آموزشگاه فن و کار

آموزش حسابداری

دوره حسابداری در آموزشگاه فن و کار از پایه تا پیشرفته برگزار می شود و از حسابداری مقدماتی اصناف تا مدیر مالی را پوشش می دهد. به عبارتی آموزش حسابداری شامل موارد زیر می باشد:

آموزش حسابداری مقدماتی واحدهای صنفی : این دوره آموزش موارد مورد نیاز برای حسابداری مانند اصول حسابرسی ، سند زدن ، تنخواه گردانی ، مطابقت گیری ، صورت حساب گیری ، سود و زیان و غیره را شامل می شود و برای کار در شرکت ها و صنف های کوچیک مناسب است. (مدت دوره : 45 ساعت )

دوره کمک حسابدار : در صورتی که قصد دارید کمک حسابدار شوید یا موارد مقدماتی حسابداری را از پایه یاد بگیرید این دوره برای ما مناسب است. در این دوره آموزش حسابرسی ، سند زدن ، تنخواه گردانی ، مطابقت گیری ، صورت حساب گیری، سود و زیان، نحوه هماهنگی با تیم حسابداری، امور اداری حسابداری و غیره را یاد می گیرید. این دوره پیش نیاز شرکت در دوره آموزش حسابداری پیشرفته می باشد و اگر می خواهید مدرک دوره حسابداری پیشرفته را دریافت کنید ابتدا باید مدرک کمک حسابداری را داشته باشید. (مدت دوره : 45 ساعت)

دوره حسابداری پیشرفته : این دوره از مباحث اصلی حسابدرای شروع می شود و آموزش صفر تا صد مباحث پیشرفته مانند امور حسابداری سازمان ، مغایرت گیری ، ارزش افزوده ، حسابداری مالیاتی ، معاملات فصلی ، اظهارنامه ، دفاتر نویسی و غیره را شامل می شود که دوره بسیار جامعی است. (مدت دوره : 180 ساعت)

دوره حسابداری مالیاتی : در صورتی که حسابداری مقدماتی را یاد گرفته اید و قصد دارید کارهایی مانند رد کردن معاملات فصلی ، اظهارنامه ، دفاتر نویسی و سایر امور مربوط به حسابداری مالیاتی را یاد بگیرید این دوره مناسب شما است. پیش نیاز این دوره های حسابداری مقدماتی و کمک حسابداری و یا داشتن مدرک دانشگاهی حسابداری می باشد. (مدت دوره : 45 ساعت)

آموزش مدیر مالی : این دوره برای کسانی است که به حسابداری پیشرفته کاملا مسلط هستند؛ سرفصل هایی که در این دوره آموزش داده می شود برای مدیریت تیم حسابداری است از جمله هماهنگی ، بررسی وظایف ، گزارش عملکرد و نحوه هماهنگی یک تیم به صورت کامل و غیره که شرکت کنندگان پس از اتمام دوره می توانند وظایف مدیر مالی را بصورت کامل انجام دهند. پیش نیاز این دوره حسابداری پیشرفته می باشد. (مدت دوره : 60 ساعت)

در صورتی که یکی از دوره های حسابداری را قبلا گذرانده باشید می توانید در دوره های آموزش حسابداری با نرم افزار هلو یا سپیدار شرکت کنید.هر کدام از این نرم افزار ها به صورت صفر تا صد به شما آموزش داده می شود تا بتوانید کلیه امور حسابداری را با کمک نرم افزار انجام دهید. پیش نیاز این دوره یکی از دوره های حسابدرای و یا داشتن مدرک دانشگاهی حسابداری می باشد. ( مدت دوره نرم افزار سپیدار : 60 ساعت ؛ مدت دوره نرم افزار هلو : 60 ساعت )

دوره حسابداری با نرم افزارهای عمومی : این دوره آموزش کار با نرم افزار های عمومی برای انجام حسابداری می باشد. سرفصل های این دوره شامل آموزش حسابداری با اکسل و استفاده از سایر برنامه های آفیس برای حسابداری است. این دوره به حسابداران کمک می کند تا با استفاده از نرم افزار های عمومی کامپیوتر مثل اکسل و اکسس و… بتوانند امور حسابداری را به صورت حرفه ای انجام دهند. پیش نیاز این دوره گذراندن یکی از دوره های حسابدرای یا داشتن مدرک دانشگاهی حسابداری است. (مدت زمان دوره: 30 ساعت)

دوره آموزش کمک حسابداری و حسابداری اصناف دوره های پایه هستند و برای شرکت در دوره حسابداری پیشرفته و حسابداری مالیاتی این دوره باید گذرانده شود.

در کل دوره حسابداری در آموزشگاه فن و کار شامل 4 ترم ذکر شده است؛ و یک دوره نیز برای آموزش نرم افزارهای حسابداری می باشد که باید قبلا در یکی از دوره های یاد شده شرکت کرده باشید و به عبارتی حسابدار باشید؛ دوره آموزش مدیر مالی نیزدر همین دپارتمان ارائه می شود که پیش نیاز این دوره ، اخذ مدرک دوره آموزش حسابداری پیشرفته است.

ویدئو معرفی دوره آموزش حسابداری

نام دوره: آموزش حسابداری
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
جنسیت: بانوان و آقایان
مدت زمان یادگیری حسابداری مقدماتی واحدهای صنفی: 45 ساعت ؛ شهریه دوره: 2/900/000
مدت زمان یادگیری کمک حسابداری: 45 ساعت ؛ شهریه دوره: 3500000
مدت زمان یادگیری حسابداری پیشرفته: 180 ساعت ؛ شهریه دوره: 6200000
مدت زمان یادگیری حسابداری مالیاتی: 45 ساعت ؛ شهریه دوره: 3000000 تومان
مدت زمان دوره مدیر مالی: 60 ساعت ؛ شهریه دوره: 8000000 تومان
مدت زمان یادگیری حسابداری با نرم افزار هلو: 45 ساعت ؛ شهریه دوره: 5000000 تومان
مدن زمان یادگیری حسابداری با نرم افزار سپیدار: 45 ساعت ؛ شهریه دوره: 5000000 تومان
مدت زمان یادگیری حسابداری با نرم افزارهای عمومی: 30 ساعت ؛ شهریه دوره: 3800000 تومان

هزینه دوره آموزش حسابداری

حسابداری مقدماتی (واحدهای صنفی)
2900000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری مقدماتی (واحدهای صنفی)
4900000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین حسابداری مقدماتی (واحدهای صنفی)
2520000 (تومان)
شهریه دوره کمک حسابداری
3500000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی کمک حسابداری
5900000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
3000000 (تومان)
شهریه دوره حسابداری مالیاتی
3000000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری مالیاتی
5100000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
2580000 (تومان)
شهریه دوره حسابداری پیشرفته
6200000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری پیشرفته
10540000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
5160000 (تومان)
شهریه دوره مدیر مالی
8000000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی مدیر مالی
13600000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
6840000 (تومان)
شهره دوره حسابداری با نرم افزار هلو
5000000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری با نرم افزار هلو
8500000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
4320000 (تومان)
شهریه دوره حسابداری با نرم افزار سپیدار
5000000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری با نرم افزار سپیدار
8500000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
4320000 (تومان)
شهریه دوره حسابداری با نرم افزارهای آفیس
3800000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی حسابداری با نرم افزارهای آفیس
6460000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین
3000000 (تومان)
توانمندی‌هایی که در دوره آموزش حسابداری بدست می آورید

توانایی استفاده از سیستم عامل :

مهارت هایی که در این قسمت از دوره کسب خواهید کرد شامل استفاده از ابزارهای ورود و خروج، بررسی سویس های اتصال به اینترنت، ایجاد امنیت، تنظیم میزکار، مدیریت ویندوز و … می باشد.

توانایی استفاده از اینترنت :

نحوه استفاده از نرم افزار outlook، نحوه استفاده از ایمیل، دانلود و آپلود فایل ها، جست و جو در اینترنت و موارد دیگر را می آموزید.

توانایی استفاده از word در مقوله حسابداری :

آشنایی با محیط word ، استفاده از نوار ابزار word، ایجاد پاورقی، عکس، متن و … ، انجام تنظیمات همه موارد همچون تنظیم جداول، فرمول نویسی ، سر صفحه و … .

توانایی استفاده از نرم افزار Excel :

آشنایی با محیط اکسل و استفاده از ابزارهای نرم افزار صفحه گستر، یاد گیری کار با انواع توابع متنی، ریاضی، آماری، جستجو، منطقی. عملیات ذخیره نمون فایل ها و فرآِند چاپ را یاد میگیرید.

توانایی ذخیره اطلاعات مالی در Access :

آشنایی با محیط Access ، ایجاد بانک اطلاعاتی جدید، ایجاد جدول ، فرآیند گزارش گیری، فیلتر داده ها، ایجاد  گذرواژه و … مهارت هایی است که در این قسمت یاد میگیرید.

توانایی ارائه موضوع با استفاده از point Power

آشنایی با محیط point Power و نحوه به کارگیری آن. ایجاد تغییرات در اسلاید ها، ثبت اطلاعات و شماره اسلاید ها و مدیریت نرم افزار از مهارت های این بخش از دوره می باشد.

توانایی به کارگیری نرم افزار note One :

آشنایی با محیط برنامه، یادداشت برداری، ایجاد و حذف دفترچه، مدیریت اطلاعات، ذخیره کردن فرمت های یادداشت ها، فرمول نویسی و … را یاد میگیرید.

توانایی به کارگیری نرم افزار حسابداری به منظور تهیه دوره مالی :

آشنایی با دوره مالی و آشنایی با سطح دسترسی کاربران متناسب با وظیفه ای که در شرکت بر عهده دارند.

توانایی استفاده از کدهای حسابداری با توجه به عملکرد و فعالیت موسسات :

آشنایی با فرآیند کدینگ حسابداری که فرایندی است برای مرتب کردن اطلاعات گسترده  و نامنظم حسابداری . ایجاد کدینگ ، تطبیق حسابها با صورت های مالی و … را در این مرحله یاد میگیرید.

توانایی تقسیم بندی انواع حساب تفصیلی در برنامه :

آشنایی با مفهوم حساب تفصیلی که در این حساب شامل داده های بسیار دقیق مربوط به درآمد و هزینه ها می باشد.

توانایی اجرای عملکردهای مرتبط با فرآیندهای دریافتنی و پرداختنی :

با فرآیند های دریافتنی و پرداختنی و عملکرد آنها آشنا می شوید و یادد میگیرید که چگونه گزارشگیری انجام دهید.

آموزش فرآیند خریداری محصولات و به فروش رساندن آنها و امکانات شرکت :

در این بخش انواع حسابداری خرید و انواع حسابداری فروش و عملیات تخفیف در این دو مرحله را یاد میگیرید و با مقوله ی فاکتور زدن آشنا می شوید.

تسلط به مبانی نظری حسابداری :

در این دوره مفاهیم بنیادی حسابداری ، کاربرد اجزا و عناصر حسابداری در رویدادهای مالی را یاد می گیرید و توانایی تفکیک موسسات از سه دیدگاه مالکیت، هدف و فعالیت را بدست می آورید.

تسلط به معیارها و استادنداردهای قابل قبول حسابداری :

در این دوره با استاندارهای حسابداری را آشنا می شوید و نحوه استفاده از استاندارهای حسابداری در گزارشگری و انواع آن را یاد میگیرید.

تسلط بر پیاده سازی فعالیت ها در حیطه مبالغ نقدی، صندوق، مسئول تنخواه، اختلاف مابین صورتحساب بانک و موسسه :

در این دوره عملکرد تنخواه گردان و انجام عملیات مربوط به تنخواه ، اقلام باز بانک و دفاتر، ثبت کسر و اضافات صندوق و سایر موراد مشابه را به خوبی اید می گیرید.

تسلط به انجام فرایندهای مرتبط با تقاضاها :

در این دوره با انواع مطالبات از جمله مطالبات قابل و غیر قابل وصول، مشکوک الوصول آشنا می شوید و توانایی کاملی د نحوه محاسبه مطالبات ، ثبت حسابداری در حیطه انواع مطالبات و اسناد دریافتی را بدست می آورید.

تسلط بر اجرای فرآیندها در جهت دارایی ها و بررسی کالاهای انبار شده :

کار با سیستم های ثبت موجودی ها و کالا های را یاد میگیرید ومی توانید به راحتی پروژه عملی مربوط به ارزیابی موجودی ها را انجام دهید.

توانایی اجرای فرآیندهای مرتبط با موجودی های ثابت (غیرجاری) :

در این دوره انواع حسابداری مرتبط با تحصیل دارایی ثابت، بعد از تحصیل دارایی ، استهلاک دارایی ثابت، واگذاری، فروش، کنرگذاری و … را یاد میگیرید.

توانایی اجرای عملکردها در مورد انواع قرض ها و پیمان ها :

با گذراندن این دوره می توانید گزارش گیری حساب ها و عملیات حسابداری اسناد پرداختی را انجام دهید.

تسلط بر حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده و محاسبه نامه اظهارات مالیات :

در این دوره توانایی کاملی در انجام محاسبات مالیات بر عوارض و ارزش افزوده را کسب خواهید کرد و یاد میگیرید چگونه اظهارنامه های مالیاتی را تهیه و ننظیم کنید.

توانایی حسابرسی مالیات وجوه دریافتی بنگاه های کسب و کار :

در این دوره ضمن شناخت مالیات بر درآمد و آشنایی با طریقه محاسبه آن ، توانایی کاملی در تهیه و تنظیم اظهارنامه و همچنین تسلیم آن ، ثبت مالیات بر درآمد و… بدست می آورید.

تسلط بر تولید و ساماندهی صورتحساب عملکردهای هر فصل :

در این دوره با مفاهیم صورتحساب های فصلی آشنا می شوید، اقلام مورد نیاز جهت ارسال صورت حساب فصلی، نحوه تنظیم فهرست را یاد میگیرید و به راحتی می توانید پروژه عملی مرتبط با معاملات فصلی را انجام دهید.

تسلط به تهیه اطلاعات مالی مانند ترازنامه، بهره و ضرر دارایی :

در این دوره ضمن شناخت انواع ترازنامه ها، صورت حساب سود و زیان، صورت حساب سرمایه، توانایی کاملی در نحوه تنظیمات این موارد ، اجرای پروژه عملی و… بدست می آورید.

تسلط به حسابداری در اکسل :

در این دوره کاربرد توابع نرم افزار اکسل را یاد خواهید گرفت و توانایی کاملی در تهیه فاکتورهای مالی، کار با نرم افزار اکسل به منظور محاسبه مطالبات، استهلاک و … در فرآیند حسابداری بدست می آورید.

تسلط بر فرآیند حسابداری در شرکت های بازرگانی:

توانایی کاملی در فرآیند ثبت در حسابداری را بدست می آورید از جمله ثبت حسابداری برگشت کالا، ثبت انواع تخفیفات، ثبت خرید و فروش و ….

فرآیند کارپردازی در شرکت ها:

در این دوره به فرایندهای مناقصه ها و مزایده ها، استعلام بها و پیش فاکتورها، استعلام های یک مرحله ای و دو مرحله ای و … تسلط پیدا می کنید.

تسلط به عملیات حسابداری در فرآیند حقوق و دستمزد :

با کاربرد سیستم حقوق در انواع واحدها آشنا می شوید. توانایی کاملی در مهارتهای ثبت و حضور و غیاب کارمندان، محاسبه ساعت کارکرد کارمند، محاسبه حقوق پایه ، جمع آوری مستندات حقوق و مواردی از این قبیل بدست خواهید آورد.

تسلط به تولید و سازماندهی پیش نوشت فهرست حقوق و مدارک مربوط به آن :

در این دوره به شناسایی و اجرای موارد تاثیر گذار بر حقوق و دستمزد پرسنل مانند کسورات، مزایا، معافیت ها و … تسلط پیدا خواهید کرد و یاد میگیرید که چگونه حقوق و مزایا را محاسبه کنید.

تسلط به استفاده از نرم افزار اکسل در حسابداری :

در این دوره انجام حسابداری با اکسل را یاد می گیرید و به استفاده از توابع در اکسل در حسابداری و گزارش گیری تسلط پیدا خواهید کرد.

تسلط به مفاهیم حسابداری و کاربرد آنها :

شناخت کاملی از مفاهیم حسابداری خواهید داشت و طریقه استفاده از ابزار حسابداری ، عملیاتی کردن مفروضات در حسابداری ، اصول حسابداری و … را یاد میگیرید.

تسلط بر درج فرآیند های مالی :

یاد میگیرید که چطور معادلات اصلی حسابداری را بررسی کرده و رویدادهای مالی را تجزیه و تحلیل کنید و به فرآیند مانده گیری بپردازید.

تسلط بر فرآیند بایگانی کردن و دسته بندی داده های حسابداری و پوشه های مالی :

در این دوره طبقه بندی اسناد و مدارک مثبته ( وقوع یک معامله در حسابداری) در حسابداری را یاد میگیرید وتانایی کاملی در نحوه بایگانی اسناد و تنظیم و ثبت آنها بدست می آورید.

توانایی ثبت و ضبط داده ها در دفاتر حسابداری :

در این دوره نحوه صحیح ثبت کردن معاملات در دفاتر حسابداری را یاد می گیرید و همچنین به کد گذاری کردن، ردگیری کردن، کنترل کردن حساب ها و مواردی دیگر تسلط پیدا خواهید کرد.

تسلط به تولید و تنظیم گزارشات و صورت مالی های اساسی در موسسات خدماتی و  تصحیح کردن و اختتامیه حسابها به دو صورت دائمی یا موقت :

تسلط کاملی به تهیه و تنظیم انواع ترازها من جمله تراز آزمایشی، تراز اختتامیه و افتتاحیه پیدا خواهید کرد. و ثبت مربوط به بستن انواع حسابها، تنظیمات صورتهای مالی اساسی و تهیه گزارشات مورد نیاز حسابداری را به خوبی یاد میگیرید.

تسلط بر نام نویسی در سامانه مالیاتی :

در این دوره با مفاهیم مالیات و انواع مالیات آشنا می شوید. و فرایند تشکیل پرونده برای افراد حقیقی و حقوقی و همچنین دریافت کد اقتصادی کالا را یاد می گیرید.

تسلط به تجزیه و تحلیل انواع مالیاتWHT (تکلیفی) :

در این دوره مواد قانونی مرتبط با مالیت های تکلیفی، روش پرداخت کردن مالیات ها، آموزش ثبت در دفاتر، تنظیم لیست مالیات های تکلیفی و … را یاد می گیرید.

تسلط به محاسبه مالیات حقوق:

در این دوره یاد میگیرید که چگونه مالیات حقوق را محاسبه و پرداخت کنید. و نحوه کنترل لیست حقوق و ارسال لیست دستمزد به صورت آنلاین را آموزش می بینید.

تسلط بر درج (ثبت) و مدیریت دفاتر قانونی:

در این دوره انواع ثبت دفاتر، نحوه ی پلمپ و اخذ دفاتر قانونی، دقت در تحریر دفاتر و… را یاد می گیرید.

تسلط بر حساب رسی مخارج با دلیل موجه، قابل قبول و انواع استهلاک :

در این دوره روش های محاسبه استهلاک دارایی های ثابت به صورت مشهود و غیرمشهود را آموزش میبینید. و توانایی اعمال تغییرات اساسی را بدست می آورید.

تسلط بر فرآیند حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده :

در این دوره مراحل ثبت نام ارزش افزوده، ارسال اظهارنامه مالیات ها بر ارزش افزوده، انجام مطالبه و استرداد ارزش اقزوده را یاد میگیرید.

توانایی تصحیح و فرستادن لیست داد و سندهای فصلی:

نحوه ارائه گزارشات معاملات، خرید و فروش های قابل قبول، ارائه گزارشات در مورد معامله های فصلی و مواردی از این قبیل بخشی از آموزش حسابداری مالیاتی می باشد که در این دوره به خوبی یاد خواهید گرفت.

تسلط بر روش های حسابرسی مالیات و سازماندهی اظهارنامه مالیاتی:

در این دوره توانایی کاملی در تنظیمات اظهارنامه های مالیاتی آنلاین و آفلاین، تسلیم اظهارنامه مالیاتی، نحوه ارائه اظهارنامه ها، نحوه محاسبه مالیات بر طبق اظهار نامه ها و … بدست می آورید.

توانایی اجرای فرآیند دفاع مالیاتی:

در این دوره با انواع لایحه مالیاتی، انواع ابلاغ مالیاتی، مراحل رسیدگی مالیاتی، حل اختلافات و اعتراض به رای هیئت بدوی آشنا می شوید و یاد میگیرید چگونه لوایح مالیاتی را تنظیم و تحریر کنید.

سرفصل های دوره آموزش حسابداری

سرفصل های دوره کمک حسابداری

شناخت مفاهیم حسابداری و کاربرد آنها :

 • تعریف مفاهیم و اصول حسابداری
 • دیداری سازی اصول محدود کننده و فرضیات حسابداری
 • نحوه بکارگیری لوازم قابل استفاده در حسابداری
 • تفکیک انواع مختلف حرفه حسابداری
 • و…

آموزش درج فرآیند های مالی :

 • بررسی معادله مهم حسابداری
 • بررسی فرآیند های مالی
 • درج فرآیندهای مالی در حساب های مربوطه
 • محاسبه ارقام بدهکار و بستانکار ( مانده گیری )
 • و…

آموزش فرآیند بایگانی کردن و دسته بندی داده های حسابداری و پوشه های مالی :

 • تقسیم بندی مدارک و اطلاعات مثبته ابتدایی
 • انجام فرآیند تنظیمات و درج اسناد حسابداری
 • گردآوری اطلاعات مثبته و سندها به منظور صادر کردن اسناد حسابداری
 • روش های ذخیره اسناد همچون بایگانی، مستند سازی و نگهداری سند
 • و…

آموزش ثبت و ضبط داده ها در دفاتر حسابداری :

 • درج معاملات مالی رسمی و غیر رسمی
 • انجام فرآیند تراز آزمایشی (نام و مانده حساب های دفتر کل)
 • نجام عملیات کد گذاری در حسابداری
 • روش های پیدا کردن عددها و رقم ها در اطلاعات حسابداری و برطرف کردن ایرادات و اختلاف اعداد حسابداری
 • مدیریت حساب بدهکار و بستانکار و عمل ردگیری عددها
 • و…

عملیات تولید و تنظیم بر گزارشات و چهار صورت مالی اساسی در موسسات خدماتی و تصحیح کردن و اختتامیه حسابها به دو صورت دائمی یا موقت :

 • نحوه تولید گزارشات مناسب حسابداری (درون سازمانی)
 • تصحیح کردن حساب ها و درج اصلاح ها
 • تولید و ساماندهی تراز آزمایشی و تصحیح تراز
 • فرآیند ثبت کردن در جهت قطع انواع حسابهای دائمی و موقت
 • ولید و ساماندهی تراز آزمایشی اختتامی
 • تولید و سازماندهی صورتهای مالی اساسی انواع موسسه های خدماتی
 • نحوه تولید و سازماندهی تراز اختتامیه
 • نحوه تولید و سازماندهی تراز افتتاحیه
 • و…

آموزش فرآیند حسابداری در شرکت های بازرگانی :

 • مندرج کردن حسابداری در جهت خرید و فروش
 • حسابرسی و درج تخفیف های حسابداری خرید و فروش
 • درج حسابهای برگشت از خرید و فروش محصول
 • تولید اطلاعات فروش و ارزش آخر محصول فروخته شده
 • تولید فاکتورهای رسمی در شرکت های بازرگانی
 • و…

آشنایی با فرآیند کارپردازی در شرکت ها :

 • فرآیند رسیدگی ها در یک مرحله و دو مرحله
 • اجرای انواع مناقصه های همگانی و محدود
 • آشنایی با فرم استعلام بهاء و پیش فاکتور
 • نحوه اتمام صورت حساب های گارانتی و وارانتی
 • و…

آموزش استفاده از عملیات حسابداری در فرآیند حقوق و دستمزد :

 • مشخص کردن فرآیند حضور و غیاب پرسنل در موسسات مختلف
 • حساب کردن ساعاتی حضور پرسنل در موسسات
 • پیاده سازی فرآیند معافیت های مالیات بر روی حقوق پرسنل
 • حساب کردن امتیازات و موارد کسر از حقوق (مالیات، تامین اجتماعی، و …)
 • روش های حساب کردن دستمزد پایه و موارد خالص و ناخالص موثر در پرداخت
 • صدور سندهای حقوق و دستمزد پرسنل در حسابداری
 • نحوه گردآوری دلایل حقوق و دستمزد پرسنل
 • و..

آموزش نحوه تولید و سازماندهی پیش نوشت فهرست حقوق و مدارک مربوط به آن :

 • روش های اجرای کسری ها در فرآیند حساب کردن حقوق پرسنل
 • نحوه ایجاد امتیازات بر حقوق
 • نحوه ایجاد بخشودگی ها (معافیت) در فهرست حقوق پرسنل
 • فرآیند محاسبه دستمزد به صورت خالص و ناخالص پرداختی
 • محاسبه و سازماندهی فهرست دستمزد ها
 • و…

آموزش حسابداری در نرم افزار اکسل :

 • ایجاد یک سند اکسل
 • ورود و ثبت اعداد در نرم افزار اکسل
 • به کارگیری تابع های پایه در اکسل
 • گزارش گیری و اکسپورت آن از برنامه اکسل
 • و…

سرفصل های دوره حسابداری با نرم افزارهای عمومی

آموزش استفاده از سیستم عامل :

 • بکارگیری ابزارهای output/ Input( ورودی و خروجی)
 • استفاده از نرم افزارهای مهم پرکاربرد (Software Application)
 • آنالیز و پیوند سرورهای متصل به اینترنت
 • نگهداری از داده ها
 • ساخت محیط امن در سیستم
 • روش های خاموش کردن ایمن و Close کردن برنامه های مخرب
 • تنظیمات دسکتاپ (مدیریت فایل ها، مرتب سازی و نمایش آیکن ها)
 • سازماندهی ویندوز ( اجرای تنظیمات تاریخ و ساعت، صدا و زبان، رمزگذاری … )
 • انواع شیوه های سیو کردن تصاویر در ویندوز
 • سازماندهی سطل زباله
 • کپی کردن اطلاعات روی سی دی
 • فرآیند rar
 • آشنایی با فرآیند آنتی ویروس
 • چاپ کردن گزارشات
 • و…

آموزش استفاده از اینترنت :

 • تنظیمات عملکرد ایمنی
 • استفاده از fire wall
 • فرآیند متصل شدن به اینترنت
 • تنظیمات history در مرورگر اینترنت
 • نحوه بوک مارک گذاری در سایت
 • شیوه گزینش یکی از انواع موتورهای جست و جو
 • نحوه سرچ اولیه و راه یابی حسابداری
 • دریافت (دانلود) و اجرای (آپلود) فایل های حسابداری
 • کار با outlook
 • تنظیمات ایمیل
 • استفاده از سایت های حسابداری
 • و…

آموزش استفاده از word در مقوله حسابداری :

 • استفاده از toolbar در نرم افزار واژه پرداز (word)
 • انجام عملیات هایی مانند اضافه کردن دکمه، تنظیمات فونت و صفحه، ترازبندی متن
 • تنظیمات ابزارهای فونت، پاراگراف، استایل فایل
 • ایجاد عکس، پاورقی یا نمودار
 • تنظیمات جدول ها، فرمول ها، header و footer،شماره گزاری صفحه ( ویژگی hyperlink )
 • مجزا کردن سطر از صفحه
 • به کارگیری امکانات text Auto و Autocorrect
 • چاپ کردن اطلاعات
 • نوشتن نامه در زمینه مالی
 • ساخت جدول در زمینه مالی
 • و…

آموزش استفاده از نرم افزار Excel :

 • کامنت گذاری روی داده ها، خاطاهای اکسل، آدرس سلول ها در اکسل، فریز کردن سطر یا ستون
 • سازماندهی اطلاعات ( مدیریت داده ها، ترسیم جدول، استایل سلول ها، نظم دهی به اطلاعات، فیلتر و سرچ اطلاعات، ترسیم نمودار و نوشتن فرمول، اجرای شرط)
 • فعال سازی اطلاعات و ایجاد نمونه از سند ها
 • اعتبار سنجی اطلاعات ورودی، نگهداری از اطلاعات
 • مدل سازی اطلاعات حرفه ای و پویا table pivot
 • استفاده از formatting conditional
 • استفاده تابع های مهم و پرکاربرد AVG- SUM- MAX- MIN- COUNT
 • استفاده از تابع های غیر ریاضی یا text
 • به کارگیری تابع های SUMIF و SUMIFS
 • استفاده از فرمولهای آماری AVERAGEIF، AVERAGEA، COUNTBLANK، COUNTIF، COUNTA، RANK، MINA، MAXA
 • استفاده از فرمول های سرچ (Functions Reference&Lookup) از قبیل VLOOKUP ، Vertical LOOKUP
 • استفاده از فرمول های Logical ( منطقی) از قبیل تابع IF به اضافه ی شرط های OR/ AND، به کارگیری IF تودرتو
 • استفاده از فرمول های دیتا بیس مانند sum D، count D، min D، max D، Average D
 • نحوه سیو کردن اطلاعات در نرم افزار صفحه گسترده
 • تنظیمات چاپ بعد از انجام تنظیمات صفحه
 • و…

آموزش ذخیره اطلاعات مالی در Access :

 • نحوه تولید سند جدید و استفاده از سندهای قبلی
 • نحوه ساخت جدول در Datasheet، آموزش نحوه ساخت سند در داده های مالی
 • ایجاد و ساماندهی انواع جدول ها، اضافه کردن زمینه محاسباتی به فرم، تولید سوالات و سوالات پارامتری
 • گزارش نویسی، جداسازی داده ها، تولید Switchboard، نشان دادن اتومات فرم ها، مرحه چاپ
 • رمزگذاری و پیوند بین جدول ها
 • و…

آموزش ارائه مطالب با point Power :

 • راه اندازی نرم افزار point Power
 • تهیه اسلاید، سند نو و نمایش های برنامه
 • ثبت اطلاعات، عدد اسلاید، فرآیند ترازیشن، نمای سفارشی
 • کارکرد Master Slide
 • سازماندهی برنامه point Power ( تولید پس زمینه، Hide کردن اسلاید، استفاده از عکس ها، صداها،نمودارها، تصاویر متحرک)
 • ایجاد لینک، ایجاد تغییرات بر زمان نمایش اسلایدها، ایجاد بسته نمایشی
 • بیان موضوعات مالی در اسلایدها
 • و…

اموزش به کارگیری نرم افزار note One :

 • ایجاد و حذف دفترچه در notebooks
 • به کارگیری page، Bullet، numbering
 • نوت برداری در OneNote و اتیکت زدن نوت ها
 • انتقال یادداشت ها به OneNote
 • افزودن انواع فایل های صدا و تصویر
 • سیو کردن الگو و قالب مطالب نوشته شده
 • مدیریت اطلاعات
 • فرمول نویسی و استفاده از توابع
 • ساخت جدول در OneNote
 • رویت اطلاعات موجود در جداول تهیه شده در OneNote
 • تولید فایل بک آپ
 • و…

آموزش استفاده از نرم افزار حسابداری در تهیه دوره مالی :

 • ساخت محیط مالی با نسبت به فعالیت موسسات
 • ایجاد سند به دو صورت دائم و موقت
 • شناسایی مرحله دستیابی کاربرها
 • و…

آموزش استفاده از کدهای حسابداری با توجه به عملکرد و فعالیت موسسات :

 • تولید حساب کد گذاری شده (کدینگ) در حسابداری
 • بکارگیری امکانات متناسب با هر حساب
 • اجرای یکی بودن سر تیتر صورت های مال و حسابها
 • تهیه اطلاعات تراز آزمایشی در انواع دو ستونی و چارستونی
 • نحوه فهرست صورت های مالی شامل ترازنامه- سود و زیان- سرمایه
 • و…

آموزش تقسیم بندی انواع حساب تفصیلی در برنامه :

 • تهیه حساب تفصیلی
 • برگزیدن معین مورد نیاز به منظور تراز سند افتتاحیه
 • راه اندازی سند نخستین در سال مالی اول با استفاده از منو
 • و…

آموزش اجرای عملکردهای مرتبط با فرآیندهای دریافتنی و پرداختنی :

 • تهیه فهرست اطلاعات در حسابهای دریافتنی
 • تهیه فرهست اطلاعات در حساب های پرداختنی
 • تهیه اطلاعات از دریافتی ها و پرداختی ها به صورت نقدی
 • تهیه اطلاعات از موجودی های بانک ها
 • تهیه فهرست موجودی ثابت
 • و…

آموزش فرآیند خریداری محصولات و به فروش رساندن آنها و امکانات شرکت :

 • فرایند درج حساب در مرحله خرید و تخفیف
 • فرآیند درج حسابداری در مرحله فروش و تخفیف
 • تهیه فهرست از مراحل خرید و فروش اجناس
 • و…

سرفصل های دوره حسابداری مالیاتی

آموزش نام نویسی در سامانه مالیاتی :

 • نحوه ایجاد پرونده افراد حقیقی
 • نحوه ایجاد پرونده افراد حقوقی
 • دریافت کد اقتصادی
 • و…

آموزش تجزیه و تحلیل انواع مالیاتWHT (تکلیفی) :

 • تعیین برابر بودن دفاتر با اسناد پرداخت مالیات
 • مشخص کردن نابرابری های محتمل بین انواع مالیات های مکسوره و پرداختی
 • تهیه و مرتب سازی فهرست مالیات های تکلیفی پرداختی از سمت بنگاه اقتصادی
 • ردگیری و جست و جوی پرداخت کردن مالیات های کسر شده به وسیله مسئولین مالیات
 • و…

آموزش نحوه حساب کردن مالیات حقوق :

 • فرآیند محاسبه و پرداخت کردن مالیات حقوق
 • ساماندهی فهرست حقوق
 • مدیریت فهرست دستمزد و اجرت کار
 • مدیریت فهرست حقوق از جهت درستی حساب های مالیاتی
 • فرستادن فهرست دستمزد به شکل آنلاین
 • و…

آموزش درج (ثبت) و مدیریت دفاتر قانونی :

 • نحوه تعطیلی (پلمپ) و دریافت دفاتر قانونی
 • نحوه ثبت دردفاتر قانونی
 • و..

آموزش فرآیند حساب رسی مخارج با دلیل موجه، قابل قبول و انواع استهلاک:

 • حسابرسی استهلاک اموال داخل انبار
 • فرآیند حسابرسی استهلاک اموال ثابت قابل مشاهده و غیر قابل مشاهده
 • اجرای تغییرات بنیادین (اورهال)
 • و…

آموزش فرآیند حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده :

 • شیوه فرستادن اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
 • درج سند حسابداری ارزش افزوده
 • اجرای دفاعیه، طلب کردن و پس گرفتن ارزش افزوده
 • و…

آموزش تصحیح کردن و فرستادن لیست داد و ستدهای فصلی :

 • تصحیح گزارشات تثبیت شده
 • نحوه عرضه اخبار مغایرت نداشتن
 • نحوه عرضه اخبار معامله های فصلی
 • و…

آموزش روش های حسابرسی مالیات و سازماندهی اظهارنامه مالیاتی :

 • سامان دهی به اظهارنامه مالیاتی TTMS به صورت آنلاین و آفلاین
 • نحوه واگذار کردن اظهارنامه مالیاتی
 • آشنایی با موادی که مالیات ثابت و معافیت را در بر میگیرند
 • نحوه حسابرسی مالیات بر حسب اظهارنامه مالیتی ساماندهی شده
 • اجرای مراحل مالیت ابزاری
 • و…

آموزش اجرای فرآیند دفاع مالیاتی :

 • سازماندهی و لایحه نویسی مالیاتی
 • عرضه اخبار پیکگیری مالیاتی
 • نحوه مخالفت به تصمیم هیئت بدوی
 • پیوستن در شوراهای مالیاتی
 • و..

سرفصل های دوره حسابداری پیشرفته

آموزش استفاده از مبانی نظری در فرآیند حسابداری :

 • فرضیات اولیه، اساس و اصول حسابداری
 • عناصر حسابرسی در فرآیندهای مالی
 • جداسازی دفاتر از منظر کنترل دارایی ها، هدف و فعالیت های مالی
 • استفاده از اسناد و اطلاعات مالی
 • پیاده سازی فرآیند حسابرسی دوبل و نوشتن دفاتر
 • و…

استفاده از معیارهای قابل قبول حسابداری در کشور :

 • سنجش استانداردهای حسابداری کشور و IFRS
 • استفاده از انواع استاندارهای حسابداری در انواع گزارش ها و حسابرسی ها

پیاده سازی فعالیت هادر حیطه مبالغ نقدی، صندوق، مسئول تنخواه، اختلاف مابین صورتحساب بانک و موسسه :

 • آموزش حسابرسی عملکرد مسئول تنخواه و قطع آن
 • درج افزودن با کم کردن صندوق و قطع آن
 • شناسایی دارایی های باز بانک و شرکت ها
 • تولید صورتحساب اختلافات بانکی به شیوه های مانده واقعی
 • درج فرآیندهای حسابرسی صورتحساب اختلاف های بانکی در دفاتر موسسات
 • اجرای طرح عملی مرتبط
 • و…

اجرای کارهای مرتبط با تقاضاها :

 • اجرای رده بندی مطالبه های مختلف
 • مشخص کردن مطالبه هایی با تسویه مبهم با استفاده از روش درصدی باقی پایان دوره حساب های دریافت شده
 • شیوه درصدی از فروش خالص و مبلغ و مدت مانده حساب (تجزیه سنی)
 • حساب کردن مطالبه مختلف ( قابل و غیر قابل وصول، مشکوک الوصول)
 • درج حسابرسی مطالبه های مختلف و مدارک دریافت شده
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه مطالبات
 • و…

اجرای فرآیندها در جهت دارایی ها و بررسی کالاهای انبار شده :

 • نحوه درج حسابرسی دارایی ها از طریق سیستم های دائم و دوره ای
 • آشکارکردن دارایی ها در صورتحسابهای مالی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه سنجش دارایی ها
 • و…

اجرای فرآیندهای مرتبط با موجودی های ثابت (غیرجاری) :

 • نحوه حسابرسی ورود کالاهای موجود ثابت
 • نحوه حسابرسی بعد از ورود کالاها
 • نحوه حسابرسی معیاد دوام یک دارایی ثابت
 • نحوه حسابرسی بعد از ورود انواع دارایی های ثابت
 • حسابرسی های فروش، خروج دارایی (کنارگذاری) و اقساط (واگذاری)
 • تولید اطلاعات کالاهای ثابت استهلاک مرتبط با آن در صورتحسابهای مالی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه دارایی های ثابت
 • و…

اجرای عملکردها در مورد انواع قرض ها و پیمان ها :

 • اجرای فرآیند حسابداری در حیطه مدارک پرداخت شده و حسابها
 • انتشار اطلاعات مدارک پرداخت شده و حسابها
 • مشخص کردن قرض ها و پیمان های در صورتحسابهای مالی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه قرض ها و تعهدها
 • و…

آموزش حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده و محاسبه نامه اظهارات مالیات :

 • نحوه حسابرسی مالیات در حیطه ارزش ایجاد شده در تولید کالا و عوارض
 • انجام فرآیند حسابداری در حیطه ارزش ایجاد شده در تولید کالا و عوارض
 • ایجاد و ساماندهی فهرست اظهارات مالیات بر ارزش افزوده به شکل فصلی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه ارزش ایجاد شده در تولید کالا و لیست اظهارات مالیاتی
 • و…

آموزش حسابرسی مالیات وجوه دریافتی واحدهای کسب و کار:

 • نحوه حساب کردن مالیات بر وجوه کسب شده
 • آموزش اجرای درج گزارشات در حیطه مالیات بر وجوه کسب شده
 • ایجاد و ساماندهی و سپردن فهرست اظهارات مالیاتی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه بنگاه های تجاری
 • و…

ایجاد و ساماندهی صورتحساب عملکردهای هر فصل :

 • ساماندهی لیست صورتحساب معامله های فصلی
 • نحوه ارسال صورتحساب معامله های فصلی در زمان مشخص شده در سرورهای موسسات موارد مالیاتی
 • پیاده سازی طرح عملی در حیطه معامله های هر فصل
 • و…

آموزش تهیه اطلاعات مالی مانند ترازنامه، بهره و ضرر دارایی :

 • ساماندهی صورت وضعیت مالی (ترازنامه) رده بندی شده
 • ساماندهی صورت حساب سود و ضرر رده بندی شده و تنظیم گزارشات تغییرات شرکت (صورت حساب سرمایه)
 • پیاده سازی طرح های مرتبط به صورت عملی
 • و…

آموزش استفاده از صفحه گسترده اکسل در فرآیند حسابداری :

 • نحوه حسابرسی مالیات بر ارزش افزوده، استهلاکو مطالبه ها با استفاده از برنامه اکسل
 • ساخت و ساماندهی فاکتور و انتشار اطلاعات مالی
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری کارگاه آموزش حسابداری

دوره های مرتبط با دوره حسابداری

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
روش های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960