آموزشگاه فن و کار

شغل های فنی پردرآمد ویژه بازار کار

نویسنده: تحریریه فن و کار
شغل پردرآمد فنی

در داخل هر کشور لازم است تا افرادی به جای مشاغل اداری و کارمندی مشاغل آزاد و فنی را انتخاب کنند تا تمام نیازهای جامعه برطرف شود. ممکن است برخی از افراد تمایلی به ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی نداشته باشند. این افراد اگر به مشاغل فنی علاقه مند باشند می توانند در زمینه مورد نظر خود دوره های آموزشی را بگذرانند و پس از کسب دانش و مهارت لازم وارد بازار کار شوند. برخی افراد هم تحصیلات خود را در رشته های فنی ادامه می دهند و از طریق آموزش هایی که در دانشگاه می بینند کار خود را شروع می کنند. در هر صورت موفقیت در مشاغل فنی بیشتر به سطح توانایی و مهارت شما بستگی دارد تا تحصیلات. در این مقاله قصد داریم پنج شغل پردرآمد فنی که در ایران بازار کار و درآمد خوبی دارند را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد دارید در یکی از این زمینه ها مشغول به کار شوید درمورد آن اطلاعات داشته باشید.

شغل پردرآمد فنی

پنج شغل پردرآمد فنی و تعمیرات

  1. تعمیرات موبایل و تبلت

با افزایش میزان وابستگی مردم به تلفن های همراه این نیاز در جامعه به وجود آمد که تعمیرکاران متخصصی وجود داشته باشند تا مشکلاتی را که مردم هنگام استفاده از گوشی خود با آن ها مواجه می شوند حل کنند. در سال های اخیر که قیمت موبایل و تبلت افزایش چشمگیری داشته است بیشتر مردم ترجیح می دهند که موبایل و تبلت خود را تعمیر کنند زیرا تعویض آن ها با مدل های جدید هزینه زیادی به دنبال دارد. از این رو بازار کار تعمیرکاران موبایل و تبلت از رونق خوبی برخوردار شده است.

آموزش تعمیرات موبایل

 

برای شروع این کار ابتدا باید دوره های آموزش تعمیرات موبایل و تبلت را بگذرانید و پس از کسب مهارت لازم برای اجاره یک مغازه اقدام کنید. البته می توانید در داخل یک مرکز تعمیرات موبایل یا موبایل فروشی یک میز اجاره کنید تا اجاره کمتری بپردازید. این شغل درآمد خوبی دارد و اگر مهارت خوبی داشته باشید و بتوانید با تبلیغات و جلب رضایت مشتریان تعداد مشتری های خود را افزایش دهید روز به روز درآمدتان بیشتر خواهد شد.

پردرآمدترین شغل های فنی

  1. تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر که به آن خدمات کامپیوتری نیز می گویند یکی دیگر از مشاغل فنی پر رونق و پرطرفدار است که اگر به انجام کارهای فنی علاقه دارید می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. قبل از شروع این کار هم لازم است که در داخل کلاس های آموزشی شرکت کنید و با انواع بردها، قطعات لپ تاپ و کامپیوتر، وظیفه و محل قرار گرفتن قطعات، و همچنین راه حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مختلف آشنا شوید. تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر نسبت به تعمیرات موبایل دامنه گسترده تری دارد و نیازمند دانش بیشتری است. از این جهت هم می تواند درآمد خوبی داشته باشد و هم می تواند برای شما لذت بخش باشد.

برای شرکت در دور آموزش تعمیرات لپ تاپ با 30% تخفیف همین الان ثبت نام کنید

آموزش تعمیرات لپ تاپ

قیمت انواع لپ تاپ و کامپیوتر هم افزایش داشته است و از این رو مردم ترجیح می دهند که همان سیستم قبلی خود را تعمیر کنند. اگر بتوانید به خوبی سیستم را عیب یابی و تعمیر کنید، در کار خود سرعت عمل داشته باشید و هر چه سریعتر سلامت کامپیوتر یا لپ تاپ را به آن بازگردانید مشتریان از شما رضایت بیشتری خواهند داشت. این مسئله در کنار تبلیغات مؤثر می تواند باعث افزایش درآمد شما شود. یکی دیگر از راه های کسب درآمد در این شغل این است که لپ تاپ هایی که مشکل پیدا کرده اند و برای فروش گذاشته شده اند را بخرید و پس از تعمیر با قیمت یک دستگاه سالم آن را بفروشید.

برای این که در این زمینه شروع به کار کنید هم به یک مغازه یا کارگاه کوچک احتیاج دارید. به دلیل این که این کار مربوط به تعمیرات است برای تزئین ویترین مغازه لازم نیست که هزینه زیادی بپردازید. برای گذراندن دوره ها و خریدن ابزارهای کار خود نیز به مقداری سرمایه احتیاج دارید.

  1. تعمیرات لوازم خانگی

افراد خانه دار روزانه از لوازم برقی زیادی در داخل خانه استفاده می کنند. جاروبرقی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، انواع فر های برقی و غیره لوازمی هستند که به میزان زیادی از آن ها استفاده می کنیم. زمانی که هر یک از این دستگاه ها خراب شوند باید به یک مرکز تعمیرات مراجعه کنیم زیرا خود ما با نحوه عملکرد و سیستم بسیاری از لوازم برقی آشنایی نداریم. از طرف دیگر این لوازم پر کاربرد و نسبتاً گران هستند و ممکن است هرگونه اقدام غیرتخصصی برای تعمیر آن ها خسارت های بیشتری به بار آورد. به همین علت است که شغل تعمیرات لوازم خانگی به یکی از مشاغل فنی پردرآمد ایران و حتی دنیا تبدیل شده است.

دور آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فن و کار همین الان ثبت نام کنید

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

مردم بدون لوازم برقی مهمی همچون یخچال نمی توانند زندگی کنند و در صورت به وجود آمدن کوچکترین مشکلی فوراً با یک تعمیرکار تماس می گیرند که مشکل را حل کند. گران شدن لوازم برقی، وابسته شدن انسان ها به لوازم برقی مختلف و تولید شدن انواع جدیدی از لوازم برقی باعث رونق گرفتن این شغل شده اند و احساس نیاز به تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی را افزایش داده اند.

برخلاف گذشته که عده زیادی به صورت تجربی دست به تعمیرات لوازم خانگی می زدند، امروزه این شغل به صورت تخصصی انجام می شود و لازمه آن گذراندن دوره های فنی تخصصی است. برای شروع این کار به سرمایه زیادی نیاز ندارید و باید هزینه گذراندن دوره ها و تهیه ابزارهای مورد نیاز کار خود را متقبل شوید. به علت گسترده بودن بیش از اندازه انواع لوازم برقی همواره به اندازه کافی مراجعه کننده خواهید داشت و درآمد خوبی کسب خواهید کرد.

  1. تعمیرات و نصب کولر گازی

در ادامه لیست پردرآمد فنی در ایران شغل تعمیرات و نصب کولر گازی را بررسی می کنیم. با افزایش ساخت و ساز و بیشتر شدن ساختمان ها نیاز به سیستم های سرمایشی و گرمایش نیز افزایش پیدا می کند. از طرفی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی مردم کمتر از کولرهای آبی قدیمی استفاده می کنند و تمایل آن ها به نصب و راه اندازی کولرهای گازی بیشتر شده است. فردی که شغل نصب و تعمیرات کولر گازی را انتخاب می کند باید دوره های تخصصی لازم را بگذراند و از جانب اتحادیه صنایع برودتی مجوز لازم را اخذ کند. به دلیل این که این شغل یک شغل فنی خدماتی است برای شروع به کار خود احتیاج به سرمایه زیاد ندارید و بعد از گذراندن دوره ها و تهیه ابزارهای مورد نیاز می توانید کار خود را شروع کنید.

علاوه بر این که ساختمان های جدید نیاز به نصب کولر گازی دارند، کولر گازی های نصب شده هم نیاز به تعمیر و مراقبت دارند. اگر سرویس و تمیز شدن کولر گازی به طور منظم صورت نگیرد، کولر بازدهی و عملکرد خوب خود را از دست می دهد. روشن نشدن کولر گازی، انتشار باد گرم، صدا دادن کولر گازی، چکه کردن آب از کولر گازی، یخ زدن کویل های کولر گازی و غیره از متداول ترین مشکلاتی هستند که مردم با آن ها مواجه می شوند و در بیشتر مواقع خودشان کاری از دستشان بر نمی آید. در این شرایط آن ها با تعمیرکاران کولر گازی تماس می گیرند تا در حل این مشکلات به آن ها کمک کنند.

  1. نصب و تعمیرات پکیج

امروزه انواع آبگرمکن های زمینی و دیواری کنار گذاشته شده اند و پکیج ها کم کم جایگزین آن ها شده اند. پکیج علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، گرمای مورد نیاز خانه را هم فراهم می کند. به همین علت است که عملکرد درست و سالم بودن آن اهمیت زیادی دارد. به علت گسترش ساختمان سازی و افزایش میزان استفاده از پکیج، شغل فنی نصب و تعمیرات پکیج به یکی از مشاغل فنی پردرآمد تبدیل شده است که در ایران از بازار کار مناسبی برخوردار است. از طرف دیگر، ساختار پکیج بسیار حساس و پیچیده است و افراد عادی قادر به نصب یا تعمیر آن نیستند.

آموزش تعمیرات پکیج

مشکلات زیادی وجود دارند که مردم هنگام استفاده از پکیج با آن ها رو به رو می شوند. وجود مشکلات متعدد، نیاز پکیج به تعمیر و سرویس منظم و نیاز ساختمان های جدید به نصب پکیج باعث شده اند که بازار نصب و تعمیر پکیج همواره داغ باشد. اگر دانش و مهارت بالایی هم داشته باشید بدون شک نظر مشتریان زیادی را به خود جلب خواهید کرد.

برای این که بتوانید به عنوان تعمیرکار و نصاب پکیج فعالیت کنید باید دوره های تخصصی لازم را بگذرانید و مجوزهای لازم را اخذ کنید. به دلیل این که این شغل فنی یک شغل خدماتی است به سرمایه اولیه زیادی احتیاج ندارد و شما فقط باید ابزارهای مورد نیاز کار خود را فراهم کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960