آموزشگاه فن و کار

معرفی نرم افزارهای طراحی کابینت

نویسنده: کاوه اسدی
معرفی نرم افزارهای طراحی کابینت

معرفی نرم افزارهای طراحی کابینت : یکی از قسمت های مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، طراحی کابینت می باشد. برای داشتن کابینت های زیبا و مدرن، علاوه بر داشتن مهارت کافی و استفاده از تجهیزات تخصصی باید از نرم افزار های طراحی کابینت به منظور ارائه به مشتری استفاده کرد. استفاده از نرم افزار های تخصصی طراحی کابینت منجر به کاهش خطا در حین پیاده سازی کابینت و بالا رفتن بازده می شود.

آموزش کابینت سازی

دوره آموزش کابینت سازی یکی از دوره های جذاب و پرطرفدار مجتمع فن و کار می باشد. درآمد بالای این شغل و بازار کار خوب آن باعث شده هنرجو های بسیار زیادی برای یاد گیری آن اقدام کنند.

در این مقاله ضمن معرفی نرم افزار های طراحی کابینت برای دسکتاپ، اندروید و iOS به بیان ویژگی های هر یک می پردازیم.

معرفی نرم افزارهای طراحی کابینت

 نرم افزار های طراحی کابینت برای دسکتاپ

بهترین نرم افزار ها برای طراحی کابینت کدام است؟ از نرم افزار های متعددی برای ایده پردازی و طراحی کابینت ها در دسکتاپ استفاده می شود. به دلیل محیط گسترده تر و تنوع لپ تاپ ها، استفاده از نرم افزار های طراحی کابینت به منظور کم کردن خطا و افزایش راندمان مورد استقبال قرار گرفته است. برترین نرم افزار های طراحی کابینت برای دسکتاپ عبارتند از:

 • نرم افزار Autodesk 3DMax
 • نرم افزار Autodesk AutoCad
 • نرم افزار SketchUp
 • نرم افزار Chief architect
 • نرم افزار Kitchen Draw

نرم افزار های طراحی کابینت برای دسکتاپ

 نرم افزار Autodesk 3DS Max

نرم افزار Autodesk 3DS Max از نرم افزار های حرفه ای در حوزه معماری بوده که برای طراحی کابینت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه مناسب طراحان حرفه ای و با تجربه بوده که به زبان انگلیسی بوده و معمولا بر روی سیستم های متوسط رو به بالا به راحتی نصب می شود.

به منظور نحوه کار با این نرم افزار می توان از دوره های آموزشی با زبان فارسی استفاده کرد. نرم افزار Autodesk 3DS Max چه کاربردی دارد؟ این نرم افزار به دلیل امکان طراحی سه بعدی و کیفیت بالای رندر مورد توجه و علاقه طراحان کابینت قرار گرفته است. این نرم افزار با در اختیار گذاشتن المان ها و عدم نیاز به باز طراحی المان های عمومی، موجب تسریع روند کار می شود.

نرم افزار Autodesk 3DS Max

به دلیل تخصصی بودن این برنامه و نیاز به یادگیری آن، بسیاری از افراد سراغ این نرم افزار نمی روند. اما شما می توانید با یادگیری تخصصی نرم افزار 3DS Max از رقیبان خود پیشی گرفته و موجب رونق بازار کار خود شوید.

 نرم افزار Autodesk AutoCad

نرم افزار AutoCad معمولا برای انجام طراحی امور دکوراسیون داخلی و معماری مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار به دلیل استفاده از طرح های مختلف و کمک به ایده پردازی مورد استقبال طراحان و معماران زیادی قرار گرفته است.

نرم افزار Autodesk AutoCad

پیچیدگی این نرم افزار نسبت به نمونه ها مشابه بیشتر بوده و به همین دلیل به سیستم پیشرفته تر نیاز دارد. در صورت نصب نرم افزار AutoCad بر روی سیستم های با عملکرد متوسط و ضعیف، عملیات رندر گیری و نمایش اطلاعات به خوبی انجام نگرفته و سیستم به طور مرتب هنگ می کند.

 نرم افزار SketchUp

نرم افزار SketchUp به دلیل کیفیت بالای رندر و یادگیری آسان نسبت به نمونه های قبلی به محبوب ترین نرم افزار طراحی کابینت در کشور ما تبدیل شده است. این نرم افزار با استفاده از جزئیات مربوط به رنگ و متریال، طراحی کابینت و سه بعدی سازی را بسیار آسان نموده است.

