آموزشگاه فن و کار

بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در خارج از کشور

نویسنده: امیررضا صنیعی
تعمیرات موبایل در خارج از کشور

بازار کار شغل تعمیرات موبایل در خارج از کشور : عصر دیجیتال امکانات قابل توجه زیادی را به ما هدیه داده است که در میان آنها گوشی های هوشمند شایسته قرار گرفتن در صدر فهرست هستند. امروزه به کمک تلفن های هوشمند می توانیم سریعتر از همیشه با مردم ارتباط برقرار کنیم. نه تنها این، بلکه تلفن های عصر جدید زندگی را برای ما راحت تر کرده اند، زیرا می توانیم با یک کلیک به داده ها و اطلاعات دسترسی داشته باشیم.

آموزش تعمیرات موبایل

با این حال، زمانی که دستگاه ارزشمند ما آسیب ببیند یا کار نکند، همه چیز ممکن است از بین برود. در آن زمان است که ما به خدمات تعمیر نیاز پیدا می کنیم، زیرا بدون تلفن هوشمند خود به سختی می‌توانیم با دنیا ارتباط برقرار کنیم و در فعالیت‌های روزانه خود مانند ارسال ایمیل، پیام ‌رسانی و بررسی آخرین به ‌روزرسانی‌ های اخبار به مشکل برخورد می کنیم. چنانچه به تعمیرات موبایل علاقمند هستید می توانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فن و کار شرکت کنید و این شغل را بصورت کاملا تخصصی یاد بگیرید و از طریق آن به درآمد مطلوب برسید.

تعمیرات موبایل در خارج از کشور

امروزه کسب و کارها و صنایع در سراسر جهان به مهارت ها بیش از مدرک تحصیلی اهمیت می دهند. مردم متوجه شده اند که مدرک ممکن است معیار خوبی برای مهارت و دانش یک فرد نباشد. به همین دلیل است که افراد بیشتر و بیشتری برنامه هایی را انتخاب می کنند که به آنها کمک می کند تا با تقویت مهارت های خود در یک زمینه خاص، حرفه ای ایجاد کنند یا حرفه ای را شروع کنند.

ویدئوی بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل در خارج از کشور

رشد بی سابقه صنعت موبایل بسیار رمزآلود است. این امر باعث ایجاد مشاغل مرتبط بسیار زیادی شده است که به این صنعت وابسته هستند. شغل تعمیرات موبایل یکی از حرفه هایی است که در حال تبدیل شدن به یک حرفه بسیار محبوب است و بسیاری از افراد با شروع این حرفه توانسته اند کسب و کاری سودآوری را ایجاد کنند.

تعمیرات موبایل در اروپا

در این مقاله به بحث در مورد اینکه چرا تعمیر موبایل در کشورهای مختلف به عنوان یک شغل انتخاب مناسبی است، پرداخته می شود و سپس به بررسی معایب و مزایایی که به منظور راه اندازی کسب و کار در زمینه خدمات تعمیر موبایل با آنها مواجه هستیم، می پردازیم.

مزایای انتخاب شغل تعمیرات موبایل

عدم نیاز به تحصیلات

کسانی که علاقه به تحصیلات عالی ندارند یا افرادی که ممکن است توانایی پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه را نداشته باشند، متوجه خواهند شد که کار تعمیر تلفن همراه به تحصیلات عالی نیاز ندارد. درعوض، این امر مستلزم این است که افرادی که این حرفه را آغاز می‌کنند، در زمینه ابزارآلات هوشمند باشند و به یادگیری تکنیک‌ها و روش‌های جدید تمایل داشته باشند. در واقع این کار یکی از بهترین گزینه های شغلی برای افرادی است که مایل به ادامه تحصیل نیستند.

آنها باید برای یادگیری پیشرفت‌های جدید در صنعت موبایل آماده باشند و همچنین مهارت‌های لازم برای انجام کار خود را به منظور موفقیت در این زمینه داشته باشند. تحصیلات معیاری برای سنجش مهارت های فردی که به عنوان تکنسین تعمیر موبایل کار می کند، نیست. این متخصصان باید اطلاعات عمیقی در مورد گوشی ها، قطعات مختلف سازنده گوشی، نحوه تاثیرگذاری یک قطعه خاص بر روی کار بقیه گوشی و موارد مشابه داشته باشند.

سادگی یادگیری تعمیر موبایل

درک نحوه عملکرد تلفن همراه و نحوه تعمیر آن در صورت بروز مشکل نسبتا آسان است. همه چیز از سخت افزار گرفته تا نرم افزار گوشی را می توان به راحتی توسط یک متخصص خوب تعمیر تلفن همراه تعمیر کرد. این واقعیت که تعمیر تلفن همراه بسیار آسان است، آن را برای افرادی که می خواهند شغل خوبی برای خود ایجاد کنند، اما ممکن است مدرک دانشگاهی یا تحصیلات رسمی کافی نداشته باشند، مناسب تر می کند.

مادامی که یک برنامه آموزشی ممکن است فقط تکنیک‌ها و روش‌هایی را پوشش دهد که مربوط به آن دوره است، وقتی فناوری جدیدی در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها معرفی می‌شود، بسیاری از یادگیری‌ها باید در زمان واقعی اتفاق بافتد.

به عنوان مثال، کسانی که چند سال پیش در یک دوره تعمیرات موبایل شرکت کرده بودند، ممکن است در مورد اسکنر اثر انگشت و چشم که بسیاری از تلفن های همراه در دنیای امروزی از آن استفاده می کنند، آموزش ندیده باشند. برای این کار می توانید یک آموزش مداوم برای یادگیری این فناوری های جدید بدون نیاز به صرف زمان زیادی را در نظر بگیرید.

دوره آموزشی کوتاه

متخصصان تعمیرات تلفن همراه مجبور نیستند زمان زیادی را برای آموزش حرفه خود صرف کنند. همانطور که قبلاً گفتیم، آموزش تعمیرات موبایل آسان است و می توان آن را در یک دوره زمانی چند ماهه یاد گرفت. روش‌های تعمیر بسیار آسان است و به همین دلیل است که برنامه‌های آموزشی کوتاه هستند و فناوری‌ها و محصولات مرتبط با تکنسین‌ها را پوشش می‌دهند.

نیاز به سرمایه گذاری زیاد ندارد

برخلاف بسیاری از مشاغل، تعمیر تلفن همراه نیازی به سرمایه گذاری هنگفت ندارد. کسانی که ممکن است توانایی پرداخت مکانی جداگانه برای کسب و کار خود را نداشته باشند، حتی می توانند در منزل، کار خود را شروع کنند.

خدمات پرتقاضا

با تبدیل شدن به یک تکنسین تعمیر موبایل، هرگز نمی توانید بیکار بمانید یا از انتخابی که کرده اید گیج شوید زیرا انسان ها به دلیل صرفه جویی در زمان و همچنین برای اهداف سرگرمی معتاد شده اند و به موبایل وابسته شده اند. تقریبا 90 درصد از جمعیت انسان های کره زمین تلفن همراه حمل می کنند و روزانه حداقل یک تلفن همراه شکسته یا آسیب می بیند.

آینده شغل تعمیرات موبایل چگونه است؟

تعمیر تلفن همراه به عنوان یک حرفه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این امر به دلیل محبوبیت روز افزون گوشی های هوشمند و آیفون می باشد. در دنیای امروزی مردم شروع به نگهداری بیش از یک تلفن همراه کرده اند. همچنین یکی از بهترین دلایل برای ایجاد حرفه در تعمیر موبایل این است که آینده خوبی در آن وجود دارد زیرا تلفن های همراه تا ابد ماندگار هستند! آینده تکنسین های تعمیرات موبایل روشن به نظر می رسد زیرا مشاغل، فرصت ها و رشد مختلفی در این بخش پررونق وجود دارد. بسیاری از این افراد در حل ساده ترین مشکلات به دلیل عدم تسلط بر ابزارها دچار مشکل می شوند.

بنابراین هر زمان که مشکلی پیش بیاید به فروشگاه تعمیرات موبایل مراجعه می کنند. این امر باعث می شود تعمیر موبایل برای هرکسی که می خواهد یک دوره آموزشی کوتاه را بدون نیاز به آموزش رسمی برای شروع کار طی کند، حرفه ای محبوب به نظر برسد. از آنجایی که آینده تلفن های هوشمند روشن به نظر می رسد، آینده تکنسین های تعمیر گوشی هوشمند نیز روشن است زیرا فرصت های شغلی و تجاری بی شماری در این صنعت رو به رشد وجود دارد.

آینده شغل تعمیرات موبایل

بازار کار تعمیر موبایل در آمریکا

صنعت تعمیرات تلفن همراه از محبوبیت گسترده گوشی‌های هوشمند بهره برده است که معمولا دارای صفحه نمایش ‌های شکننده و قطعاتی هستند که به سختی قابل تعویض می باشند. این ویژگی ‌ها مصرف‌کنندگان را تشویق کرده است که بیشتر به تعمیرگاه‌های حرفه‌ای مراجعه کنند تا دستگاه‌هایی را که هنوز قابل استفاده هستند، از خطر نابودی نجات دهند. با این حال، این صنعت با کاهش قیمت تلفن های همراه و برنامه های ارتقاء سالانه به دلیل پیشرفت سریع فناوری تلفن همراه دست و پنجه نرم کرده است. با ادامه کاهش قیمت‌ها و ارائه طرح‌های لیزینگ بدون قرارداد توسط شرکت‌ها، مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها ممکن است به جای تعمیر به سمت جایگزینی روی آورند.

بازار کار تعمیر موبایل در آمریکا

درآمد تعمیرکار موبایل در آمریکا

متوسط حقوق تکنسین تعمیر موبایل در ایالات متحده آمریکا 29250 دلار در سال یا 15 دلار در ساعت است. حقوق افراد تازه کار از 24375 دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر افراد با تجربه تا 39975 دلار در سال درآمد دارند.

وضعیت تعمیر موبایل در اروپا

در حال حاضر فرصتی تاریخی وجود دارد که گوشی‌های هوشمند را تحت نظارت اتحادیه اروپا قرار دهیم تا بتوانند راحت‌تر قابل تعمیر شوند، عمر طولانی‌تری داشته باشند و از پیوستن زودهنگام به 50 میلیون تن زباله الکترونیکی که هر سال دور می‌ریزیم، جلوگیری کنند.

گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی مصرفی به سرعت به یکی از گروه های ضایع‌کننده‌ منابع  و تولید کننده کربن در اروپا تبدیل شده‌اند. تأثیر سالانه بیش از 600 میلیون گوشی هوشمند اروپا بر آب و هوا معادل بیش از 14 میلیون تن CO2 است که بیشتر از انتشار سالانه لتونی است.

با توجه به فرآیندهای انرژی بر و فلزات کمیاب درگیر، حدود 80 درصد از تأثیر مستقیم تلفن های هوشمند بر آب و هوا، از مرحله تولید ناشی می شود. علاوه بر این، عمر گوشی‌های هوشمند نسبت به سایر لوازم الکترونیکی خانگی بسیار کوتاه‌تر است، به‌طوری‌که متوسط گوشی‌ها قبل از تعویض، سه سال دوام می‌آورند. این منجر به خرید بیش از شش گوشی جدید در اتحادیه اروپا در هر ثانیه می شود.

قرارداد سبز اروپا شامل بهبود عملکرد غیرمستقیم لوازم الکترونیکی، پشتیبانی از قابلیت تعمیر و جلوگیری از فرسودگی داخلی است. این خواسته ضروری برای سیاست گذاری است، اما باید تاکید کرد که این اهداف از طریق طرح های بازپس گیری یا اهداف بازیافتی که در رسیدگی به محرک های اساسی زباله ناکام هستند، محقق نمی شوند. به همین ترتیب، رویکردهای داوطلبانه ای که در گذشته آزمایش شده اند، بعید است به نتایج مطلوب دست یابند، زیرا همچنان برای سایر محصولات – به ویژه چاپگرها و جعبه های ست تاپ، عملکرد بدی دارند.

به همین دلیل است که اتحادیه اروپا حق جهانی تعمیر را درخواست می کند و تولیدکنندگان را ملزم به ساخت دستگاه های قابل تعمیر، دسترسی به قطعات یدکی، اطلاعات تعمیر و به روز رسانی های امنیتی طولانی مدت برای همه تعمیرکاران و مصرف کنندگان می نماید.

تعمیر موبایل در اروپا

بازار کار تعمیر موبایل در کانادا

صنعت خدمات تعمیرات الکترونیک و کامپیوتر در کانادا به چهار بخش عمده خدمات می دهد که شامل تعمیرات رایانه و تجهیزات جانبی، تعمیرات تجهیزات الکترونیکی دقیق، تعمیرات لوازم الکترونیکی مصرفی و سایر تعمیرات تجهیزات می شود. این صنعت که مشابه بسیاری از صنایع خدماتی نیست، پتانسیل بهره مندی از شرایط اقتصادی ضعیف را دارد. زمانی که درآمد خانوار و مخارج مصرف کننده به طور نامشخصی پایین باشد، مصرف کنندگان تمایل دارند به جای صرف هزینه اضافی برای سیستم های جدید، خدمات صنعتی را برای تعمیرات فوری رایانه شخصی خریداری کنند.

یک نظرسنجی آنلاین که از 3201 کانادایی در مورد خرابی و تعمیر گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و تبلت‌ها پرسیده شد، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها با فناوری خرابی سروکار دارند که تعمیر آن بسیار دشوار یا گران است. تقریباً از هر چهار پاسخ‌دهنده نظرسنجی، سه نفر در پنج سال گذشته حداقل یک دستگاه خراب داشته اند و 65 درصد در آن زمان چندین دستگاه خراب شده اند. نیمی (51 درصد) از دستگاه هایی که به سازنده برده شده بودند، تعمیر نشدند، زیرا پاسخ دهندگان در نظرسنجی گفتند که بسیار پرهزینه است یا سازنده نمی تواند دستگاه را تعمیر کند.

درآمد تعمیرکار موبایل در کانادا

متوسط حقوق تکنسین موبایل در کانادا 48750 دلار در سال یا 25 دلار در ساعت است. موقعیت های اولیه از 40963 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 66233 دلار در سال درآمد دارند.

درآمد تکنسین تعمیر موبایل در کانادا

بازار کار تعمیر موبایل در آلمان

بازار موبایل به دلیل ترکیبی از تأثیرات توسعه فناوری های جدید، گوشی های هوشمند جدید و افزایش رقابت، دائماً در حال تغییر است. آلمان از اتحادیه اروپا خواسته است که سازندگان دستگاه های تلفن همراه را مجبور کند تا هفت سال از به روز رسانی های امنیتی و در دسترس بودن قطعات یدکی اطمینان حاصل کنند.

اخیراً کمیسیون اروپا زمان حداقل پنج ساله برای همین موارد پیشنهاد کرده است، اما آلمان می‌خواهد این کار را مدت بیشتری ادامه دهد. این برای افرادی که در آلمان زندگی می کنند تعجب آور نیست، آلمانی که در حال حاضر دارای حداقل دو سال گارانتی برای خریدهای جدید و یک سال گارانتی برای کالاهای دست دوم است. اما آیا این برنامه هفت ساله واقعاً تعمیر گجت‌های ما را آسان‌تر می‌کند؟ آیا طراحی گوشی و تبلت باید تغییر کند تا با آن سازگار شود؟ یا واقعا چیزی تغییر نخواهد کرد؟

درآمد تعمیرکار موبایل در آلمان

متوسط حقوق تکنسین موبایل در آلمان 48877 یورو در سال است. موقعیت های اولیه از 36032 یورو در سال شروع می شود، در حالی که اکثر افراد با تجربه تا 62280 یورو در سال درآمد دارند.

نتیجه گیری

ارتباطات تلفن همراه به سرعت در حال رشد است و تعداد دستگاه های تلفن همراه نیز به همین ترتیب است. بنابراین، بازار به تعداد زیادی تکنسین آموزش دیده نیاز دارد تا این تعداد رو به افزایش تلفن های گران قیمت را در صورت معیوب شدن تعمیر کنند. بنابراین،  به منظور جمه بندی باید گفت که آینده روشنی برای کسانی که در حال ورود به صنعت تعمیرات تلفن همراه هستند قابل تصور است.

مجتمع فن و کار برگزار کننده دوره های تخصصی ویژه بازار کار مانند : آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ و … می باشد. جهت شرکت در دوره ها و یا دریافت مشاوره رایگان از طریق کارشناسان مجموعه با شماره های : 02191009433 – 02191009433 تماس بگیرید.

نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960