آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

بازار کار حرفه نصاب دوربین مدار بسته

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار

امروزه دوربین های مدار بسته را در همه جا می توان مشاهده کرد، از فروشگاه ها و مغازه های مختلف گرفته تا ورودی و خروجی ادارات و شرکت ها مختلف و همچنین منازل مسکونی از انواع دوربین های مدار بسته استفاده می کنند. اهدا مختلفی برای استفاده از دوربین های مدار بسته دنبال می شود که از جمله این اهداف می توان به حراست و ایمنی، حفاظت، نظارت، تحقیقات، آموزش و غیره اشاره کرد

. مدیران شرکت های مختلف برای نظارت بر عملکرد کارمندان خود از این دوربین ها استفاده می کنند. دوربین های مدار بسته از وقوع  جرم جلوگیری کرده و ورود افراد مشکوک به سازمان ها و ادارات مختلف را کنترل می نماید و به پلیس برای اجرای بهتر قانون کمک بسیاری می کند. نصب دوربین های مدار بسته نیاز به طی کردن مراحل مختلفی دارد که افرادی که دارای هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارند قادر به انجام آن نمی باشند و در نتیجه نیاز به نصاب های حرفه ای دوربین مدار بسته خواهد بود. در این مطلب به بازار کار حرفه ای نصاب دوربین مداربسته این شغل و چگونگی ورود به آن پرداخته شده است.بازار کار حرفه نصاب دوربین مدار بسته

بازار کار نصاب دوربین مدار بسته

در زندگی اجتماعی و شهری امروز مقوله امنیت مسئله ای اساسی بوده که موارد مختلفی برای تامین آن دست به دست هم داده اند. تامین امنیت محیط زندگی و محل کار از مواردی است که هر فرد وظیفه شخصی خود دانست و از روش های مختلفی برای این کار استفاده می کند.

استفاده از درب و پنجره های ضد سرقت، نصب آژیر و دزدگیر در اماکن و یا نصب دوربین مدار بسته از جمله کارهایی است که افراد جهت حفظ امنیت خود و خانواده شان و همچنین کسب و کارشان انجام می دهند. به همین دلیل است که فروشندگان تجهیزات امنیتی معمولا از بازار کار خوبی برخوردار بوده و به سود دهی بالایی دست می یابند.

در کنار آن، برای نصب این دوربین ها باید از متخصصین در این امر استفاده نمود چرا که این کار کاملا تخصصی بوده و در صورتی که افراد بدون مهارت این کار را انجام دهند ممکن است خطراتی مانند برق گرفتگی، خرابی  دوربین مدار بسته و کار نکردن آن افراد را تهدید نماید. در نتیجه بازار کار حرفه ای نصاب های دوربین مدار بسته نیز بسیار پر رونق بوده و در اکثر مواقع مشتری برای نصب دوربین وجود دارد.

با توجه به بازار کار عالی نصب دوربین مدار بسته، این حرفه را می توان انتخابی هوشمندانه و پر سود به حساب آورد و افرادی که به دنبال راه اندازی حرفه ای سودده می باشند این حرفه به آنها پیشنهاد می شود.

برای ورود به شغل نصب دوربین مدار بسته چه سرمایه ای نیاز است؟

بازار کار نصاب دوربین مدار بسته

ممکن است بسیاری از افراد به فکر راه اندازی شغل نصب دوربین مدار بسته باشند اما از سرمایه مورد نیاز برای ورود به این کار مطلع نباشند. شغل نصب دوربین مدار بسته را می توان یک شغل فنی به شمار آورد که نیازمند سرمایه کلان برای آغاز به کار نمی باشد.

اما نکته ای که در این حرفه قابل ذکر است این است که سود اصلی در این شغل را می توان در فروش محصولات و تجهیزات امنیتی در نظر گرفت و در صورتی که فرد دارای سرمایه ای برای خرید تعدادی دوربین مدار بسته و تجهیزات جانبی آن باشد و در کنار نصب این محصولات، به فروش آنها نیز اقدام نماید می تواند به سود بالایی دست یافته و پیشرفت بیشتری در کار خود داشته باشد.

اما اگر دارای سرمایه لازم برای خرید تجهیزات نمی باشید نگران نباشید چرا که با انجام خدمات نصب و تعمیرات نیز می توان به سوددهی رسید و برای افزایش سوددهی نیاز به رعایت نکاتی می باشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

تهیه ابزار کار و تجهیزات مختلف در هر کاری از نیازهای اولیه برای شروع به کار می باشد. گاهی ممکن است این تجهیزات و دستگاه ها هزینه بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشند. اما خوشبختانه حرفه نصب دوربین های مدار بسته نیاز به سرمایه زیادی جهت تهیه ابزار کار نخواهد داشت و با خرید ابزار کاری ساده و ارزان قیمت می توان این کار را راه اندازی نمود.

چگونگی ورود به حرفه نصب دوربین مدار بسته

چگونگی ورود به حرفه نصب دوربین مدار بسته

با توجه به بازار کار عالی نصب دوربین های مدار بسته و نیاز به سرمایه اندکی که دارد بسیاری از افراد جویای کار ترغیب به ورود به این حرفه شده اما روش ورود به آن را نمی دانند. شرکت در دوره های آموزشی که در آموزشگاه های مختلف توسط سازمان فنی  و حرفه ای برگزار می گردد راه کسب مهارت و ورود به این حرفه می باشد.

در دوره های آموزشی گفته شده افراد با مهارت های مورد نیاز برای نصب دوربین های مدار بسته به طور کامل آشنا شده و در نهایت جذب بازار کار می گردند. در این کلاس ها انواع دوربین های مدار بسته، قطعات تشکیل دهنده دوربین های مدار بسته و نحوه عملکرد هر یک از آنها، چگونگی سیم کشی برای نصب دوربین ها، نحوه اتصال دوربین به مانیتور و موارد مختلف دیگر به کارآموزان آموزش داده می شود. علاوه بر آن نحوه عیب یابی و تعمیرات انواع دوربین های مدار بسته از مباحثی است که در این دوره ها آموزش داده می شود.

در هنگام انتخاب آموزشگاه باید دقت زیادی را به عمل آورد و در آموزشگاهی ثبت نام کرد که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و در انتها به افراد مدرک معتبر ارائه نماید. این مدرک در صورتی که رسمی و معتبر باشد قابل ترجمه به زبان های دیگر نیز بوده و می توان به وسیله آن برای مهاجرت به سایر کشورها اقدام نمود.

مدرسینی که در این آموزشگاه ها فعالیت می کنند امتحان خود را پس داده و از تجربه و مهارت بالایی در نصب دوربین های مدار بسته برخوردار می باشند. تمامی سنین و تحصیلات می توانند در این دوره ها شرکت کرده و مهارت های لازم را فراگیرند و وارد بازار کار این رشته گردند.

افزایش درآمد در شغل نصاب دوربین های مدار بسته

افزایش درآمد در شغل نصاب دوربین های مدار بسته

با توجه به این که این حرفه شغلی آزاد می باشد بسیاری از افراد از آن به عنوان شغل دوم استفاده کرده و کسب درآمد می نمایند. افراد شاغل می توانند پروژه های مختلف را گرفته و پس از اتمام کار خود در ساعات بیکاری به انجام نصب دوربین مدار بسته برای این پروژه ها بپردازند. در صورتی که فرد در این کار از مهارت کافی برخوردار باشد، نصب دوربین ها زمان زیادی را از وی نگرفته و به راحتی می تواند به هر دو شغل خود رسیدگی نماید.

روش هایی وجود دارد که این افراد می توانند به درآمدهای بالاتر فکر کرده و به سوددهی بیشتری دست یابند. از جمله این روش ها انجام تبلیغات صحیح و اصولی می باشد. امروزه تبلیغات و بازاریابی از شاخه های تاثیرگذار در اقتصاد حرفه های مختلف می باشند و صاحبان مشاغل مختلف هزینه های زیادی را صرف امور تبلیغات می نمایند چرا که از تاثیر زیادی که تبلیغات بر روی درآمدشان دارد آگاهی دارند.

نصاب های دوربین مدار بسته می توانند در صورتی که مغازه دارند آدرس و تلفن خود را در سایت های مختلفی مانند دیوار و شیپور تبلیغ کرده تا مشتریان آنها را شناخته و به آنها مراجعه نمایند. در صورتی که این افراد دارای مغازه نمی باشند نیز می توانند به صورت سیار کار کرده و با تبلیغ در سایت های مختلف و ارسال رزومه خود به شرکت های مختلف به راحتی مشغول به کار گردند.

یکی دیگر از راه های افزایش درآمد این است که مهارت خود را در کنار نصب دوربین های مدار بسته، در نصب دیگر تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر اماکن و آژیرهای خطر نیز تقویت نمایند. بسیاری از افراد در کنار دوربین های مدار بسته از این نوع تجهیزات نیز استفاده می کنند و این کار جهت امنیت بیشتر صورت می گیرد، چرا که دوربین ها تنها به ثبت تصاویر می پردازند و هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای نخواهند داشت و نصب یک سیستم هشداری صوتی می تواند پیش از وقوع حادثه به فرد اطلاع رسانی نماید و در کنار آن دوربین ها نیز موارد را ضبط می نمایند.برخورداری از اخلاق مناسب و مشتری مداری می تواند در جذب مشتریان و افزایش درآمد نقش مهمی را ایفا نماید.

در انتها نیاز است تا نکاتی را در رابطه با شغل نصب دوربین های مدار بسته یادآور شد تا بتوان در این حرفه موفقیت های بسیاری به دست آورد و به سود بالاتری رسید. دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی شامل دوربین های مدار بسته دیجیتال، دوربین های مدار بسته تحت شبکه، دوربین های مدار بسته آنالوگ و غیره می باشند که هر یک از این دوربین ها دارای ویژگی های خاصی بوده و نیاز است تا نصاب دوربین ها در رابطه با انواع این دوربین های مدار بسته اطلاعات کافی و جامع داشته باشد تا بتواند برای هر مکان دوربینی که کارایی لازم را داشته باشد پیشنهاد کرده و نصب نماید. همچنین آگاهی از برندهای مختلفی که برای دوربین های مدار بسته وجود دارد و فناوری های مختلفی که در آنها به کار رفته است از نکات ضروری برای نصابان دوربین های مدار بسته می باشد.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های مهارتی مانند: آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب جک برقی ، آموزش نصب کرکره برقی ، آموزش نصب دزدگیر اماکن ، آموزش نصب اعلام حریق ، آموزش نصب آیفون تصویری و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
علت داغ شدن لپ تاپ
علت داغ شدن لپ تاپ
عدم فیلمبرداری دوربین مدار بسته
دلایل عدم فیلمبرداری دوربین مدار بسته
نحوه اندازه گیری مقدار مقاومت الکتریکی
نحوه اندازه گیری مقاومت الکتریکی
علت خاموش شدن ناگهانی مانیتور
علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر – چرا مانیتور خاموش می شود؟
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر