آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

چگونه نصاب حرفه ای دوربین مداربسته شویم؟

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
چگونه نصاب حرفه ای دوربین مداربسته شویم؟

امروزه به علت تقاضای بسیار زیادی که برای دوربین های مدار بسته وجود دارد مشاغلی که در این حوزه فعالیت می کنند دارای بازار کار مناسب و درآمد بالایی می باشند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد جذب این رشته شده و علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشند. دوربین های مدار بسته امروزه در مکان های مختلفی مانند اماکن مسکونی، تجاری و اداری مانند دانشگاه ها و مدارس، فروشگاه های مختلف، طلا فروشی ها، سازمان ها و ادارات مختلف به کار رفته می شوند. از دوربین های مدار بسته به منظور تامین امنیت و جلوگیری از سرقت و همچنین نظارت بر کارکنان ادارات استفاده می شود. اما چگونه می توان یک نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شد؟ پاسخ به این سوال مطلبی است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است.چگونه نصاب حرفه ای دوربین مداربسته شویم

بررسی بازار کار نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

امروزه مسئله امنیت یکی از دغدغه های مهمی است که افراد و سازمان های مختلف با آن رو به رو می باشند و برای تامین آن حاضرند مخارج زیادی را متقبل شوند. نصب دوربین مدار بسته سال هاست که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد و صاحبان مشاغل مختلف برای جلوگیری از سرقت به نصب این دوربین ها در مکان های مختلف می پردازند. علاوه بر مسئله امنیت، نظارت از جمله مسائلی است که توسط دوربین های مدار بسته تامین می گردد. بسیاری از افراد شاغل که دارای فرزند می باشند ممکن است فرزند خود را به پرستار سپرده تا از او در منزل مراقبت نماید. این افراد می توانند از راه دور بر عملکرد پرستار و فرزند خود نظارت داشته و از احوال آنها آگاه باشند. علاوه بر آن بسیاری از مدیران شرکت ها نیز برای بررسی ورود و خروج کارمندان و همچنین عملکرد آنها از دوربین های مدار بسته در بخش های مختلف استفاده می کنند و از بسیاری از تخلفات اداری مانند جا به جایی و دزدیده شدن مدارک و اسناد مهم شرکت جلوگیری می نمایند.

بررسی بازار کار نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

 

با توجه به کاربردهایی که برای دوربین های مدار بسته گفته شد، پر واضح است که افرادی که در حوزه نصب دوربین های مدار بسته فعالیت دارند از بازار کار پر رونقی برخوردار بوده و تعداد مراجعه کنندگان به آنها بسیار زیاد می باشد. علاوه بر ایران در سایر کشورهای جهان نیز افراد شاغل در این حرفه از بازار کار بسیار خوبی بهره مند می باشند و این رونق به این دلیل است که افراد عادی به صورت تنها قادر به انجام این کار نبوده و حتما نیاز به متخصص در این کار می باشد.

در صورت کسب مهارت در این شغل می توان به صورت آزاد و مستقل شروع به کار نمود. می توان با اجاره یا خرید مغازه در مکانی مناسب به انجام پروژه های مختلف نصب دوربین مدار بسته پرداخت و در غیر این صورت امکان استخدام در ارگان های مختلف مانند ارگان های نظامی در سمتی مانند مسئول نظارت بر دوربین های مدار بسته وجود خواهد داشت.

نحوه وارد شدن به شغل نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

برای وارد شدم به شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته دوره های آموزشی مختلفی وجود دارد که توسط آموزشگاه ها برگزار می گردد. افراد با شرکت کردن در این دوره ها می توانند مهارت های مورد نیاز در این حرفه را کسب کرده و وارد این شغل گردند. اما در انتخاب آموزشگاه باید دقت و توجه زیادی را به کار گرفت و تحقیقات زیادی را در رابطه با آن انجام داد. در اولین مرحله نیاز است تا آموزشگاه مورد نظر تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از اتمام دوره به کارآموزان مدرک فنی و حرفه ای معتبر را اعطا نماید. مدرک های مختلفی توسط سازمان فنی و حرفه ای به افراد ارائه می شود که مدرک رسمی، مدرک مورد تایید فنی و حرفه ای و مدرک گذر مهارت از جمله این مدارک باشد. معتبرترین مدرک فنی و حرفه ای مدرک رسمی بوده که امکان دریافت وام های شروع به کار و تسهیلات توسط آن وجود دارد. همچنین این مدرک قابل ترجمه بوده و امکان کار کردن در کشورهای مختلف توسط آن وجود خواهد داشت.

 

نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

آموزشگاه ها انواع آموزش ها را به صورت تئوری و عملی به کارآموزان ارائه داده و با برخورداری از مدرسین و اسا

 

تید حرفه ای و با تجربه تمام جزئیات کار را به افراد آموزش می دهند. برخی از آموزشگاه ها کارآموزان خود را به بازار کار معرفی نموده و افراد می توانند با خیال راحت در این کلاس ها ثبت نام نمایند.

نحوه حرفه ای شدن در شغل نصب دوربین مدار بسته

برای این که نصاب دوربین مدار بسته به فردی حرفه ای در این شغل تبدیل شود در گام اول نیاز است تا مهارت های خود را تقویت کرده و در رابطه با تکنولوژی های جدید روز در این زمینه آگاهی های لازم را کسب نماید. تسلط بر نصب انواع دوربین های مدار بسته در برندهای مختلف مانند هایک ویژن، پاناسونیک، های لوک، داهوا، یونی ویو، سامسونگ و … از جمله نکاتی است که فرد برای حرفه ای شدن در  شغل نصب دوربین مدار بسته باید مورد توجه قرار دهد.

یک نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته باید قادر به کابل کشی از دوربین ها تا دستگاه ضبط تصویر باشد و با نحوه سوکت زدن و نصب انواع BNC آشنایی کامل داشته باشد. نصب انواع دوربین های آنالوگ و دیجیتال و دستگاه های ضبط تصاویر DVR و NVR از دیگر اموری است که نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته باید در آن مهارت کافی داشته باشد.

یکی از ویژگی های جدیدی که دوربین های مدار بسته دارند قابلیت اتصال آنها به موبایل و کامپیوتر و دریافت تصاویر به صورت آنلاین از طریق اینترنت می باشد. تسلط بر انجام این کار می تواند شما را به یک فرد حرفه ای در نصب دوربین مدار بسته تبدیل نماید و به عنوان یک فرد با تجربه و حرفه ای در این کار به دیگران معرفی شوید.

چیدمان دوربین ها و طراحی مسیرهای کابل کشی و همچنین تعداد مورد نیاز دوربین برای فضای مورد نظر از جمله مواردی است که نصاب دوربین مدار بسته باید در رابطه با آنها آگاهی داشته باشد چرا که بسیاری از افراد پیش از اقدام به خرید و نصب دوربین مدار بسته از نصاب حرفه ای دوربین جهت نقشه و تعداد دوربین های مورد نیاز و محل دقیق نصب آنها مشورت گرفته و سپس اقدام به خرید می نمایند.

افزایش درآمد در شغل نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

برای این که در شغل نصب دوربین مدار بسته بتوان به درآمدزایی بالایی رسید نیاز است تا با انواع دوربین ها از دوربین های آنالوگ و قدیمی تر گرفته تا دوربین های دیجیتال و دوربین های تحت شبکه کاملا آشنا بود تا برای نصب آنها در محیط های مختلف دچار مشکل نشد. در واقع هر چه میزان سطح دانش نصاب های دوربین های مدار بسته در رابطه با تمام مسائلی که به دوربین ها مربوط می شود بیشتر باشد میزان درآمد آنها نیز بالاتر خواهد رفت.افزایش درآمد در شغل نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

سرعت عمل و خوش قول بودن از دیگر مواردی است که باعث رضایت مشتری شده و باعث می شود تا نصاب را به دیگر افراد معرفی کرده و در نتیجه درآمد وی بالاتر رود. به علت رابطه مستقیمی که نصاب با مشتری دارد اخلاق خوب و برخورداری از صبر و حوصله بالا از مواردی است که باید به آن توجه شود تا بتوان با جلب رضایت مشتری به بالا رفتن درآمد رسید.

تبلیغات مسئله مهمی است که افراد در مشاغل مختلف باید آن را به کار گیرند تا در کسب و کار خود به موفقیت بیشتری رسیده و به درآمدزایی بالاتری دست پیدا کنند. با انجام مذاکرات مختلف با فروشندگان دوربین های مدار بسته و همچنین چاپ کردن تراکت و برچسب های مختلف و پخش کردن آنها در اماکن مختلف که نیاز به دوربین های مدار بسته در آنها احساس می شود می توان خود را به دیگران معرفی نموده و تعداد مراجعه کنندگان خود را افزایش داد.

در پایان دریافت قیمت مناسب به ویژه در ابتدای کار می تواند کمک بسیاری به بیشتر شدن مشتریان و افزایش درآمد شما نماید. در واقع نیاز است تا رقبای خود را پیدا کرده و از دستمزدهای آنان آگاه گردید و سپس با دریافت قیمت های رقابتی میزان درآمد خود را افزایش دهید.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های مهارتی مانند: آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب جک برقی ، آموزش نصب کرکره برقی ، آموزش نصب دزدگیر اماکن  و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

X بستن
پربازدیدترین مقالات
نحوه اندازه گیری مقدار مقاومت الکتریکی
نحوه اندازه گیری مقاومت الکتریکی
رفع مشکلات فر
علت روشن نشدن فر – بررسی مشکلات فر در اجاق گاز
علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری
علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری
اجزا و قطعات ماشین لباسشویی
معرفی قطعات مکانیکی ماشین لباسشویی
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر