آموزشگاه فن و کار

دوربین مدار بسته مخفی چیست و چه کاربردی دارد؟

نویسنده: تحریریه فن و کار
دوربین مدار بسته مخفی

دوربین مدار بسته مخفی چیست و چه کاربردی دارد؟ دوربین های مدار بسته مخفی یا پین هول معمولاً برای نظارت در خانه یا محل کار استفاده می شوند، بدون اینکه کسی متوجه آنها شود. از آن جا که نظارت در دنیای امروز به یک ضرورت تبدیل شده است، می توان از آنها برای نظارت بر خرابکاری، سرقت، نفوذ در خانه ها و حرکات خانگی و اداری استفاده کرد. آنها معمولاً در چندین مکان نصب می شوند.

دوربین مدار بسته مخفی

علاوه بر این، می توانید از آنها برای مراقبت از پرستاران کودک، پرستار بچه ها، خانه دارها و سایر افرادی که ممکن است در طول روز وارد خانه شما شوند استفاده کنید. اگر افرادی دارید که در طول روز در خانه شما حضور ندارند، بهتر است مراقب آنها باشید. برخی از افراد گزارش کرده اند که پس از نصب دوربین های پین هول احساس می کنند که کنترل بهتری بر خانه خود دارند.

دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

امروزه از دوربین های مدار بسته مخفی که به آن ها دوربین پین هول هم گفته می شود، به عنوان دوربین های نظارتی یک مکان خاص بدون شناسایی استفاده می شوند. ماهیت دوربین های مخفی نظارت بر مکان ها با به نظر رسیدن اشیاء تجاری یا خانگی است بدون اینکه کسی دوربین را شناسایی کند. در این حالت، دوربین با هر پس‌ زمینه ‌ای ترکیب می ‌شود بدون اینکه توجه کسی را جلب کند.

این روزها دوربین های مخفی در قالب محصولات متعددی وارد بازار شده اند. عملکرد آنها برآورده کردن نیازهای امنیتی است که شامل حسگرهای مادون قرمز (IR) غیرفعال می شود که معمولاً دوربین را درون خود دارند. این امر امکان نظارت بر فعالیت هایی را که در یک مکان خاص انجام می شود بدون اینکه کسی متوجه شود امکان پذیر می نماید.

دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

در یک سیستم مخفی، باید دسترسی محدودی به مطالب ضبط شده وجود داشته باشد تا از حریم خصوصی افرادی که ممکن است در ویدیو ظاهر می شوند محافظت شود. به طور معمول، برای اطمینان از اینکه فیلم از دوربین برای هدف مورد نیاز استفاده می شود، معمولاً سیاست هایی ارائه می شود. این سیاست ‌ها برای اطمینان از این هستند که فیلم تولید شده برای هیچ چیز به غیر از نظارت تصویری و صوتی مجزا استفاده نمی‌شود.

دوربین پین هول فاقد لنز است، اما یک دیافراگم کوچک که به سوراخ سوزنی معروف است، در آن وجود دارد. دوربین‌ های سوراخ‌ دار با دستگاه‌ های متصل به شارژ (CCD) معمولاً برای نظارت استفاده می‌ گردند، زیرا شناسایی چنین دوربین ‌هایی توسط کسی دشوار است. یکی از ویژگی های اصلی دوربین سوراخ سوزنی این است که می تواند تصاویر پرسپکتیو استوانه ای یا کروی را فقط با خم کردن صفحه فیلم بگیرد.

نحوه عملکرد دوربین مدار بسته مخفی

آیا می دانید که دوربین مخفی چگونه کار می کند؟ اساساً، هدف اصلی این است که آن را به صورت استراتژیک در جایی قرار دهیم که مورد توجه قرار نگیرد، اما همچنان کارایی خود را در زیر نظر گرفتن محیط اطراف خود حفظ کند. ممکن است آن را در یک ضبط ویدیویی، یک گیاه، یک کتاب یا حتی یک اسباب بازی کودکان پنهان کنید. هر جایی که دستگاه توجه زیادی را به خود جلب نکند خوب است.

بسته به نوع دوربین مدار بسته مخفی که استفاده می ‌کنید، می‌ تواند بدون وقفه ویدیو ضبط کند یا از حسگر حرکتی استفاده کرد که تنها زمانی فعال می ‌شود که چیزی در اتاق حرکت می ‌کند. البته دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که برای نصب آنها به مهارت خاصی نیاز است و شما فقط با شرکت در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته می توانید یاد بگیرید.

هر دوی این گزینه ‌ها مزایا و معایب خود را دارند، اما در بیشتر موارد، استفاده از حسگر حرکت تنها منجر به ضبط ویدیویی می ‌شود که واقعاً مرتبط است، بنابراین کار کمتری برای شما انجام می ‌شود که به صورت دستی فیلم را مرور کنید. فیلم کمتر همچنین به این معنی است که برای ذخیره آن به فضای هارد دیسک کمتری نیاز خواهید داشت.

دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

برای بررسی فیلم ضبط شده، به یک مانیتور نیاز دارید. هر مانیتور کامپیوتر قدیمی ساده به خوبی کار می کند، اما اگر مانیتور در دسترس ندارید، اکثر تلویزیون های امروزی تمام جک های ورودی مورد نیاز را دارند. در هر صورت، یک دوربین مدار بسته مخفی درست مانند یک دوربین مداربسته معمولی کار می کند، به جز این واقعیت که کمی کوچکتر طراحی شده است، بنابراین کار پنهان کردن آن بسیار آسان تر است.

این دستگاه با استفاده از یک دیافراگم کار می کند که از طریق آن نور ورودی را می گیرد. سپس نور بر روی شبکه کوچکی از آشکارسازهای نور متمرکز می شود. اینها وظیفه اندازه گیری میزان نور در یک نقطه خاص از تصویر را دارند.

در صورتی که از دوربین مخفی رنگی استفاده می کنید، آشکارساز میزان نور قرمز، آبی و سبز را اندازه گیری می کند. پس از آن، به سادگی آنها را با هم جمع می کند تا رنگ نور را در یک مکان خاص نشان دهد. در نهایت وقتی این آشکارسازها با هم ترکیب می شوند، یک تصویر کامل شکل می گیرد.

مکان های مناسب برای استفاده از دوربین مدار بسته مخفی

دوربین‌ های مخفی معمولاً برای نظارت در خانه، محل کار یا سایر مکان‌ های عمومی بدون توجه به آن ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل به منظور نظارت بر هر نوع خرابکاری، سرقت، حرکات مشکوک خانگی و اداری و بسیاری موارد دیگر، دوربین های مخفی معمولاً در چندین مکان بکار برده می شوند.

در اینجا چند مکان بسیار خوب برای دوربین های مخفی نام برده شده اند:

1. درب جلو ساختمان

در خانه، این نقطه اصلی ورود است و داشتن یک دوربین در این مکان به شما کمک می کند تا افرادی را که وارد و خارج می شوند، نظارت کنید. نورافکن با دوربین مخفی را می توان با آویزان کردن آن در بیرون درب ورودی، ایوان جلو یا از لبه بام خود برای این کار استفاده کرد.

استفاده از دوربین در درب جلوی ساختمان

2. اتاق نشیمن و اتاق خواب

اتاق نشیمن یکی از قسمت های اصلی خانه است که تقریباً فعالیت های خانوادگی در آن انجام می شود و قرار دادن دوربین در آن مهم است. می توانید یک دوربین مخفی را در مکان هایی مانند ساعت دیواری، قاب عکس یا حتی اطراف کولر قرار دهید. اتاق خواب ها همچنین مکان های مهمی برای نگه داشتن دوربین های مخفی برای نظارت بر آنچه در آنجا اتفاق می افتد نیز هستند.

