آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته + درآمد ماهیانه، بازار کار و سرمایه لازم

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
نصب دوربین مدار بسته

شغل یکی از مسائل حیاتی است که برای گذران زندگی و ارتقای رتبه اجتماعی در جامعه، هر فردی باید داشته باشد. برای کار کردن در حوزه های مختلف نیاز به تحصیل در رشته مورد نظر و کسب مهارت در آن شغل و حرفه می باشد. در این مقاله فروش و نصب دوربین مدار بسته را به همراه درآمد ماهیانه آن بررسی می‌کنیم.

شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته

میزان درآمد یکی از مسائلی است که در هنگام انتخاب شغل توجه ویژه ای به آن می گردد و حتی ممکن است این اولویت بالاتر از علاقه فرد نیز قرار داشته باشد. در این مقاله شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته به همراه درآمد ماهیانه آن را بررسی می‌کنیم.

در هنگام انتخاب شغل باید جوانب مختلفی مانند بازار کار آن شغل، میزان درآمد حاصل از آن، آینده شغلی و میزان پیشرفت در آن حرفه، نیاز بازار، علاقه شخصی و مهارت های فردی  سنجیده شود تا فرد پس از راه اندازی شغل دچار پشیمانی و زیان مالی نگردد.

با پیشرفت تکنولوژی تنوع مشاغل نیز بسیار بیشتر شده است و حرفه های مختلفی به لیست مشاغل به ویژه مشاغل فنی افزوده شده اند. یکی از این مشاغل فعالیت در حوزه دوربین های مدار بسته می باشد.

دوربین های مدار بسته در سال های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده اند و شغل فروش و نصب دوربین مداربسته به یکی از مشاغل پردرآمد در کشور ما و سایر کشورها تبدیل شده است. در این مطلب به معرفی این شغل و میزان درآمد ماهیانه، بازار کار و سرمایه لازم برای شروع به فعالیت در این حوزه پرداخته شده است.

آشنایی مختصری با دوربین های مدار بسته و انواع آن

انواع دوربین مداربسته

استفاده از دوربین های مدار بسته جهت تامین امنیت و نظارت بر اماکن مختلف طراحی شده اند و آنها در مکان های مختلفی مانند مجتمع های تجاری، مغازه های مختلف، فروشگاه ها، ادارت و سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می دهند.

این نوع دوربین ها در جای خود ثابت قرار گرفته و تصاویری را از محل مورد نظر ضبط کرده و پس از انتقال به DVR این تصاویر را در صفحه نمایشگر ظاهر می سازند. دوربین های مدار بسته از اجزای مختلفی مانند دوربین، کابل دوربین، دستگاه DVR، H.D.D و منبع تغذیه تشکیل شده اند که عدم وجود هر یک از این اجزا باعث کار نکردن دوربین مدار بسته می گردد.

بسته به نوع فضای مورد استفاده می توان از دوربین های مدار بسته مختلف استفاده نمود.  دوربین مدار بسته آنالوگ معمولی، دوربین مدار بسته آنالوگ HD، دوربین مدار بسته تحت شبکه، دوربین مدار بسته مینیاتوری، دوربین مدار بسته dome، دوربین مدار بسته bullet، دوربین مدار بسته speed dome و … انواعی از دوربین های مدار بسته بوده که هر یک از ویژگی های خاصی برخوردار می باشد.

معرفی شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته

اهمیت روزافزون افراد و اماکن مختلف به موضوع امنیت باعث استفاده گسترده از دوربین های مدار بسته شده است. دوربین های مدار بسته تا میزان زیادی از وقوع جرائم مختلف جلوگیری کرده و درصد سرقت در مکان هایی که مجهز به این دوربین ها می باشند بسیار کمتر شده است.

در ادارات و شرکت ها برای نظارت بر کار کارمندان و عملکرد آنها دوربین های مدار بسته را نصب می کنند و به این طریق از جا به جایی و یا گم شدن مدارک و اسناد مهم در شرکت ها جلوگیری می شود.

بازار کار افرادی که در حوزه دوربین های مدار بسته فعال هستند پر رونق می باشد و این حوزه ها می تواند شامل بخش تولید، فروش و نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته باشد.

شرکت های مختلف به تولید دوربین مدار بسته در انواع برندها پرداخته و آنها را به مراکز فروش می فروشند و فروشندگان این محصول می توانند به سود خوبی از طریق فروش دوربین ها به افراد و سازمان های مختلف دست پیدا کنند.

نصب دوربین های مدار بسته نیز نیازمند تخصص بالا در این زمینه می باشد و باید این کار با دقت و ظرافت خاصی انجام گیرد که انجام این کار توسط نصاب های دوربین های مدار بسته انجام می گیرد.

نصب دوربین مدار بسته به چه صورت انجام می گیرد؟

برای نصب دوربین های مدار بسته مراحل مختلفی را باید طی نمود. در ابتدا نیاز است تا طرح و نقشه ای از ساختمان مورد نظر کشید و محل نصب دوربین ها را در آن مشخص کرد. سپس تعداد و نوع دوربین های مورد نظر را خریداری کرده و اقدام به سیم کشی و کابل کشی برای نصب دوربین ها نمود.

