آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

باکس تعمیرات موبایل چیست؟ معرفی و آموزش کامل دانگل تعمیر گوشی

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
باکس تعمیرات موبایل

پیشرفت و گسترش تکنولوژی تا جایی پیش رفته است که ابزارها و نرم افزارهای مختلفی برای برطرف نمودن مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری تلفن های همراه با بالاترین امکانات طراحی و تولید شده اند. با توجه به حساسیت بالایی که اسمارت فون ها و یا گوشی های هوشمند دارند امکان به وجود آمدن مشکلات مختلف در آنها وجود دارد. در این مقاله قصد داریم باکس تعمیرات موبایل را بررسی می‌کنیم.، در ادامه با ما همراه باشید.

مشکلات سخت افزاری به علت ضربه خوردن و شکستن تاچ ال سی دی و یا خراب شدن قطعات دیگر موبایل شده و مشکلات نرم افزاری که به علت های مختلفی مانند نصب بدافزارهای مختلف به وجود می آید شامل مواردی مانند هنگ کردن، باز نشدن قفل گوشی و … می باشد.

برطرف نمودن این مشکلات گاهی توسط خود فرد امکان پذیر بوده و ممکن است با یک ریستارت کردم معمولی درست شود اما گاهی مشکل عمیق تر بوده و نیاز به مراجعه به تعمیرکارموبایل می باشد.  تعمیرکاران موبایل دارای ابزار مختلفی می باشند که قادر به عیب یابی و رفع عیب انواع گوشی های اندروید و ios خواهند بود.

باکس تعمیرات موبایل چیست و چه کاربردی دارد؟

باکس تعمیرات موبایل و دانگل از جمله ابزاری است که برای رفع مشکلات نرم افزاری به کمک تعمیرکاران می آید و می توانند ه سرعت به تعمیر گوشی بپردازند. در این مقاله به این که باکس تعمیرات موبایل چیست و همچنین معرفی و آموزش کامل دانگل تعمیر گوشی پرداخته شده است.

باکس تعمیرات موبایل چیست و چه کاربردی دارد؟

برای تعریف باکس تعمیرات موبایل باید گفت که وسیله ای کوچک که به رفع مشکلات نرم افزاری انواع گوشی های موبایل می پردازد گفته می شود و یکی از ابزارهای مهم در دست تعمیرکاران موبایل می باشد.

با استفاده از این ابزار امکان رایت کردن فریمور و یا نرم افزار گوشی مورد نظر بر روی گوشی ای که خراب است صورت گرفته و مشکلات نرم افزاری مختلف آن رفع خواهد شد. با استفاده از باکس تعمیرات موبایل کارهای مختلفی را می توان انجام داد.

ترمیم بوت، ترمیم سریال گوشی، آنلاک کردن و باز کردن قفل گوشی های مختلف و مشکلات نرم افزاری دیگر که ممکن است بر روی انواع گوشی به وجود بیایند توسط این باکس ها قابل برطرف شدن می باشد.

ابزار دیگری به نام دانگل نیز وجود دارد که عملکرد باکس را انجام می دهد و برخی از تعمیرکاران به جای خریداری باکس اقدام به خرید انواع دانگل می نمایند. در ابتدا به معرفی انواع باکس و سپس در ادامه به معرفی و آموزش کامل دانگل گوشی پرداخته خواهد شد.

معرفی انواع مختلف باکس های تعمیرات موبایل

باکس های تعمیرات موبایل در انواع مختلفی وجود دارند و باکسی که برای یک برند طراحی شده برای برند دیگر گوشی قابل کاربرد نخواهد بود. البته برخی از باکس ها مولتی برند بوده و در صورت خریداری این باکس ها می توان به عیب یابی و تعمیرات انواع برندهای گوشی پرداخت اما برای رفع عیب به صورت اختصاصی نیاز است تا باکس مورد نظر آن برند خریداری شده و مشکل گوشی برطرف گردد.

انواع مختلف باکس های تعمیرات موبایل

معمولا تعمیرکاران موبایل دارای باکس های مختلفی می باشند تا بتوانند گوشی های مختلف که در برندهای متنوع برای تعمیر نزد آنها آورده می شود را به راحتی عیب یابی و تعمیر نمایند. در ادامه به معرفی انواع مختلف باکس ها و ویژگی های هر یک پرداخته شده است.

  • باکس octopus: می توان گفت که باکس اختاپوس یکی از انواع باکس هایی است که کاربرد زیادی داشته و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. این باکس برای گوشی با برندهای سامسونگ و ال جی طراحی شده است و عملیات مختلفی توسط این باکس قابل انجام می باشد. از جمله این عملیات می توان به نمایش دادن اطلاعات گوشی خاموش، ریست فکتوری، تغییر دادن کشور سازنده گوشی، ترمیم NVM، به روز رسانی کردن framewar، بازسازی آنتن دهی گوشی، آنلاک کردن، ترمیم بوت، ساخت پشتیبان از نرم افزار داخلی گوشی و … اشاره کرد.باکس های تعمیرات موبایل

 

  • باکس Z3X: با توجه به این که گوشی سامسونگ به یکی از برندهای پرطرفدار در سراسر جهان تبدیل شده است باکسی که بتواند این برند را ساپورت و پشتیبانی نماید کاربرد زیادی برای تعمیرکاران موبایل خواهد داشت. باکس Z3X یکی از باکس های محبوب در میان تعمیرکاران موبایل بوده که قادر به پشتیبانی از برند سامسونگ می باشد. فلش کردن گوشی، آنلاک کردن، ترمیم سریال و دیگر خدمات از جمله مواردی است که می توان توسط این باکس بر روی گوشی های سامسونگ انجام داد.
  • باکس sigma: امروزه برندهای چینی بسیاری در بازار موبایل ایران و سایر کشورها وجود دارند که به علت قیمت مناسب و امکانات بالایی که ارائه می دهند طرفداران مخصوص خود را دارند. برای تعمیرات و رفع مشکلات نرم افزاری این برندها از باکس سیگما استفاده می شود. این باکس پشتیبانی از برندهای موتورولا و هواوی را نیز انجام می دهد و با توجه به پر استفاده بودن گوشیهای هواوی، باکس سیگما نیز از جمله باکس های محبوب تعمیرکاران موبایل می باشد.باکس های تعمیرات موبایل

 

  • باکس miracle: از جمله باکس های محبوبی که در کشورهای مختلف از جمله ایران دارای طرفداران بی شماری می باشد باکس میراکل بوده که ابزاری مولتی برند بوده و از برندهای مختلفی مانند شیائومی، هواوی، نوکیا، ایسوس، لنوو، بلک بری، سامسونگ، ال جی، وان پلاس و برندهای دیگر پشتیبانی می کند. چیپ ست های مختلف نیز توسط این باکس ساپورت می شوند و می توان به رفع عیب این چیپ ست ها نیز پرداخت. خدمات نرم افزاری مختلفی مانند رایت فایل فلش، پارتیشن بندی، آنلاک کردن، روت، ترمیم سریال و … قابل انجام است.

معرفی و آموزش کامل دانگل تعمیر گوشی

دانگل نیز وسیله ای برای برطرف نمودن مشکلات نرم افزاری موبایل می باشد که مانند باکس کارهایی مانند آنلاک کردن، فلش، ترمیم سریال، بوت کردن و … را انجام می دهد. باکس ها را می توان از یک سمت به گوشی و از سمت دیگر توسط کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل نمود اما در مورد دانگل ها به این گونه نیست و امکان اتصال مستقیم دانگل به گوشی وجود نخواهد داشت.

تعمیرکاران موبایل ممکن است بسته به نوع استفاده، انواع باکس یا دانگل را خریداری و در جهت رفع مشکلات نرم افزاری گوشی های مختلف آنها را مورد استفاده قرار دهند. در ادامه به معرفی انواع دانگل ها و نحوه کار کردن با آنها پرداخته شده است.

  • دانگل Chimera: از دانگل چمیرا برای انجام تعمیرات نرم افزاری بر روی گوشی های سامسونگ استفاده می شود. به علت بازار پر رونق گوشی های سامسونگ، این دانگل که برند سامسونگ را پشتیبانی می کند از جمله دانگل های معروف بوده و بسیاری از تعمیرکاران موبایل اقدام به تهیه دانگل چمیرا می نمایند.
  • دانگل UMT: این دانگل از جمله دانگل های مولتی برند می باشد که به انجام عملیات مختلفی مانند آنلاک، FRP، آنلاک کردن، ترمیم بوت، ترمیم سریال گوشی و … می پردازد. این دانگل گوشی های شیائومی را نیز ساپورت می کند و معمولا برای رفع مشکلات نرم افزاری گوشی های شیائومی از این دانگل استفاده می شود. علاوه بر دانگل UMT باکس آن نیز موجود می باشد.
  • دانگل best: در صورتی که گوشی های نوکیا دچار مشکلات نرم افزاری شوند دانگل best یکی از ابزارهای مفید و کاربردی است که برای رفع عیب آنها به کار می رود. قابلیت های این ابزار آنلاک کردن، فلش کردن و برداشتن قفل می باشد.
  • دانگل CM2: دانگل CM2 را برای گوشی های با برند چینی مورد استفاده قرار می دهند. با این ابزار می توان به تعمیرات و برطرف نمودن گوشی هایی که خاموش می باشند پرداخت، علاوه بر آن انجام کارهایی مانند فلش کردن، گرفتن بکاپ فلش تول، ترمیم سریال گوشی، آنلاک کردن و … از جمله کارهایی است که توسط این دانگل می توان انجام داد. البته سرویس دهی این دانگل بر اساس برند گوشی نبوده و بر اساس چیپ ست CPU گوشی می باشد.باکس های تعمیرات موبایل

 

  • دانگل HUA: دانگل HUA نیز یکی از دانگل های معتبر و معروف می باشد که برندهای هواوی، اچ تی سی و سامسونگ را پشتیبانی می کند. این دانگل نیز امکانات مختلفی را در اختیار می گذارد که از آن میان می توان به فعال کردن زبان فارسی گوشی، باز کردن قفل صفحه، باز کردن قفل FRP و … اشاره کرد.

دانگل های مختلف دیگری نیز در بازار وجود دارند که تعمیرکاران گوشی می توانند این دانگل ها را با توجه به امکاناتی که در اختیار قرار می دهند و برندهایی که ساپورت می کنند، خریداری نمایند.

برخی از شرکت هایی که به تولید باکس و دانگل می پردازند نرم افزارهای مختلفی را ساخته اند که کار این ابزار را انجام می دهد و برای رفع مشکلات نرم افزاری دیگر نیازی به تهیه این سخت افزارها نمی باشد. به این نرم افزارها کلاینت گفته می شود که همه عملیاتی که توسط باکس و دانگل این شرکت ها انجام می شد اکنون توسط کلاینت ها نیز ارائه می گردد.

پیشنهاد ویژه: فن و کار از جمله محبوب‌ترین آموزشگاه‌های معتبر در کشور در زمینه آموزش تعمیرات موبایل محسوب می‌شود، شما می‌توانید برای اطلاع از برگزاری کلاس‌ها و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فن و کار تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
یخساز یخچال
علت عملکرد نادرست یخ ساز یخچال – چگونه یخ ساز یخچال را تعمیر کنیم؟
علت سردی بیش از حد فریزر
علت سرد شدن بیش از اندازه یخچال
ماشین ظرف شویی ظرف­ خشک نمی کند
چرا ماشین ظرف شویی ظرف­ ها را به خوبی خشک نمی­کند
تعمیر اسپیکر گوشی
آموزش رفع مشکل اسپیکر گوشی های اندروید
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر