آموزشگاه فن و کار

نحوه ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی

نویسنده: مرادی
ضدعفونی کردن لباسشویی

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که متوجه شوید لباس ­ها پس از شسته شدن بوی تمیزی نمی­دهند و به گونه­ ای بوی کپک از آن­ها احساس می­شود؟در این مطلب میخواهیم به نحوه ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی – چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟ بپردازیم

متأسفانه این بو از ماشین لباس شویی شما سرچشمه می­گیرد. ماشین لباس شویی می­تواند محل تجمع باکتری­ ها، رسوبات آب سخت، و کپک ­هایی که اطراف اجزای داخلی کوچک را فرا گرفته اند باشد.

نحوه ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی – چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟

بنابراین بهترین راه حل آن است که برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقی هر دو الی سه ماه یک بار ماشین لباس شویی خود را به طور کامل تمیز کنید. خوشبختانه برای این که بتوانید ماشین لباس شویی خود را به طور کامل تمیز کنید به چند ماده­ ی ساده احتیاج دارید. اگر به تعمیر لوازم خانگی علاقه دارید میتوانید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی مجتمع فن و کار شرکت کرده و این رشته را بصورت تخصصی فرا بگیرید.

ضدعفونی کردن لباسشویی

مواد مورد نیاز:

1. سرکه سفید تقطیر شده

2. مسواک

3. پارچه­ ی تمیز برای پاک کردن

4. بطری اسپری کننده

مرحله ­ی 1

برای نحوه ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی – چگونه بوی بد لباسشویی را از بین ببریم؟ ،ابتدا مقداری از سرکه سفید تقطیر شده را داخل بطری اسپری بریزید و آن را به صورت فراوان داخل ماشین لباس شویی خود اسپری کنید و مطمئن شوید که کل مخزن، قطعات لاستیکی، و قسمت رو به داخل در ماشین را پوشانده است.

 

مرحله­ ی 2

با استفاده از مسواک کل مخزن چرخان و قطعه­ های کوچک لاستیکی را در داخل ماشین لباس شویی تمیز کنید.

اگر ماشین لباس شویی شما دارای یک قطعه­ ی جدا شدنی است یا در آن محلی وجود دارد که ممکن است مواد شوینده و نرم کننده­ی پارچه در آن جا تجمع یابند، آن­ها را با مسواک خود تمیز کنید. نیازی به آبکشی نیست. اکنون باید دو فنجان سرکه داخل ماشین لباس شویی بریزید.

 

مرحله­ ی 3

یک چرخه­ ی شست و شوی معمولی برای ماشین انتخاب کنید و درجه­ ی آب را روی آب داغ تنظیم کنید. در این چرخه هیچ لباسی را داخل ماشین لباسشویی نیندازید تا آب داغ و سرکه بتوانند آزادانه به همه­ ی گوشه ­ها و درزهای ماشین لباس شویی راه پیدا کنند.

 

مرحله­ ی 4

پس از پایان چرخه­ ی شست و شو با استفاده از پارچه­ ی خشک و تمیز داخل مخزن و در ماشین لباسشویی را خوب پاک کنید.

 

مرحله­ ی 6

در ماشین لباس شویی را نیمه باز بگذارید و اجازه بدهید که در طول شب داخل ماشین با هوا خوب خشک شود. اکنون ماشین لباسشویی شما خوش بو و تمیز است.

قبل از این که آن را دوباره استفاده کنید حتما اجازه دهید که خود به خود با هوا خشک شود. این کار علاوه بر خشک شدن مخزن باعث می­شود که بوی سرکه کاملاً از بین برود.

 

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

علی رغم این که لازم است ماشین لباسشویی شما سالی دو ای سه بار به طور کامل شسته شود، زمان­ هایی که لباس ­ها و حوله ­های فردی که مریض است را داخل ماشین می ­اندازید لازم است ماشین را ضد عفونی کنید تا از تجمع باکتری­ ها و قارچ ­ها در داخل آن جلوگیری شود.

مواد لازم برای ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی

1. نصف فنجان سفید کننده­ی کُلُرین

2. پارچه ی تمیز

مرحله ­ی 1

نصف فنجان سفید کننده­ی کلرین را داخل مخزن مواد شوینده بریزید. اگر ماشین لباسشویی شما دارای دیسپنسر مجزا برای سفید کننده است آن را هم پر کنید.

 

مرحله ­ی 2

اکنون طولانی ترین چرخه را با بالاترین دمای آب انتخاب کنید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

 

مرحله­ ی 3

پس از اتمام چرخه با پارچه­ی خشک و تمیز لابه لای لاستیک­ها و داخل در ماشین را خشک کنید تا همه­ی رطوبت اضافی و باکتری­های باقی مانده از سطوح پاک شوند.

مجتمع فن و کار دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات ظرفشویی و سایر دوره های فنی را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می کند برای کسب اطلاع بیشتر در مورد کلاس ها با شماره های آموزشگاه : 02191009433 – 02191009433 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960