آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

آشنایی با درآمد و بازار کار شغل صافکاری خودرو

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
درآمد و بازار کار شغل صافکاری خودرو

آشنایی با درآمد و بازار کار شغل صافکاری خودرو : حتما می دانید که حتی بهترین رانندگان هم به دلایل مختلف مانند حواسپرتی سایرین یا برخورد اجسام مختلف به اتومبیلشان، دچار سانحه تصادف می گردند. تصادف اتفاقی ناگوار و ناخوشایند است که ممکن است آسیب های جانی و مالی سنگینی را به افراد وارد نماید.

ایجاد فرورفتگی در بدنه خودرو از مواردی است که نگرانی های زیادی را برای صاحبان خودرو ایجاد کرده و به محض مشاهده این تورفتگی ها، افراد به دنبال راهی برای برطرف کردن آنها می باشند. در این گونه مواقع مراجعه به صافکار بهترین گزینه به شمار رفته و این افراد در صورت حرفه ای بودن می توانند این فرورفتگی ها را در بهترین حالت ممکن درآورده و بدنه خودرو را کاملا صاف نمایند.

در صورتی که به دنبال حرفه ای پر درآمد بوده و علاقمند به کارهای فنی نیز می باشید، شغل صافکاری خودرو می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد برای آشنایی با درآمد و بازار کار شغل صافکاری خودرو می توانید مطلب پیش رو را مطالعه کرده و با سختی ها و چالش هایی که در این شغل وجود دارد نیز آشنا گردید.

آموزشگاه فن و کار دوره های آموزش صافکاری خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نقاشی خودرو و سایر رشته های مکانیک را در کارگاه مجهز و زیر نظر اساتید فنی و با تجربه برگزار میکند برای اطلاعات بیشتر با زمان و نحوه برگزاری کلاس ها با شماره های : 02166577385 و 09058520960 تماس بگیرید .

معرفی شغل صافکاری خودرو

صافکاری خودرو علاوه بر این که یک شغل باشد، می توان به آن مانند یک هنر نیز نگاه کرد و این امر به دلیل ظرافت بالایی است که در هنگام فرورفتگی های موجود بر روی خودرو باید به کار برده شود تا فرد بتواند بدون نیاز به رنگ، این مشکل را برطرف سازد. هر چه میزان ظرافت و هنر صافکار بیشتر باشد گفته می شود که فرد صافکار بهتری بوده و افراد تمایل دارند تا خودروی خود را به وی بسپارند.

به طور کلی به عملیاتی که در آن فرد متخصص، به منظور ترمیم بدنه خودرو توسط ابزارهای مختلف انجام می دهد صافکاری گفته می شود. صافکاری می تواند به صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه های مخصوص صورت گرد و این بستگی به شدت آسیب دیدگی و تورفتگی بدنه خودروی مورد نظر دارد.

با توجه به این که در هنگام خرید و فروش خودرو و تعیین قیمت آن، اتومبیل از نظر رنگ بدنه چک می گردد نیاز است تا در حد امکان صافکاری را به گونه ای انجام داد که نیازی به رنگ نداشته باشد و این کار تنها از یک صافکار حرفه ای و با تجربه بر می آید. تقه گریسی، عملی است که برای انجام صافکاری بدون رنگ خودرو توسط صافکاران متخصص انجام می گیرد.

وظایف صافکار خودرو

یک صافکار خودرو بایستی توانایی انجام فلزکاری به صورت مقدماتی را داشته و با قطعات داخل محفظه موتور اتومبیل نیز آشنایی داشته باش. چرا که ممکن است برای صافکاری قسمت هایی از خودرو مانند کاپوت، با انواع قطعات موجود در این قسمت سر و کار داشته و برای انجام کار بهتر نیاز است تا اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشد.

صافکار خودرو باید بتواند جوشکاری با استفاده از قوس الکتریکی را به خوبی انجام دهد و همچنین توانایی جوشکاری فولاد نرم با جوش گاز را نیز داشته باشد. توانایی لحیم کاری سخت با شعله گاز استیلن، توانایی از بین بردن رنگ قسمت های آسیب دیده خودرو، توانایی به کار بردن نکات ایمنی و حفاظتی در کارگاه و انجام کمک های اولیه و غیره از حمله وظایفی است که یک صافکار خودرو بر عهده دارد. علاوه بر آن باز و بسته کردن چرخ های خودرو نیز در کنار این وظایف از نکاتی است که صافکار باید نسبت به آن تسلط کافی داشته باشد.

یک صافکار حرفه ای باید بتواند خودروهایی که دچار سوختگی های شدید شده اند را نیز ترمیم نموده و تا حد امکان آنها را به شکل اولیه ای که داشتند برگرداند. رگلاژ کردن درب های خودرو و کاپوت، سوزاندن رنگ بدنه، بادگیری درب مخزن بنزین، زدن آستری و … از جمله کارهایی است که توسط صافکار خودرو انجام می گیرد.

بررسی بازار کار شغل صافکاری خودرو

امروزه نقش خودروها در زندگی بسیار پر رنگ شده و در هر خانواده حداقل یک یا دو اتومبیل به چشم می خورد. با توجه به افزایش تعداد خودروها، طبیعتا تعداد تصادفات رانندگی نیز افزایش یافته و آسیب به اتومبیل ها به فراوانی دیده می شود. به همین دلیل تمامی مشاغلی که در ارتباط با خودرو می باشند از بازار کار مناسبی برخوردار می باشند.

در این میان شغل صافکاری را می توان حرفه ای با درآمد نجومی در نظر گرفت. اگر در هنگام آسیب به بدنه خودروی خود به صافکاری ها مراجعه کرده باشید مشاهده نموده اید که این افراد خیلی کم وقت آزاد داشته و معمولا چندین خودرو برای ترمیم بدنه به آنها مراجعه نموده اند.

انجام صافکاری خودرو توسط خود فرد امکان پذیر نبوده و برطرف نمودن فرورفتگی های مختلف موجود در بدنه نیازمند دقت و ظرافت بالایی بوده که تنها از عهده یک صافکار حرفه ای بر می آید. بازار کار صافکاری خودرو علاوه بر ایران در سایر کشورهای دنیا نیز بسیار پر رونق بوده و این حرفه را جزء مشاغل پولساز دنیا به شمار می آورند.

شغل صافکاری خودرو

 

میزان درآمد صافکاری خودرو

صافکاران خودرو از درآمد بالایی در ماه برخوردار می باشند و این موضوع را می توان با سر زدن به این افراد و پرس و جو در رابطه با قیمت هایی که دارند متوجه شد. بسته به این که صافکار خودرو تا چه حد حرفه ای و با تجربه باشد می تواند درآمد متغیری را داشته باشد.افرادی که در این حرفه حرفی برای گفتن داشته باشند می توانند به درآمدهای 15 تا 20 میلیون تومانی در ماه نیز دست یابند. اما به طور متوسط درآمد این افراد از 7 میلیون تومان شروع شده و وابسته به عامل های مختلف افزایش می یابد.

با توجه به این که ما در عصر ماشینی شدن زندگی می کنیم و تعداد خودروها روز به روز در حال افزایش یافتن می باشد و همچنین احتمال وقوع تصادف و آسیب به بدنه خودرو در تمامی دوره های زمانی وجود خواهد داشت، می توان گفت که صافکاری خودرو یک حرفه با آینده شغلی بسیار روشن می باشد و افرادی که وارد آن می شوند می توانند روی آن حساب کرده و این حرفه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب نمایند.

چالش ها و سختی های موجود در صافکاری خودرو

صافکاری خودرو هم مانند هر حرفه دیگری دارای یک سری سختی ها و مشکلات می باشد و برای موفقیت در این شغل نیاز است تا با این سختی ها کاملا آشنا بوده و با اطلاعات کافی وارد بازار کار آن گردید.

