آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

بازار کار عالی شغل تعمیرات پکیج و میزان درآمد تعمیرکار پکیج در ایران

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
بازار کار شغل تعمیرات پکیج

چرخش فصل ها یکی از زیباترین اتفاقاتی است که در کره زمین رخ می دهد و روزهای متفاوت گرم و سرد را رقم می زند. کشور ما از کشورهای چهار فصل بوده که شهرهای مختلف آن آب و هواهایی متفاوت دارند. در این بازار کار شغل تعمیرات پکیج را به همراه میزان درآمد آن را بررسی می‌کنیم.

بازار کار شغل تعمیرات پکیج و میزان درآمد

گاهی اوقات گرمای تابستان و سرمای زمستان باعث آزردگی خاطر افراد شده و ممکن است برهم زننده آسایش و آرامش آنها باشد. پیشرفت تکنولوژی به تولید انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی رسیده است و روز به روز انواع مختلفی از این وسایل با امکانات جدید و متنوع طراحی و روانه بازار می شوند.

بازار کار شغل تعمیرات پکیج

پکیج یکی از وسایلی است که از آن جهت گرم نمودن آب شیر و گرم کردن فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. پکیج ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع محیط مورد استفاده می توان از هر یک استفاده نمود.

تعمیرات پکیج از مواردی است که حتما نیاز به تعمیرکار متخصص داشته و افراد عادی قادر به تعمیر و رفع مشکلات آن نمی باشند. بسیاری از افراد علاقمند به کارهای فنی، تمایل به شغل تعمیرات پکیج دارند و به دنبال اطلاعاتی برای ورود به این شغل می باشند. در این مطلب به معرفی این شغل و بازار کار عالی شغل تعمیرات پکیج و میزان درآمد تعمیرکار پکیج در ایران پرداخته شده است.

پکیج چیست و چه مزایایی دارد؟

قبل از این که به معرفی شغل تعمیرات پکیج بپردازیم نیاز است تا در ابتدا به این موضوع بپردازیم که اصلا پکیج چیست و چه کاری انجام می دهد؟  در گذشته برای گرم کردن آب شیر و همچنین گرم کردن فضای داخلی ساختمان از طریق شوفاژ، از موتورخانه استفاده می کردند.

موتورخانه نیاز به تجهیزات زیادی داشت و همینطور نیازمند فضایی بزرگ برای قرار دادن این تجهیزات بود. علاوه بر آن دردسرهای زیادی برای کنترل اتاق موتورخانه وجود داشت و به علت استفاده مشترک کل واحدهای ساختمان از آن نیاز بود تا هر ماه هزینه ای به عنوان شارژ موتورخانه از ساکنین دریافت می شد.

اما چند سالی است که پکیج ها با همین عملکرد اما در ابعادی بسیار کوچکتر وارد بازار شده اند و در این سال ها با استقبال زیادی نیز مواجه شده اند. پکیج اندازه ای بسیار کوچک به اندازه یک آبگرمکن داشته و تمام تاسیسات یک موتورخانه در ابعادی کوچک در آن جای گرفته است.

پکیج چیست و چه مزایایی دارد

مزایای زیادی برای پکیج ها ذکر شده است که از آن میان می توان به مستقل بودن واحدهای مسکونی، ابعاد کوچک، سرویس و نگهداری راحت، نصب راحت و بدون دردسر، ایمنی بالا، امکان تنظیم و کنترل آن از داخل ساختمان، راندمان بالا، بدون صدا بودن و موارد دیگر اشاره کرد.

مشکلات رایج در پکیج و تعمیرات آن

مشکلات مختلفی ممکن است در هنگام استفاده از پکیج ها به وجود آید که در صورت بروز این مشکلات نیاز به حضور تعمیرکار در محل می باشد. قطعات پکیج، قطعاتی پیچیده بوده و تعمیر آن از عهده افراد عادی بر نمی آید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : علت افت فشار پکیج

خرابی و یا فرسوده شدن این قطعات می توانند منجر به بروز خرابی ها و مشکلاتی در پکیج گردند که از آن می توان به روشن نشدن پکیج، خاموش و روشن شدن مکرر پکیج، ایجاد صدای زیاد، وجود نشتی در پکیج، انسداد لوله ها و ایجاد رسوب در آنها، گرم نشدن آب، زیاد داغ شدن آب و چنین مواردی اشاره کرد.

معرفی شغل تعمیرات پکیج

از آنجایی که امروزه اکثر ساختمان ها از انواع مختلف پکیج به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می کنند شغل نصب و راه اندازی و همچنین تعمیرات پکیج به یکی از مشاغل پرکاربرد این روزها تبدیل شده است. افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند قادر به نصب پکیج های مختلف، راه اندازی آنها و در صورت بروز مشکل و خرابی قادر به تعمیر آنها می باشند.

به دلیل حساسیتی که پکیج ها دارند تعمیر آنها توسط افراد ناشی که هیچ گونه تخصص و مهارتی در رابطه با آن ندارند می تواند مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد؛ در نتیجه حضور یک تعمیرکار حرفه ای در صورت خرابی پکیج الزامی می باشد.

بازار کار شغل تعمیرات پکیج و میزان درآمد تعمیرکار پکیج در ایران

همانطور که گفته شد امروزه استفاده از انواع پکیج ها گسترش زیادی یافته است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به جای راه اندازی موتورخانه که دردسرهای زیادی دارد از پکیج استفاده کنند. به همین دلیل افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند در سال های اخیر به درآمد بالایی از این طریق دست یافته اند.

همانطور که می دانید بسیاری از مشاغل به علت متقاضیان زیاد و عدم وجود شغل مناسب اشباع شده اند و ورود به آنها ممکن است درآمد چندانی را برای فرد به دنبال نداشته باشد. اما با توجه به این که شغل تعمیرات پکیج هنوز اشباع نشده است و تقاضا جهت نصب، راه اندازی و تعمیر آن زیاد است از دسته مشاغلی است که می توان از آن طریق درآمد بالایی را کسب نمود و آینده شغلی روشنی را برای خود رقم زد. هر چه میزان مهارت و تلاش شما در این شغل بیشتر باشد میزان درآمدی که از این طریق به دست می آورید نیز بیشتر خواهد بود.

میزان سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات پکیج

با توجه به بازار کار عالی شغل تعمیرات پکیج، بسیاری از افراد تمایل دارند تا در این حوزه ورود پیدا کرده و این شغل را به عنوان منبع درآمد خود انتخاب نمایند. اما سوالی که ممکن است برای این افراد به وجود آید این است که چه میزان سرمایه برای وارد شدن در این شغل نیاز است؟

بر خلاف بسیاری از مشاغل که برای راه اندازی نیاز به سرمایه و مبلغ زیادی می باشند، شغل تعمیرات پکیج سرمایه خاصی نیاز نداشته و تنها مبلغ ناچیزی جهت تهیه ابزار کار مورد نیاز است.

افرادی که در این حرفه مهارت پیدا می کنند می توانند به صورت شخصی اقدام به راه اندازی مغازه تعمیرات پکیج نمایند و همینطور می توانند در شرکت های مختلف خدماتی و تعمیراتی به عنوان متخصص تعمیرات پکیج مشغول به کار شوند.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات پکیج

شغل تعمیرات پکیج شغلی فنی می باشد و برای ورود به این شغل باید مهارت و دانش فنی خود را در این زمینه افزایش داد. برای این کار آموزشگاه هایی وجود دارند که اقدام به آموزش تعمیرات پکیج در انواع مختلف می پردازند.چگونگی ورود به شغل تعمیرات پکیج

این آموزشگاه ها با برخورداری از مدرسینی با تجربه و حرفه ای، زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و به آموزش های تئوری و عملی در این حوزه می پردازند. آموزش های عملی در کارگاه هایی که در این آموزشگاه ها موجود است و ابزار کارهای مرتبط با این شغل در آن وجود دارد انجام می گیرد.

سرفصل های مختلفی در رابطه تعمیرات پکیج به کارآموزان آموزش داده می شود که از آن میان می توان به آشنایی با اصول کلی کارکرد پکیج، معرفی قطعات مختلف پکیج و عملکرد هر یک از این قطعات، نحوه نصب ایمن و راه اندازی پکیج های دیواری، معرفی خطاها و ارورهای داده شده توسط پکیج های مختلف، آشنایی با برندهای مختلف پکیج، معرفی انواع مختلف پکیج، عیب یابی پکیج ها و چگونگی تعمیر آنها اشاره کرد.

دوره های برگزار شده تعمیرات پکیج کوتاه بوده و افراد مختلف در تمامی سنین می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. افراد پس از طی کردن این دوره ها مدرک فنی و حرفه ای را از آموزشگاه دریافت نموده و به بازار کار معرفی می شوند.

نکاتی جهت افزایش درآمد در شغل تعمیرات پکیج

  • ارائه کار با کیفیت همیشه و در هر کاری از نکاتی است که می توانند به افزایش درآمد منجر شود. تعمیرات پکیج که شغلی فنی و خدماتی می باشد نیاز به تمرکز و توجه و انجام با کیفیت کارها دارد تا بتواند به افزایش اعتماد مشتری و در نهایت بالا بردن درآمد منجر گردد.شغل تعمیرات پکیج

 

  • از دیگر مسائلی که برای افزایش درآمد باید به آن توجه نمود تبلیغات می باشد. تبلیغات در دنیای امروز بسیار راحت تر و گسترده تر از گذشته شده است و با انجام تبلیغات در فضای مجازی و یا سایت هایی مانند دیوار می توان تعداد مشتریان را افزایش داد و به درآمد بالایی دست یافت.

 

  • برخورداری از اخلاق خوب و مشتری و مداری یکی از نکاتی است که به افزایش درآمد در شغل تعمیرات پکیج کمک زیادی می کند. سرعت عمل و خوش قول بودن باعث می شود تا مشتری دفعات بعد نیز برای انجام تعمیرات و نصب پکیج خود به شما مراجعه نماید.

 

  • دریافت هزینه های مناسب و رقابتی می تواند کمک بسیاری به بالا رفتن درآمد در شغل تعمیرات پکیج گردد. تعرفه های مخصوصی برای دریافت دستمزد وجود دارد اما در صورتی که در شروع کار مقداری پایین تر از تعرفه های معین شده کار کنید به جذب مشتری و بالا رفتن درآمد کمک بسیاری نموده اید.
5/5 - (2 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری
علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری
معرفی شبکه های صنعتی PLC
معرفی شبکه های صنعتی PLC
میکروکنترلر چیست
میکروکنترلر چیست و انواع آن کدام است؟
اجزا و قطعات ماشین لباسشویی
معرفی قطعات مکانیکی ماشین لباسشویی
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر