آموزشگاه فن و کار

نحوه تنظیم ريموت درب پاركينگ و کرکره برقی

نویسنده: تحریریه فن و کار
نحوه ست كردن ريموت درب پاركينگ

نحوه ست كردن ريموت درب پاركينگ و کرکره برقی: یکی از مزایای بزرگ فناوری مدرن درب پارکینگ، راحتی کار با ریموت کنترل درب پارکینگ است. ریموت درب پارکینگ به این معنی است که دیگر لازم نیست برای باز کردن در از ماشین خود پیاده شوید. با این حال، اگر کنترل از راه دور شما گم شده، شکسته یا به سرقت رفته است، ممکن است لازم باشد بدانید که چگونه یک کنترل از راه دور درب پارکینگ جایگزین را ست کنید.

در این مقاله ضمن آشنایی با نحوه عملکرد ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی، انواع ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی را معرفی کرده و مراحل ست کردن ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی را معرفی می کنیم.نحوه ست كردن ريموت درب پاركينگ

نحوه عملکرد ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی

ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی با ارسال یک سیگنال رمز گذاری شده از طریق فرکانس رادیویی به موتور درب پارکینگ و کرکره برقی کار می کند. اگر این کد با کد موتور مطابقت داشته باشد، سنسور درب فعال شده و شروع به بالا و پایین کردن درب پارکینگ و کرکره برقی می کند.

دستگاه ‌های قدیمی ‌تر از یک سوئیچ کد دار استفاده می‌ کنند، در حالی که سیستم‌ های جدید تر از یک کد غلتشی استفاده می‌ کنند که با هر بار استفاده از کنترل از راه دور تغییر می‌ کند و با ارائه میلیارد ها ترکیب منحصر به ‌فرد، امنیت درب پارکینگ و کرکره برقی را افزایش می‌ دهد.

اگر کنترل از راه دور درب پارکینگ شما کار نمی کند یا فقط به طور متناوب کار می کند لازم است ابتدا باتری را بررسی کنید. یک باتری ضعیف ممکن است قدرت لازم برای انتقال سیگنال به موتور درب پارکینگ را نداشته باشد.

نحوه عملکرد ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی

انواع ریموت درب پارکینگ

ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی بسته به کاربرد، پیچیدگی طراحی، درجه ایمنی، فرکانس کار و غیره دارای انواع متعددی هستند. به طوری که مدل های مختلف ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی در فرکانس های 315، 433، 868 مگا هرتز کار می کنند. بالا رفتن ویژگی های ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی و افزایش میزان امنیت این دستگاه ها تاثیر مستقیمی بر افزایش قیمت تمام شده محصول دارد. انواع ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی عبارتند از:
1. ریموت درب پارکینگ کد فیکس
2. ریموت درب پارکینگ کد لرنینگ
3. ریموت درب پارکینگ هاپینگ کد
4. ریموت درب پارکینگ بلوتوثی

انواع ریموت درب پارکینگ

ریموت درب پارکینگ کد فیکس

ریموت درب پارکینگ کد فیکس از یک دیپ سوئیچ به منظور باز و بسته کردن درب استفاده می کند. در بعضی از نمونه های ریموت Fix Code یک جامپر جایگزین دیپ سوئیچ شده و به منظور انجام وظیفه خود روی دیپ سوئیچ به وسیله لحیم متصل شده است.ریموت درب پارکینگ کد فیکس

ریموت درب پارکینگ کد لرنینگ

ریموت درب پارکینگ کد لرنینگ که به نام Code Learner نیز شناخته می شود، از انواع ریموت درب پارکینگ بوده که به دلیل عدم داشتن لحیم کاری نسبت به نمونه های مشابه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین ست کردن ریموت درب پارکینگ کد لرنینگ آسان بوده و مراحل ساده ای دارد. در ادامه با روش ست کردن این ریموت ها آشنا خواهیم شد. ریست کردن این نوع ریموت ها از طریق نرم افزار های مربوطه قابل انجام است.
ریموت درب پارکینگ هاپینگ کد
در صورتی که نیاز به برقرای درجه بالایی از ایمنی در مکان مورد نظر هستید، پیشنهاد می شود از نمونه های ریموت درب پارکینگ هاپینگ کد استفاده نمایید. این ریموت ها به دلیل تولید کد های یک بار مصرف و اختصاصی در هر بار استفاده، نسبت به مدل های مشابه در بازار توانایی بیشتری در برقراری امنیت دارند. به طوری که احتمال کپی برداری از کد ها به صفر رسیده است.

برای رست کردن ریموت درب پارکینگ Hoping Code لازم است دو کلید Learn وCode را برای مدتی فشرده و سپس رها کنید. پس از روشن شدن چراغ LED روی ریموت، لازم است دکمه ریموت را در حد چند ثانیه فشار داده تا چراغ چشمک زن شروع به کار کند. در مرحله آخر لازم است کد ریموت درب هاپینگ کد را به صورت دستی و دلخواه تغییر دهید.ریموت درب پارکینگ هاپینگ کد

ریموت درب پارکینگ بلوتوثی

ریموت درب پارکینگ بلوتوثی یکی دیگر از انواع ریموت ها بوده که تغییر کد و ست کردن آن ها نسبت به نمونه های دیگر آسان تر انجام می شود. به این منظور لازم است آن را در کنار یک ریموت دیگر قرار داده تا در کوتاه ترین زمان کد دهی انجام شود.

مراحل ست کردن ریموت درب پارکینگ

1. آماده کردن ریموت بلوتوثی
2. تعریف کد برای ریموت
3. باز گردانی کد پاک شده از ریموت
4. ست کردن ریموت های کد لرنینگ
5. پاک کردن ریموت درب پارکینگ

مراحل ست کردن ریموت درب پارکینگ

آماده کردن ریموت بلوتوثی

مرحله اول ست کردن ریموت های درب پارکینگ، خام کردن و آماده کردن ریموت بلوتوثی می باشد. در این مرحله لازم است کلید های A و B روی ریموت را تا زمانی که چراغ چشمک زن بالای ریموت شروع به فعالیت کند نگه دارید. در مرحله بعد کلید A را آزاد نمایید و سه بار پشت سر هم آن را فشار دهید.

به منظور اطمینان از انجام کامل این مرحله و خام شدن ریموت، یکی از کلید های روی ریموت را به طور دلخواه فشار داده و در صورت عدم چشمک زدن LED بالای ریموت می توانید سراغ مرحله بعد بروید. آماده کردن ریموت بلوتوثی

تعریف کد برای ریموت

پس از اتمام مرحله اول و آماده سازی ریموت نوبت له تعریف کد برای ریموت یا به اصطلاح کد دهی ریموت می رسد.در این مرحله لازم است ریموت را در کنار ریموت فابریک قرار داده و به صورت همزمان کلید A روی هر دو ریموت را به مدت حداقل 5 ثانیه نگه دارید. پس از چشمک زدن چراغ مربوطه و ست شدن ریموت ها همین مراحل را برای کلید B تکرار کنید. به دلیل تفاوت در محل قرار گیری آنتن ریموت ها ممکن است لازم باشد آن ها را مقابل یک دیگر قرار دهید.تعریف کد برای ریموت

باز گردانی کد پاک شده از ریموت

در مرحله چهارم از نحوه ست کردن ریموت درب پارکینگ لازم است کد های ست شده از قبل را ریکاوری کنید. بدین منظور کافی است یکی از کلید های اصلی و یکی از کلید های فرعی روی ریموت را به طور دلخواه به صورت همزمان فشار دهید. کلید های اصلی روی ریموت A و B بوده و کلید های C و D کلید های فرعی هستند.باز گردانی کد پاک شده از ریموت

ست کردن ریموت های کد لرنینگ

در مرحله چهارم از ست کردن ریموت کد لرنینگ درب پارکینگ باید دکمه Learn یا Code روی رسیور دستگاه را فشرده تا چراغ LED به صورت چشمک زن فعال شود. پس از شناسایی رسیور باید برای ذخیره سازی کد در حافظه دستگاه گیرنده یکی از دکمه های ریموت را چند لحظه نگه دارید تا چراغ روی ریموت هم چشمک زن شود.ست کردن ریموت های کد لرنینگ

پاک کردن ریموت درب پارکینگ

برای پاک کردن ریموت درب پارکینگ و ریست کردن حافظه ریموت از کد های قبلی لازم است دکمه Learn تعبیه شده روی گیرنده را قشار دهید تا پس از پاک شدن حافظه گیرنده امکان تنظیم ریموت های جدید فراهم گردد.

ست کردن ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی از طریق کلید های دیپ سوئیچ

یکی دیگر از روش های ست کردن ریموت درب پارکینگ، ست کردن ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی از طریق کلید های دیپ سوئیچ است. این روش نسبت به روش قبلی تخصصی تر بوده و پیچیده تر بوده و مخصوص کرکره برقی های دارای موتور ساید می باشد. در این روش لازم است برد الکترونیکی ریموت را از روی ریموت جدا کنیم.

این برد شامل 8 کلید بوده که به سه دسته راست، چپ و وسط تقسیم می شود.ست کردن ریموت کرکره برقی از طریق قرار دادن این کلید ها به صورت دلخواه انجام می شود. با تکرار این عملیات بر روی دستگاه رسیور، فرآیند ست کردن ریموت به طور کامل انجام شده و می توانید به راحتی درب پارکینگ را باز و بسته نمایید.

ست کردن ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی

5/5 - (1 امتیاز)
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960