آموزشگاه فن و کار

دلایل خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی poco m3

نویسنده: امیررضا صنیعی
دلایل خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی poco m3

دلایل خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی poco m3 : توجه داشته باشید که در هر موبایلی استفاده از شارژر سوکت شارژ گوشی بسیار مهم است و باید از آنها به نحو درستی استفاده شود. امکان دارد شما فکر کنید که تعویض شارژ گوشی شیائومی بسیار ساده و آسان می باشد.

بدون شک خرابی سوکت شارژ گوشی تمام بخش‌های گوشی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و شما را با مشکل روبرو می‌سازد.

برگزاری دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فن و کار در کارگاهی مجهز و بصورت عملی از صفر تا صد نرم افزار و سخت افزار

یکی از مواردی که باعث خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی میشود، جداسازی سیم شارژر تلفن همراه از قسمت انتهایی سیم می باشد. انجام این کار به صورت طولانی مدت باعث پارگی در سوکت شارژر می گردد. به شما پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از نیاز به تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی، سیم شارژر تلفن همراه را از قسمت انتهایی نکشید.

نکات پیش پا افتاده وجود دارند که با رعایت نشدن آنها امکان خرابی سوکت شارژ موبایل شیائومی وجود دارد.

عوامل خرابی سوکت شارژ شیائومی Note 9

رطوبت و گرد و خاک

توجه داشته باشید که هرگز موبایل خود را در مکان مرطوب و یا خیس قرار ندهید. چرا که در صورت وقوع این امر خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی به دلیل زنگ زدن امکان دارد. که در نهایت شما را مجبور به تعویض سوکت شارژ گوشی می کند.

همچنین وجود گرد و غبار در سوکت شارژ گوشی شیائومی باعث می شود که اتصال درست صورت نگیرد و در نهایت به خرابی سوکت شارژ گوشی منجر خواهد شد. در شرایطی که گرد و خاک و یا آشغال بزرگ به سوکت وارد نشده باشد، تنها می‌توان با یک تمیز کاری ساده و زدودن گرد و خاک از خرابی سوکت شارژر جلوگیری کرد.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی هرگز موبایلتان را در معرض گرد و خاک و در مجاورت مکان مرطوب و خیس قرار ندهید.

گوشی شیائومی poco m3

متصل کردن شارژر غیر اصلی به سوکت شارژ گوشی شیائومی

واضح هست که اتصال شارژری دیگر به غیر از شارژر مخصوص گوشی می تواند دلیلی بر خراب شدن سوکت شارژ دستگاه شود. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد انجام می‌دهند این است که در هنگام اتصال شارژر به موبایل فقط به شکل درگاه آن دقت می کنند. و آن طور که انتظار می رود به شدت جریان ورودی اهمیتی داده نمی شود. این عدم تطابق بین جریان عبوری شارژره غیر اصلی و شارژر گوشی اصلی میتواند باعث آسیب رسیدن به سوکت شارژر گوشی شود.

بنابراین باید تا به حال متوجه شده باشید که بهتر است تا حد ممکن از شارژر اصلی موبایل برای شارژ کردن گوشی استفاده نمایید تا سوکت شارژ گوشی شیائومی دچار مشکل نشود. این امر نیاز شما را به تعویض سوکت شارژر بر طرف خواهد کرد.

قطع و وصل شدن شارژر موبایل

امکان دارد تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که پس از وصل کردن شارژر به موبایل، صفحه موبایل به طور مداوم خاموش و روشن می شود. و صدای اعلان اتصال شارژر به موبایل نیست پشت سر هم شنیده می شود.

در این وضعیت که پس از اتصال شارژر به موبایل، صفحه موبایل به طور مداوم خاموش و روشن می شود، در ابتدا از سالم بودن شارژر خود اطمینان حاصل نمایید. در شرایطی که شارژر شما سالم بود و هیچ مشکلی نداشت، می‌توان گفت که احتمالاً سوکت شارژر موبایل دچار مشکل شده است و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

مشکل در آی سی شارژ موبایل شیائومی

یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات در داخل هر موبایل هوشمندی آی سی شارژ می باشد. این وسیله وظیفه دارد تا ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نظر را در عمل کرد گوشی تلفن همراه تامین نماید. به جرأت می‌توان گفت که شایع‌ترین دلیل خرابی سوکت شارژ موبایل شیائومی، وجود مشکل در آی سی شارژر می باشد.

به شما پیشنهاد می شود تا برای اطمینان پیدا کردن از مشکل در آی سی شارژ موبایل شیائومی حتماً به یک تعمیرکار حرفه ای موبایل مراجعه کرده و از تعمیرات خودسرانه توسط خودتان اجتناب نمایید.

همچنین به شما پیشنهاد می شود تا برای تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی حتماً به مراکز معتبر تعمیرات موبایل مراجعه کنید. تا بتوانید در این مراکز اقدام به تعمیر و تعویض سوکت شارژ موبایل شیائومی نمایید.

شارژ شدن موبایل شیائومی در یک حالت مشخص

اگر دقت کنید شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد ، زمانی که شارژر را به موبایل متصل مینمایید، شارژر موبایل را شارژ نمیکند مگر اینکه در حالت و زاویه خاص قرار بگیرد. یا به عبارتی دیگر شارژر به گوشی موبایل وصل می باشد، اما با کوچکترین تکان یا حرکتی اتصال شارژر قطع شده و موبایل را شارژ نمیکند.

در چنین شرایطی بهتر است در ابتدا از سالم بودن شارژر و کابل آن اطمینان حاصل کنید. چرا که این احتمال نیز وجود دارد که پورت کابل شارژ دچار مشکل شده باشد.

اگر از سالم بودن شارژر و کابل آن اطمینان حاصل پیدا کردید، پس احتمالاً خرابی در سوکت شارژ موبایل شیائومی می باشد. در چنین شرایطی بهتر است نزد یک تعمیرکار رفته و نسبت به تعویض و تعمیر سوکت شارژ موبایل شیائومی در اقدام نمایید.

سوکت شارژ گوشی شیائومی

تعمیر و تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی

از مهمترین روشهای تعمیر گوشی شیائومی که در بیشتر موارد نتایج مطلوبی را به همراه داشته است می‌توان به بالا آوردن زبانه سوکت اشاره نمود.

یکی از دلایلی که شارژر نمی‌تواند اتصال مناسبی با سوکت برقرار نماید جابجایی زبانه سوکت و یا به عبارت گشاد شدن دهانه آن می باشد.

در چنین شرایطی برای برطرف کردن مشکل خود در ابتدا موبایل شیائومی را خاموش نمایید . در مرحله بعد از وسیله ای مانند سوزن مخصوص سیم کارت استفاده کنید. و سپس زبانی موجود در سوکت شارژ گوشی را به آرامی بالا بیاورید.

تمیز کردن سوکت شارژ

پیشتر نیز  به این قضیه پرداختیم که ورود گرد و خاک به داخل سوکت موبایل شیائومی می تواند مانع از اتصال درست شارژر به موبایل شود. و بهتر است در چنین شرایطی در ارتباط با ورود گرد و خاک به داخل سوکت، در ابتدا اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

گاهی اوقات نیز در نتیجه تمیزکاری گرد و غبار، بیشتر وارد سوکت شده و شرایط را بدتر می‌کند. پس دقت داشته باشید که تمیزکاری شما به گونه ای نباشد که باعث بیشتر وارد شدن گرد و خاک به سوکت شود. از بهترین روش هایی که می توانید در این زمان برای تمیزکاری و خارج شدن گرد و غبار استفاده نمایید ، استفاده از دستگاه جارو برقی می باشد.

همچنین شما می توانید بعد از استفاده از مکش جاروبرقی با یک شیئی که ریز باشد ، برای خارج کردن سایر گرد و خاک استفاده نمایید.

مواردی که برای تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی باید به آنها دقت کنید

از مهم ترین و با اهمیت ترین مسائل پس از عیب یابی گوشی هوشمندتان، مسئله مطمئن شدن از اصل بودن قطعه ای می باشد که شما قصد تعویض آن را دارید.

توجه داشته باشید که تعویض قطعه ای که اصل و اورجینال نباشد، نه تنها کمکی به خرابی موبایل نخواهد کرد، بلکه می‌تواند در آینده منجر به اتفاقات به مراتب بدتری شود.

شاید برای شما سوال شود که از کجا بدانیم که قطعه‌ای اصل میباشد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که متاسفانه تشخیص قطعه درست تنها توسط یک فرد ماهر و متخصص در این زمینه امکان پذیر است و افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند، نمی توانند به راحتی قطعه ۱ اصل را از غیر اصل تشخیص دهند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که برای تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی، حتماً از متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای و ماهر کمک بگیرید.

دلایل خرابی سوکت شارژ گوشی شیائومی poco m3

نکاتی درباره مراقبت از سوکت شارژ گوشی شیائومی

  1. تحت هیچ عنوانی از شارژری که به موبایل شما تعلق ندارد و تنها درگاه آن مناسب به موبایل شما می باشد استفاده نکنید.
  2. توجه داشته باشید که برای خارج کردن گرد و غبار و تمیزی صورت به هیچ وجه از شئ تیزی استفاده نکنید . این کار نه تنها کمکی به برطرف شدن مشکل نخواهد کرد، بلکه شرایط را بدتر خواهد کرد و ممکن است آسیب جدی تری به دستگاه وارد شود.
  3. یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که تحت هیچ شرایطی برای در آوردن شارژر، کابل آن را از قسمت انتهایی نکشید. این امر باعث می‌شود تا به مرور زمان صدمات جدی به سوکت شارژ موبایل وارد شود.
  4. هرگز زمانی که گوشی به شارژر متصل است، از آن استفاده نکنید. چرا که در چنین حالتی کابل تحت فشار قرار می‌گیرد، و در نهایت به سوکت شارژ موبایل آسیب وارد خواهد شد.
  5. خیس شدن و آب رفتن به درون سوکت، می تواند باعث خرابی سوکت شارژ گوشی شود.
  6. یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که هنگام متصل کردن شارژر به موبایل تان حتماً به جهت شارژ نگاه کنید و هرگز به زور و با عجله شارژر را به موبایل نکنید.

بنابراین توجه داشته باشید ، شما میتوانید با رعایت این نکات ساده بی نیاز از تعویض و تعمیر سوکت شارژ گوشی شیائومی شوید.

دوره های فنی و مهارتی که در این آموزشگاه برگزار می شود عبارت اند از : آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات یخچال و … می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاس ها و یا مشاوره رایگان از کارشناسان آموزشگاه با شماره های آموزشگاه : 02191009433 – 02191009433 تماس بگیرید.

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960