آموزشگاه فن و کار

آموزش ربات سازی برای کودکان

در دروه آموزش ربات سازی برای کودکان ، کودکان سفر خود به دنیای کدنویسی و رباتیک را آغاز کنند. در این دوره کودکان در کارگاههای مجهز و پیشرفته با انجام پروژه های عملی ساخت ربات تحت نظارت دقیق استاد، یاد می گیرند چگونه ربات های خود را برنامه ریزی، طراحی و بسازند.

دوره آموزش ساخت ربات برای کودکان فرصت فوق العاده ای برای آنها فراهم می کند تا استعدادهایشان کشف شود و آینده حرفه ای برای خود بسازند. در دوره آموزش مقدماتی رباتیک برای کودکان بیشتر مباحث بر مبنای مباحث مکانیکی است و در دوره پیشرفته رباتیک کودکان مباحث کنترل و الکترونیک و برنامه نویسی پوشش داده می شود.  در پایان این دوره کودکان پروژه های عملی ساخت ربات عنکبوت ، ساخت ربات تانک ، ساخت ربات جرثیق و ربات چرخ و فلک را اجرا می کنند.

آموزشگاه فن و کار کلاس های رباتیک کودکان را برای سنین 8 سال به بالا ارائه می دهد. در این کلاس ها مربیان در کنار کودکان بصورت عملی درگیر کار می شوند تا آنها بخوبی با مفاهیم ربات سازی آشنا شده و بتوانند پروژه ها انجام دهند. در پایان این دوره شرکت کنندگان قادر خواهند بود ربات های مکانیکی مختلفی بسازند.

ویدئو معرفی دوره آموزش ربات سازی برای کودکان

دسته بندی: الکترونیک و برد

هزینه کلاس رباتیک کودکان

هزینه آموزش رباتیک کودکان
2700000 (تومان)
هزینه آموزش خصوصی رباتیک کودکان
4200000 (تومان)
هزینه آموزش مجازی رباتیک کودکان
2000000 (تومان)

سرفصل ها آموزش ساخت ربات برای کودکان

 • معرفی انواع ربات ها و کاربردهایشان در صنعت
 • آموزش مکانیک ربات ها
 • آموزش انواع شاسی های مورد استفاده در ساخت ربات
 • آموزش ساخت ربات جرثیق بر مبنای سیستم های اهرم و قرقره
 • آموزش ساخت ربات چرخ و فلک برمبنای سیستم های انتقال نیرو
 • آموزش ساخت ربات عنکبوت چهار ، شش و هشت پا با مکانیزم لنگ
 • اموزش ساخت ربات تانک 2 موتوره
 • اموزش ساختار و عملکرد گیربکس و چرخ دنده
 • اموزش ساخت سیسم های جوجه گردان
 • اصول مکانیک چرخ دنده های کاهنده و افزاینده
 • تبادل سرعت و قدرت در گیربکس
 • اموزش سیستم های چرخ و زنجیر
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
پشتیبانی نامحدود icon1
ارائه گواهینامه معتبر icon2
ارائه آموزش برای بازار کار icon3
دسترسی سریع icon4
آموزش کاربردی و علمی icon5
اساتید با تجربه icon6

گالری تصاویر کارگاه عملی رباتیک کودکان در فن و کار

دوره های پیشنهادی دپارتمان الکترونیک

سوالات متداول درباه دوره آموزش ساخت ربات برای کودکان

کودکان از چه سنی می توانند یادگیری رباتیک را شروع کنند؟

هر کودکی که کنجکاوی داشته باشد برای یادگیری رباتیک آماده است. از آنجایی که همه کودکان در مراحل مختلف رشد می کنند، برخی از کودکان ممکن است در سن 6 سالگی برای رباتیک برای مبتدی آماده باشند در حالی که برخی دیگر در سن 8 یا 9 سالگی برای شروع یادگیری رباتیک مناسب هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، بهترین سن برای شروع آموزش رباتیک کودکان 8 تا 14 سال است.

از آنجایی که بسیاری از مدارس کلاس ها یا برنامه های رباتیک ارائه نمی دهند، برای آموزش ربات سازی برای کودکان باید به دنبال فعالیت های بعد از مدرسه باشید که از سطح مبتدی شروع می شوند.

چگونه متوجه شوید کلاس های رباتیک برای کودک شما مناسب است؟

شما نمی توانید 100٪ مطمئن باشید که رباتیک برای کودک شما مناسب است یا نه، مگر اینکه به او اجازه دهید چند کلاس را تجربه کند. این کلاس‌ها باید متناسب با سن او باشد تا فرزند شما بتواند مفاهیم را درک کند و ناامید نشود.  همچنین آموزش رباتیک برای کودکان باید توسط اساتید با تجربه باشد.

مزایای یادگیری رباتیک برای کودکان چیست؟

تحقیقات نشان داده است که یادگیری رباتیک مزایای متعددی را برای کودکان در حوزه های مختلف شناختی، اجتماعی و تحصیلی ارائه می دهد.

برخی از مزایای کلیدی رباتیک برای کودکان که توسط تحقیقات به اثبات رسیده است شامل:

توسعه مهارت های  STEM:  یادگیری رباتیک به کودکان کمک می کند تا مهارت های خود را در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) توسعه دهند. از طریق فعالیت ها و پروژه های عملی، دانش عملی در زمینه هایی مانند برنامه نویسی، الکترونیک، مکانیک و حل مسئله به دست آورند.

تفکر انتقادی و حل مسئله: رباتیک کودکان را به چالش می کشد تا انتقادی فکر کنند و مسائل پیچیده را حل کنند. آنها یاد می گیرند وظایف را تجزیه و تحلیل کنند، آنها را به مراحل کوچکتر تقسیم کنند، و استراتژی هایی را برای دستیابی به اهداف، پرورش مهارت های شناختی ضروری برای موفقیت در مدرسه و زندگی توسعه دهند.

خلاقیت و نوآوری: رباتیک خلاقیت و نوآوری را تشویق می کند زیرا کودکان ربات های خود را طراحی می کنند، می سازند و برنامه ریزی می کنند. آن‌ها یاد می‌گیرند که خارج از چارچوب فکر کنند، ایده‌های مختلف را آزمایش کنند، و طرح‌ها را تکرار کنند و ذهنیت نوآوری و کارآفرینی را تقویت کنند.

همکاری و ارتباطات: کار بر روی پروژه های رباتیک اغلب شامل همکاری با همسالان، ارتقای کار تیمی، ارتباطات و مهارت های بین فردی است. کودکان یاد می گیرند ایده ها را به اشتراک بگذارند، به دیگران گوش دهند و برای دستیابی به اهداف مشترک، مهارت های ضروری برای موفقیت در محیط کار و جامعه، با هم کار کنند.

پایداری و انعطاف: پروژه های رباتیک می توانند چالش برانگیز باشند و برای غلبه بر موانع و موانع به پشتکار و انعطاف پذیری نیاز دارند. از طریق آزمون و خطا، کودکان ارزش پشتکار، سازگاری و یادگیری از شکست را یاد می‌گیرند و مهارت‌های مهم زندگی را یاد می گیرند که به موفقیت تحصیلی و شخصی کمک می‌کند.

ارتباط با دنیای واقعی: رباتیک زمینه ملموسی را برای یادگیری فراهم می کند و به کودکان کمک می کند تا کاربردهای مفاهیم STEM  را در دنیای واقعی ببینند. آن‌ها درک عمیق‌تری از چگونگی تأثیر فناوری بر زندگی روزمره به دست می‌آورند و مسیرهای شغلی بالقوه در زمینه‌های STEM را کشف می‌کنند و برای ادامه تحصیل و آموزش بیشتر تشویق می شوند.

علاقه و مشارکت در STEM: تحقیقات نشان می دهد که درگیر شدن کودکان در رباتیک می تواند سبب افزایش علاقه و انگیزه آنها به موضوعات STEM  شود. ،  ویژگی های رباتیک مانند سرگرم کنندگی، عملی و مرتبط با علایق و تجربیات کودکان و… به پرورش نگرش مثبت نسبت به یادگیری STEM  و مشاغل کمک می کند.

مطالعه رباتیک نه تنها دنیای کاملی از دانش را به روی فرزند شما باز می کند، بلکه ابزارهایی را در اختیار او قرار می دهد که کمک می کند در هر زمینه دیگری که ممکن است انتخاب کند موفق شود. یادگیری رباتیک به آنها کمک می کند تا مهارت ها و شایستگی های اساسی را توسعه دهند که برای موفقیت تحصیلی، مشاغل آینده و یادگیری مادام العمر ارزشمند است.

reg image
ثبت نام
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
روش های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایز شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
phone icon 021-91009433 / 09058520960