شرایط محیطی که یک صافکار در آن فعالیت می کند دارای آلودگی صوتی زیادی بوده و فرد باید با این موضوع کنار بیاید. اکثر تعمیرگاه هایی که در آنجا به صافکاری خودرو می پردازند از دمای مناسبی برخوردار نبوده و ممکن است در تابستان و زمستان شرایط دمایی مطلوب نباشد. وجود آلاینده های مختلف مانند روغن و غیره از دیگر شرایطی است که در محیط کاری یک صافکار وجود خواهد داشت.

در صورتی که یک صافکار حرفه ای باشید ممکن است اتومبیل های گران قیمت و لوکس جهت انجام خدمات به شما مراجعه نمایند. یکی از چالش هایی که در این حرفه با آن مواجه می باشید تعهد و مسئولیت پذیری بالا می باشد و نیاز است تا کار خود را به گونه ای انجام دهید که مشتریان رضایت کافی را از شما داشته و خسارتی به خودرو وارد ننمایید.

با توجه به این که در این حرفه با انواع اخلاقیات و شخصیت های مختلف مواجه می باشید نیاز است تا نسبت به انواع برخوردها کاملا صبور بوده و با اخلاقی مناسب پاسخگوی نیاز تمامی مشتریان باشید.

افزایش درآمد در صافکاری خودرو

شغل صافکاری یکی از مشاغلی است که می توان درآمد خود را در آن تا حد زیادی افزایش داد. اما این افزایش درآمد کاملا بستگی به خود فرد داشته و با به کار بردن ترفندهایی می توان این میزان را تغییر داد.

یکی از موارد اساسی که در شغل صافکاری خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است مکانی است که در آن اقدام به راه اندازی شغل صافکاری خودرو نموده اید. این مکان باید در بورس تعمیرگاه های اتومبیل باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی به شما دسترسی پیدا کرده و ترمیم بدنه خودروی خود را به شما بسپارند.

تلاش کنید تا در این حرفه تا جایی که می توانید مهارت های خود را افزایش دهید چرا که فاکتور اصلی و تاثیرگذار در افزایش درآمد در این حرفه، دانش و تجربه عملی بالا می باشد. معمولا صاحبان خودرو به دنبال فردی م باشند که بتواند در ظریف ترین حالت ممکن فرورفتگی ایجاد شده بر روی بدنه خودرو را درآورده و آن را بدون نیاز به رنگ ترمیم نمایید. معمولا صافکاران متبحر در یک شهر شناخته شده هستند و افراد بلافاصله پس از تصادف به این افراد مراجعه می نمایند.

در صورتی که در این حرفه تازه کار می باشید، نیاز است تبلیغات را به صورت حرفه ای انجام داده و تراکت های خود را در تمام سطح شهر پخش نمایید. این کار می تواند تاثیر زیادی در جذب مشتری داشته و درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شغل صافکاری خودرو به طور کامل پرداخته شد و نکات مورد نیاز برای افرادی که قصد ورود به این حرفه را دارند بیان گردید. آشنایی با درآمد و بازار کار شغل صافکاری خودرو از مواردی است که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداختیم و نتیجه گرفتیم که شغل صافکاری خودرو از جمله مشاغل پردرآمد در ایران و سایر کشورها بوده که می تواند آینده شغلی روشنی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

برای وارد شدن به این حرفه می توان به عنوان شاگرد یا کارآموز نزد صافکاران حرفه ای کار کرد و یا این که در دوره های آموزش صافکاری خودرو که در آموزشگاه های معتبر برگزار می گردد شرکت نمود.

 

3.6/5 - (7 امتیاز)
X بستن
پربازدیدترین مقالات
ابزار مورد نیاز برقکاران ساختمان
ابزار مورد نیاز برقکاران ساختمان
بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موتور سیکلت
بررسی بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موتور سیکلت
شغل پردرآمد فنی
شغل های فنی پردرآمد ویژه بازار کار
شغل plc و روش ‌های کسب درآمد
بازار کار پی ال سی در ایران – شغل plc و روش ‌های کسب درآمد از آن
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر