آموزشگاه فن و کار

بازار کار و درآمد شغل نقاشی خودرو

نویسنده: تحریریه فن و کار
بازار کار و درآمد شغل نقاشی خودرو

امروزه شاهد آن هستیم که مدل های زیادی خودرو روزانه وارد بازار می شوند. از سوی دیگر مشکلاتی از قبیل تصادف ممکن است پیش آید و خودرو نیازمند صافکاری و سپس نقاشی شود. به طور کلی می توان گفت که مشاغل مربوط به حوزه خودرو  همیشه بازار کار و در پی آن درآمد خوبی دارند، چرا که شاهد افزایش تولید خودرو در کشور هستیم و در هر خانواده حداقل یک دستگاه خودرو موجود است.آموزش نقاشی خودرو

در نتیجه نیاز به نیروی کار در این حوزه بیش از پیش احساس می شود و و هنوز اشباع نشده است. یکی از مشاغل پر طرفدار حوزه خودرو، نقاشی خودرو می باشد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. اگر به شغل نقاشی خودرو علاقمند هستید می توانید در دوره آموزش نقاشی خودرو مجتمع فن و کار ثبت نام کنید و بصورت تخصصی این رشته را یاد بگیرید.

ویدئی بازارکار و درآمد شغلی تقاشی خودرو

نقاشی خودرو چیست؟

نقاشی خودرو شغلی است که در آن فرد متخصص خودروهایی از جمله ماشین شخصی، کامیون و اتوبوس و غیره را نقاشی و رنگ می نماید. نقاشی خودرو ممکن است فقط به بخش های داخلی آن مربوط شود و یا حتی آسیب های بدنه خارجی و خوردگی را نیز در بر گیرد.

برای موفقیت در این حرفه نیاز است که فرد دارای مهارت و دقت زیادی در تفکیک رنگ ها، دقت بالا در کار و دید دقیق باشد تا بتواند به درستی مشکلات خودرو ناشی از رنگ را شناسایی و رفع کند. این شغل نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و می توانید تنها با شرکت در دوره های مربوطه و یا کار به عنوان شاگرد برای یک استاد کار این حرفه را بیاموزید.

بازار کار و درآمد شغل نقاشی خودرو

میزان درآمد شغل نقاشی خودرو

شغل نقاشی خودرو از جمله مشاغلی است که می توان در آن درآمد خود را افزایش داد. این میزان افزایش به خود فرد بستگی دارد و با بالا بردن مهارت ها و همچنین انجام ترفندهایی می توان میزان درآمد خود را افزایش داد. یکی از موارد مهم در شغل نقاشی خودرو، مکانی است که به عنوان تعمیرگاه برای راه اندازی این شغل انتخاب می کنید. باید در نظر داشته باشید که در مکان های پر تردد و یا بورس تعمیرگاه های خودرو باشد تا مراجعه کنندگان به راحتی بتوانند به محل شما دسترسی داشته باشند و کار نقاشی خودروی خود را به شما بسپارند.

همانند بسیاری از مشاغل فنی دیگر، لازمه افزایش درآمد در شغل نقاشی خودرو هم افزایش میزان مهارت ها و دانش فنی و عملی می باشد. معمولا مشتریان به دنبال متخصصی هستند که در کار خود حرفه ای باشد و به صورت بسیار ظریف بدون بر جای گذاشتن هیچگونه ردی خودروی خود را رنگ کنند. اغلب نقاشان خوردو در شهرهای خود به خصوص اگر شهر کوچکی باشد، شناخته شده هستند و افراد در صورت بروز آسیب به خودرو، به ایشان مراجعه می کنند.

از دیگر موارد مؤثر بر افزایش میزان درآمد شغل نقاشی خودرو،  تبلیغات است خواه دهان به دهان باشد، خواه از طریق رسانه ها و فضای مجازی و یا پخش تراکت. این کار تأثیر فراوانی بر جذب مشتری و به طبع آن درآمد شما خواهد داشت.

به صورت کلی باید گفت که شغل نقاشی خودرو از عوامل متعددی ممکن است تاثیر بگیرد مانند نوع ماشین، میزان تخصص و مهارت شخص، دقت و ظرافت در کار، خوش قول بودن و تحویل کار سر موقع، تبلیغات و غیره. پس در نظر داشته باشید چنانچه از دقت و سرعت خوبی برخوردار هستید و مهارت خوبی کسب کرده اید، کار را در وقت مقرر شده به مشتری تحویل دهید.

در این صورت می توان حقوقی بین 10 تا 15 میلیون در ماه را انتظار داشت. خالی از لطف نیست که بدانید اگر بر روی خودروهای خارجی کار کنید و یا متخصص در رنگ یک نوع خودروی خاص شوید، به عنوان فرد متخصص آن نوع ماشین شناخته می شوید و می توانید درآمدهای بالاتری را از آن خود کنید.

میزان درآمد شغل نقاشی خودرو

بررسی بازار کار شغل نقاشی خودرو

همان طور که پیش تر به آن پرداخته شد، ما در زمانی زندگی می کنیم که ماشینی شدن به جزء جدا نشدنی زندگی ما تبدیل شده است و روزانه به تعداد خودرو ها افزوده می شود. علاوه بر این، احتمال رخداد تصادف و آسیب به بدنه و رنگ خودرو نیز همواره وجود خواهد داشت. در نتیجه می توان پیش بینی نمود که شغل نقاشی خودرو به یکی از مشاغل با آینده بسیار روشن تبدیل خواهد شد و می توان به عنوان یک شغل خوب روی آن حساب کرد.

چالش ها و سختی های موجود در شغل نقاشی خودرو

همه ما می دانیم که هر شغلی دارای چالش ها و سختی های مربوط به خود است و برای اینکه در آن شغل موفقیت خود را تضمین کنیم، بهتر است که با این سختی ها و مشکلات پیش از ورود به آن کار کاملا آشنا شده و با داشتن اطلاعات کافی در مورد آن شغل وارد بازار کار شویم.  نقاشی خودرو هم همانند دیگر مشاغل دارای چالش هایی است که به آن ها می پردازیم.

شرایط محیطی که نقاش در آن کار می کند، دارای آلودگی های ناشی از رنگ های شیمیایی است که ممکن است به ریه ها آسیب برساند در نتیجه باید همواره از ماسک مناسب حین کار استفاده کرد. همچنین اکثر کارگاه های نقاشی خودرو در محل هایی واقع هستند که دارای امکانات گرمایشی مناسب مخصوصا در فصل زمستان نمی باشند.

یکی دیگر از چالش ها این است که حتما باید لباس کار مخصوص داشت تا از پاشیدن رنگ به لباس های شما جلوگیری شود. از سوی دیگر، باید امانت دار خوبی باشید و تعهد و مسئولیت پذیری بالایی داشته باشید به خصوص زمانی که ممکن است مشتریان شما دارای ماشین های لوکس و یا گران قیمت باشند که اندکی بی دقتی و یا عدم مسئولیت پذیری شما خساراتی را به ایشان وارد می نماید.

از آن رو که در این شغل با افراد متفاوتی سر و کار دارید و هر فرد اخلاق و رفتار و شخصیت مربوط به خود را دارد بهتر است که در انواع برخوردها صبوری به خرج داده و با لحن و اخلاق مناسبی به مشتریان پاسخگو باشید.

یافتن شغل به عنوان نقاش خودرو

اگر هنوز به دنبال جایگاه شغلی خود به عنوان یک نقاش خودرو هستید چند راهکار را در این نوشته با یکدیگر مرور می کنیم. شما می توانید در صنایع و شرکت های خودرو سازی کشور مانند ایران خودرو و یا سایپا مشغول شوید. برای این کار می توانید با افرادی که در صنعت خودرو هستند ارتباط برقرار کنید و یا رسانه ها و وبسایت های مربوط به آن صنایع را پیگیری کنید تا در صورتی که برای موقعیت های شغلی نیرو استخدام می کنند، مطلع شوید.

علاوه بر آن، اگر فردی هستید که سرمایه کافی برای راه اندازی شغل نقاشی خودرو دارید می توانید مکانی را اجاره و یا خرید کنید و وسایل و ابزار مربوط به کار را تهیه نمایید و کار خود را استارت بزنید. اغلب ممکن است که در صورت مراجعه به کارگاه های نقاشی خودرو شاهد آن بوده باشید که کارگاه با تعمیرگاه صافکاری خودرو مشترک است و یا در قسمتی از تعمیرگاه ماشین که کارگاه صافکاری است، خدمات نقاشی خودرو هم انجام می شود.

این امر به دلیل ارتباط تنگاتنگ این دو شغل با یکدیگر است. چرا که پس از مرحله صافکاری خودرو اغلب نیاز به خدمات رنگ و نقاشی خودرو می باشد. چنانچه با فردی که کارهای صافکاری را انجام می دهد آشنا هستید، می توانید به صورت مشترک کارگاهی را تهیه کنید و در کنار هم به کار بپردازید. در این صورت مشتریان نیاز به جابجایی خودرو از محلی به محل دیگر را ندارند و ترجیح می دهند که همه کارهای صافکاری و نقاشی در یک محل انجام پذیرد. در این صورت کار شما نیز می تواند رونق بیشتری داشته باشد.

مجتمع فنی پایتخ برگزار کننده دوره های فنی مانند: آموزش مکانیک خودرو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش برق خودرو و سایر دوره ها می باشد. برای شرکت در کلاس ها و اطلاع از زمان بندی کلاس ها با شماره های : 02191009433 – 02191009433 تماس حاصل نمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960