نرم افزار SketchUp

برای طراحی کابینت با استفاده از نرم افزار SketchUp پس از انتخاب مدل کابینت از ابزار های طراحی برای ایجاد یک مدل سه بعدی مطابق با سلیقه خود بپردازید. ین نرم افزار رایگان بوده و جایزه بین المللی بهترین نرم افزار دو بعدی و سه بعدی را در سال 2000 میلادی در یافت نموده است.

 نرم افزار Chief architect

نرم افزارChief architect از نرم افزار های محبوب در طراحی کابینت به شمار می رود. تنوع در طرح، سبک و رنگ امکان طراحی را برای افراد با سلیقه های متفاوت را فراهم کرده و به دلیل رندر قابل قبول و سازگاری با سیستم های متوسط مورد استقبال افراد قرار گرفته و آمار دانلود روزانه این نرم افزار بالا می باشد.

نرم افزار Chief architect

 نرم افزار Kitchen Draw

نرم افزار Kitchen Draw رابط کاربری ساده داشته و به راحتی می توان با آن کار کرد. هم چنین به دلیل داشتن محیط ساده و ابتدایی با اکثر سیستم ها همخوانی داشته و به راحتی نصب می شود.

این نرم افزار برای طراحی های تخصصی و پیشرفته مناسب نبوده و بهتر است از نرم افزار های معرفی شده در قبل استفاده نمود.

 نرم افزار های طراحی کابینت برای اندروید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تلفن های همراه در زمینه های مختلف، در این قسمت به معرفی بهترین نرم افزار های طراحی کابینت در سیستم عامل اندروید و گوشی های سامسونگ و شیائومی می پردازیم. نرم افزار های طراحی کابینت برای اندروید شامل موارد زیر است:

 • نرم افزار Kitchen Design
 • نرم افزار Homify
 • نرم افزار Udesignit Kitchen3D

نرم افزار های طراحی کابینت برای اندروید

 نرم افزارKitchen Design

همان طور که از نام نرم افزار Kitchen Design مشخص است، به طراحی آشپزخانه به صورت تخصصی پرداخته و می توان با استفاده از گزینه های آن اقدام به طراحی کابینت پرداخت.

با استفاده از این نرم افزار می توان با کمک نمونه های ارائه شده در نرم افزار ایده پردازی کرد و با انتخاب متریال و رنگ به اندازه گیری و مقیاس بندی در نرم افزار نموده و به راحتی طرح کابینت مورد علاقه خود را پیاده سازی کنید.

نرم افزارKitchen Design

 نرم افزار Homify

نرم افزار Homify از نرم افزار های طراحی کابینت در محیط اندروید ب.وده با استفاده از میلیون ها طرح آماده به فرد در ایده پردازی و ارائه نمونه های مطابق با مند روز کمک می کند.

این نرم افزار به دلیل به روز رسانی در مدت زمان های مشخص به صورت رایگان و امکان جستجو در بین طرح های از قبل آماده، مورد استقبال طراحان منزل و به خصوص طراح کابینت قرار گرفته است. هم چنین با ذخیره کردن ایده و طرح ها می توان به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کرد.

نرم افزار Homify

 نرم افزار Udesgnit Kitchen3D

در حال حاضر بهترین برنامه برای طراحی کابینت با استفاده از موبایل، نرم افزار Udesgnit Kitchen3D می باشد به طوری که می توان در شروع کار به طراحی دو بعدی پرداخت و در ادامه با سه بعدی کردن طراحی به جزئیات طراحی و تغییر سبک توجه کرد.

برای طراحی کابینت با نرم افزار Udesgnit Kitchen3D کافی است با انتخاب نوع کابینت بین گزینه های زمینی، هوایی، کمدی، خاص و غیره به وارد کردن ابعاد اندازه گیری شده در نرم افزار بپردازید. پس از قرار دادن کابینت های طراحی شده با کمک علامت چکش باید به جزئیات آشپزخانه توجه کرد و در آخر به سراغ انتخاب رنگ و متریال کابینت ها، کف، سقف و دیوار های آشپزخانه می پردازیم.

نرم افزار Udesgnit Kitchen3D

 نرم افزار های طراحی کابینت برای iOS

به منظور طراحی کابینت در سیستم عامل iOS در دستگاه های اپل مانند آیفون، آیپاد و مک بوک می توان از نرم افزار های تخصصی استفاده نمود. در این بخش به معرفی سه مورد از بهترین نرم افزار های طراحی کابینت مخصوص دستگاه های اپل پرداخته و ویژگی های آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. نرم افزار های طراحی کابینت مخصوص سیستم عامل iOS شامل موارد زیر است:

 • نرم افزار BIMx
 • نرم افزار Home design 3D
 • نرم افزار Kitchen Design Pro

نرم افزار های طراحی کابینت برای iOS

 نرم افزار BIMx

نرم افزار BIMx از بهترین نرم افزار های مورد استفاده کاربران سیستم عامل iOS بوده که به راحتی می توان پروژه های معماری را انجام داده و به سه بعدی سازی اجزا و طراحی پرداخت. این نرم افزار به منظور نمایش جزئی اطلاعات اجزای ساختمان و یکپارچه سازی مدل های سه بعدی ساختمان از یک فناوری منحصر به فرد به نام BIMx Hyper Model  استفاده می کند و از این جهت مورد استقبال طراحان کابینت قرار گرفته است.

نرم افزار BIMx

از مزیت این نرم افزار می توان به عملکرد روان و فوق العاده اشاره کرد. هم چنین استفاده از نرم افزار BIMx برای طراحی کابینت ها موجب صرفه جویی در هزینه چاپ نسبت به نرم افزار های مشابه می شود.

 نرم افزار Home design 3D

از نرم افزار Home Design 3D برای طراحی دو بعدی و سه بعدی منزل و آشپزخانه برای استفاده در گوشی های آیفون و دستگاه های اپل مانند آیپد می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی پس از مشخص کردن جزئیات و مقیاس بندی اقدام به حرکت دادن دیوار ها و در نهایت به طراحی کابینت بپردازید.

مزیت این نرم افزار، رابط کاربری ساده و آسان بودن روند طراحی می باشد. به طوری که  بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین می توانید با به کارگیری اجزا با ابعاد متنوع به طراحی کابینت در آشپزخانه و حتی کمد دیواری در اتاق ها بپردازید.

نرم افزار Home design 3D

هم چنین شما می توانید با استفاده از رابط بصری فوق العاده این نرم افزار به ویرایش و ذخیره پروژه های خود بپردازید. این نرم افزار در ابتدا برای کاربران اندروید ارائه شد اما با گذشت زمان به دلیل ویژگی های مثبت آن برای کاربران اپل نیز طراحی و ارائه شد. به طوری که به یکی از نرم افزار های پر کاربرد در طراحی کابینت توسط موبایل های اندروید و آیفون تبدیل شده است.

 نرم افزار Kitchen Design Pro

یکی از نرم افزار های مورد استفاده برای طراحی کابینت در سیستم عامل iOS، نرم افزار Kitchen Design Pro بوده که امکان طراحی کابینت را به صورت حرفه ای به کاربران دستگاه های اپل می دهد. با استفاده از ایده های طراحی ارائه شده در نرم افزار، می توان به تصویر سازی طرح کابینت مورد علاقه خود بپردازید.

هم چنین می توان علاوه بر کابینت، اجزای دیگر آشپزخانه را تغییر داده  و به طور کلی طرح، پلان و رنگ آشپزخانه را عوض کرد. یکی از مزایای نرم افزار Kitchen Design Pro امکان به اشتراک گذاری نظرات و دیدگاه های شخصی و کسب تجربه از نظرات دیگران می باشد.

نرم افزار Kitchen Design Pro

 مزایای استفاده از نرم افزار طراحی کابینت

نرم افزار های طراحی کابینت منجر به تسریع روند طراحی و تولید کابینت ها در آشپزخانه می شود. هم چنین استفاده از نرم افزار های تخصصی طراحی کابینت در مقابل طراحی دستی یا استخدام طراح مقرون به صرفه بوده و می توان با نصب و راه اندازی نرم افزار های معرفی شده در تمام سیستم عامل ها به صورت همیشگی به آن ها دسترسی داشت.

اکثر نرم افزار های معرفی شده رایگان بوده و به صورت آنلاین قرار دارد. هم چنین شما می توانید با نصب ورژن های جدید از امکانات پیشرفته در نرم افزار بهره ببرید. امروزه با توجه به بازار کار پر رونق و درآمد بالای طراحی کابینت و مصنوعات چوبی، استفاده از نرم افزار های طراحی کابینت مطابق با سیستم عامل مورد نظر به امری ضروری تبدیل شده است، به طوری که می توان طراحی کابینت های آشپزخانه را مطابق میل کارفرما انجام داده و با توجه دقیق به جزئیات، کار با کیفیتی را ارائه داد.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های فنی و مهارتی مانند: آموزش کلید سازی ، آموزش تعمیرات ماشین های اداری ، آموزش تعمیرات پرینتر و … می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان آموزشگاه با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید و یا فرم دریافت مشاوره در سایت را پر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960