3. مناطق پذیرش

پذیرش اولین محل ورود به محل کار است که انتظار می رود همه کارکنان از آنجا عبور کنند. دوربینی که در این مکان پرترافیک قرار داده می‌ شود به شما کمک می‌ کند، تا بر عبور و مرور ها نظارت کنید.

استفاده از دوربین مدار بسته در مناطق پذیرش

4. اتاق های استراحت

قرار دادن دوربین در چنین مکانی برای امنیت، جلوگیری از خرابکاری و نظارت بر کارکنان و نیز ارائه شواهد برای موقعیت های تصادفی و آزاردهنده ضروری است.

5. دفاتر کار در منزل

اگر در خانه خود دفتر دارید، به این معنی است که اسناد حساس زیادی وجود دارد که باید به خوبی محافظت شوند. بنابراین داشتن دوربین مخفی در دفتر کار منزل ضروری است. شما می توانید هر فعالیتی را که در آنجا انجام می شود نظارت کنید، مانند ارائه دهندگان خدماتی که ممکن است برای ارائه خدمات خاصی پیش شما بیایند. این به شما کمک می کند تا بدانید چه کسی می تواند مسئول سرقت اسناد، پرونده ها، سوابق و سایر موارد مهم باشد.

استفاده از دوربین مدار بسته استفاده از دوربین مدار بسته در مناطق پذیرش

اهمیت دوربین های مخفی در خانه و محل کار به دلیل نقش مهمی که ایفا می کنند را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد. اگر در مورد امنیت و ایمنی خانواده و دارایی خود جدی هستید، دوربین مخفی ممکن است راه حل شما باشد.

مزایا و کاربرد دوربین مدار بسته مخفی

بر اساس مزایای صنعتی که دوربین های پین هول یا مخفی با آن همراه هستند، در اینجا مجموعه ای از کاربردها آورده شده است که شما را شگفت زده خواهد کرد.

1. استفاده به عنوان دوربین جاسوسی

اندازه کوچک این دسته از دوربین ها، استفاده از آن ها را آسان می کند و به عنوان یک دوربین جاسوسی مناسب هستند. این تجهیزات به راحتی قابل شناسایی نیستند و نمی توان از آنها به عنوان دوربین پشتیبان استفاده کرد. اندازه این تجهیزات فقط کمی بزرگتر از یک چهارم است. دوربین می تواند به خوبی زیر لایه های هر ماده ای پنهان شود.

فقط بخش کوچکی (به اندازه پین) از دوربین باید در معرض بخش خارجی قرار گیرد تا تصویر ایجاد شود. از این رو، این دوربین می تواند در اشیاء دیگر پنهان شود و مورد توجه قرار نگیرد. این به روزنامه نگارها و همچنین به رویه های تحقیقی کمک می کند.

استفاده به عنوان دوربین جاسوسی

2. داشتن تصاویر با کیفیت بالا

اگرچه اندازه بسیار کوچکی دارد، اما تصویر ایجاد شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و حتی می توان آن را در اندازه های بزرگ تصویر بدون تنش پیکسلی چاپ کرد. با توجه به نیاز، می توان آن را به منظور تولید کیفیت های مختلف تصویر تنظیم کرد و به راحتی قابل تغییر است.

3. کار در نواحی کم نور و دید در شب

این دوربین حتی در مواقعی که پرتوهای نور زیادی وجود ندارد تصاویر واضحی تولید می کند و از این رو می توان از آن به عنوان دوربین دید در شب و برای اهداف مانیتورینگ در شب استفاده کرد.

4. قابلیت پنهان شدن در اشیاء دیگر

اندازه کوچک این تجهیزات به آن اجازه می دهد تا در اشیاء دیگر مانند خودکار، دکمه پیراهن، ساعت و غیره پنهان شود. این امر عملیات مخفی را آسان تر می کند و به ایجاد آسان مواد اثبات کمک می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960