آموزشگاه فن و کار

آموزش تعمیرات دوچرخه

تعمیرات دوچرخه رشته ای کاربردی برای علاقه مندان به دوچرخه سواری و یا افراد علاقه مند به راه اندازی کسب و کار دوچرخه سازی می باشد. ما در فن و کار آموزش تعمیرات دوچرخه را از صفر تا صد مباحث مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش می دهیم از جمله سرفصل های مهم این دوره عبارتند از:

آموزش شناخت انواع دوچرخه های موجود در بازار، آموزش مونتاژ و دمونتاژ ، آموزش تعمیر چرخ ها و تاب گیری ، آموزش تعمیرات سیستم ترمز و دنده، آموزش تعمیرات کرپی و رکاب، آموزش پنچرگیری، آموزش قلق ها و ترفندهای تعمیراتی که همه این سرفصل ها در کارگاه عملی و مجهز به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد.

در صورتی که می خواهید وارد شغل دوچرخه سازی هم شوید با داشتن مدرک فنی و حرفه ای که از طرف این آموزشگاه فن و کار ارائه می گردد می توانید جواز کسب خود را اخذ کنید و با پشتیبانی آموزشی توسط اساتید ما به راحتی وارد بازار کار شوید.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات دوچرخه فن و کار

نام دوره: آموزش تعمیرات دوچرخه
مدت دوره: مدت زمان یادگیری تعمیرات دوچرخه 15 ساعت است.
سطح دوره: این دوره تعمیرات مبتدی تا پیشرفته و حرفه ای دوچرخه را شامل می شود.
نحوه برگزاری: دوره اموزش تعمیر دوچرخه هم بصورت حضوری و هم بصورت فیلم های آموزشی با دسترسی دائمی ارائه می شود.
پیش نیاز: این دوره پیش نیاز ندارد.
مدرک دوره: مدرک فنی حرفه ای تعمیرات دوچرخه

هزینه آموزش تعمیرات دوچرخه

شهریه دوره تعمیرات دوچرخه با 30% تخفیف
5200000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی تعمیرات دوچرخه
8000000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین تعمیرات دوچرخه
2600000 (تومان)
برنامه کلاسی دوره تعمیر دوچرخه
تاریخ شروع روزها ساعت برگزاری
26 خرداد ماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 14 الی 18
توانمندی ها و مهارت هایی که با شرکت در کلاس تعمیرات دوچرخه بدست می آورید

توانایی کاملی در انواع روشهای تابگیری دوچرخه بدست می آورید و قادر خواهید بود با مهارت کامل پنچرگیری ، تعویض لاستیک و تیوپ انواع دوچرخه ها را انجام دهید.

توانایی کاملی در تنظیمات ، عیب یابی و تعمیرات تخصصی انواع ترمزهای معمولی ، دیسکی معمولی و دیسکی هیدرولیک بدست می آورید.

توانایی کاملی در عیب یابی و تعمیرات تخصصی دوچرخه های دنده ای بدست می اورید و قادر خواهید بود مشکلات انواع سیستم تعویض دنده را تشخیص داده و برطرف کنید.

ضمن شاخت ابزارهای تخصصی مورد نیاز در تعمیرات دوچرخه ، توانایی کاملی در باز و بست اصولی قطعات دوچرخه و فلز کاری دوچرخه بدست خواهید آورد.

توانایی کاملی در باز و بست و تعمیرات خودرو ، زنجیر سیستم تعویض دنده در انواع دوچرخه بدست خواهید آورد و فادر خواهید بود مشکلات مربوط به این قسمت ها را با مهارت کامل عیب یابی و تعمیر کنید.

توانایی کاملی در باز و بست اصولی ، عیب یابی ها و تعیمرات تخصصی قسمت های مختلف انواع دوچرخه های معمولی بدست می آورید.

سرفصل های دوره تعمیرات دوچرخه

 • فلزکاری مقدماتی در تعمیرات دوچرخه
 • ابزار شناسی تخصصی در تعمیرات دوچرخه
 • نحوه پنچرگیری تیوپ
 • تعویض تیوپ و لاستیک دوچرخه
 • پره بندی و تاب گیری طوقه در تعمیرات دوچرخه
 • تنظیمات دوشاخه جلو و عقب
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی دوشاخه جلو و عقب
 • عیب یابی و تعمیرات کاسه های داخل توپی و میل گلدان
 • تنظیمات میل گلدان دوچرخه
 • تنظیمات زنجیر کش و خودرو در تعمیرات دوچرخه
 • تعویض میل تنه دوچرخه
 • نحوه تعویض کاسه ساچمه تنه، طبق و قامه
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی کاسه ساچمه تنه، طبق و قامه
 • نحوه تعویض خودرو طبق جلو وعقب
 • تنظیمات سیستم تعویض دنده جلو وعقب دوچرخه دنده ای
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی سیستم تعویض دنده جلو وعقب دوچرخه دنده ای
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی دسته دنده و تنظیم سیم کشی دنده
 • سیستم تعویض دنده های الکترونیکی (X Shifter) دوچرخه دنده ای
 • تنظیمات و تعمیرات تخصصی ترمزهای طوقه ای
 • تعمیرات تخصصی ترمزهای دیسکی معمولی و هیدرولیکی
 • تنظیمات و تعمیرات تخصصی انواع زین دوچرخه
 • عیب یابی و تعمیرات و تعویض دینام و باطری چراغ ها
 • تعویض لوازم تزئینی دوچرخه
 • نحوه سرویس و نگهداری انواع مختلف
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی دوچرخه های معمولی
 • عیب یابی و تعمیرات تخصصی دوچرخه دنده ای
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری تصاویر کارگاه آموزش عملی تعمیرات دوچرخه

دوره های پرطرفدار دپارتمان اتومکانیک

ویدئو نظر کارآموزان شرکت کننده در دوره تعمیر دوچرخه فن و کار

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
روش های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

درباره دوره آموزشی تعمیرات تخصصی دوچرخه

هزینه های گزاف خرید و تهیه اتومبیل امروزه افراد زیادی را مجاب کرده است که به جای استفاده از ماشین ها و اتومبیل ها موتور و دوچرخه را جایگزین وسیله نقلیه خود کنند. دوچرخه ها یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین وسایلی هستند که با نگاهی بر خیابان های شهرتان میتوانید تعداد زیادی از آن ها از سال های دور تا سال های اینده در شهر مشاهده کنید . استفاده از دوچرخه بسیار مقرون به صرفه بوده و رانندگی دوچرخه نسبت به رانندگی اتومبیل بسیار آسان تر است.

برای یادگیری دوچرخه سواری هزینه و زمان زیادی نیاز نیست و از همه مهم تر این که طبیعت دوستان و طرفداران سلامت محیط زیست دوچرخه را به اتومبیل ها ترجیح می دهند.

نوجوان ها و جونان نیز قبل از اینکه بتوانند اتومبیلی تهییه کنند همگی داشتن یک دوچرخه را در زندگی خود تجربه میکنند. پر واضح است که با رونق گرفتن بازار مصرف دوچرخه مابین کودکان و نوجوانان و جوانان و میانسال ها و حتی سالمندان ، نیاز به تعمیرات و سرویس کردن قطعات دوچرخه نیز حس خواهد شد.

در این صورت می توان اذعان نمود که وارد نمودن شغلی تحت عنوان تکنسین یا مکانیک تعمیرات دوچرخه به بازار کار مربوط به این حوزه می تواند درهای زیادی را در مسیر کارآفرینی کشور باز کند.

آموزشگاه فن و کار بر آن شده است که دوره ای را با عنوان آموزش تعمیرات دوچرخه برگزار کند و برای آن دسته از افرادی که به حوزه مربوط به قطعات دوچرخه علاقه مند هستند این نوید را می دهد تا با شرکت در این دوره بتوانند مدرک معتبر فنی و حرفه ای تعمیر دوچرخه دریافت کرده و مسیر شغلی جدیدشان را پیش روی خودشان ببینند.

وظایف مکانیک دوچرخه چیست؟

تعمیرکار دوچرخه، دوچرخه ها و تجهیزات مربوطه را در شرایط کاری ایمن و روان برای مشتری ها نگه می دارد. از مکانیک دوچرخه انتظار می رود که در هنگام بروز مشکلات فنی را به طور دقیق تشخیص بدهد و به توسعه روشهای استاندارد برای تست و اجرای سیستم کمک کنند. او باید قابلیت کار کردن به مدت طولانی و در محیطی که آغشته به روغن و رنگ است را داشته باشد. روغن کاری ، بادگیری ، تعویض قطعات ، سرویس ، تعمیر و زیبا سازی و خدمات تخصصی فنی از جمله وظایف به ظاهر ساده اما تکنیکی تعمیر کار دوچرخه است.

بازار کار تعمیرکار دوچرخه

بدون شک آموزشگاه فن و کار با هدف کار افرینی و ایجاد محیطی برای کشف استعداد های افراد علاقمند این دوره را برگزار نموده است. پر واضح است که کارشناسان ما با بررسی وضعیت بازار شغلی این رشته و حصول از اطمنیان از رونق بازار کاری این رشته اقدام به برگزاری این دوره نموده اند. تعدد دوچرخه در داخل خیابان ها می تواند برای شما این مژده را به همراه بیاورد که هر کدام ازاین دوچرخه ها حداقل یک بار در مسیر زندگی خود دچار مشکلاتی میشوند که برای رفع آن ها به خدمات تخصصی تکنسین ها نیاز خواهند داشت در این صورت به هر کدام از نقلیه های چرخی از جمله دوچرخه که رایج ترین ان ها است می توانید به چشم مشتری نگاه کنید.

دوچرخه ها سرگرم کننده و دوست دار طبیعت و هوای پاک هستند و در این صورت متقاضیان نگرش های زندگی سالم استفاده از دوچرخه را به عنوان یکی از امتیاز های زندگی خود تلقی می کنند. در جامعه ی مدرن و رو به پیشرفت کشور ایران نیز تعداد این افراد روز به روز درحال افزایش است و حتی اگر فردی از نظر مالی بسیار تامین باشد هم شاید در شرایطی دوچرخه سواری را به اتومبیل رانی ترجیح دهد.

در این صورت نباید پیش خودتان بگویید که با افزایش روز افزون و تعدد اتموبیل ها مردم کمتر به دوچرخه ها روی می آورند که چه بسا می توان گفت استفاده از دوچرخه می توانند کاربران مساوی ای با استفاده کنندگان اتومبیل داشته باشد. پس در این صورت بازار کاری رشته ای که قرار است در مورد تعمیرات آن آموزش ببینید بازار کاری تضمین شده است. همچنین امروزه توریست های گوناگونی در سراسر کشور تصمیم به سفرهای چند روزه با گروه های دوچرخه سواری میگیرند و تعدادشان نیز بسیار زیاد است این المان نیز یکی از نویدهاییست که می توان به شما به عنوان فردی که قصد فعالیت در این حوزه را دارد داده شود.

شما می توانید :

 • گاراژ تخصصی تعمیرات دوچرخه خودتان را در صورت داشتن سرمایه ی مورد نیاز بنا کنید.
 • نزذ اساتید دیگر در گاراژ های مرتبط با ارائه ی مدرک خود شغلی بگیرید و کار خود را با هدف کسب تجربه تحت عنوان دستیار شروع کنید.
 • در مغازه ها و فروشگاههای ابزار و قطعات دوچرخه و همچنین فروشگاه های تخصصی فروش دوچرخه می توانید اقدام به یافتن شغل مورد نظر خود کنید.

آن چه ما به عنوان برگزار کنندگان این دوره می توانیم به شما اعلام کنیم و شما را از این بابت مطمئن سازیم این است که چشم انداز شغلی تعمیرات دوچرخه سواری چشم اندازی وسیع است و شما با دریافت مدرک معتبر و تمرین صحیح آموزش هایی که در این دوره دیده اید هرگز بی کار نخواهید ماند.

چگونه می توان به یک تعمیرکار دوچرخه تبدیل شد؟

تعمیرکار دوچرخه می تواند تعمیر دوچرخه را هنگام کار از یک تکنسین باتجربه بیاموزد. ممکن است با کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجزای دوچرخه ، کارهای ساده تری مانند تعمیر و نگهداری دوچرخه را برای مشتریان شروع کنید و به سمت تعمیرات پیشرفته تر بروید. تعمیرکار دوچرخه همچنین باید نحوه تعمیر انواع دوچرخه مانند تعمیرات دوچرخه کوهستان و جاده را بیاموزد. حتی دوچرخه های برقی در حال محبوب شدن هستند و برخی از تعمیرکاران دوچرخه ممکن است در تعمیر آن ها تخصص داشته باشند.

این تکنسین ها علاوه بر شناخت اجزای دوچرخه ، با محصولات مختلف دوچرخه نیز آشنا هستند. به این ترتیب ، آنها می توانند مشتریان خود را در مورد محصولات مختلفی که ممکن است بخواهند خریداری کنند و روی دوچرخه خود نصب کنند ، آموزش دهند. آنها حتی توصیه می کنند که چه موقع یک قطعه را ارتقا دهید و جایگزین پیشنهادی را ارائه می دهند.

پیشنیاز لازم برای شرکت در دوره تعمیرات دوچرخه سواری چیست؟

شما برای شرکت در این دوره به مواردی مانند مدرک تخصصی مکانیکی ، مدرک تخصصی مکانیکی ، مدرک فنی و حرفه ای ، مدرک های پیش نیاز مکانیکی ، شرایط سنی ویژه و… نیاز ندارید.

خبر خوش این است که اگر پتانسیل کار کردن به عنوات تعمیر کار دوچرخه را در خودتان یافته اید با داشتن سواد خواندن و نوشتن می توانید آموزش های این حرفه را فرا بگیرید و در هر وضعیت سنی ای که باشید می توانید شغل خودتان را شروع کنید. در این صورت اگر دارای ویژگی های زیر هستید یا لااقل اندک علاقه ای به داشتن هر کدام ز ویژگی های زیر دارید می توانید روی آموزش هایی که در این دوره خواهید دید حساب کنید:

 • خدمات عالی مشتری و مهارتهای تعامل عمومی
 • علاقه شدید به دوچرخه سواری و حمل و نقل عمومی
 • قابلیت بارگیری و جابجایی تجهیزات دوچرخه
 • توانایی انجام ساعت ها کار به شکل ایستاده
 • اشیا را با دستان خود نگه دارید یا حرکت دهید

سرفصل های دوره تعمیر دوچرخه

هدف از برگزاری این است که شما با داشتن هیچ گونه پیش نیازی قدم به این کلاس ها بگذارید و به عنوان تعمیرکار دوچرخه از این محیط خارج شوید. بدون شک شما بعد ازاین دوره از خودتان توقع خواهید داشت که با نام تعمیرکار دوچرخه و تکنسین تخصصی تعمیرات دوچرخه از شما یاد شود. بدون شک شما وظایف ویژه ای ای دارید که در سرفصل های اموزشی این دوره ان ها را به طور دقیق خواهید آموخت.

شما برای انکه یک تعمیرکار و متخصص تعمیر دوچرخه باشید این دوره را انتخاب کرده اید و حالا که به این سمت رسیده اید باید بدانید که تعمیرکار دوچرخه برای مشتریان دوچرخه را بازرسی ، تشخیص خرابی و تعمیر می کند. آنها همچنین ممکن است سایر کارهای خرده فروشی مانند گرفتن موجودی کالا ، ذخیره کالاها ، پاسخ به سوالات مشتری ، فروش محصولات و کار با صندوق پول را انجام دهند. وظایف کلی یک تعمیر کار دوچرخه شامل موارد زیر میشود:

 • تعمیر و نگهداری دوچرخه
 • ساخت و نصب دوچرخه
 • تعمیر و نگهداری دوچرخه و تجهیزات آن
 • شناخت قطعات اختصاصی دوچرخه
 • باز کردن و بستن قطعات
 • عیب یابی و رفع عیب تخصصی قطعات
 • روغن کاری
 • پنچر گیری
 • شناخت انواع چرخ ها و ساختار متفاوت دوچرخه ها
 • عیب یابی مشکلات زنجیر و پدال
 • عیب یابی فرمان دوچرخه ، بوق و تسمه
 • جا انداختن قطعات و ترکیب قطعات
 • شناخت و آشنایی با سیستم های ترمز و روغن کاری های مختص این قسمت
 • انتخاب ابزار مناسب
 • اهرم بندی و سفت کردن کاردر گاراژ
 • سرویس کردن دوچرخه به طور کامل و شناخت المان های زیبایی شناختی
 • تعمیر و نگهداری معمول و تعمیرات اساسی (بررسی ترمز ، تعویض مایعات ، فشار ، تنظیم میزان کاربراتور و غیره)
 • مونتاژ ، اتصالات لوازم جانبی و تنظیم چرخه های جدید یا دست دوم
 • نصب و تنظیم مکانیزم های سرعت و دنده
 • جمع کردن دوچرخه ی جدید با قطعات قدیمی
 • نصب و تعمیر و تعویض تجهیزات ، لوازم جانبی مانند فرمان ، استندها ، چراغ ها و صندلی و…
 • چگونگی تراز سازی چرخ ها
 • جدا سازی محور ها برای تعمیر ، تنظیم و تعویض قطعات معیوب با استفاده از ابزار دستی
 • جایگزینی قطعات قدیمی و جدید
 • ترمیم سوراخ های لوله های لاستیک با استفاده از تراش دهنده ها و وصله ها
 • جوش کاری قابهای شکسته یا ترک خورده با استفاده از مشعلهای اکسی استیلن و میله های جوشکاری
 • و…

وظایف روزانه یک تعمیرکار دوچرخه چگونه خواهد بود؟

علاوه بر آموزش نکات کلیدی آموزش تعمیرات دوچرخه در این دوره شما با تمام وظایف روزمره خود و تمامی عیب هایی که ممکن است به خاطر آن ها به شما مراجعه شود آشنا باشید.

 • ساختن دوچرخه از ابتدا تا تحویل مشتری
 • شناسایی مشکلات دوچرخه و ارائه راه حل به مشتری
 • برآورد هزینه تعمیرات و محاسبه قیمت
 • انجام سرویس دوچرخه و بررسی ایمنی
 • انجام تعمیرات و تعویض قطعات
 • تمیز کردن ، چربی زدایی و روانکاری قطعات دوچرخه
 • مشاوره دادن به مشتریان
 • سفارش قطعات دوچرخه و نگهداری سوابق موجودی
 • و…
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960