آموزشگاه فن و کار

گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

نویسنده: امیررضا صنیعی
گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که با آن رو به رو می شویم این است که گوشی شیائومی بهتر است و یا گوشی سامسونگ؟ در واقع گوشی های سامسونگ و شیائومی یکی از پر مخاطب ترین گوشی های موبایل حال حاظر بازار هستند که به علت اختلاف قیمت نسبت به گوشی های اپل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

در این مطلب ما تصمیم داریم با بیان نقاط قوت و ضعف این دو مدل بررسی کنیم که کدام یک بهتر است.

گوشی سامسونگ

موبایل سامسونگ در کشور ما ایران طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده. علت اصلی این موضوع این است که در طی چند سال اخیر گوشی های سامسونگ خیلی خوب در بازار ایران به فروش رسیدند و کاربران هم تجربه ی خوبی از این گوشی داشتند و از تجربه ای که با این گوشی داشتن راضی بودند.

تا چند سال گذشته هم این مدل گوشی هیچ رقیبی در مدل گوشی های رده متوسط نداشت تا اینکه گوشی شیائومی وارد بازار شدند و توانستند به فروش بالایی برسند و با گوشی های سامسونگ وارد رقابت شوند.

اگه به شغل تعمیرات موبایل علاقه دارید میتوانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فن و کار ثبت نام کنید

نقاط ضعف و قوت گوشی سامسونگ

 • اولین نقطه قوتی که بسیار در گوشی های سامسونگ مورد توجه قرار گرفته صفحه نمایش این گوشی ها است، در گوشی های سامسونگ از صفحه نمایش Super AMOLED  استفاده می شود که رنگ ها را به خوبی نمایش می دهند، همچنین کنتراست بسیار خوبی دارند. استفاده از این صفحه نمایش باعث شده که سامسونگ رضایت کاربران خود را در این رابطه جذب کند.
 • دومین نقطه قوتی که ما می توانیم به وضوح در گوشی های سامسونگ مشاهده می کنیم طراحی ظریف این گوشی ها می باشد که این ویژگی یکی از پوئن های گوشی های سامسونگ نسبت به گوشی های شیائومی به شمار می رود. همچنین این موضوع باعث شده که این گوشی ها طراحی زیبا تری داشته باشند.
 • نکته: اگر دقت کرده باشید گوشی های سامسونگ همیشه نسبط به گوشی های شیائومی وزن کم تر و طراحی ظریف تری دارند.
 •        سومین نقطه قوت گوشی های سامسونگ رابط کاربری ONE UI است. ONE UI در واقع یک رابط کاربری است که نسبت به رابط کاربری MIUI شیائومی لگ کمتری دارد و کم پیش می آید که ما در آن باگ های خیلی عجیب غریب ببینیم.

گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ

 • چهارمین نقطه قوت گوشی های سامسونگ، پشتیبانی خیلی خوبی است که در ایران دارند و همچنین وجود قطعات مختلف این گوشی ها است. یعنی شما به راحتی می توانید انواع قطعات این گوشی را در بازار پیدا کنید و این موضوع به دلیل استفاده های زیادی است که در ایران از این گوشی می شود.
 • پنجمین نقطه قوتی که می توانیم در گوشی های سامسونگ به ان اشاره کنیم وجود اکسسوری های متفاوت و زیادی است که برای این گوشی ها در ایران وجود دارد، ((مخصوصا برای گوشی های میان رده)).
 • آخرین نقطه قوتی که در گوشی های میان رده ی سامسونگ ما آن را مشاهده می کنیم وجود هنزفری در کارتون گوشی است. یعنی زمانی که شما گوشی را خریداری می کنید همراه با گوشی یک هنزفری هم در جعبه برای شما قرار داده شده است.
 • اولین نقطه ضعف گوشی های سامسونگ بر می گردد به بخش صفحه نمایش، که در گوشی های سامسونگ از صفحه نمایش Super AMOLED استفاده می شد. شما زمانی در این رابطه با مشکل رو به رو می شوید که این گوشی از نظر صفحه نمایش دچار مشکل شده باشد. یعنی شما باید هزینه ی زیادی را پرداخت کنید تا بتوانید صفحه نمایش گوشی خود را تعویض کنید که اصلا به صرفه نیست.
 • دومین نقطه ضعفی که گوشی های سامسونگ نسبت گوشی های شیائومی دارند این است که در گوشی های سامسونگ از اسپیکر های مونو و یا معمولی استفاده می شود. در حالی که شیائومی سعی کرده در گوشی های میان رده ی خود از اسپیکر های بسیار با کیفیتی استفاده کند که تا حدی هم موفق شده است.
 • سومین نقطه ضعفی که در گوشی های سامسونگ بسیار بارز است سرعت شارژ این گوشی ها است. همان طور که می دانید گوشی های سامسونگ سرعت شارژ شدن شان به صورت 100% پایین است که ممکن است کمی اذیت کننده باشد.
 • سومین نقطه ضعفی که در گوشی های سامسونگ وجود دارد استفاده کردن از پردازنده های اگزینوس می باشد. شرکت سامسونگ آمده و در اغلب گوشی هایش از پردازنده های اگزینوس استفاده کرده این پردازنده ها مشکلشان این است که در زمانی طولانی به سرعت داغ می کنند.
 • می رسیم به آخرین نقطعه ضعفی که در گوشی های سامسونگ وجود دارد. سامسونگ بر روی گوشی های خود از متریال خیلی خوبی استفاده نکرده است. این در حالی است که شیائومی حتی در گوشی های رده پایین خود هم برای ساخت از شیشه و فلز استفاده می کند بر عکس گوشی های سامسونگ که از پلاستیک استفاده می کنند.

گوشی شیائومی

اما می رسیم به گوشی های شیائومی، در این مورد هم می خواهیم با بیان نقاط قوت و ضعف این گوشی به این نتیجه برسیم که کدام یک از گوشی های سامسونگ یا شیائومی بهتر هستند.

نقاط ضعف و قوت گوشی شیائومی

 • اولین نقطه قوتی که می توانیم در گوشی های شیائومی به ان اشاره کنیم استفاده کردن از پردازنده های Snapdragon می باشد. Snapdragon یکی از بهترین پردازنده های حال حاظر هستند که در گوشی های مختلف مانند شیائومی مورد استفاده می گیرند. در واقع شیائومی انتخاب پردازنده را با دست و دلبازی زیادی انجام داده است. این در حالی است که در گوشی های هم قیمت پایین سامسونگ ما می بینیم که از پردازنده های کم کیفیت تری در گوشی ها استفاده می شود
 • می توانیم از این رو نتیجه بگیریم که عملکرد سخت افزاری گوشی های شیائومی در موارد مختلف چون بازی ها نسبت به گوشی های سامسونگ بهتر است.
 • دومین نقطه قوت گوشی های شیائومی که بسیار هم بارز است و مورد توجه قرار می گیرد استفاده از باتری هایی با حجم بالا در این گوشی ها است. همچنین این باتری هایی که در گوشی های شیائومی استفاده می شود علاوه بر قدرت بالا از شارژدهی بسیار خوبی هم برخوردار می باشند.
 • سومین نقطه قوت این گوشی ها هم دوباره مربوط می شود به بخش باتری که این گوشی ها از سرعت شارژ شدن بالایی برخوردار هستند و شیائومی در این قسمت هم بسیار دست و دل بازانه عمل کرده و شارژر های فست شارژ خوبی بر روی گوشی های خود قرار داده است.
 • چهارمین نقطه قوتی که در رابطه با گوشی های شیائومی می خواهیم به آن اشاره کنیم، استفاده از اسپیکر های استریو است، که جدیدا شیائومی بر روی گوشی های میان رده ی خود قرار داده است.
 • پنجمین نقطه قوت گوشی های شیائومی مربوط می شود به رابط کاربری  MIUI، MIUI رابط کاربری است که امکانات زیادی دارد. همچنین این امکان را به شما می دهد که شخصی سازی زیادی هم بر روی این رابط کاربری داشته باشید.

گوشی شیائومی یا سامسونگ

 • می رسیم به آخرین نقطه قوت در گوشی های شیائومی یعنی متریال خوبی که در طراحی گوشی های شیائومی وجود دارد، که بر روی گوشی های Note 9 Pro , Note 9 s .در طراحی و ساخت گوشی بر عکس گوشی های سامسونگ از فلز و شیشه استفاده شده است. حتی برخی گوشی های شیائومی که ساخت آن ها با پلاستیک است این پلاستیک جنس مرقوب تری نسبت به پلاستیکی که سامسونگ در گوشی های خود استفاده می کند دارد.
 • اما می رسیم به نقاط ضعف در گوشی های شیائومی، اولین نقطه ضعفی که در گوشی های شیائومی وجود دارد این است که معمولا گوشی های شیائومی صفحه نمایش معمولی دارند، که این صفحه نمایش ها یا LCD  هستند یا اگر امولد هم هستند باز هم به پای صفحه نمایش های گوشی سامسونگ نمی رسند.
 • دومین نقطه ضعفی که در گوشی های شیائومی وجود دارد این است که گوشی های شیائومی بر عکس گوشی های سامسونگ ، سنگین تر هستند و ضخامت زیادی دارند که این موضوع ممکن است برای کاربر کمی نا خوشایند باشند اما همان طور که در بالا هم اشاره کردیم با این حال متریال خیلی خوبی دارند.
 • سومین نکته منفی که گوشی های شیائومی نسبت به گوشی های سامسونگ وجود دارد این است که شیائومی کلا اعتقادی به گذاشتن هنزفری بر روی گوشی هایش ندارد، مخصوصا در گوش های میان رده خود.
 • چهارمین نقطه ضعف گوشی های شیائومی مربوط می شود به رابط کاربری گوشی های شیائومی یعنی MIUI، این رابط کاربری با اینکه شخصی سازی خیلی خوبی دارد اما از لگ و باگ های زیادی هم برخوردار است، نسبت به رابط کاربری سامسونگ.
 • آخرین نقطه ضعفی که در رابطه با گوشی های شیائومی وجود دارد این است که قطعات گوشی های شیائومی ممکن است کمی در ایران کمتر از سامسونگ باشند و پیدا کردن آن ها نسبت به سامسونگ کار سخت تری باشد.
 • تا به اینجا ما کل نقاط ضعف و قوت گوشی های سامسونگ و شیائومی را بررسی کردیم، حال می خواهیم به موضوع اصلی برسیم که کدام یک از این گوشی ها بهتر است؟
 • پیشنهاد ما این است که اگر گیمر هستید و یا فعالیت سنگینی با گوشی انجام می دهید گوشی های شیائومی را خریداری کنید، به این دلیل که این گوشی ها پردازنده های خیلی خوبی دارند و همچنین از باتری هایی با قدرت بالا برخوردار هستند.
 • اما اگر خیلی کار های سنگین با گوشی انجام نمی دهید و زمان زیادی به گوشی نیاز ندارید در طول روز، و یک پکیج خوب و مناسب می خواهید که به راحتی از گوشی تان استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که گوشی های سامسونگ را انتخاب کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960