد مشاغل فنی به پشتکار و توانایی شما بستگی دارد. یعنی هرچه  میزان مهارت شما در کار بالاتر باشد، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت. چرا که این مهارت باعث افزایش اعتبار شما می شود و کمک می کند بیشتر شناخته شوید از این رو مراجعین شما افزایش پیدا می کنند. به همین دلیل همیشه سعی کنید اطلاعاتتان را به روز تر کنید. سرعتتان در عیب یابی و تعمیرات را افزایش دهید و دقیق و به موقع در محل حاضر شوید.

تعرفه تعمیرات پکیج توسط اتحادیه مشخص شده است اما این مبالغ با توجه به مواردی می تواند تغییر کند. اما به طور کلی یک نصاب و تعمیرکار پکیج به طور میانگین 20 ملیون تومان درامد ماهانه دارد که این مبلغ با افزایش ساعت کاری همچنین تبلیغات در سایت هایی مانند شیپور و دیوار واز طریق چاپ کارت میتواند افزایش پیدا کند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات پکیج

با توجه به بازار کار پکیج که روز به روز در حال رونق است و در کشور ما هنوز اشباع نشده افراد زیادی تمایل دارند وارد این حوزه شوند. اما سوالی که ممکن است پیش آید این است که چه مقدار سرمایه برای ورود به بازار کار لازم است؟ اکثر مشاغل سرمایه زیادی برای شروع لازم دارند و چون افراد این سرمایه مورد نیاز را ندارند از انجام کار سر باز زده و ادامه مسیر را متوقف می کنند.

اما تنها سرمایه ای که برای شغل نصب و تعمیرات پیج لازم است هزینه های دوره های آموزشی سازمان فنی حرفه ای است همچنین مبلغ ناچیزی برای تهیه ابزار های مورد نیاز مانند دریل، جعبه ابزار، مولتی متر، فشار سنج، چراغ قوه، دستکش کار، فازمتر و غیره لازم دارد.

اگر شخصی قصد داشته باشد مغازه ای برای این شغل باز کند هزینه های رهن و اجاره مغازه هم به این سرمایه اولیه مورد نیاز، اضافه می شود اما اگر امکان رهن یا اجاره مغازه را نداشته باشد می تواند به استخدام شرکت هایی که نیازمند نصاب و تعمیرکار هستند در اید.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های تاسیسات مانند: آموزش تعمیرات کولر گازی ، آموزش لوله کشی ساختمان و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

4/5 - (2 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
مبدل حرارتی پکیج دیواری
آسان ترین روش تعمیر مبدل حرارتی پکیج
علت باد گرم کولر گازی چیست
علت باد گرم کولر گازی چیست؟ حل مشکل خنک نبودن باد کولرگازی
علت بالا نرفتن دور موتور داخلی در کولر گازی ایستاده
علت بالا نرفتن دور موتور داخلی در کولر گازی ایستاده
اتصال صحیح کابل ها در کولر گازی
چگونگی اتصال صحیح کابل ها در کولر گازی
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر