آموزشگاه فن و کار

درآمد تعمیرات موبایل

نویسنده: امیررضا صنیعی
شغل تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل : این شغل را می توان جزء یکی از هویت های افراد دانست و بدون وجود شغل فرد ممکن است علاوه بر عدم تامیین نیازهای مالی خود دچار سرخوردگی نیز گردد. امروزه با توجه به وضعیت اشباع شدن مشاغل مختلف، کمبود شغل برای جوانان و افرادی که تازه می خواهند وارد بازار کار شوند وجود دارد و یکی از دغدغه های افراد پس از فارغ التحصیلی به دست آوردن  شغل می باشد. در این مقاله از فن و کار شغل تعمیرات موبایل به همراه سرمایه مورد نیاز آن را بررسی می‌کنیم.

آموزش تعمیرات موبایل

با توجه به این که امروزه موبایل به یکی از ابزارهایی تبدیل شده است که بشر بدون آن قادر به زندگی نیست و افراد برای انجام امور مختلف خود از این وسیله استفاده می کنند، مشاغلی که به این حوزه مرتبط می باشند می توانند وضعیت خوبی داشته باشند.

از تولیدکنندگان گوشی های تلفن همراه که شرکت ها و ابرشرکت های معروفی می باشند گرفته تا فروشندگان موبایل و تعمیرکاران تلفن همراه به علت تقاضای زیادی که برای این وسیله وجود دارد، دارای بازار کار خوبی می باشند. در این مطلب به بازار کار عالی و درآمد شغل تعمیرات موبایل و سرمایه مورد نیاز جهت شروع به این کار پرداخته شده است.

درآمد شغل تعمیرات موبایل

معرفی شغل تعمیرات موبایل

در گذشته تلفن همراه تنها برای تماس و برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گرفت و نیمی از افراد جامعه از وجود این وسیله بی بهره بودند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تحول عظیمی در صنعت تلفن همراه به وجود آمد و گوشی های هوشمند وارد بازار شدند.

امروزه هر شخص در هر سنی دارای یک دستگاه تلفن همراه می باشد که از آن علاوه بر برقراری ارتباط با سایرین، استفاده های مختلف دیگری می کند. تلفن های همراه امروزه به وسیله ای تبدیل شده اند که به عنوان دوربین، پخش کننده موسیقی، تلویزیون، رادیو، دفترچه یادداشت و … عمل می کنند و با دارا بودن اینترنت بسیاری از کارهای روزمره انسان را انجام می دهند.

با توجه به پیچیدگی که موبایل ها در ساختار خود دارند ممکن است مشکلات مختلفی برای آنها به وجود آید. برطرف نمودن این مشکلات از عهده افراد عادی و بدون تخصص خارج بوده و نیازمند تجربه و مهارت و دانش در این کار می باشد.

افرادی وجود دارند که به رشته تعمیرات موبایل علاقمند بوده و در این زمینه فعالیت می کنند. در صورت خرابی موبایل و به وجود آمدن مشکلات مختلف در آن می توان به این افراد برای تعمیر موبایل مراجعه کرد.

مجتمع فن و کار دوره آموزش تعمیرات موبایل را بصورت عملی و صفر تا صد ویژه بازار کار برگزار میکند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید و یا فرم دریافت مشاوره را پر کنید تا کارشناسان آموزشگاه با شما تماس بگیرند.

بازار کار شغل تعمیرات موبایل

موفقیت در هر شغلی به میزان تقاضایی که در آن وجود دارد وابسته است و هر چه میزان تقاضا در آن شغل بیشتر باشد بازار کار آن نیز گسترده تر خواهد بود. همانطور که گفته شد در عصر امروز که عصر تکنولوژی می باشد موبایل و تبلت به ابزاری تبدیل شده است که در دست همه افراد جامعه یافت می شود.

حتی در کشورهای پیشرفته آموزش در مدارس و انجام تکالیف از طریق تبلت صورت می گیرد. مسلما موبایل و تبلت نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری نیاز به تعمیر پیدا می کند و برای تعمیر وسیله خود باید به تعمیرکار موبایل مراجعه کند.

به همین دلیل است که تعمیرات موبایل از جمله مشاغلی است که دارای بازار کار خوبی چه در ایران و چه در سایر کشورها می باشد. همانطور که می دانید اکثر افراد امور مختلف خود مانند امور بانکی، پرداخت قبض ها و فعالیت های مختلف دیگر خود را از طریق موبایل انجام می دهند و در صورتی که این وسیله خراب یا دچار مشکل شود نیاز دارند تا هر چه سریع تر به تعمیر آن بپردازند. می توان گفت که شغل تعمیرات موبایل را جزء 10 شغل پردرَآمد دنیا می دانند که دارای بازار کار عالی می باشد.

میزان درآمد تعمیرات موبایل

میزان درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است

میزان درآمد در شغل تعمیرات موبایل به فاکتورهای مختلفی وابسته است اما به طور کلی این شغل به علت تقاضای زیادی که در آن وجود دارد بسیار پردرآمد می باشد. اگر سری به مغازه ها و فروشگاه های تعمیرات موبایل زده باشید حتما دیده اید که این مکان ها هیچ  وقت خالی از مشتری نبوده و مراجعه کنندگان زیادی دارد.

در صورتی که تعمیرکاران موبایل کار با کیفیتی را ارائه دهند و تبلیغات مناسبی نیز برای کار خود انجام دهند می توانند به درآمد بالایی و از 7 تا 15 میلیون تومان در ماه دست پیدا کنند. البته که مسلم است تلاش بیشتر در هر کاری و زحمت کشیدن برای آن کار به درآمد بالاتر منجر می شود و شغل تعمیرات موبایل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل

بسیاری از مشاغل وجود دارند که برای شروع به کار در آنها نیاز است تا سرمایه هنگفتی را برای خرید ابزارها و تجهیزات مختلف وارد کار نمود. اما اکثر افراد این سرمایه را نداشته و ممکن است تنها به خاطر عدم سرمایه توانایی راه اندازی شغل را نداشته باشند.

مزیتی که شغل تعمیرات موبایل دارد این است که نیاز به سرمایه ای برای آغاز به کار نخواهد داشت و سرمایه این شغل، حرفه و مهارتی است که شما فرا می گیرید. ابزار و تجهیزات خاصی برای این کار نیاز نمی باشد و تنها مقداری ابزار کار که نیاز به هزینه چندانی ندارند کار شما راه خواهند انداخت.

در صورتی که بخواهید به صورت مستقل کار کنید می توانید به اجاره مغازه اقدام نمایید و اجاره را با استفاده از درآمد خود پرداخت نمایید. در غیر اینصورت می توانید در تعمیرگاه ها و فروشگاه های مختلفی که نیازمند تکنسین و تعمیرکار موبایل می باشند شروع به کار کنید.

چگونه باید وارد شغل تعمیرات موبایل شد؟

همانطور که گفته شد شغل تعمیرات موبایل نیاز به مهارت و تخصص در این کار دارد. اما سوالی که پیش می آید این است که برای کسب این مهارت ها چکار باید کرد و به کجا مراجعه نمود؟ آموزشگاه هایی وجود دارند که دوره های مختلفی را برای آموزش تعمیرات موبایل برگزار می کنند.

آموزشگاه فن و کار یکی از آموزشگاه های معتبر در شهر تهران است که با برخورداری از مدرسین حرفه ای و با تجربه به برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات موبایل می پردارد. این آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از به پایان رسیدن دوره ها به کارآموزان مدرک فنی و حرفه ای اعطا می شود. این مدرک بین المللی بوده و می توان با استفاده از آن در داخل و خارج از کشور در حوزه تعمیرات موبایل مشغول به کار شد.

در این آموزشگاه ها علاوه بر آموزش های تئوری آموزش های عملی در کارگاه های مخصوص به افراد داده می شود و کارآموزان می توانند بلافاصله پس از طی کردن این دوره ها جذب بازار کار شده و به تعمیرات انواع موبایل و تبلت بپردازند.

تعمیرکار موبایل چه کارهایی انجام می دهد؟

تعمیرکار موبایل چه کارهایی انجام می دهد

افرادی که در حوزه تعمیرات موبایل فعالیت می کنند و دوره های مربوط به این حرفه را گذرانده اند قادر به عیب یابی و برطرف نمودن مشکلات مختلف در انواع گوشی های موبایل و همچنین تبلت ها می باشند. مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به گوشی های اندروید و ios از جمله وظایف تعمیرکاران موبایل می باشد. تعویض قطعات مختلف مانند تاچ ال سی دی و … می تواند در فروشگاه های تعمیرات موبایل توسط تعمیرکاران انجام گیرد.

داشتن دانش بالا و برخورداری از دانش در رابطه با تکنولوژی روز از ویژگی های یک تعمیرکار موبایل می باشد. با توجه به این که گوشی ها روز به روز دارای امکانات جدیدتری می شوند و تکنولوژی های جدیدی وارد تلفن های همراه می شود نیاز است تا تعمیرکاران موبایل کاملا آپدیت بوده و از امکانات مختلف گوشی ها مطلع باشند و نحوه عملکرد و عیب یابی آنها را مطالعه نمایند.

چگونه می توان درآمد بالایی را از شغل تعمیرات موبایل به دست آورد؟

برای افزایش درآمد در این حرفه باید بسیار تلاش نمود و تجربه کسب کرد تا بتوان در میان افراد به عنوان فردی که کیفیت بالایی را در کار ارائه می دهد شناخته شد. شناخته شدن باعث افزایش درآمد به میزان بالایی می گردد.

تبلیغات می تواند روش موثری برای جذب مشتری و شناساندن خود به افراد مختلف باشد. امروزه تبلیغاتی که در فضای مجازی صورت می گیرد می تواند راهکار موثری برای افزایش مشتری و بالا رفتن درآمد باشد.

در صورتی که می خواهید اقدام به راه اندازی مغاز نمایید بهتر است مکان های پر رفت و آمد و شلوغ را برای این کار در نظر بگیرید. سرعت عمل بالا و برخورد مناسب با مشتری نیز می تواند در افزایش درآمد بسیار موثر باشد و به جذب مشتری کمک بسیاری نماید.

چه وسایلی برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل مورد نیاز است؟

ابزار برای تعمیرات موبایل

در صورتی که می خواهید اقدام به راه اندازی مغازه ای جهت تعمیرات موبایل نمایید باید در ابتدا ابزار کاری که برای شروع این کار نیاز است را خریداری نمایید. یک کامپیوتر و یا لپ تاپ برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری موبایل مورد نیاز است.

علاوه بر آن ابزار کار مختلفی مانند هویه، هیتر، شابلون، دستگاه لوپ، پیچ گوشتی در سایزهای مختلف، مولتی متر، قاب باز کن، سیم لحیم و روغن لحیم و … می باشد. قابل ذکر است که این ابزارها نیاز به هزینه چندانی نداشته و می توان با صرف مقدار کمی هزینه آنها را خریداری نمود.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات یخچال ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات ظرفشویی و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960