آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی : لوازم خانگی به وسایلی گفته می شود که بسیاری از کارها را برای ما راحت تر می کند. در واقع می توان گفت لوازم خانگی ربات هایی می باشند که در امور منزل ما را یاری می دهند. با پیشرفتی که در تکنولوژی حاصل شده است انواع مختلفی از لوازم خانگی با امکانات پیشرفته تولید و وارد بازار شده اند که هر یک دارای عملکردی خاص می باشد. در این مطلب به درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی و میزان سرمایه لازم برای این شغل و به طور کلی آینده شغلی تعمیرات لوازم خانگی به طور مفصل پرداخته شده است.

یخچال فربزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، آب میوه گیری، غذاساز، مایکروویو، چای ساز و صدها دستگاه کوچک و بزرگ دیگر انواعی از لوازم خانگی می باشند که توسط شرکت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند.

اگر به شغل تعمیرات لوازم خانگی علاقمند هستید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فن و کار شرکت کنید

با توجه به تقاضای بالایی که برای انواع لوازم خانگی وجود دارد و همه افراد از لوازم خانگی مختلف استفاده می کنند، افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند بازار کار خوبی خواهند داشت.

از تولیدکنندگان اصلی لوازم خانگی گرفته مانند ال جی و سامسونگ که غول های لوازم خانگی در دنیا می باشند تا فروشندگان و همچنین تعمیرات لوازم خانگی بازار کار داغی دارند و می توانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

طبیعتا لوازم مکانیکی و الکتریکی مختلفی که در منزل مورد استفاده قرار می گیرند با گذر زمان و یا دلایل مختلف دیگری مانند استفاده نادرست ممکن است دچار مشکلات و خرابی های مختلفی گردند.

به علت پیچیدگی که این لوازم دارند امکان تعمیر آنها توسط خود فرد وجود نداشته و ممکن است با این کار آسیب بیشتری به دستگاه وارد شده و یا خطراتی مانند آتش سوزی و برق گرفتگی نیز فرد را تهدید نماید.معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

در نتیجه در این گونه مواقع نیاز به استفاده از فردی است که در این زمینه دارای تخصص و دانش بالایی باشد و در این حرفه آموزش دیده است. افرادی وجود دارند که دوره های مختلف تعمیرات لوازم خانگی را پشت سر گذاشته اند و یا در رشته های برق و الکترونیک تحصیل نموده اند. استفاده از این افراد در هنگام خرابی لوازم خانگی بهترین گزینه می باشد.

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به گسترش انواع و اقسام لوازم خانگی در دنیا و استفاده افراد از لوازم خانگی کوچک و بزرگ در منازل، مشاغل مربوط به حوزه لوازم خانگی می توانند برای افرادی که وارد این شغل می شوند پولساز باشد.

لوازم خانگی قیمت بالایی دارند و با توجه به تحریم هایی که در سال های اخیر کشور ما با آن رو به رو می باشد قیمت این وسایل به طور فزاینده ای بالا رفته است و امکان خرید این وسایل در صورت خرابی وسایل قدیمی برای بسیاری از افراد وجود ندارد.

به همین دلیل است که در صورتی که وسیله ای در منزل خراب شود افراد به جای خرید وسیله جدید تلاش می کنند تا به هر نحوی به تعمیر همان دستگاه قبلی بپردازند تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری نمایند. به همین دلیل است که شغل تعمیرات لوازم خانگی شغلی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و آن را جزء مشاغل پردرآمد طبقه بندی می کنند.

همانطور که گفته شد شغل تعمیرات لوازم خانگی مشتریان زیادی داشته و بالطبع درآمد بالایی از آن حاصل می شود. البته میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد و مانند هر شغل دیگری میزان تلاشی که فرد انجام می دهد و مهارت بالای وی می تواند در افزایش درآمد نقش مهمی داشته باشد.میزان درآمد از شغل تعمیرات لوازم خانگی

برخی افراد تنها به تعمیرات یک نوع لوازم خانگی مانند یخچال می پردازند اما در صورتی که این افراد مهارت خود را در دستگاه های دیگر نیز بالا برند می تواند به درآمد بالایی دست پیدا کنند. متوسط درآمد ماهانه برای این شغل در حدود 6 تا 15 میلیون تومان می باشد که بسته به عوامل مختلف می تواند بیشتر یا کمتر نیز گردد.

آینده بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی

پیش از ورود به هر شغلی نیاز است تا تمام جوانب آن سنجیده شود تا پس از راه اندازی کار به دلایلی مانند عدم درآمد مناسب و یا آینده شغلی نامناسب مجبور به ترک کار و متضرر شدن باشید.

مسلما شغلی که انتخاب می شود باید دارای ثبات بوده و تنها برای دوره ای کوتاه نباشد و بتوان به عنوان شغلی بلند مدت و یا همیشگی روی آن حساب کرد. با توجه به این که روز به روز انواع جدیدی از لوازم خانگی تولید و وارد بازار می شود و بسیاری از افراد به انجام کار دستی تمایل ندارند و مایل به انجام کارهای خود با استفاده از دستگاه های جدید و اتوماتیک می باشند، بازار تعمیرات لوازم خانگی در سال های آینده داغ تر از زمان حال می باشد و می توان آینده شغلی تضمین شده ای برای این شغل در نظر گرفت.

نحوه راه اندازی شغل تعمیرات لوازم خانگی

در صورتی که تصمیم گرفته اید که شغل تعمیرات لوازم خانگی را برای خود انتخاب کنید در ابتدا باید دوره های مختلفی را که برای تعمیرات انواع لوازم خانگی برگزار می شود طی کنید. این دوره ها در آموزشگاه های مختلف تدریس می شود و پس از طی ننمودن دوره، مدرک فنی و حرفه ای به افراد ارائه می شود.

در این آموزشگاه ها سرفصل های مختلفی تدریس شده و به صورت عملی نیز در کارگاه های موجود، انواع لوازم خانگی و نحوه تعمیر آنها آموزش داده می شود. آموزشگاه های مختلفی در تهران وجود دارند که یکی از این آموزشگاه ها مجتمع فن و کار می باشد که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از طی کردن دوره ها، افراد به بازار کار معرفی می گردند.

سرمایه مورد نیاز شغل تعمیرات لوازم خانگی

بسیاری از مشاغل برای راه اندازی نیاز به سرمایه های میلیاردی داشته که بسیاری از افراد تازه کار این سرمایه را ندارند و قادر به راه اندازی این مشاغل نمی باشند. شغل تعمیرات لوازم خانگی جزء مشاغلی می باشد که برای آغاز به کار در آن نیازی به سرمایه آنچنانی نبوده و تنها با فراگرفتن مهارت و دانش در این زمینه و تهیه ابزار کاری که قیمت چندانی ندارند می توان به این شغل ورود پیدا کرد.

در صورتی که تمایل به انجام کار به صورت مستقل می باشد می توانید به اجاره یا خرید یک مغازه برای انجام کار بپردازید و یا با ثبت نام در سایت های مختلف به صورت سیار کار کنید. همچنین شرکت های خدماتی و تعمیراتی مختلفی وجود دارند که به استخدام تعمیرکاران لوازم خانگی می پردازند.سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات لوازم خانگی

ترفندهای افزایش درآمد در شغل تعمیرات لوازم خانگی

در هر شغلی که باشید با رعایت کردن نکاتی و استفاده از ترفندهای مختلف می توانید به کسب و کارتان رونق بخشیده و درآمد خود را بالا ببرید. در شغل تعمیرات لوازم خانگی اولین قدم ارائه کار با کیفیت و کسب دانش و مهارت بالا می باشد که برای مشتری اهمیت زیادی دارد و در صورت مشاهده بی دقتی و کیفیت نامناسب دیگر به شما برای انجام تعمیرات مراجعه نخواهد کرد. شما میتوانید در آموزشگاه فن و کار تعمیرات لوازم خانگی را بصورت جدا جدا آموزش ببینید، مثلا فقط در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی و یا فقط در دوره آموزش تعمیرات یخچال  و … نیز شرکت کنید. عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که می توانند به بالا رفتن درآمد شما کمک کنند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تبلیغات درست و مناسب: انجام تبلیغات یکی از فاکتورهای مهمی است که در هر کسب و کاری می تواند تحول زیادی به وجود آورد. در حوزه تعمیرات لوازم خانگی نیز می توان تبلیغات زیادی به شیوه های مختلف نمود. تبلیغات به صورت پخش تراکت و کارت ویزیت، تبلیغات در فضای مجازی و سایت های مختلفی مانند دیوار تاثیر زیادی در جذب مشتری دارند. همچنین می توان با فروشگاه های لوازم خانگی مذاکره نمود تا به مشتریان شما را معرفی نمایند.
  • آپدیت بودن: لوازم خانگی از جمله وسایلی می باشند که روز به رو پیشرفته تر شده و امکانات جدیدی به آنها افزوده می شود. یک تعمیرکار لوازم خانگی باید از تمام این امکانات اطلاع کافی داشته و قادر به تعمیر آنها باشد. برندهای مختلفی از لوازم خانگی وجود دارند ه آشنایی با برندهای مختلف و مشکلات رایج در آنها می تواند به بالا رفتن کیفیت کار و در نتیجه افزایش درآمد کمک بسیاری نماید.
  • مشتری مداری: نحوه برخورد مناسب با مشتری در هر کاری از جمله تعمیرات لوازم خانگی که به طور دائم با افراد مختلف سر و کار دارد از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. ممکن است یک تعمیرکار کیفیت کار مناسبی را ارائه دهد اما به علت برخورد نامناسب و یا بد قول بودن، مشتری چندانی نداشته و افراد به فرد دیگری برای انجام تعمیرات مراجعه نمایند.
  • قیمت مناسب: یکی دیگر از مواردی که باید در شغل تعمیرات لوازم خانگی آن را رعایت نمود قیمت مناسب و به صرفه می باشد. برای این که در شغل تعمیرات لوازم خانگی موفق شوید و بتوانید به درآمد بالایی برسید باید به صورت رقابتی قیمت ارائه دهید تا مشتریان به سمت شما جذب شده و در نتیجه کسب و کارتان رونق یابد.
4.4/5 - (7 امتیاز)
X بستن
پرطرفدارترین دوره‌ها
X بستن
پربازدیدترین مقالات
ابزار مورد نیاز برقکاران ساختمان
ابزار مورد نیاز برقکاران ساختمان
بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موتور سیکلت
بررسی بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موتور سیکلت
علت نشان ندادن تصویر تلویزیون
اتو بخار پرسی
نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی
X بستن
دسته بندی مقالات
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر