آدرس: تهران - میدان انقلاب - روبروی سینما بهمن - نبش خیابان منیری جاوید - آموزشگاه فن و کار

علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون

دسته بندی‌ها
نویسنده: تحریریه فن و کار
علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون

علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون : گوشی های هوشمند اندروید و آیفون بخش جدایی ناپذیر زندگی ما انسان ها شده اند، به طوری که همه روزه برای امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. باتری گوشی اندروید و آیفون یکی از قطعات اصلی در عملکرد صحیح موبایل می باشد. خرابی و معیوب شدن باتری گوشی اندروید و آیفون یکی از مسائل مهم بوده که در این مقاله ضمن معرفی علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون، راه هایی برای تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون ارائه شده است.

علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون شامل موارد زیر است:

 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • تا زمانی که گوشی به شارژ است کار می کند
 • خاموش شدن گوشی برای مدت زمان کوتاه
 • داغ شدن بیش از اندازه گوشی و‌ باتری
 • متورم شدن باتری گوشی
 • خوردگی باتری گوشی
 • هنگ کردن پی در پی گوشی موبایل
 • ایجاد اختلال در شارژ شدن گوشی موبایل
 • ایجاد لکه یا برآمدگی در صفحه نمایشگر گوشی
 • روشن نشدن گوشی موبایل
 • خالی شدن زود هنگام باتری
 • چرخش سریع و راحت باتری گوشی
 • ریستارت شدن های خود به خود
 • بهم ریختگی ساعت و تاریخ گوشی
 • نمایش نادرست میزان شارژ گوشی

علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون

خاموش شدن ناگهانی گوشی

در بعضی شرایط، گوشی موبایل اندروید یا آیفون‌شما خاموش شده و‌له راحتی روشن نمی شود. حتی ممکن است دیگر‌ روشن نشود که شما مجبور به عوض کردن باتری موبایل می باشید.البته علت خاموشی گوشی فقط به دلیل باتری نیست و ممکن است به علت خرابی موبایل باشد که در این صورت باید آن را به یک متخصصی که دوره آموزش تعمیرات موبایل را گذرانده و مورد اعتماد است بسپارید.

آموزش تعمیرات موبایل

 تا زمانی که گوشی به شارژ است کار می کند

بعضی مواقع با این موضوع روبرو هستید که تا وقتی که گوشی به شارژ و جریان برق متصل است، عملکرد خوبی دارد اما به محض این که گوشی از شارژر جدا می شود خاموش شده و کار نمی کند. در این شرایط نیز تعویض باتری بهترین راه حل است.

خاموش شدن گوشی برای مدت زمان کوتاه

بکی از علائم خرابی باتری گوشی موبایل اندروید و‌آیفون خاموش شدن گوشی برای مدت زمان کوتاه است. گاهی ممکن است پس از این که گوشی به طور کامل شارژ شد و آن را از شارژر جدا می کنید، باتری گوشی بی دلیل خالی شده و خاموش می شود.

داغ شدن بیش از اندازه گوشی و‌ باتری

داغ شدن گوشی به دلیل استفاده زیاد و متصل بودن به شارژ امر طبیعی می باشد. اما گرم شدن و داغ شدن بدنه گوشی بدون هیچ دلیلی یکی از نشانه های خرابی باتری گوشی موبایل بوده که نیاز به تعویض دارد.

علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون

متورم شدن باتری گوشی

اگر متوجه متورم شدن و باد کردن گوشی موبایل و تغییر شکل بدنه گوشی شدید، باتری گوشی اندروید یا آیفون شما معیوب است و لازم است آن را عوض کنید. در این حالت باتری گوشی در حال انفجار می باشد و کاملا از برآمدگی پشت قاب گوشی مشخص است. یکی از دلایل وقوع این مسئله بیش از حد شارژ کردن باتری گوشی است.

خوردگی باتری گوشی

یکی از علائم خرابی باتری گوشی موبایل خوردگی باتری بوده به صورتی که کانکتور و پایانه های باتری هنگام اتصال به شارژر به درستی عمل نمی کند. در این مواقع بهتر است هر چه زودتر باتری گوشی خود را عوض کنید.

هنگ کردن پی در پی گوشی موبایل

اگر هنگام کار با گوشی موبایل خود، به طور دائم هنگ می کند و عملکرد گوشی کند است بر خلاف باور عموم مبنی بر ایرادات نرم افزاری، مشکل از باتری گوشی اندروید یا آیفون شما بوده و با تعویض باتری مشکل حل خواهد شد.

ایجاد اختلال در شارژ شدن گوشی موبایل

اگر زمانی که گوشی موبایل به شارژر متصل است با پیام هایی از قبیل عدم اتصال شارژر به گوشی موبایل مواجه شدید نشانه خراب بودن باتری گوشی اندروید یا آیفون شما است. در صورتی که زمان زیادی از متصل بودن گوشی اندروید یا آیفون شما به شارژ گذشته ولی در میزان درصد شارژ آن تغییری مشاهده نکرده اید، اختلالی در عملکرد شارژ گوشی اتفاق افتاده که نیاز به پیگیری می باشد.

ایجاد لکه یا برآمدگی در صفحه نمایشگر گوشی

یکی از نشانه های خرابی باتری گوشی اندروید یا آیفون ایجاد شدن لکه هایی سیاه یا برآمدگی بر روی صفحه نمایشگر بوده که بیشتر در مورد گوشی هایی که باتری آن ها قابل جدا شدن نیست اتفاق می افتد.

روشن نشدن گوشی موبایل

ممکن است گاهی اوقات پس از خاموش شدن گوشی بر اثر تمام شدن شارژ آن، دیگر روشن نشود. دلایل زیادی منجر به روشن نشدن گوشی موبایل می شود، اما اصلی ترین دلیل آن معیوب بودن باتری گوشی می باشد که با تعویض باتری مشکل حل خواهد شد.

خالی شدن زود هنگام باتری

خالی شدن شارژ زود هنگام در گوشی های اندروید و آیفون یک مسئله رایج بین افراد بوده و افت کیفیت و ظرفیت باتری ممکن است به دلیل جنس لیتیوم یونی باتری ها اتفاق بیفتد. در صورتی که باتری گوشی بدون استفاده زیاد ناگهان به حد زیادی کاهش پیدا کند، مثلا از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد برسد. در این حال باتری گوشی با مشکل مواجه شده است و باید زود تر تعویض گردد.

چرخش سریع و راحت باتری گوشی

اگر گوشی موبایل خود را روی یک‌ سطح صاف قرار دهید و بچرخانید، اگر به راحتی حرکت کند و بچرخد یکی از نشانه های خرابی باتری موبایل اندروید یا آیفون شما بوده که به دلیل باد کردن باتری اتفاق می افتد.

در این شرایط برای جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی دستگاه موبایل باید باتری را با یک نمونه با کیفیت آن جایگزین کنید.

ریستارت شدن های خود به خود

اگر گوشی اندروید یا آیفون شما به طور مداوم و ناگهانی ریستارت می شود می تواند به دلیل خرابی باتری گوشی شما باشد. این مشکل توسط بسیاری از افراد گزارش شده که می توانند با مراجعه به تعمیر کاران موبایل، باتری را عوض کنند.

بهم ریختگی ساعت و تاریخ گوشی

در شرایطی که بدون عوض کردن تنظیمات گوشی، ساعت و تاریخ موبایل در طول روز عوض می شود، یکی‌ از نشانه های خراب بودن باتری گوشی اندروید یا آیفون شما است که باید به تعویض باتری بپردازید.

نمایش نادرست میزان شارژ گوشی

اگر پس از این که مدت زمان زیادی گوشی به شارژ بوده و حدس می زنید باتری گوشی تا حد زیادی شارژ شده است، اما پس از جدا کردن باتری گوشی میزان شارژ مثلا ۲۰ درصد باشد نشانه خراب بودن باتری گوشی اندروید یا آیفون شما است.

تست سالم بودن باتری گوشی اندروید

یکی از راه های تست سالم بودن باتری گوشی اندروید، استفاده از کد می باشد. در این روش، کد *#*#4636#*#* را در گوشی موبایل خود وارد کرده و پس از آن، اطلاعات باتری گوشی موبایل در صفحه باز شده برای شما قابل مشاهده است. اطلاعاتی از قبیل میزان دما و ولتاژ و وضعیت سلامت باتری را می توانید بفهمید.

تست سالم بودن باتری گوشی اندروید

روش دوم برای تست سالم بودن باتری موبایل اندروید، استفاده از نرم افزار AccuBattery می باشد. این نرم افزار علاوه بر اندازه گیری ظرفیت اصلی باتری موبایل اندروید به منظور تست سلامت باتری گوشی می تواند در صورت رسیدن شارژ به عدد خاص، هشدار داده و میزان مصرف باتری توسط نرم افزار های مختلف را به فرد اعلام کند.

تست سالم بودن باتری گوشی آیفون

راه اول تست سلامت باتری گوشی آیفون استفاده از خود تنظیمات گوشی آیفون می باشد. به این ترتیب که با مراجعه به قسمت Setting و لمس گزینه Battery می توانید با استفاده از گزینه Battery Health ظرفیت باقی مانده باتری را به صورت درصدی به ما نشان می دهد. هر چه این عدد به 100 درصد نزدیک باشد نشانه سلامت بیشتر باتری آیفون می باشد.

برای اطلاع از وضعیت باتری گوشی آیفون می‌ توانید از نرم افزار I Backup Bot استفاده کنید. با نصب این نرم افزار در کامپیوتر خود و وصل کردن گوشی خود به کامپیوتر، بر روی گزینه More Information در صفحه اصلی نرم افزار کلیک کنید. در صفحه باز شده اطلاعات باتری گوشی آیفون شامل ظرفیت کامل شارژ و ظرفیت طراحی شده را مشاهده می کنید. در صورتی که ظرفیت کامل شارژ از مقدار ظرفیت طراحی شده کمتر باشد، باتری گوشی آیفون معیوب است.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات یخچال ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات ظرفشویی ، آموزش plc و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

X بستن
پربازدیدترین مقالات
قطعات الکترونیکی روی برد PCB
معرفی قطعات الکترونیکی روی برد PCB
علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون
علائم خرابی باتری گوشی اندروید و آیفون
تأثیر نوسان ولتاژ برق در لوازم خانگی
تأثیر نوسان ولتاژ برق در لوازم خانگی
علت خاموش شدن گوشی ( انواع موبایل )
علت خاموش شدن گوشی ( انواع موبایل )
تمامی دوره‌ها
مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایش بیشتر