مرحله کابل کشی مرحله ای حساس بوده و باید سیم ها به صورت توکار و یا با استفاده از داکت پنهان گردند. پس از آن نصب دوربین ها و اتصالات مختلف مانند DVR و مانیتور باید به دقت انجام گیرند.

در نهایت تنظیمات نرم افزاری دوربین و دستگاه DVR باید انجام گیرد و در صورت نیاز به اتصال دوربین به تلفن همراه تنظیمات مربوط به آن نیز صورت گیرد.

بازار کار شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته

بازار کار شغل نصب دوربین مداربسته

این شغل را در ایران و سایر کشورها جزء مشاغلی که دارای بازار کار خوبی می باشد می دانند و بسیاری از افراد تمایل دارند تا وارد این مسیر شده و شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته را برای آینده کاری خود انتخاب می کنند.

در سال های اخیر استقبال زیادی از دوربین های مدار بسته توسط افراد و سازمان های مختلف شده است و به علت تقاضای بالایی که برای خرید و نصب این دوربین ها وجود دارد می توان آینده شغلی تضمین شده ای را برای آن پیش بینی نمود.

ورود به این حرفه نیازمند گذراندن دوره های مختلف آموزش نصب دوربین های مدار بسته می باشد و افراد می توانند پس از اتمام این دوره ها وارد بازار کار شده و به این کار مشغول گردند.

درآمد حاصل از شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته

میزان درآمد ماهیانه در این شغل وابسته به مهارت شخص می باشد و هر چه میزان این مهارت و توانایی وی در نصب و تعمیرات انواع دوربین های مدار بسته بالاتر باشد امکان کسب درآمد بیشتر برای وی وجود خواهد داشت.

اما با توجه به حجم کاری که این افراد انجام می دهند دستمزد زیادی را دریافت می کنند و افرادی هم که در حوزه فروش دوربین های مدار بسته فعال هستند معمولا از سود بالایی در این کار برخوردار می گردند.

شغل نصب دوربین مدار بسته

عواملی مانند تبلیغات صحیح و گسترده، برخورد مناسب و حرفه ای با مشتری، خوش قول بودن و سرعت عمل بالا و به روز بودن در زمینه انواع دوربین های مدار بسته از جمله فاکتورهای موثر در افزایش درآمد در این شغل می باشند. اما به صورت معمول امکان کسب درآمد ماهیانه 10 تا 20 میلیون تومان در ماه برای افراد شاغل در این حرفه پیش بینی می گردد.

سرمایه مورد نیاز جهت ورود به شغل فروش و نصب دوربین مدار بسته

در صورتی که تنها تمایل به فعالیت در بخش نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته دارید تنها سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار فرا گرفتن مهارت در این حوزه می باشد و سرمایه آنچنانی مانند ابزار کار گران قیمت مورد نیاز نخواهد بود.

در صورتی که مایل به شروع به کار به صورت مستقل می باشید می توانید به اجاره مغازه ای اقدام کرده و مبلغ اجاره ماهیانه را با استفاده از بخشی از درآمد خود پرداخت نمایید. در غیر این صورت می توانید در شرکت ها و سازمان های مختلف مانند مراکز نظامی، راهنمایی و رانندگی و … به صورت قراردادی مشغول به کار شده و همچنین پروژه های مختلف را تقبل نمایید.

اما برای فعالیت در بخش فروش دوربین های مدار بسته نیاز به سرمایه برای تهیه دوربین می باشد که ممکن است برخی شرکت ها به صورت چکی کار کرده و برخی دیگر تنها با پول نقد به فروش محصولات خود به شما بپردازند.

نحوه ورود به شغل فروش و نصب دوربین های مدار بسته

آموزشگاه های مختلف به ارائه دوره های آموزشی جهت آموزش نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته می پردازند. در این آموزشگاه ها سرفصل های مختلف از پایه الکترونیک تا آشنایی با ساختار و نحوه عملکرد دوربین های مدار بسته و نحوه نصب و چگونگی تعمیرات آن آموزش داده می شود.

شغل نصب دوربین مداربسته

پس از گذراندن این دوره ها به افراد مدرک فنی و حرفه ای معتبر اعطا می شود که توسط این مدرک امکان مشغول شدن در شرکت های مختلف وجود دارد و افراد می توانند به راحتی وارد بازار کار گردند. آموزش های عملی نیز در این دوره ها وجود خواهد داشت که باعث می شود افراد در این حرفه کاملا مسلط شده و با تجربه کافی به بازار کار وارد گردند.

مجتمع آموزشی برق یکی از آموزشگاه های معتبر در زمینه آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته در تهران می باشد که با برخورداری از اساتید و مدرسین با تجربه اقدام به ارائه این دوره ها در زمانی کوتاه و کیفیتی بالا می نماید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
نقشه سیم کشی فر برقی
نحوه عیب یابی فر برقی
نحوه تعویض باتری گوشی note 8
یخساز یخچال
علت عملکرد نادرست یخ ساز یخچال – چگونه یخ ساز یخچال را تعمیر کنیم؟
نحوه ورود به تلگرام وب
تلگرام وب چیست ؟ نحوه ورود به تلگرام بدون نصب نرم افزار
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر